MARDİN

Uçakla:İzmir >> Diyarbakır >> İzmir

29-31 Ekim 2021, Cuma – Pazar

1.750.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)
  • Uçakla: İzmir >> Diyarbakır >> İzmir

DİYARBAKIR-MARDİN – MİDYAT – DARA ANTİK KENTİ – NUSAYBİN –HASANKEYF 
İzmir >> Diyarbakır – Mardin – Diyarbakır >> İzmir

MARDİN, UNESCO DÜNYA DOĞAL VE KÜLTÜREL MİRASI ADAYIDIR
Mardin Kültürel Peyzaj Alanı (Mardin) – 2000
Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları (Mardin)- 2021

Mardin, Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye sınırında, Mezopotamya Ovasına hakim bir alanda kurulmuştur. Dicle ve Fırat nehirlerinin arasındaki “Bereketli Hilal” bölgesinde yer almaktadır. Doğal yapı ile insan etkileşimi sonucu ortaya çıkan taş mimarisinin benzersiz dini ve geleneksel yapılarını barındıran Mardin, bir ortaçağ kenti görünümüyle “kültürel peyzaj alanı” olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir.

TUR PROGRAMI

29 Ekim 2021 Cuma: İzmir / DİYARBAKIR – MARDİN
Sabah saat 06.00‘de, İzmir / Adnan Menderes Hava Limanı’ndan Diyarbakır’a uçuyoruz. Saat 08.00 ‘de Diyarbakır’dayız. Keyifli bir kahvaltı molası sonrasında Diyarbakır kent içi turumuzu yapıyoruz; Diyarbakır’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin en başında sayılan Diyarbakır Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan bu eser çok eski bir tapınağın üzerine inşa edilmiş. Tarihiyle, planıyla, taş işçiliği, mimari elemanları ve süslemeleriyle gerçekten etkileyici… Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Dörtayaklı Minare ve Diyarbakır Surları, Dicle Nehrine bir bakıp Mardin’e hareket ediyoruz.

Öğle yemeği molasını Mardin’de veriyoruz. Sonra Mardin Kent içini gezmeye başlıyoruz; Mardin Arkeoloji Müzesi, Ulu Camii, Kasımiye Medresesi, Postane Binası, Şehidiye Camii, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Evi ve Çarşıları (Bakırcılar, Sipahi) görüyoruz. Mardin mimarisi ile çok kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kırklar Kilisesi’ni geziyoruz. Mardin dar sokakları, abbaraları ve güzelim taş işçiliği ile görsel bir şölen. Yürüyerek geziyor, kent dokusunu izliyor, sivil mimari örneklerini görüyoruz.

Akşamüzeri Mezopotamya Ovasında güneşin batışını seyrettikten sonra otelimize gidiş ve akşam yemeği sonrası konaklama….

30 Ekim 2021, Cumartesi: DEYR-ÜL ZAFARAN MANASTIRI- DARA ANTİK KENTİ – MARDİN
Bugün ilk olarak Deyr-ül Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş işçiliği ile Deyrulzafaran Manastırı, uzun tarihi boyunca Süryani Kilisesi’nin dini eğitim merkezlerinden biriydi. Mardin Metropoliti’nin ikametgahı olan Manastır, günümüzde de önemini korumakta, dünyanın dört bir yanına dağılmış Süryaniler tarafından ziyaret edilmektedir.

Öğle yemeği sonrasında, bölgenin en etkileyici ören yerlerinden biri olan “Dara Antik Kenti”ne gidiyoruz. Dara şaşırtıcı detaylara sahip olan bir ören yeri. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Antik Kentin çevresi 4 kilometrelik bir surla çevrili. İç kale, kentin kuzeyinde ve 50 metre yüksekliğindeki bir tepenin üst düzlüğüne kurulmuş. Kent içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları var. Ayrıca köyün etrafında tarihleri geç Roma Dönemi’ne kadar giden mağara evlerine rastlanıyor.

Dara gezimizi tamamladıktan sonra Nusaybin’e geçiyoruz. Sırada Mor Yakup Kilisesi-Manastırı var; Oldukça uzun bir geçmişi olan kilise, MS 419’da Aziz Yakup (Mor Yakup) adına inşa edilir. İçinde Mor Yakup’un türbesi de bulunmaktadır. Yukarı Mezopotamya’nın en eski kiliselerinden biri olarak kabul edilir. 8. yüzyılda Metropolitlik Merkezi, 1364-1839 yılları arasında da Tur Abdin bölgesi için Patriklik makamı olarak kullanılır. Uzun süre atıl kaldıktan sonra 1965 yılında yeniden bir rahip atanır.

Mardin’in Midyat ilçesinde ‘Tur Abdin’ olarak bilinen bölgede bulunan Mor Sobo Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, Deyrulzafaran Manastırı, Mor Gabriel Manastırı, Mor Abai Manastırı, Mor Loozor Manastırı, Mor Yakup Manastırı, Zeynel Abidin Camii, Mor Quryaqos Kilisesi ve Mor Azozo Kilisesi, 2021 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne alındı.

