APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

05 Mayıs 2024, Pazar

1.600.00

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında…

Aphrodisias Antik Kenti yaklaşık 2-3 km. kuzeydoğusunda bulunan antik mermer ocakları ile birlikte 2017 yılında, Kültürel Kategoride, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kaydedilmiştir.

TUR PROGRAMI

Sabah 07.15’de Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş durağında, saat 07.35’da Alsancak / Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşuyoruz. Aphrodisias’a kadar yaklaşık 3,5 saat sürecek (230 km) bir yolculuğumuz var. Aydın otobanında vereceğimiz ihtiyaç molası sonrasında Aydın- Nazilli-Kuyucak yolunu izleyerek Karacasu ilçesine gidiyor, Geyre yolundan Aphrodisias’a ulaşıyoruz.

Aphrodisias, oldukça iyi korunmuş anıt yapıları ile değerli bulgular veren bir Arkeolojik alandır. 2017 Yılında Unesco Kültür Mirası olarak evrensel bir değer kazanmıştır. Ören yerine girdiğinizde, hayli büyük, zengin ve çok gelişmiş bir kentle karşılaşırsınız. Onbin kişilik tiyatro, 30 bin kişilik stadyum, beş büyük mekândan oluşan hamam, agora, kamu binaları, Aphrodisias’ın ulaştığı uygarlık düzeyini gözler önüne serer.

Aphrodisias, MÖ 1. yüzyıldan MS 6. yüzyıla kadar Anadolu ve Akdeniz’in önde gelen sanat ve kültür merkezlerinden biriydi. Kentte çok sayıda tıp araştırmacısı, mimar, düşünür ve şair yetişmiş; heykeltıraşlık, tıp, matematik ve astronomi alanlarında eserler vermişlerdi. Aphrodisias Heykel Okulu, Antik Roma ve Yunan sanatına damga vuran heykel ustaları yetiştirmişti. Öte yandan, Aphrodisias Neolitik çağdan günümüze değin neredeyse 8.000 yıldır kesintisiz olarak yerleşildiği bilinen bir kenttir. Sonradan üzerine tiyatro yapılan höyük, M.Ö. 5000’lere kadar giden Prehistorik bir yerleşim alanıdır.

Bugün biz de kentin görkemine yaraşır bir tur yapıyoruz. Ören yerini adım adım geziyoruz; TİYATRO, HADRİANUS HAMAMLARI, AGORA, APHRODİTE TAPINAĞI, STADYUMU görüyor ve ören yerindeki mezarı başında Prof. KENAN ERİM’i saygıyla anıyoruz…

Öğlende ören yerine yakın bir restoranda yemeğe gidiyor ve sonra kaldığımız yerden tura devam ediyoruz. Son olarak kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği, APHRODISIAS MÜZESİNİ geziyoruz. Müzede sergilenen Sebasteion kabartmalarına hayran oluyoruz. Turumuz tamamlanınca yola çıkıyor, yaklaşık saat 20.30 civarında İzmir’e dönmüş oluyoruz…

TUR FİYATI: 1.600,- TL 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, otoban ve otopark ücretleri
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, öğle yemeği ve içecekler.

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir
 Araçta rezervasyon sırasına göre numara verilecektir.
 Son kayıt tarihi 2 Mayıs 2024, Perşembe günüdür.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Son kayıt tarihi olan 02 Mayıs Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret kesintisiz iade edilir.
 Daha sonra iptal istenir veya tur sabahı gelinmez ise ücret iadesi söz konusu değildir.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


Dikkat! Mazot fiyatlarındaki değişimler maalesef tur maliyetini etkilemektedir. Öngörülemeyen artışlarda tur fiyatlarının revize edilmesi gündeme gelebilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

UŞAK – BLAUNDOS – NAIS

09 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Her anı zengin bir görsellikle dolu, keyifli bir tur programına davetlisiniz; Dillere destan Karun Hazinesi, İonia-Lydia-Pers sanatları, bir kartal yuvasını andıran Blaundus ve Inay'ın su kaynakları...
1.600.00

STRATONİKEİA ve LAGİNA

02 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Dünyanın mermerden inşa edilmiş en büyük kentlerinden biri olan Stratonikeia, Arkaik dönemden, Cumhuriyet dönemi yapılarına değin nadir bir kent dokusuna sahiptir ve çok güzel bir doğal çevre içinde yer...
1.600.00
error: Content is protected !!