İZLANDA

Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün

1.800.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Kuzey Işıkları, Buzullar ve Volkanlar Ülkesi
Reykjavik (2) – Hella (2) – Reykjavik (1)
(Golden Circle Turu – Güney Sahilleri Turu – Sky Lagoon)

Driver Guide: Taylan KIRIKKANAT

İzlanda, Atlas Okyanusunun kuzeyinde sıra dışı bir ada. Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya! Buzullardan, Siyah Kumsallara, Dünyaca ünlü Blue Lagoon’a kadar baştan sona heyecan verici

TUR PROGRAMI

1.Gün > İstanbul – Reykjavik
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde belirtilen saate buluşma. Aktarmalı olarak Reykjavik’e hareket. Akşamüstü varışımızın ardından özel aracımız ile Reykjavik şehir turu. İlk durağımız şehrin termal plajı Nauthol olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından şehrin su deposu, ilginç mimarisi ile içerisinde bulunan müze ve görsel gösteriler ile ziyaretçileri kendine çeken Perlan’ı panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesi ve hemen önünde yer alan Leif Eriksoon heykeli görüldükten sonra sahil yolu üzerinde ilk olarak Höfdi (Reagan ve Gorbaçov’un 1988 yılında bir araya gelip, soğuk savaşı bitiren imzaların atıldığı yer) ve nefes kesici manzaraya hakım Sun Voyager anıtını ziyaret ediyoruz. Danimarka-İzlanda ortak mimarisi ile 2011 yılında hizmete giren opera ve sergi binası Harpa’yı gördükten sonra, Reykjavik limanı balıkçı barınak ve tersaneleri güzergahımız üzerinde olacak. Bu gezilerimiz sonrasında otelimize transfer ve dinlenme. Arzu edenler ile gece bu sevimli şehri keşfetmek için yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Not: Varış durumuna göre şehir turu bir sonraki gün yapılabilir.

2.Gün > Reykjavik – Akranes – Borgarnes – Reykjavik
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve İzlanda’nın ilk yerleşim yerlerinden olan Borgarnes şehrine hareket ediyoruz. Bu küçük şehir aynı zamanda İzlanda halkının en ünlü hikayesi (Saga) olan Egils Saga’nın doğduğu yer. Rehberimiz burada sizlere ünlü Egils sagası ve ilk yerleşimciler hakkında bilgiler verdikten sonra İzlanda’nın balıkçılık alanında en önemli liman kenti olan Akranes’e hareket ediyoruz. Burada bir balıkçı gemisi enkazı olan AK91 ile tarihi deniz fenerini görüp, Akranes plajında bulunan Guðlaug açık hava banyosunu fotoğraflıyoruz. Tur sonrası Reykjavik’e dönüş ve geceleme otelimizde.

3.Gün > Reykjavik – Golden Circle Turu – Hella
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve otelimizden Golden Circle turu için ayrılıyoruz. İlk durağımız sönmüş bir volkan krateri olan Kerid olacak. 3000 yıl önce oluşan kalderası 55 mt, genişliği 240 mt ve derinliği 170 mt olan sönmüş volkanın içerisinde yürüyüş yaptıktan sonra yarım saatlik bir yolculuk sonrası Geysir Jeotermal alanına ulaşıyoruz. Yaklaşık beş dakikada bir su püskürten Strokur Geysiri ve 2000 yılından bu yana uykuda olan büyük Geysiri görüyoruz. Bölgede vereceğimiz öğle yemeği molası ardından İzlanda’nın en popüler şelalesı olan Gullfoss’a hareket edeceğiz. Hvita nehri üzerinde bulunan ve iki kademe ile 32 metre yüksekten dökülen bu etkileyici şelalede fotoğraf molamız oluyor. Mevsim şartlarına göre şelale yakınına kadar yürüme imkanımız oluyor. Programın son etabı ise Thingvellir Ulusal Parkı olacak. Tarihi, kültürel, jeolojik ve politik olarak son derece önemli bu ulusal park alanında Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakasını birbirinden ayıran orta atlantik hattını görüyoruz. Bölgenin jeolojik yapısı hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra bu sıradışı oluşum içerisinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Jeolojik öneminin yanı sıra 930 yılında İzlanda’nın ilk yerleşimcileri tarafından kurulan dünyanın ilk ulusal parlementosu Althing’e ev sahipliği yapan milli parkta rehberimizden İzlanda hukuk sistemi işleyişi (Viking Dönemi) hakkında bilgiler alıyoruz. Tur sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Hella bölgesinde bulunan otelimize hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

4.Gün > Reykjavik – Güney Sahilleri Turu – Hella
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Güney sahilleri turu için hareket ediyoruz. İlk durağımız dünyanın en tehlikeli sahillerinden biri olan Reynisfjara bölgesi, burada siyah kumsalları ve bazalt kaya ve mağara oluşumlarını görüyoruz. Denizin ortasında duran Reynisdagar kayalıkları ilginç jeolojik şekilleri ile fotoğraf meraklılarının vazgeçilmezi. Reynisfjara sonrası, 20 dakikalık bir yolculuk ile Dyrehoaley’e varıyoruz. Deniz üzerindeki bu dev bazalt bloklar aynı zamanda doğal yaşam alanı olup, birçok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Hava ve yol şartları uygun olursa Dyrehoaley deniz fenerine araç ile ulaşıp siyah kumsalların ve manzaranın keyfine varıyoruz. (Hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif manzara noktasında durulur)

Eyjafjallajokull yanardağı eteklerinden yolumuza devam edip, Skogafoss şelalesini ziyaret edeceğiz. Şelale civarı aynı zamanda ilk Viking yerleşim bölgelerinden. Burada vereceğimiz serbest fotoğraf molası ardından, İzlanda’nın en zarif şelalesi olarak bilinen Seljalandfoss’u ziyaret ediyoruz. Eyjafjallajokull buzulundan eriyen sulardan oluşan Seljaland nehrinin bir parçası olan şelale 60 mt yüksekten akıyor. Jeolojik yapısı sebebi ile hava şartları müsait olduğunda şelalenin arkasına kadar yürünebiliyor. Geceleme Hella’da otelimizde.

