PRİENE & DOĞANBEY & KARİNE DALYANI

Günübirlik Kültür Turları

09 Şubat 2020, Pazar

145.00

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka/Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş durağında, 08.00’de Alsancak/Lozan Meydanı’nda gezginlerimizle buluşuyoruz. Aracımızla Aydın istikametine doğru yola çıkıyoruz. Zaman kazanmak için araçta size gevrek – tost ikram ediyoruz. Yol güzergahımızda Bademgediği Tepe (Puranda), Metropolis, Cellat Gölü, Belevi Mausoleionu, Söke ve diğer yerler üzerine sohbet ederek ilerliyoruz.

İlk durağımız, Ionia’nın en iyi korunmuş kentlerinden birisi olan ve bu nedenle “Küçük Asya’nın Pompei’si” olarak anılan Priene olacak. MÖ. 4.yüzyılda inşa edilmiş olan Priene küçük bir şehirdir, ama dönemin bir İon “polis”inin nasıl olduğunu, ziyaretçinin hayal gücünü çok fazla kullanmasına gerek bırakmayacak şekilde yansıtır. Şehrin surlarından içeri girdiğinizde, mükemmel bir plancılık örneği gösteren sokaklarında dolaşırken antik çağın “ruhunu” solursunuz. Athena Tapınağı, Tiyatro, Stadion, Bouleuterion, Prytaneion, Agora, Zeus ve Kybele tapınakları gezeceğimiz yerler arasında. Gymnasium’da kentin eğitim kurumunu gezerken, öğrencilerin bize yüzyıllar öncesinden yolladığı karalamalara da bakacağız.

Priene’den sonra rotamızı Dilek Yarımadası’na, Karine Dalyanı’na döndürüyoruz. Gelenleri hurma ağaçlarıyla ve eski gümrük binalarının kalıntılarıyla karşılayan, huzurlu-sakin bir yerdir burası. Dilek Yarımadası’nın bir ucunda, şiirsel bir köşedir. Bu ortamda kendimize güzel bir balık ziyafeti çekmeyi planlıyoruz.

Yemekten sonra gezimiz devam ediyor. Eski adı Domatia olan Doğanbeyli Köyüne gidiyoruz. Bu eski Rum köyü, bir süre Türkler tarafından yerleşim gördükten sonra büyük ölçüde terk edilmiş ve son yıllarda eski evleri satın alanlar tarafından tekrar ayağa kaldırılmaya başlamış. Ama görüyoruz ki evleri onarmak hayatı canlandırmaya yetmiyor, öte yandan köyü gezip-görmeye değer hale getiriyor. Köyün eski hastane/okul yapısı, günümüzde Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ziyaretçi tanıtım merkezi olarak işlev kazanmış.

Dönüş yolundaki Sazlıköy’de Ramazan Paşa Köprüsüne uğrayarak, fotoğraf çekmek istiyoruz. Keyifli bir günün sonunda İzmir’e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 145,- TL

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, sabah araçta gevrek- tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, öğle yemeği.

NOTLAR:
 Turlarımıza katılım tek araçla sınırlıdır.
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlandığından erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
 Tura son kayıt tarihi, 06 Şubat 2009, Perşembe günüdür.
 Geziye hava durumuna uygun rahat giysi ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar..

İPTAL KOŞULLARI:
 Son kayıt tarihinden bir gün öncesi, 06 şubat Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Turlarımız aşırı yağış hariç, yağmurlu ve soğuk hava nedeniyle iptal edilmez.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

10 Mayıs 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Bir dünya mirası olan Aphrodisias, ülkemizin en önemli Arkeolojik alanlarından biri, antik çağda bir heykel okulu, filozoflar, bilim adamları yetiştirmiş bir kenttir...
190.00

ANADOLU / KARABURUN ORKİDELERİ

12 Nisan 2020, Pazar
Tematik turlar
Şiir gibi bir coğrafyada, baharda coşan bitki örtüsünü inceliyor, bitki uzmanı danışmanımızla birlikte endemik Karaburun Orkidelerini arıyoruz...
140.00

TİRE PAZARI ve YEREL YAŞAM

07 Nisan 2020, Salı
Günübirlik Kültür Turları
Tire'de doğanın bereketi, kent dokusu, yerel yaşam ve Ege'nin en en köklü kültürel değerlere sahip beldelerinden birinde geleneksel el sanatları...
130.00

KINIK – SOMA – DARKALE

29 Mart 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Eski camiler, 19.yy mimarisinin örnekleri ve hüzünlü bir tablo içinde tarihi yapılar... Gezmelere ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız görüntüler...
140.00
error: Content is protected !!