LOIRE VADİSİ ŞATOLARI – NORMANDİYA

Driver Guide ile 6+1 kişilik bir tur

14 - 19 Mayıs 2024, Salı - Pazar

1.380.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

İZMİR / PARİS – GIVERNY – HONFLEUR – ETRETAT – DEAUVILLE – TROUVILLE – ARROMANHES – ST.MICHEL – ST.MALO – DINAN – CHATEAUX VILLANDRY – TOURS – CHATEAUX CHENONCEAU – AMBOISE – PARİS / İZMİR

Taylan KIRIKKANAT / Driver Guide ile 7 kişilik bir tur

Giverny’de Claude Monet’in dünyası ve bahçeleri, Hornfleur limanında Calvados şarapları, Normandiya Çıkartması, kayalıklara kurulmuş inanılmaz bir şato Mont St. Michel ve med cezir, korsan yatağı St Malo, Dinan sokakları, Villandry şatosunda Jerome Bonapart’ın yatak odası, Loire vadisinin incisi Chenonceau şatosunda aşk hikayeleri ve Rönesans’ın büyük dahisi Leonardo da Vinci’nin son yıllarını geçirdiği Amboise şatosu ile kabrinin bulunduğu Saint Hubert şapeli ve Paris’te bir gün!

TUR PROGRAMI

14 Mayıs 2024, Salı: İZMİR – PARİS – GIVERNY – HONFLEUR
Sabah saat 09.00‘da İzmir Adnan Menderes Hava limanında dış hatlarda buluşuyoruz. Sun Express hava yolları ile saat 11.30 ’da Paris’e uçuş. Saat 14.20’de Paris’teyiz. Paris’te bizi bekleyen aracımız ile hemen Giverny’e gidiyoruz. Yemek molası vermeden Mone bahçelerine yetişmek istiyoruz. Giverny’de geçirdiğimiz süre içinde bu güzel beldenin Camille Corot, Eugene Boudin, Monet, Gustave Courbet, Raoul Dufy, Seurat gibi unutulmaz ressamlara nasıl ilham verdiğini hissetmek güç olmuyor. Nilüfer tabloları ile gayet iyi bildiğimiz Claude Monet’in evini ve kendi tasarladığı muhteşem bahçeleri geziyoruz. Ardından Honfleur’e gidiyor ve bu güzel tarihi şehri yürüyerek geziyoruz. Tarihi limanda bulunan birçok restoran ve cafede Normandiya’nın taze deniz ürünlerini, Calvados şarapları eşliğinde tatmaya değer… Tur bitiminde otele giriş yapıyoruz. Bundan sonrası oda dağılımı ve dinlenme…

15 Mayıs 2024, Çarşamba : HONFLEUR – DEAUVILLE – TRAUVILLE – ETRETAT – HONFLEUR
Sabah kahvaltı sonrası gezimize mütevazı bir balıkçı köyü iken çakıl taşlı plajlarının güzelliği, muhteşem falezleriyle ünlü şirin bir kasabaya dönüşen Etretat ile başlıyoruz. Etretat yolculuğumuz esnasında Seinne nehrinin hemen girişinde bulunan Normandiya köprüsünden geçerken, Fransa’nın önemli limanı olan Le Havre’ı görme fırsatımız oluyor. Etretat’a varışımız ile beraber, Etretat’ın doğal güzelliğini deneyimlemek, muhteşem falez manzarasını seyretmek için kayalıklara yorucu olmayan bir yürüyüş yapıyoruz. Normandiya gezimizde belki de en fazla fotoğraflanacak yer olan Etretat gezimiz sonrası ‘Normandiya sahillerinin kraliçesi’ lakabını fazlasıyla hak eden Paris’in Riviera’sı, Deauville. Şehir merkezinde Norman, Art Nouveau ve Baroque tarzında çok özenilerek inşa edilmiş evler, sahile indiğimizde sonu görünmeyen deniz ve kumsal, Deauville sahilinin harika atmosferi sizi bekliyor. Deauville’in hemen yanı başında daha mütevazi popüler tatil beldesi Trouville. Burada vereceğimiz zaman esnasında, ünlü balık pazarında Normandiya’ya özgü bir çok deniz ürününü kendiniz seçerek tadabilir, isterseniz sahil şeridi boyunca bir birinden renkli kafelerde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Honfleur’a dönüş yolumuzu Normandiya kıyılarından muhteşem manzaralar ve birbirinden güzel Norman köyleri içerisinden geçerek yapıyoruz. Akşam yemeği serbest, arzu edenler şehir merkezinde bulunan otelimizden 5 dakikalık yürüyüş ile tarihi limanda ki restoranlardan Normandiya lezzetlerini deneyimleyebilir. Geceleme otelimizde.

