PRİENE & DOĞANBEY & KARİNE DALYANI

Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

25 Şubat 2024, Pazar

1.200.00

  • Menderes Vadisi Kultur Turları

Menderes Nehrinin hayat verdiği topraklarda…

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka/Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş durağında, 08.00’de Alsancak/Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşuyoruz. Aracımızla Aydın istikametine doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda Bademgediği Tepe (Puranda), Metropolis, Cellat Gölü, Belevi Mausoleionu, Söke ve diğer yerler üzerine sohbet ederek ilerliyoruz.

İlk durağımız, Ionia’nın en iyi korunmuş kentlerinden birisi olan ve bu nedenle “Küçük Asya’nın Pompei’si” olarak anılan Priene olacak. MÖ. 4.yüzyılda inşa edilmiş olan Priene küçük bir şehirdir, ama dönemin bir İon “Polis”inin nasıl olduğunu, ziyaretçinin hayal gücünü çok fazla kullanmasına gerek bırakmayacak şekilde yansıtır. Şehrin surlarından içeri girdiğinizde, mükemmel bir plancılık örneği gösteren sokaklarında dolaşırken antik çağın “ruhunu” solursunuz. Athena Tapınağı, Tiyatro, Stadion, Bouleuterion, Prytaneion, Agora, Zeus ve Kybele tapınakları gezeceğimiz yerler arasında. Gymnasium’da kentin eğitim kurumunu gezerken, öğrencilerin bize yüzyıllar öncesinden yolladığı karalamalara da bakacağız.

Priene’den sonra rotamızı Dilek Yarımadası’na, Karine Dalyanı’na döndürüyoruz. Gelenleri hurma ağaçlarıyla ve eski gümrük binalarının kalıntılarıyla karşılayan, huzurlu-sakin bir yerdir burası. Dilek Yarımadası’nın bir ucunda, şiirsel bir köşedir. Bu ortamda kendimize güzel bir balık ziyafeti çekmeyi planlıyoruz.

Yemekten sonra gezimiz devam ediyor. Eski adı Domatia olan Doğanbeyli Köyüne gidiyoruz. Bu eski Rum köyü, bir süre Türkler tarafından yerleşim gördükten sonra büyük ölçüde terk edilmiş ve son yıllarda eski evleri satın alanlar tarafından tekrar ayağa kaldırılmaya başlanmış. Ama görüyoruz ki evleri onarmak hayatı canlandırmaya yetmiyor, öte yandan köyü gezip-görmeye değer hale getiriyor. Köyün eski hastane/okul yapısı, günümüzde Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ziyaretçi tanıtım merkezi olarak işlev kazanmış. Keyifle geziyor ve akşamüzeri İzmir’e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 1.200,- TL

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti,
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, molalardaki yiyecek ve içecekler , öğle yemeği.

NOTLAR
 Turlarımıza katılım tek araçla sınırlıdır
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir
 Tura son kayıt tarihi, 22 Şubat 2024, Perşembe günüdür.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
 Geziye hava durumuna uygun rahat giysi ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar..

İPTAL KOŞULLARI
 Son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Turlarımız aşırı yağış hariç, yağmurlu ve soğuk hava nedeniyle iptal edilmez.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


Dikkat! Olası yeni vergiler ve mazot fiyatlarındaki değişimler maalesef tur maliyetini etkilemektedir. Öngörülemeyen artışlarda tur fiyatının yeniden düzenlenmesi bir zorunluluk olmaktadır. Bu nedenle tur fiyatlarının zaman zaman revize edilmesi gündeme gelebilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

UŞAK – BLAUNDOS – NAIS

09 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Her anı zengin bir görsellikle dolu, keyifli bir tur programına davetlisiniz; Dillere destan Karun Hazinesi, İonia-Lydia-Pers sanatları, bir kartal yuvasını andıran Blaundus ve Inay'ın su kaynakları...
1.600.00

STRATONİKEİA ve LAGİNA

02 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Dünyanın mermerden inşa edilmiş en büyük kentlerinden biri olan Stratonikeia, Arkaik dönemden, Cumhuriyet dönemi yapılarına değin nadir bir kent dokusuna sahiptir ve çok güzel bir doğal çevre içinde yer...
1.600.00

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

26 Mayıs 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
1.700.00

KULA BAĞLARI, EVLERİ

18 Mayıs 2024, Cumartesi
Rehber Ayşe Baykan ile
Strabon'un yanık ülkesi, bağlar, evliyalar diyarı, zaman ve mekan duygusunu karmakarışık eden, büyüleyici bir gezi...
1.500.00
error: Content is protected !!