KUBA

Türk Hava Yolları ile

30 Ocak - 06 Şubat (+1) 2020, 7 Gece konaklama

2575.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDEKİ 4 YER:
ESKİ HAVANA / TRINIDAD / VINIALES VADİSİ / CIENFUEGOS TARİHİ KENT MERKEZİ

TUR PROGRAMI

30 Ocak 2020, Perşembe: İstanbul / Havana (ÖY)
29 Ocak Çarşamba gecesi, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarında, en geç saat 23.15’de buluşuyoruz. Bagajlarımızı verdikten ve uçuş kartlarını aldıktan sonra pasaport kontrolüne gidiyoruz.

TK 183 İstanbul / Havana uçağımız, İstanbul Havalimanından 30 Ocak Perşembe sabaha karşı saat 02.05’de kalkacak. Havana’ya direkt uçuş yapılacak ve normal şartlar altında uçuş süremiz, 13 saat 50 dakika olacaktır. Havana ile zaman farkımız 7 saattir. Geceyi uçakta geçirdikten sonra, Kuba yerel saatiyle, aynı gün yani 30 Ocak Perşembe sabahı saat 07.55’de Havana’ya varış.

Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, havalimanındaki döviz bürosunda, Kuba yerel parası CUC aldıktan sonra kendimizi fazla yormadan hafifi tempolu bir Havana şehir turu yapacağız.

İlk durağımız Morro Kalesi olacak ve buradan tüm Havana’yı panoramik olarak seyredeceğiz. Arkasından, efsanevi devrimci Che Guevera’nın Müze-Evi’ni gezeceğiz. Sonraki durağımız, Devrim Hükümeti tarafından yaptırılan Atatürk Büstü olacak ve Ata’mızı bir kez daha saygıyla anacağız. Buradan, Havana’nın dört ünlü meydanı Plaza Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisken ve Plaza Vieja’yı göreceğiz.

Öğle yemeğini takiben, aracımıza binerek, panoramik olarak, ünlü Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, El Malecon, Tribuna Anti-Imperialista, Paseo de Prado, Miramar gibi yerleri gördükten sonra, 2 gece oda-kahvaltı olarak kalacağımız Havana’nın en ünlü ve tarihi oteli Hotel Nacional de Cuba’ya (5) gideceğiz. Otelin “Salón de la Fama” isimli barı gerçekten bir müzeden farksızdır ve mutlaka gezilmesi gerekir. Burada, arkadaşımız Barmen Carlos, tartışmasız, Cuba’nın en iyi mojitosunu yapar. Check-in işlemlerinden sonra serbest zaman ve geceleme. www.hotelnacionaldecuba.com

31 Ocak 2020, Cuma: HAVANA (K, ÖY)
Kahvaltıyı takiben, Devrim Müzesine gidecek, Cuba Devriminin gelişim sürecini izleyecek ve bu müzenin bahçesinde; Fidel, Che, Cienfuegos, Raul ve 82 devrimci arkadaşının, 25 Kasım 1956’da Meksika’nın Tuxon kentinden yola çıkıp, 02 Aralık 1956 günü Cuba’nın Granma bölgesine geldikleri ve aslında sadece 12 kişilik olan ünlü Granma teknesini göreceğiz. Sonrasında, dünyaca ünlü Cuba purolarının yapıldığı bir Puro Fabrikasını gezerek, tamamen el yapımı olan puroların nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Fabrika çıkışında, isterseniz, satış mağazasından puro alabilirsiniz.

Öğle yemeğinden sonra, Havana’nın meşhur alış-veriş merkezi Almacenes de San Jose’ye gideceğiz. Cuba’ya ait her şeyi bu dev antrepoda toplu halde bulabilirsiniz. Alış veriş meraklısı olmayanlar için hemen komşu antrepoda da, deniz kenarında kendi biralarını yapma iznine sahip büyük bir Cafe-Bar bulunmaktadır. Alış-veriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Hotel Nacional’e dönüş, serbest zaman ve geceleme.

01 Şubat 2020, Cumartesi: SANTA CLARA – CHE ANIT MEZAR VE MÜZESİ / INZAGA / TRİNİDAD (K, ÖY, AY)
Erken kahvaltımızı takiben, Havana’dan ayrılıp, Cuba Adası’nı kuzey batıdan, güney doğuya doğru geçeceğiz. İlk durağımız 09 Ekim 1967’de Bolivya’da haince öldürülen efsanevi devrimci Ernesto Che Guevera’nın, Santa Clara’daki anıt mezarı olacak. Aynı mekanda Bolivya’da Che ile birlikte hayatlarını kaybeden diğer devrimci arkadaşlarının da mezarları bulunuyor. Anıt Mezar ziyaretinden sonra, doğumundan ölümüne kadarda Che’nin hayatından çeşitli kesitleri gösteren fotoğraflar ve ona ait özel eşyaların sergilendiği Che Müzesi’ni gezeceğiz.