Dönüşe geçerken çay molası için bu bölgenin hoş bir vahası ve bir mesire yeri olan “Beyaz Su”ya gidiyoruz. Doğal kaynak suyunun kıyısında çaylarımızı yudumluyor, dinleniyoruz. Günün sonunda, akşam yemeği ve konaklama yine Mardin’de…

31 Ekim 2021, Pazar: MOR GABRİEL MANASTIRI- MİDYAT –SAVUR / KILLIT KÖYÜ- DİYARBAKIR/ İZMİR
Bugün erken kahvaltı sonrası bavullarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz Midyat’a doğru. Eğer koşullar uygun olur ve açık olursa Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonraki hedefimiz Midyat! Her biri bir tablo kadar güzel olan Midyat evleri, sokakları, Midyat Konuk Evi (Sıla Evi) derken, zaman hızla geçiyor. Çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrasında yola çıkıyor, Mardin’in mimarisi ile önemli yerleşime Savur’a gidiyoruz. Savur ilçesinin Kıllıt Köyü 1980‘ler sonrasında boşalan köylerden. Köy halkının önemli bir kısmı günümüzde yurtdışında yaşıyor. Güzel taş evlerin örneklerini gördükten ve köyün kilisesini gezdikten sonra Diyarbakır yolculuğumuz başlıyor.

Akşam uçağımız 23.00‘te. Zaman durumumuza göre Diyarbakır’da Ongözlü Köprü’ye bakmak istiyoruz. Sonrasında akşam yemeği için epey ünlü olan ciğercileri ziyaret edebilir. Güzelim tatlılarının tadına bakabiliriz. Keyifli bir gezinin sonu…

TUR FİYATI

KONAKLAMA  (Oda-kahvaltı)                             İş Bankası K.kartlarına vade farksız taksit
İki kişilik odada kişi başı 1750,- TL + Uçak Bileti
Single oda fiyat farkı   400,- TL
0-6 yaş çocuk ücreti 800,- TL
7-11 yaş çocuk ücreti 1250,- TL

GRUP UÇAK BİLETİ: Katılımcı sayısı kesinleşince alınacaktır.
TAKSİT: T. İş Bankası kredi kartlarına taksit yapılabilir
NAKİT İNDİRİMİ: Peşin ve nakit olarak veya banka hesabımıza yatırılan ödemelerde ilan edilen tur fiyatından kişi başı 100 – TL indirim uygulanır.
İZMİR DIŞINDAN GELENLER: Farklı illerden katılmak için acentemizi telefonla arayınız.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 Diyarbakır’da başlayıp – biten tur boyunca kişi sayısına ve pandemi kurallarına uygun büyüklükteki araçla ulaşımlar
 Diyarbakır’daki sabah kahvaltısı
 Mardin’de butik otelde 2 gece konaklama ve sabah kahvaltıları
 Otelde veya restoranda 1 akşam yemeği
 Programda yazılı olan tüm turlar, otoban ve otopark ücretleri
 Rehberlik
 Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Diyarbakır / İzmir gidiş dönüş uçak biletleri
 Öğle yemekleri
 Mardin’de 1 akşam yemeği ve zaman uygun olursa Diyarbakır’daki akşam yemeği
 Ören yeri ve müze girişleri (Müze kartınızı yanınıza almayı unutmayınız )
 Yemeklerde alınan tüm içecekler
 Kişisel alışverişler ve otellerdeki harcamalar ile ekstralar, bahşişler.

NOTLAR:
 Bu turumuz grup en az 10 kişi olduğunda çıkacaktır.
 Tur için grup bileti ya da münferit bilet alımı yapılacaktır.
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acil rahatsızlıklarda sigorta geri ödemeleri tur ücreti ile orantılıdır.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli MÜZEKART almanızı öneririz.
 Özel müzelerde Müze Kart geçerli değildir.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda program akışında ve otellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Grup uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde geri iade yerinize katılımcı bulunması ile mümkündür.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.
.
ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANMAKTA OLAN KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

PERGAMON

14 Kasım 2021, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Antik Çağ Pergamon'unda, uygarlık katmanları dile gelirken, kuytu bir vadide kabuğuna çekilen Asklepion'da sanat ve müzikle tedavi sanatını göreceğiz.
200.00

GAZİANTEP & URFA & GÖBEKLİTEPE

29 - 31 Ekim 2021, Cuma - Pazar
Uçakla:İzmir >> Gaziantep - Diyarbakır >> İzmir
Gaziantep - Halfeti- Urfa- Göbeklitepe – Harran'da adım, adım...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.950.00

KAPADOKYA

13-15 Eylül 2021, Pazartesi - Çarşamba
Uçakla: İzmir >> Kayseri >> İzmir
Yılın en güzel mevsiminde, Unesco Dünya Kültür Mirası muhteşem Kapadokya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1490 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.490.00

APHRODİSİAS

03 Mayıs 2021, Pazartesi
Online Söyleşiler
Ark. Nezih Aytaçlar, bu söyleşide, bir dünya kültür mirası olan Aphrodisias'ı anlatacak...
00.00
error: Content is protected !!