16 Mayıs 2024, Perşembe: HONFLEUR – ARROMANHES – BAYEAUX – ST.MICHEL – ST.MALO
Sabah kahvaltısından sonra “Normandiya Çıkarması”nın yapay limanı olan Arromanches’e hareket ediyoruz. Tepede bulunan panoramik noktadan manzarayı serettikten sonra Arromanches kasabasında serbest zaman veriyoruz. Burada bulunan küçük restoranlarda fish&chips denemenizi öneririz. Arromanches sonrası kısa bir yolculuğun ardından Bayeaux şehrine geçiyoruz. Bu tarihi şehirde ilk olarak ünlü Bayeaux dokumasını göreceğiz. 70 mt uzunluğundaki bu halı kanaviçe tekniği ile yapılmış olup, tahmini olarak 1276 yılında yapıldığı sanılmaktadır. Rehberimiz size halının hikayesini anlattıktan sonra Bayeeaux şehrinin sembolü katedral ve değirmen gördükten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Mont St. Michel’e hareket ediyoruz.

Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir hac yeri olan Mont St. Michel, med-cezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokaklarda yürüyerek geziyoruz. Benedikten Manastırını dışarıdan görüyoruz.

Vereceğimiz serbest zamanda dükkanları gezebilir veya omletleriyle ünlü cafelerden birinde vakit geçirebilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, St.Malo’ya gidiyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan ve etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde biraz gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.

17 Mayıs 2024, Cuma: ST.MALO – DINAN – CHATEAUX VILLANDRY – TOURS
Sabah kahvaltısı sonrası yarım saatlik bir yolculukla Bröton kasabası Dinan’a gidiyoruz. Sıra dışı bir coğrafya içindeki Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşap evleriyle ünlüdür. Bu güzel kasabada rehberimiz ile beraber yapacağımız yürüyüş esnasında ünlü Jerzual sokağı, St.Sauveur bazilikası ve İngiliz bahçesini görüp, buradan aşağı limanın muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. Şehirde vereceğimiz kahve molası ardından Loire bölgesine hareket ediyoruz. Fransa’nın arka bahçesi olarak tanımlanan Loire vadisinde yüzerce şato bulunmakta. İlk ziyaret edeceğimiz şato Villandry olacak. 1906 yılında Joachim Carvallo tarafından satın alınan Villandry şatosu günümüzde 2 aynı aile tarafından özel olarak işletiliyor. Burada Napoleon Bonapart’ın kardeşi Jerome Bonapart’ın yatak odası, mutfak ve yemek salonu görülmeye değer. Şato aynı zamanda Aslan yürekli Richard ve Fransa kralı Philippe Auguste arasında yapılan anlaşmanında yapıldığı yer. Loire vadisinde en güzel bahçe düzenine sahip Şatonun bahçelerini gezdikten sonra, Tours şehrine hareket ve otele yerleşme.