Sonrasında Trinidad’a gelmeden hemen önce, İspanyol Kolonizasyonu dönemindeki şeker kamışı plantasyonlarıyla ünlü Vale de Los Ingenios’daki, Torre Del Ingenio Manacas-Iznaga’da 45 metre yüksekliğindeki “köle gözetleme kulesini” görecek ve bu inanılmaz yapıyı, köleliği lanetleyerek gezeceğiz.

Yolumuza devamla; mimari bir hazine olarak kabul edilen ve 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan, anıt kent Trinidad’a varış. Trinidad’in Karayip Denizi kıyısındaki oteller bölgesi Ancon’da, her şey dahil, 2 gece konaklayacağımız Memories Trinidad del Mar Hotel’e giriş, akşam yemeği ve geceleme…
https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-trinidad-del-mar

02 Şubat 2020, Pazar : TRİNİDAD (K, ÖY, AY)
Sabah kahvaltısından sonra Trinidad turu yaparak; 18-19. yüzyıldan kalan otantik evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, antikalarla dolu ev ve müzeleriyle koloniyel bir cennet olan bu kenti tanıyacağız. 1514 yılında Yeni Dünya’ya doğru keşif gezileri yapan Velasquez tarafindan kurulan Trinidad’da, 1797’de 56 şeker kamışı işletmesi ve yaklaşık 12 bin köle varmış. Trinidad’ta farklı tarihlerde yapılan 5 meydan var. En büyüğü Plaza Mayor aynı zamanda Küba’nın en büyük katedraline de ev sahipliği yapıyor. Katedralin hemen yanında bugün Romantik Müze olarak adlandırılan yapı, aslında dönemin şeker kamışı zenginlerinden De Brunet Kontu’nun evi. Burayı veya günümüzde Şehir Müzesi olarak kullanılan Inzaga Kontunun köşkünü ziyaret edeceğiz.

Trinidad’a gelip de yörenin en ünlü ve eski barı La Canchanchara’ya uğramamak düşünülemez. 1723’de yapılmış bir malikanenin içindeki bu bar, ismini bölgeye özgü bir içki olan ve seramik bir çanakta sunulan “canchanchara”dan almış. Bugün bizim ikramımız olarak bu yerel kokteyl ile tanışacaksınız.

Sonra da kentin sokakları arasında dolaşmak ve her gün kurulan ve yerel el sanatları pazarlarında alış veriş için serbest zaman. Bu süre içinde, ressamların atölye-evlerini ziyaret edebilir, tablo satın alabilirsiniz. Bilahare, yerel bir restoranda, içinde Karayip bölgesi istakozlarından oluşan bir öğle yemeğimiz olacaktır. Saat 16:00 sularında otele geri dönüş ve otelin plajında, Karayip Denizinde yüzmek için serbest zaman. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

Akşam yemeğinden sonra isteyenlerle, renkli gece hayatıyla tanınan Trinidad’daki Casa de la Musica veya Casa de la Trova gibi mekanlarda, değişik Cuba Grupları ve Trinidad’lıların mükemmel dans gösterilerini izleyip, onlara katılabilir, müzik dinleyebiliriz…

03 Şubat 2020, Pazartesi: TRİNİDAD / CİENFUEGOS / HAVANA (K, ÖY)

Kahvaltıdan sonra Trinidad’dan ayrılarak 2005 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan, Cuba’nın belki de en güzel limanı ve Fransız koloniyel mimarisinin en iyi örneklerine sahip olan Cienfuegos’a hareket ediyoruz.

Yörede alacağımız öğle yemeğini takiben, bu keyifli kenti panoramik olarak gezecek, tarihi kent merkezindeki Parque Marti’yi görecek ve Terry Thomas Tiyatrosunu gezeceğiz. Ardından, dönemin ünlü şeker baronlarından birine ait evi, Palacio del Valle’i göreceğiz. Bu yapının çatısında, ikramımız olan yerel bir kokteyli içerken, Cienfuegos’u seyredeceğiz. Öğle yemeğim sonrasında Havana’ya hareket edeceğiz.

Yolumuz üstünde bir şeker kamışı tarlasına girerek, Cuba ekonomisinde çok önemli olan bu ürünle tanışacak, tadına bakacak ve hakkında konuşacağız. Havana’ya varışımızı takiben 3 gece (oda-kahvaltı) konaklayacağımız Hotel Nacional’a giriş (www.hotelnacionaldecuba.com) serbest zaman ve geceleme.

