VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA-SİNGAPUR

Acente Satışı

14 - 25 Şubat (+1) 2025

3.380.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

egzotik üçleme

Halong Bay Körfezi – Luang Prabang – Angkor Wat Tapınakları

TUR PROGRAMI

14 Şubat 2025, Cuma: İSTANBUL >> SİNGAPUR
Sabah saat 11.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Singapur Havayolları kontuarında buluşma ve SQ391 ile saat 13:25’de Singapur’a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

15 Şubat Cumartesi: SİNGAPUR TURU >> HO CHİ MİNH CİTY
Sabah saat 04:45’de Singapur’a iniş. Havalimanında ülkeye giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel araç ve rehberimiz ile günübirlik turumuza başlıyoruz; Mount Faber tepesi, Orkide Bahçeleri, Singapur nehri, Merlion, Cin Mahallesi, Marina Bay Sands ziyaretlerinden sonra Changi havaalanına transfer.

SQ 186 ile saat 17:30’da Ho Chi Minh City’e hareket. Saat 18:40’da varış. Tan San Nhat Havaalanında rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra, Otelimize transfer oluyoruz. Bugün hala Saigon olarak anılan Ho Chi Minh kenti Vietnam’ın ticaret, finans, kültür ve turizm merkezidir. Bu metropol, kuzeyin tersine bisiklet ve motosikletlerle dolu caddeler, alışveriş merkezleri ve sokak kafeleriyle ünlüdür. Konaklayacağımız Saigon Prince Hotel’e girişten sonra serbest zaman ve dinlenme.

16 Şubat 2025, Pazar: HO CHİ MİNH / MEKONG DELTASI / HO CHİ MİNH
Sabah kahvaltısı sonrası, karayoluyla Mekong Deltasına yani Vietnam’ın “pirinç kasesi”ne gidiyoruz. My Tho da tekneye binerek, dar kanallar arasında geziyor, yerli halkın günlük yaşamını izleyerek minik adacıklarla bezenmiş enfes manzarayı seyrediyoruz. Heyecan verici bu nehir gezimizde, zengin yeşil bitki örtüsü bize eşlik ediyor ve ünlü Unicorn Adası’na varıyoruz. Meyve bahçelerinde geziyor, bir yandan mevsim meyvelerinin tadına bakarken bir yandan da çalışanları izliyor ve müziklerini dinliyoruz. Küçük kayıklara geçerek daha dar kanallar arasında gezintimize devam ediyor ve Ben Tre Province’deki yerli sanayi üretimin örneklerini görüyoruz. Yerel bir restoranda muhteşem bir öğle yemeği keyfini yaşıyoruz. Daha sonra Ho Chi Minh’e Saigon Prince Hotel’e geri dönüyoruz. Akşam serbest zaman.

17 Şubat 2025, Pazartesi: HO CHİ MİNH / CHU CHİ TÜNELLERİ / HA NOİ
Kahvaltı sonrası, Ho Chi Minh şehir turumuza, Reunification Sarayı ile başlıyoruz. Nisan 1975’e kadar bu malikane, Güney Vietnam Devlet Başkanının resmi konutu olarak kullanılmaktaydı. Sarayın yakınında Fransız koloniyel yapılardan Notre Dame Katedrali ile Eski Sai Gon Postanesini görebiliriz. Ardından “Savaş Sonrası Sergisi”ni geziyoruz. Satılmadık bir şeyin olmadığı Ben Thanh Pazarında alışveriş yapıyoruz.

Alışveriş molasını takiben şehri arkamızda bırakarak Chu Chi tünellerine doğru yol alıyoruz. Vietnam Savaşı sırasında ABD ordularının kabusu olan bu inanılmaz tüneller, özel olarak yaşam, depo, silah üretimi, sahra hastanesi ve komuta merkezi amaçlı inşa edilmişlerdi. Bugün tünellerdeki sergi salonunu ve geniş bölümleri gezerek yer altı yaşamını anlamaya çalışacağız. Çevredeki atış poligonunda AK47 Kaleşnikof ve MK16 silahlarıyla atış talimi yapanların sesleri, bizlere tünellerin gerçek kullanım günlerini anımsatacaktır.

Daha sonra Ho Chi Minh havaalanına transfer, kısa bir uçuşla Ha Noi’e varış ve otelimize transfer. Geceleme Sunway Hotel’de.

