ORTA AVRUPA

İzmir'den direkt uçuş

10 - 17 Ağustos 2024, 7 gece – 8 gün

1.600.00

İzmir / İzmir Direkt Uçuşlar
BERLİN – PRAG – VİYANA – BUDAPEŞTE
Cumartesi / Cumartesi


 İzmir / İzmir Direkt uçuşlar
 Budapeşte (2) – Viyana (2) – Prag (2) – Berlin (1)
 7 gece 8 gün konaklama
 Şehir merkezinde 3* oteller
 Berlin, Dresden, Prag, Karlovy Vary, Viyana, Bratislava, Budapeşte, Esztergom-Vişegrad-Szentendre turları
 Prag’da Vlatava Nehri’nde yemekli ve müzikli tekne turu
 Budapeşte’de Tuna Nehri Tekne Turu

TUR PROGRAMI

10 Ağustos 2024, Cumartesi: İZMİR – BERLİN
İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Giden Yolcu salonunda sabah saat 09.00‘da buluşuyoruz. Sun Express Hava Yolları ile saat 11.35‘de Berlin’e uçuyoruz. Saat 13.35‘de Berlin’deyiz. Pasaport, vize gümrük kontrolleri sonrasında özel otobüsümüzle Berlin’de panoramik şehir gezisine başlıyoruz. Berlin Şehir turumuzda doğu ve batı Berlin´de görülecek başlıca yerler; Brandenburg Kapısı, Parlemento Binası , Unter den Linden Straße, Berlin Televizyon Kulesi, Berlin Katedrali , Müzeler Adası , Alexanderplatz, Kurfürstendamm. Şehir turu sonrası 3* otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

11 Ağustos 2024, Pazar: DRESDEN – PRAG
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Prag’a hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Elbe’nin Floransa’sı sayılan Dresden’de panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli gibi önde gelen yerleri görüyoruz. Sonra da Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası koruması altına alınan Dresden’de alışveriş ve serbest zaman diyoruz.

Ardından Prag’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Prag şehir turumuzda; Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzu tamamlayınca otele geçiyoruz. Biraz dinlendikten sonra sizi akşam yemeği için Vlatava Nehri’nde Tekne turuna götürüyoruz. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre yaşam veren kanallarıyla ünlü Vltava Nehri üzerinde özel teknede unutulmaz bir akşam yaşıyoruz. Açık büfe yemek, canlı müzik, Prag’ın gündüz ve gece görüntüleri, kanal geçişleri ve köprüleriyle bu masal kentinin tüm güzelliğini deneyimliyoruz. Programın sonunda otele dönüyoruz.

12 Ağustos 2024, Pazartesi: KARLOVY VARY- PRAG
Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turu için hareket ediyoruz.17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz doğal peyzajı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak, Mozart, Göethe ve Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret ediyoruz Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanda geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalara bakabilirsiniz. Gezimizin ardından otele dönüyoruz.

Akşam dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag’ın yerel restoranlarında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde, Çek mutfağının yerel lezzetleri ile eğlenceli bir gece programı… Geceleme otelimizde.

13 Ağustos 2024, Salı: CESKY KRUMLOV – VİYANA
Sabah kahvaltısından sonra Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Cesky Krumlov’a uğruyoruz. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile adeta bir orta çağ kentidir.

Serbest zamanın ardından tekrar Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana’ya varışta öncelikle panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Holfburg ve Müzeler bölgesini sayabiliriz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği için seçimi size bırakıyoruz. Dileyenler ekstra olarak düzenlenecek olan olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Gelmek isteyen konuklarımızla eğlence merkezi olan Grinzig bölgesinde, otantik bir Grinzing tavernasına gidiyoruz. Yöresel giysileri ile servis yapan bayanlar enfes şnitzellerimizi getiriyor, akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şaraplarını yudumluyoruz. Güzel bir gece oluyor ve sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

14 Ağustos 2024, Çarşamba: VİYANA
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dilerseniz Viyana’nın kültür hazineleri olan Müzeleri – Sanat Galerilerini gezebilirsiniz. Ya da çarşı-pazar gezebilir, ünlü markaların dükkanlarını ziyaret edebileceğiniz gibi, cafe ve restoranlarda vakit geçirebilir, Viyana tatlılarının, özellikle Elmalı Strudel’in tadına bakabilirsiniz.

Bir başka seçenek olarak da yine ekstra olarak yapılan Wienerwald turuna katılmak mümkün. Viyana’nin muhteşem ormanlarından geçerek ilerleyecek turda ilk duragimiz, Beethoven’in 9. Senfonisi’ni bestelediği kaplıcalar ve doğa şehri Baden olacak. Ardından Schönbrunn Sarayı Bahcesi gezilecek. Bir sonraki durağımız Belvedere Sarayı Bahçesi ziyareti son olarak Hundertwasser turu olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın rengarenk evlerinin bulunduğu mahalleyi görmeye değer! Tur sonunda Viyana şehir merkezine dönüyoruz.

Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Konsere gitmeyi önerebiliriz. Viyana’da çok sayıda küçük konser salonu bulunur. Çok ünlü olmasa da gayet iyi müzisyenlerden birini dinleyebiliriz. Konser sonrası otele dönüş ve geceleme…

15 Ağustos 2024, Perşembe: BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Bratislava’ya uğruyoruz. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St. Martin katedrali, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saraylar, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon’un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binasını görüyoruz. Serbest zamanla biraz soluklandıktan sonra Budapeşte’ye doğru yola devam ediyoruz.

Budapeşte’ye vardığımızda panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Tuna kıyıları.