04 Şubat 202, Salı: HAVANA (K) 
Kahvaltı ve tam gün serbest. Opsiyonel Viniales Vadisi Turu.
İsteyenlerle günübirlik olarak, tartışmasız dünyanın en kıymetli tütünlerinin yetiştiği ve ilginç bir coğrafya ve müthiş bir doğaya sahip, Viniales Vadisine gidebiliriz. Burada, Cueva del Indio Mağarasına giderek, mağaranın içinde akan nehirde tekneyle gezebiliriz. Ardından, Mural de la Prehistoria’da muhteşem güzellikteki bir doğa ortamında, Leovigildo Gonzales tarafından çizilen devasa yağlı boya eseri ilgiyle izleyeceğiz. Aynı mekanda alacağımız öğle yemeği öncesinde, tüm Küba’nın belki de en güzel Pina Colada’sını içebiliriz. Sonrasında, ilginç bir deneyim yaşayarak, Cuba’da ender imtiyazlara sahip kişilerden biri olan, Sinyor Benito’nun tütün çiftliğini gezerek, kendisiyle tanışıp, ünlü Cuba tütününü görebilirsiniz. İsteyenler, Sinyor Benito’nun kendi sardığı purolardan ve yine kendi yetiştirdiği kahveden, kara fasulyeden satın alabilir. Benito’nun bahçesindeki değişik tropik bitki ve meyve ağaçlarıyla da tanışabiliriz. Son olarak, Los Jazmines tepesinden, Viniales Vadisinin olağanüstü manzarasını seyrettikten sonra Havana’ya döneriz. Serbest zaman ve geceleme, Hotel Nacional.

05 Şubat 2020, Çarşamba: HAVANA (K) 
Kahvaltı ve tam gün serbest. Opsiyonel olarak, uzun yıllar Habana’da yaşayan ve en önemli eserlerini burada yazan, Nobel Edebiyat Ödüllü ABD’li yazar Ernest Hemingway’in müze evi ve onunla tanınan Cohimar balıkçı köyüne gidebilir, bu köyde her zaman oturduğu masanın hala muhafaza edildiği La Terreza Restoran’da canlı müzik eşliğinde yemek yiyerek, Cuba’lıların deyişiyle “Papa”yı anarız. Öğleden sonra da, isterseniz, eski Amerikan arabalarına binerek Havana içinde dolaşabiliriz. Geceleme Hotel Nacional.

06 Şubat 2020, Perşembe: HAVANA / CARACAS / İSTANBUL + 1 (K) 
Erken saatte otelde alacağımız hafif bir kahvaltı sonrası check-out işlemleri ve saat 0630’da otelden havalimanına transfer. THY’nın Havana /İstanbul dönüş uçuşu Caracas üzerinden olduğu için THY TK 183 uçuşuyla sabah saat 09.30’da Havana’dan Venezuela-Caracas’a hareket. Uçuş süremiz 3 saattir. Caracas’a indikten sonra uçaktan inilmeyecektir. Caracas’da THY ekibi değişecek ve buradan alınacak yolcularla birlikte, aynı uçakla, Caracas saatiyle 15.10’da İstanbul’a hareket edilecektir. Caracas/İstanbul uçuşumuz 11 saat 50 dakika sürecek ve 07 Şubat Cuma sabahı, Türkiye saatiyle sabah 10.00’da İstanbul Havalimanında olacağız.

TUR FİYATI

Iki kişilik odada kişi başı : 2.575,- USD 
Tek kişilik oda farkı : 370,- USD

Tek kişilik (Single) oda sayısı, max.2 oda ile sınırlıdır.

Kısaltmaların anlamı: 
K: Kahvaltı ÖY: Öğle yemeği AY: Akşam yemeği

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Istanbul/Havana/Istanbul, THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 Programda belirtilen otellerde; Havana’da 5 gece oda-kahvaltı, Trinidad’da 2 gece her şey dahil konaklama.
 Belirtilen günlerde alınacak toplam 6 adet öğle yemeği, Trinidad otelde alınacak 2 akşam yemeği.
 Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.

 Programda belirtilen tur ve transferler sırasında klimalı otobüs. Yol boyunca ve Cuba’da tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
 Kişi başı 285 USD tutarındaki havaalanı vergileri.
 Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası. Yasa gereği, 71-79 yaş aralığında olanlar %100 ve 80-85 yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır. 85+ yaş için sigorta yapılmamaktadır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Vize ücreti (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 Belirtilenler dışında olan yemekler
 Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
 Yurtdışı çıkış harcı

OTELLER:
5 Gece Havana: Hotel Nacional
2 Gece Trinidad: Memories Trinidad del Mar Hotel

İZMİR’DEN KATILACAK YOLCULARIMIZ İÇİN BAĞLANTI UÇUŞLARI: 
TK2337 29JAN ADBIST 2200 2330
TK2324 07FEB ISTADB 1300 1425

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan
İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 111,- USD alınacaktır.

