PORTEKİZ KÜLTÜR TURU

Kurban Bayramında

18- 23 Haziran 2024, Salı - Pazar

1.850.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Terra Portucalis…

Unesco Kültür Mirası olan 6 yer + Fado + Yahudi Kültür Mirası (ilk defa)

İSTANBUL-LISBON (3) – ARRABİDA – SESİMBRA- SINTRA-CABO DA ROCA-CASCAIS- OBİDOS – FATIMA
COİMBRA – PORTO(2) GUİMARAES -BRAGA -PORTO – İSTANBUL

Portekiz uzun tarihi boyunca Kelt, Lusitanyalı, Fenike, Roma, Germen, Vizigot, Viking, Sefarad Yahudileri, Endülüs Emevileri gibi birçok kültüre tanık olmuştur. 15. ve 16. yüzyıllarda Brezilya’dan Filipinler’e uzanan büyük bir imparatorluk kurmuştur. Portekiz başkenti Lizbon, Porto ve Guimarães şehirleri Avrupa Kültür Başkentleri arasındadır.


Portekiz turumuzda görülecek Unesco Dünya Mirası Alanları
* Sintra Kültürel Bölgesi
* Tarihi Guimarães Şehri
* Tarihi Porto Şehri
* Batalha Manastırı
* Jeronymites Manastırı ve Belém Kulesi, Lizbon

TUR PROGRAMI

18 Haziran 2024, Salı: İSTANBUL – LİSBON
Sabah saat 07:30 Türk Hava Yolları’nın uçağı ile İstanbul’dan Lizbon’a doğru havalanıyoruz! Yerel saat ile 09.55 ‘ de Lizbon’dayız.

Öncelikle panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler; Ünlü Belem Kulesi (Unesco Dünya Kültür Mirası), Jeronimos Manastırı (Unesco Dünya Kültür Mirası), Kaşifler Anıtı, Rossio Meydanı, Liberdade Caddesi, Lisbon Katedrali. Bu turumuzda ilk defa Alfama’da bulunan eski Yahudi Mahallesini (Judiaria) geziyor, inşa edilmekte olan Yahudi Müzesi’ne bakıyor ve Lisbon merkezindeki Tikva Synagogu’nu dışarıdan görüyoruz.

Jeronimos Manastırı’nın batı kanadında, eskiden keşişlerin yatakhanelerinin bulunduğu yerde Ulusal Arkeoloji Müzesi yer alır. Bu müze Portekiz’deki en büyük arkeoloji müzesidir ve İber Yarımadası’nda bulunan eski sanat eserlerine ayrılmış en önemli müzelerden biridir. Lisbon turumuzda bu müzeye de zaman ayırmak istiyoruz.

Turumuz tamamlanınca otele giriş ve odalara yerleşme. Sonrasında arzu eden konuklarımızla Lizbon şehir turu yapan ünlü sarı tramvayla gezmeye çıkabiliriz. Biraz yorgun düştüğümüz uzunca bir günün sonunda akşam yemeği ve konaklama (4* otelimizde)

19 Haziran 2024, Çarşamba: LİSBON – ARRABİDA – SESİMBRA – LISBON
Sabah kahvaltısından sonra Lisbon turumuza devam ediyoruz; Portekiz’in önemli bir müzesi olan Gulbenkian Daimi Koleksiyonu ile Kraliyet At Arabaları Müzesini ziyaret ediyoruz. Lizbon’da güzel bir Fado Müzesi var. Onu da mutlaka görmek istiyoruz.

Sonra ünlü bir balıkçı yerleşimi olan Sesimbra’ya doğru yola çıkıyoruz. Azeitao’da ünlü Moscatel şarapları tadımı yapıyoruz. Ardından Costa Azul’un (Mavi Kıyılar) incisi olarak adlandırılan plajlar ve Arrabida doğal parkında panoramik bir tur yaparak Lisbon’a dönüyoruz. Otelde kısa bir dinlenmeden sonra lobide tekrar buluşuyoruz. Sonrası akşam yemeği ve ardından konaklama…

20 Haziran 2024, Perşembe: LİSBON- SINTRA – CABO DA ROCA – CASCAIS
Lizbon’dan Atlas Okyanusu kıyılarına doğru uzanıyor ve tam günlük bir gezi yapıyoruz. İlk durağımız bir zamanlar kraliyetin avlağı ve yazlığı olan büyüleyici Sintra! Sintra kültürel bölgesi Unesco Dünya Kültür Mirası olarak koruma altında. Burada İber Yarımadası’nın ve belki de Avrupa’nın en romantik yapısı olan Ulusal Pena Sarayı ile bahçelerini görüyoruz. Sintra dağlarında bir tepenin üstüne kurulmuş olan saray 19. yy romantizminin en güzel örneği sayılıyor. Hatta Portekiz’in 7 harikasından biri olarak kabul ediliyor. Günümüzde ulusal müze statüsünde.

Sintra merkezinde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Avrupa’nın en batı ucu olan Cabo da Roca’da, okyanus manzarasına karşı keyifli bir öğle yemeği alıyoruz. Manzara öyle güzel ki, meraklı olanlarımız bol bol fotoğraf çekiyor. Ardından, Queluz Sarayını ziyaret ediyoruz. Son olarak da eski balıkçı kasabası Cascais’e uğrayarak “Boca do Inferno” yu görüyor ve Casino do Estoril Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Bugünlük tur programımız sona erince Lizbon’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi sehrín en ünlü Brezilya Restoranında alıyoruz.