5.Gün > Hella – Sky Lagoon – Reykjavik
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Sky Lagoon’a hareket ediyoruz. Bu muhteşem jeotermal tesiste açık havada spa deneyimi yaşayarak turun yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Sky Lagoon sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman ve geceleme.

6.Gün > Reykjavik – İstanbul
Sabah saat 04:00’de kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp, saat 04:30’da Keflavik havalimanına hareket ediyoruz. Aktarmalı uçuşlar ile İstanbul’a dönüyoruz.

Not: Son gün havalimanı transferi öncesi otelde kahvaltı servisi alınamayabilir.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 1.800,- € + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 525,- €

Turumuz maksimum 9 katılımcı +1 rehber için planlanmıştır.

OTELLER
Reykjavik: 3* Center Hotel Plaza Reykjavik vb
4* Hella : Riverfront Lodge vb
Reykjavik: 3* 201 Hotel Reykjavik vb.

VİZE
 Bu tura katılmak için SCHENGEN Vizesi gereklidir.
 Yeşil pasaportlar için vizeye gerek yoktur.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Belirtilen otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama
 Tur boyunca Türkçe Rehberlik + küçük araçla şoförlük hizmeti (driver guide)
 Seyahat boyunca yapılacak (İzlanda) tüm araç transferleri
 Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve turlar
 Milli park girişleri ve park ücretleri
 Kerid krateri, Perlan panoramik teras girişleri
 Sky Lagoon comfort paketi
 Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / İstanbul / Oslo / Rejkavik gidiş ve dönüş uçak biletleri
 Öğle ve akşam yemekleri
 Yemeklerdeki ve gezilerdeki içecekler
 Belirtilenler dışında müze ve ören yeri girişleri
 Kişisel harcamalar
 65 yaş üstü Sürprim Sigorta farkı

PROGRAMIN AVANTAJLARI
 Küçük araç ve küçük grupla (Driver Guide) seyahat etmenin tüm avantajları
 Olağanüstü şelaleler –volkanlar…
 Kuzey Işıklarını görme ihtimalinizin en yüksek olduğu zaman seçilmiştir.
 Dünyanın en özel lezzetleri…
 Saygılı ve eğitimli insanlar ile uygar bir ülkeyi tanımak….

NOTLAR
 Bu turumuzu minibüs tarzı bir araçla yapıyoruz. Aracı rehberimiz kullanıyor.
 Küçük araç – her yerde durabilme ve koşullara göre hareket etme kolaylığı sağladığı için uzun süredir İzlanda turlarımızı küçük gruplar ve “driver-guide” ile yapıyoruz.
 Norveç ve İzlanda pahalı ülkelerdir.
 Bordo pasaportlular için Schengen vizesi gereklidir. Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.
 Küçük gruplar olduğunda grup bileti alamıyoruz. Uçak biletleri tur kesinleştiğinde ve katılımcılar belli olduğunda alınmaktadır.
 Kuzey ışıklarının en iyi gözlenebildiği dönem Eylül ve Ekim aylarıdır. Ancak yine de garanti vermek mümkün değildir.
 Uçuşlar İzmir / İstanbul / Oslo / Rejkavik olarak gidiş-dönüş yapılmaktadır.
 Aktarmalı uçuş olduğu için bavul gecikmesi sıkça rastlanabilen bir durumdur. Bu nedenle katılımcılarımızın kabin bagajı tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.

İPTAL KOŞULLARI
 Butik turlar ( 6-7 kişi ) olduğu için ancak yerinize bir başkası bulunduğu takdirde iptal söz konusu olabilir.
 Bu turlar özel turlardır ve uçak biletleri bireysel olarak, sizin adınızla alınır. İade ve değişiklik söz konusu olduğunda, ilgili Hava Yollarının iptal ve iade koşulları geçerlidir. Tura yerinize bir başkası bulunsa bile uçak biletiniz yanmaktadır. Genellikle promosyon biletlerdir sadece vergisi geri alınabilmektedir..
 Herhangi bir nedenle yapılan iptalde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA-SİNGAPUR

14 - 25 Şubat (+1) 2025
Acente Satışı
Egzotik Üçleme olarak tanımlanan olağanüstü ülkeler, her gezginin hayali...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3.380 $ (Taksit olanakları)
3.380.00

MANİSA KÜLTÜR TURU

23 Kasım 2024, Cumartesi
Tarihçi Ahmet ÇANDIR Danışmanlığında
Osmanlı Dönemi ekseninde, oldukça zengin bir Manisa Turu; Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...
1.250.00

HRISTIYAN DUNYASINDA EFES

17 Kasım 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Efes turlarımızda zaman darlığından programa alamadığımız, ama Hristiyan inanç dünyasının şekillenmesinde önemli olan bazı yerleri bu turda bir araya getirip, eksikliğimizi gidermek istiyoruz.
1.500.00

ANKARA – GORDİON

15 -17 Kasım 2024, Cuma - Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Cumhuriyet’in 100. Yılında, “Ankyra” dan günümüze, Frig Başkenti Gordion ve Selçuklu'nun gözdesi Sivrihisar!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 8.000 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
8.000.00
error: Content is protected !!