18 Şubat 2025, Salı: HA NOİ (K, AY)
Bugünü tümüyle Ha Noi kentine ayırıyoruz. İlk durağımız Ho Chi Minh Kompleksi olacak; Günümüz Vietnam’ının temellerini atan Ho Chi Minh’in anıt mezarı, Devlet Başkanlığı Sarayı ve sütunlar üzerindeki Ho Chi Minh’in konutu, kentin kuruluş dönemine ait One Pillar Pagoda. Vietnam’ın ilk üniversitesi olarak bilinen Temple of Literature ziyaretinden sonra, 54 etnik gruba ait eserlerin sergilendiği Ethnology Museum’a uğruyoruz.

Sonra kent merkezine dönerek West Lake kıyısındaki muhteşem Tran Quoc Pagoda ve Quan Thanh Temple’i ziyaret ediyor ve kutsal tapınağıyla etrafına huzur veren Hoan Kiem gölüne yol alıyoruz. Bu gölün önünde meşhur su kuklası tiyatrosunun gösterisini izliyoruz.

Cyclo turumuzu yaptıktan sonra, akşam yemeğimizi, Vietnam mutfağının çeşitli lezzetlerini açık büfe şeklinde sergileyen Lotus restoranda, Vietnamlı aileler ile birlikte alıyoruz. Geceleme Q Hotel’de.

19 Şubat 2025, Çarşamba: HA NOİ / TAM COC / HA LONG BAY
Kahvaltı sonrası, Vietnam’ın en olağanüstü manzaralarından birine sahip olan Ninh Binh’teki Tam Coc’a doğru yola çıkıyoruz. Kayıklara (sampa) biniyor ve nehir üzerinde yolculuk yapıyoruz. Tam Coc’un büyüleyici manzarasını yolculuğumuz boyunca keyifle seyrediyoruz. Daha sonra Kızıl Nehir deltası üzerinden Halong Bay’e dogru gidiyoruz. Yolda pirinç tarlalarında çalışan köylüleri ve köylerini görüyoruz. Geceleme Halong Bay Plaza’da.

20 Şubat 2025, Perşembe: HA LONG BAY TURU >> LUANG PRABANG
Kahvaltı sonrası, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Vietnam’ın en olağanüstü manzaralarından birine sahip büyüleyici Halong Körfezi’nde unutulmaz bir gün başlıyor. Vietnam’a özgü, geleneksel yapıda bir tekne ile Halong Körfezinde dolaşıyoruz. Körfezin zümrüt yeşili berrak suları üzerindeki 3000 civarında kireç adası ve gökyüzünün maviliğiyle ortaya çıkan olağanüstü manzara inanılmaz. Bölge, kireç taşı oluşumları, plajlar ve doğal mağaralarla çok zengin bir görünüme sahiptir. Rotamız üzerindeki yüksek tepelerin altındaki mağaraları dolaşıyoruz.

Deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimizi teknemizde yedikten sonra Ha Noi’e geri dönüyor ve Hanoi havaalanından kısa bir uçuşla Laos’un eski başkenti, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Luang Prabang’a varıyoruz. Laos’lu rehberimiz bizi karşılıyor ve otelimize check-in yapıyoruz. Geceleme Muong Thong Hotel’de.

21 Şubat 2025, Cuma: LUANG PRABANG
Kahvaltımızı yaptıktan sonra Luang Prabang turumuza başlıyoruz. Eski Lane Xang Krallığının asil başkenti Luang Prabang 1994 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alır. Işıltılı tapınak çatıları, kolonyal mimarisi ve fondaki nefes kesici dağ manzarasıyla tüm Asya kıtasının en güzel yerlerinden biridir. Wat Visoun Budizm Anıtı, altın kaplama sıvaları, giriş ve dış duvarlarındaki hayat ağacı süslemeleri, yay biçimindeki kıvrık çatısıyla Luang Pragang’in eski tapınak mimarisini temsil eden Wat Xieng Thong, Wat Aham Kutsal Evi, 5 katlı çatısıyla ünlü Wat Mai ile Krallık Sarayındaki Ulusal Müze’yi geziyoruz.

Ardından Ban Xieng Lek ve Ban Xang Khong köylerine doğru yol alıyoruz. Sa kağıdı, pirinç şarabı ve kraliyet ailesi ipek dokumalarının üretildiği köyleri ziyaret ettikten sonra, tekneyle Pak Ou mağaralarına gidiyoruz. Tümü dindar köylüler tarafından getirilen değişik boy ve yapıdaki altın vernikle kaplanmış binlerce Buda heykeliyle tıka basa doldurulmuş olan bu ilginç mağaraları gördükten sonra, teknemize binerek Mekong Nehri üzerinde yol almaya başlıyoruz. Nehir üzerinde güneşin batışını seyrederek şehre dönüş yapıyoruz.