Otelimize yerleştikten sonra dileyenler ekstra olarak düzenlenecek Macar Folkloru ve Çigan Gecesi’ne katılabilirler. Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının lezzetleri ile çok keyifli bir gece geçiriyoruz… Sonra da otelimize transfer ve geceleme.

16 Ağustos 2024, Cuma: ESZTERGOM – VİŞEGRAD – SZENTENDRE- BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Vişegrad & Szentendre turuna başlıyoruz. Tarihimizde stratejik bir yeri olan olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Ardından, Vişegrad kasabasindan geçerek Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Çevreyi geziyor ve serbest zaman veriyoruz. Macar hediyelik eşyalarını burada uygun fiyatlarla almak mümkün.

Turumuz tamamlanınca Budapeşte’ye dönüyoruz. Öncelikle Kale bölgesini geziyoruz, Kale içinde Balıkçılar Tabyası, Matyas Kilisesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Akşam Budapeşte’yi nehirden seyredeceğimiz Tuna Nehri Tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehrinde süzülürken, 1 içecek ikramı eşliğinde Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı kenti seyrediyor, Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Tur sonrası otele transfer ve geceleme.

17 Ağustos 2024, Cumartesi BUDAPEŞTE – İZMİR
Sabah erken saatlerde havalimanına gidiyoruz. Saat 08.40’da İzmir’e uçuyoruz. Öngörülen varış saati 11.50. Çok güzel bir Avrupa turunu böylece tamamlamış oluyoruz…

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 1.600,- Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı:    320,- Euro

Dikkat! Avrupa ‘da 3 * otellerde odalar küçüktür. 3 kişi aynı odada kalınmasını tavsiye etmiyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 İzmir / Berlin – Budapeşte / İzmir arası uçak biletleri
 Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri
 Alan/otel/alan ve Salzburg/ Budapeşte /Viyana/ Prag / Berlin transferleri
 Budapeşte (2) – Viyana (2) – Prag (2) – Berlin (1) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama (3* şehir merkezi otellerde )
 Otellerde olacağı belirtilen sabah kahvaltıları
 Programda belirtilen panoramik şehir turları; Berlin, Dresden, Prag, Karlovy Vary, Viyana, Bratislava, Budapeşte, Esztergom-Vişegrad-Szentendre.
 Prag’da Vlatava Nehri’nde yemekli ve müzikli tekne turu
 Budapeşte’de Tuna Nehri Tekne turu (1 içecek ikramı)
 Türkçe rehberlik hizmetleri
 Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 Schengen vizesi ücreti (Yeşil pasaport için vizeye gerek yoktur.)
 Yurt dışı çıkış harcı
 Molalardaki yiyecek ve içecekler
 Ekstra düzenleneceği belirtilen tur ve akşam yemekleri
o 12 Ağustos: Çek Gecesi, Prag
o 13 Ağustos: Grinzing Meyhaneleri, Viyana
o 14 Ağustos: Wienerwald Turu, Viyana
o 14 Ağustos: Konser, Viyana
o 15 Ağustos: Macar Folkloru ve Çigan Gecesi, Budapeşte
 Kişisel harcamalar
 65 yaş üstü sigorta prim farkı
 Bahşişler

VİZE
 Bu programa katılmak için tur tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi gereklidir.
 Yeşil pasaport sahibi olanların vizeye ihtiyacı yoktur.
 Pasaportun üzerinde vizenin alınmış olduğu ülkeye daha önce en az bir giriş çıkış damgası olmalıdır.
 Vize alımında acentamız yardımcı olur ancak alınamayan vizelerden sorumlu değildir.
 Verilmeyen vize ücretleri konsolosluklarca geri ödenmemektedir.
 Vize alamayan katılımcının tur ücreti iade edilir.

NOTLAR
 Bu tur programının operasyonu Ebruli Turizm’e aittir.
 Katılım tek otobüsle sınırlıdır.
 Tur için ön rezervasyon süresi 1 haftadır.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Yedi gün içinde ödeme ile kesinleştirilmeyen rezervasyon iptal edilir.
 Tur kaydını lütfen pasaportunuz ile yaptırınız.
 Pasaportunuzun tur tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süresi olması gereklidir.
 Otobüste koltuk numarasını turu kesinleştirdiğiniz gün alabilirsiniz.
 Single ücreti – sadece otel konaklamasında fark ücretidir. Araçta tek kişi oturma için geçerli değildir
 Oteller – restoranlar mümkün olduğunca en iyiler arasından seçilmiştir.
 Tur sözleşmesini ve tur programını inceleyerek imzalamanızı rica ederiz.

İADE – İPTAL
 Tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücreti iade edilir.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 İade ve değişiklik söz konusu olduğunda Hava yollarının iptal ve iade koşulları geçerlidir. .
 Sigortalar ancak tura katılımınıza engel teşkil edecek ve raporla belgelenebilecek durumda iptali kabul edebilir.
 Birinci derecede anne –baba çocuk kaybı durumda sigorta iptali kabul edebilir.
 2. Derece yakınlar ve komşu kayıplarında sigorta iptali kabul etmez.
 Hırsızlık olayları – pasaport kayıpları gibi yaşanabilecek kişisel sorunlarda maalesef sigorta geçerli değildir.
Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

NAMİBYA & VICTORIA ŞELALELERİ

21 Ağustos – 01 Eylül 2024 / 13 Gece & 14 Gün
Yaşamın köklerine doğru olağanüstü bir yolculuk...
Başka bir doğa, başka bir dünya ile Namibya'nın kızıl çölleri, kabileler, vahşi yaşam, safariler ve dünyanın en büyük şelaleleri!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.550 $ + UÇAK BİLETİ...
5.550.00
error: Content is protected !!