21 Haziran 2024, Cuma: LİSBON – OBİDOS – FATIMA – COİMBRA – PORTO
Sabah kahvaltından sonra Lisbon’daki otelden çıkış yapıyoruz. Önce, surlarıyla ünlü küçük bir yerleşim olan Obidos’a gidiyoruz. Burada bizi yörenin ünlü Girginha‘sı (vişne likörü) tadımı bekliyor. Sonrasında 1917’de üç çoban çocuğa Meryem Ana’nın göründüğüne inanılan noktada yükselen Fatima Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi de Obidos’ta yedikten sonra Portekiz tarihinin önemli zaferlerinden birine ithaf edilmiş olan, Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Batalha Manastırı’nı geziyoruz. Son olarak Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Coimbra şehrine gidiyoruz. Burada tarihi Coimbra Kütüphanesini geziyoruz.

Akşamüzeri Unesco Dünya Kültür Mirası olan Tarihi Porto (Oporto) kentine varış, otele yerleşme. Bu gece akşam yemeğimiz serbest …

22 Haziran 2024, Cumartesi: PORTO-GUİMARAES -BRAGA – PORTO
Kahvaltıdan sonra “yeşil şarap” ları ile ünlü Minho bölgesine hareket ediyoruz. Portekiz’in eski başkenti ve Unesco Dünya Miras Listesi’ndeki Guimaraes’te Kale ile Ducal Sarayını geziyoruz. Sonra Portekiz’in dini merkezi kabul edilen Braga’daki ünlü katedrali görmeye gidiyoruz…

Bugünkü turlarımız tamamlanınca Porto’ya dönüyoruz. Porto Yahudi Kültür Mirası açısından zengin bir şehir. Vaktimiz elverdiğince; Dom Luis Köprüsü, San Francisco Kilisesi, D. Maria Pia Köprüsü, Sao Bento Tren İstasyonu, Vila Nova de Gaia Şarap Mahsenleri ile Stock Exchange Palace (Unesco Kültür Mirası olan, 19.yy ortalarından harika bir neo klasik yapı) göreceğimiz yerler arasında…

Akşamüstü Duoro Nehrinde bir tekne turuna çıkıyoruz. Bu akşam, Portekiz’in ünlü “sodade” nosyonu ve Unesco Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmiş olan, muhteşem Fado’larını yerinde dinlemek üzere şehrin en güzel Fado evlerinden birine konuk oluyoruz. Akşam yemeğimizi alıyor ve unutamayacağımız müzikler dinliyoruz. İçimize işleyen bir günün sonunda konaklama Porto’daki otelimizde.(4)

23 Haziran 2024, Pazar: PORTO – İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra bagajlarımızı alarak otelden çıkış yapıyoruz. Havalimanına transfer. Saat 12.00‘da Porto’dan İstanbul’a uçuyoruz. Sonrası bildiğiniz hava alanı süreçleri, muhabbetleri, anılar, fotoğraflar…18.50. İstanbul’dayız. Daha sonra İzmir’e uçuş. Gezimiz İzmir Adnan Menderes Hava limanında sona eriyor.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı konaklama ücreti: 1.850,- Euro + uçak bileti
Tek kişi konaklama farkı : 390,- Euro

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Lizbon’da (3) ve Porto’da (2) gece, şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerde YP (oda-kahvaltı) konaklama
 İki gece otellerde, 2 akşam restoranlarda alınacak 4 akşam yemeği (Birisi Fado müziğiyle yerel restoranda)
 Grup büyüklüğüne uygun araçlarla ulaşımlar ve transferler
 Arrabida’da şarap tadımı
 Porto’da Duoro Nehrinde Tekne turu
 Şehir vergileri
 Programda yazılı olan turlar
 Programda yer alan müze ve ören yeri giriş ücretleri
 Türkçe rehberlik hizmetleri
 Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 THY tarifeli seferleri ile İzmir / İstanbul / Lizbon – Porto / İstanbul / İzmir arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 Otellerde yapılabilen kişisel harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, oda servisi v.b)
 Bir akşam serbest akşam yemeği
 Sarı Tramvay turu ( 5 Euro civarında )
 Öğle yemekleri
 Bazı yemeklerde ikram edilen içecekler dışındaki içecekler
 Kişi başına 150 TL tutan yurt dışı çıkış fonu
 Bahşişler

NOTLAR
 Tur programı Ebruli Turizm’e ait olup, operasyonu tarafımızdan yapılmaktadır
 Program THY uçuşlarına göre planlanmıştır.
 Uçuşlarda ilgili havayolları koşulları geçerlidir.
 Uçak saatlerinde olabilecek değişiklik, rötar, bekleme ve uçuştan kaynaklanabilecek sorunlarda sorumluluk ilgili havayolu şirketinindir.
 Tura kaydınızı yaptırırken tur sözleşmesini okuyup imzalamanızı rica ederiz
 Acentemiz ve tur rehberimiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

PASAPORT VE VİZE
 Bu program için Schengen vizesi gereklidir (Yeşil pasaportlar vizeden muaftır)
 Pasaportların ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2005 yılından sonra alınmış (10 yılı dolmamış) olması ve gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık süresi olması gereklidir.
 Pasaportunuz yeşil bile olsa ülkeye girişte sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport fotokopisini kayıt esnasında acentemize ibraz etmeleri gerekir.
 Vize verme yetkisi ilgili konsolosluklarındır. Evrak eksikliği yada farklı nedenlerle verilmeyen vizelerden Acentamız sorumlu değildir.
Vize verilmediğinde, Konsolosluklar aldıkları ücretleri iade etmemektedir.

 

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

KENYA – ZANZİBAR

12 /13 - 20 Haziran 2024, 8 Gece - 9 Gün
Büyük göçe şahit olmayı ümit ediyoruz
Yaşam boyunca unutulmayacak bir seyahat! Afrika’nın büyük beşlisi, doğal yaşam, kabileler, türümüzün ilk izleri...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3.525 $ + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
3.525.00
error: Content is protected !!