Şehirde, akşamüstü kurulan renkli Gece Pazarını keşfedeceğiz. Rengarenk ipek şallar, örtüler, çantalar, takılar, resimler vs. alabileceğimiz hediyeliklerden bazıları olacak. Geceleme Muong Thong Hotel’de.

22 Şubat 2025, Cumartesi: LUANG PRABANG >> SİEM REAP (K)
Kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyor ve ormana saklanmış şelalelerin olduğu dağlık bölgeye doğru seyrediyoruz. Yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı Ban Thapene ve Ban Xom’dan geçiyoruz. Khuang Si Şelalesine vardığımızda yoğun yeşilin içinde harika manzaraları izliyoruz.

Daha sonra, aracımızla geri dönüyor ve Luang Prabang havalimanına gidiyoruz. Kısa bir uçuşla Kamboçya’ya Siem Reap’e geçiyoruz. Vize işlemlerimizi tamamladıktan sonra rehberimizle buluşuyor ve Somadevi Hotel’e giriş yapıyoruz. Sonrası serbest zaman. Otelin spa ve havuzunu denemenizi tavsiye ederiz.

23 Şubat 2025, Pazar: ANGKOR THOM BÖLGESİ – ANGKOR WAT – TA PROHM
Erken kahvaltı sonrası, MS 802 -1350 yılları arasında güçlü Khmer Hükümdarlığı’nın başkenti, UNESCO Dünya Miraslarından eski Angkor şehrindeki tapınakları gezmek üzere Siam Reap’ı kendimize üs yapıyoruz. Kısa bir kara yolculuğuyla çarpıcı yapıtların bulunduğu arkeolojik bölgeye ulaşıyoruz. Kayalara oyulmuş devasa insan yüzü serileriyle ünlü South Gate of Angkor Thom, etkileyici Bayon Tapınağı, Royal Enclosure, Phimeanakas, Elephant Terrace, Terrace of the Leper King ve bir başyapıt olan Angkor Wat’i ziyaret ediyoruz. Bu büyük anıtın etrafında dolaşarak kolonlu galerileri, kütüphaneleri, avluları ve yüksek tapınağın yansıdığı göletleri görüyoruz. Sonra ormanlık alandaki Ta Prohm Tapınağı’na gidiyoruz. Ulu incir ağaçları ve devasa sarmaşıklarla iç içe geçmiş izlenimini veren Banteay Kdei, Sra Strong, Ta Keo, Thommanon, Chau Say Tevado görebileceğimiz diğer tapınaklar olacak.

Akşam yemeğimiz Apsara Show izleyeceğimiz otelimizin (Somadevi Hotel) havuzbaşındaki restoranında.

24 Şubat Pazartesi: SİEM REAP – BANTEAY SREİ – BANTEAY SAMRE – TONLE SAP – SİEM REAP
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Angkor Kompleksinden daha ileriye geçerek, oldukça girift bir biçimde, özenle yapılmış duvar süslemeleriyle dikkat çeken, büyük ölçüde kırmızı kumtaşından yapılmış ve 10.yy.dan bu yana iyi bir biçimde korunmuş olan Banteay Srei Tapınağı’na gidiyoruz.

Sonraki durağımız, Vishunu ve Krishna efsanelerinden çarpıcı kabartmalarla süslenmiş Banteay Samre Tapınağı.

Ardından, Tonle Sap Gölüne gidiyoruz. Güneydoğu Asya’nın önemli tatlı su kaynaklarından biri olan bu sığ göl üzerinde, geleneksel tekne ile yapacağımız seyir sırasında, küçük bir nehirden devasa bir göle doğru giderken, kıyı boyunca yüzen köyleri, ufacık kayıklarının içindeki çocukları, ağ çeken balıkçıları, özetle bölge insanının yerel yaşamını gözlemleyeceğiz. Göl turumuzdan sonra otelimize dönüyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

25 Şubat 2025, Salı: SİEM REAP – LES CHANTİERS ECOLE >> SİNGAPUR >> İSTANBUL
Siem Reap’taki son sabah kahvaltımız sonrası serbest zaman ve otelimizden ayrılıyoruz. Daha sonra şehir merkezinde,1992 de açılan Les Chantier Ecole’u ziyaret ediyoruz. Bu okul, taş ve ahşap oymacılığı ile ipek dokumacılığı gibi geleneksel Khmer el sanatlarını gençlere öğretmek için kurulmuştur. Atölyeleri gezerek çalışmaları izliyor ve bilgi alıyoruz.

Daha sonra Siem Reap Havaalanına transfer, SQ165 seferi ile saat 16:40’ta Singapur’a hareket ediyor ve 20:05’de Singapur’a iniyoruz. Singapur Hava Yollarının SQ 392 seferiyle saat 01:50’de yapacağımız uçuş ile 26 Şubat Çarşamba sabahı saat 08:25’de İstanbul’a varıyoruz.