Cuba Vizesi:
Acentamız, vizelerin alımında yardımcı olacaktır. Vize ile ilgili işlemler ve gerekli evraklar konusunda daha sonra bilgi verilecektir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Vize ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.
Vize ile istenenler ve vize ücreti daha sonra bildirilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR: 
 Tur programı ve ücretler, 16.07.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra; havayolu ücretlerine, havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler, tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.

 Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

 Uçuşlarda ABD Hava Sahasının kullanımı nedeniyle, THY kontuarında check-in aşamasında, yolcu isim ve soyadının “No-Fly List” de çıkması halinde doğabilecek sorunlardan, Acentemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

TUR FİYATI

Iki kişilik odada kişi başı : 2.575,- USD 
Tek kişilik oda farkı : 370,- USD

Tek kişilik (Single) oda sayısı, max.2 oda ile sınırlıdır.

Kısaltmaların anlamı: 
K: Kahvaltı ÖY: Öğle yemeği AY: Akşam yemeği

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Istanbul/Havana/Istanbul, THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 Programda belirtilen otellerde; Havana’da 5 gece oda-kahvaltı, Trinidad’da 2 gece her şey dahil konaklama.
 Belirtilen günlerde alınacak toplam 6 adet öğle yemeği, Trinidad otelde alınacak 2 akşam yemeği.
 Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.

 Programda belirtilen tur ve transferler sırasında klimalı otobüs. Yol boyunca ve Cuba’da tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
 Kişi başı 285 USD tutarındaki havaalanı vergileri.
 Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortası. Yasa gereği, 71-79 yaş aralığında olanlar %100 ve 80-85 yaşında olanlar için %200 fark primi alınmaktadır. 85+ yaş için sigorta yapılmamaktadır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Vize ücreti (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 Belirtilenler dışında olan yemekler
 Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
 Yurtdışı çıkış harcı

OTELLER:
5 Gece Havana: Hotel Nacional
2 Gece Trinidad: Memories Trinidad del Mar Hotel

İZMİR’DEN KATILACAK YOLCULARIMIZ İÇİN BAĞLANTI UÇUŞLARI: 
TK2337 29JAN ADBIST 2200 2330
TK2324 07FEB ISTADB 1300 1425

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan
İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 111,- USD alınacaktır.

Cuba Vizesi:
Acentamız, vizelerin alımında yardımcı olacaktır. Vize ile ilgili işlemler ve gerekli evraklar konusunda daha sonra bilgi verilecektir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Vize ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.
Vize ile istenenler ve vize ücreti daha sonra bildirilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR: 
 Tur programı ve ücretler, 16.07.2019 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra; havayolu ücretlerine, havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye’de getirilebilecek yeni vergiler, tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.

 Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

 Uçuşlarda ABD Hava Sahasının kullanımı nedeniyle, THY kontuarında check-in aşamasında, yolcu isim ve soyadının “No-Fly List” de çıkması halinde doğabilecek sorunlardan, Acentemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

 Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

Vizesiz

PERU & BOLİVYA

16-25 Temmuz (+1) 2020
Air France ile Istanbul / Paris / Lima
Latin Amerika'nın büyülü ülkelerine harika bir seyahat....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.390 $ (Taksit olanakları)
4.390.00

ALSACE BÖLGESİ

23 -27 Mayıs 2020/ 4 Gece & 5 Gün
İzmir'den Direkt Uçuş
Şeker Bayramında bir masal diyarı, Romantik Yol, Şarap Yolu ...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.320,- € (Taksit olanakları)
1.320.00

GİRİT KÜLTÜR TURU

23 - 26 Mayıs 2020, 3 Gece & 4 Gün
Özel uçakla İzmir/Girit/İzmir
Özel bir uçakla Girit Turu! Akdeniz'in mor salkımlı bahçesinde, Zeus'un yurdunda 3 gece-4 gün...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 760 €
760.00

SLOVENYA – HIRVATİSTAN- MONTENEGRO

01 - 08 Mayıs 2020 / 7 Gece & 8 Gün
İzmir'den Direkt Uçuş
Adriyatik coğrafyasında farklı bir rota, doğa ile uygarlığın el ele verip yarattığı olağanüstü yerler!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.395 €
1.395.00
error: Content is protected !!