TURFİYATI :

İki kişilik odada kişi başı: 3380 Amerikan Doları   
Tek kişilik oda fiyat  farkı : 560 Amerikan Doları 

TAKSİTLER:
1 Temmuz 2024 : 500  Usd
1 Ağustos 2024    : 500 Usd
2 Eylül 20234          : 500 Usd
1 Ekim 2024          : 500 Usd
1 Kasım 2024          : 500 Usd
2 Aralık 2024        : 500 Usd
2 Ocak 2025        : 380 Usd
Tek kişi (single konaklama) farkı son taksitle ödenebilir


FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ:

 Singapur Havayollarıyla Istanbul /Singapur/Ho Chi Minh City, ve Siem Reap/Singapur ve Singapur Havayollarıyla Singapur/İstanbul uçak bileti.
 Bu uçuşlara ait vergiler
 Ho Chi Minh City/Hanoi, Hanoi/Luang Prabang ve Luang Prabang/Siem Reap uçuşları ve bu uçuşlara ait havaalanı vergileri.
 19 Şubat 2025 günü Singapur havaalanı transferi ve Singapur şehir turu
 Programda belirtilen otellerde oda-kahvaltı konaklama, iki öğle yemeği, iki akşam yemeği
 Programda belirtilen tur ve transferler sırasında İngilizce yerel rehberlik ve Türkçe rehberlik.
 Programdaki ören yeri ve müze girişleri.
 Yurtdışı Zorunlu Seyahat Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için sürprim uygulanacaktır)


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR :

 İzmir / İstanbul / İzmir arası uçak biletleri
 Vietnam, Laos, Kamboçya Vize ücretleri,
 Programda belirtilen yemeklerin dışında kalan öğle ve akşam yemekleri
Rehber, şoför ve otellerde bagaj için verilecek bahşişler
Yurt dışı çıkış harcı
 Vietnam vizesi alınması için gerekli onay yazısı ücreti (bugün için 50 ABD Doları)

Önemli Not:
 Tur programı ve fiyatlar, 07 Mayıs 2024 tarihindeki havayolları tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra havayolu ücretleri ve vergilerinde ve diğer vergilerde meydana gelebilecek artışlar, tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.
 Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak aktarma uçuşlarından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) size gönderilecek olan “Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesinde” belirtilmiştir.
 Turumuza kayıt yaptırmış konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

Rezervasyon Bildirimi: Rezervasyon taleplerinizin geçerlilik kazanması için; iletişim bilgilerinizle birlikte, pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının whatsapp’dan gönderilmesi ve ilk taksit ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Vize İşlemleri: Pasaportlarınızın, 25 Şubat 2025 tarihi itibariyle en az 6 aylık geçerlilik süresi olması şarttır. Ayrıca pasaportlarda vizeler için en az 3 boş yaprak olması gerekmektedir. Vietnam, Kamboçya ve Laos vize ücretleri ile istenen belgeler, sizlere en son ve en doğru bilgiyi aktarabilmek açısından seyahat tarihimiz yaklaştığında ayrıca bildirilecektir.

Bagaj Sınırlaması: Uluslararası uçuşlar için kişi başı 20 kg. olup iç hat uçuşlarında kişi başı 15-20 kg. arasında değişmektedir. Ayrıca7 kg. ağırlığa kadar belli boyutlardaki el bagajı da yolcu beraberinde uçağa alınabilmektedir.

EBRULİ TUR’DAN NOTLAR

 Yukarıda detayları bulunan tur programında Ebruli Turizm “satış acentesi” konumundadır.
 Bu turun operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır.
 Program içeriği ile otel seçimlerinden, rehberlikten veya verilen hizmetlerden tur operatörü sorumludur.
 Şirketimiz, Tur operatörü ve havayolu şirketi ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

NAMİBYA & VICTORIA ŞELALELERİ

02 - 13/14 Ekim 2024 / 12 Gece & 13 Gün
Yaşamın köklerine doğru olağanüstü bir yolculuk...
Başka bir doğa, başka bir dünya ile Namibya'nın kızıl çölleri, kabileler, vahşi yaşam, safariler ve dünyanın en büyük şelaleleri!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.550 $ + UÇAK BİLETİ...
5.550.00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR

Hareket: 17 Ağustos 2024 - 7 Gece konaklama
Acente Satışı
Kopenhag (1) - Göteborg (1) -Oslo (1) - Forde Town (1) - Hamar (1) - Stockholm (2)

2-3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI:1.399 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
1.399.00
error: Content is protected !!