18 Mayıs 2024, Cumartesi : TOURS – CHATEAUX CHENONCEAU – AMBOISE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Loire vadisinin incisi olarak kabul edilen ve UNESCO Kültür Mirası listesinde korunan Chenonceau şatosunu görmeye gidiyoruz. Cher nehri üzerindekibu şato aynı zamanda Hanımlar Şatosu olarak biliniyor. 11.yy’da bir kale olarak inşaatına başlanır, 1547 yılında I.François’in ölümüyle II.Henry’e geçer. II.Henry şatoyu sevgilisi Diane de Poitiers’e armağan eder. Sonra nehrin karşı tarafına inşa edilen bir köprü ile bir anlamda av şatosuna dönüşür. II.Henry’nin ölümünden sonra karısı Catherine De Medicis bu şatoda Poitiers’in izlerini silmek için köprünün üzerine inşa edilen ilave bina ile bugünkü görünümüne kavuşur. Mobilyaları, mutfakları ve bahçeleri ile gerçekten göz alıcı olan bu şatoyu geziyoruz…

Şatodan ayrılınca yarım saatlik bir yolculukla Amboise şehrine geçiyoruz. Amboise şatosu, yüksek bir tepeye inşa edilmiş ve yıllarca şehrin savunması için kullanılmış. Ama bu şatonun en büyük önemi bir Rönesans dâhisi olan Leonardo Da Vinci’den gelir. 1516 yılında I.François, 1516 Yılında Leonardo Da Vinci’yi baş ressam ve mühendis olarak davet eder ve Da Vinci öldüğü 1519 yılına kadar Chateau-du-Clos-Luce’de yaşar. Burada sanatçının yatak odasını ve atölyesi görmek, Lenoardo da Vinci adlı parkı ve Leonardo’s Garden isimli bahçesinde gezmek son derece etkileyicidir. Mezarı da şatonun bahçesindeki harika bir Gotik yapı olan Saint Hubert şapelindedir…

19 Mayıs 2023, Salı: PARİS / İZMİR
Otelde sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra Paris’e hareket ediyoruz.Direk havalimanına gidiyoruz.
Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra SunExpress tarifeli seferi ile (saat 14.20 uçuşu ile) İzmir’e uçuyoruz

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 1.380,-Euro + Uçak biletleri
Tek kişilik oda fiyat farkı: 350,-Euro

 Turumuz küçük bir grup (7 kişi) için planlanmıştır. Bu nedenle çocuk fiyatı uygulaması yoktur.
UÇAK BİLETLERİ: Tur çıkışı kesinleşince alınacaktır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 5 Gece 3* otellerde oda+kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen turlar ve çevre gezileri
 Giverny Claude Monet Evi giriş ücreti
 Programdaki Şato girişleri
 Bayeaux Dokuma Müzesi girişi
 Panoramik şehir turları
 Türkçe driver / guide olarak rehberlik
 Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Paris / İzmir uçak biletleri
 Öğle ve akşam yemekleri ile gün boyu alınan içecekler
 Fiyata dahil olanlar arasında belirtilmeyen Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 Kişisel harcamalar, extralar, bahşişler
 65 yaş üstü sigorta sürprim farkı

OTELLER
3* Ibıs Styles: Honfleur
3* Kyriad Prestige: St Malo
3* Kyriad Cıty Center: Tours

NOTLAR
 Bu tur bir Ebruli Turizm programıdır.
 Program, katılım 7 kişi olduğunda özel araç ve rehber şoförle gerçekleştirilecektir.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Otellerimiz 3* standardındadır. Ancak ülkemizdeki 3 yıldız otellerden farklı olarak küçük ve balkonsuz odaları vardır.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar, Salgın hastalıklar ve doğal felaketler sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Seyahat sigortasından nasıl yararlanılabileceği konusunda acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır.
 Bu turlar özel turlardır ve uçak biletleri bireysel alınır. İade ve değişiklik söz konusu olduğunda Hava yollarının iptal ve iade koşulları geçerlidir. .
 Herhangi bir nedenle yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

 

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

PORTEKİZ KÜLTÜR TURU

18- 23 Haziran 2024, Salı - Pazar
Kurban Bayramında
İçinize işleyecek bir Portekiz turu!THY ile uçuşlar, şehir merkezinde 4* oteller, Unesco Kültür Mirası olan 6 yer+Fado!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.850 € + UÇAK BİLETİ
1.850.00

ANKARA – GORDİON

31 Mayıs - 02 Haziran 2024, Cuma - Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Cumhuriyet’in 100. Yılında, “Ankyra” dan günümüze, Frig Başkenti Gordion ve Selçuklu'nun gözdesi Sivrihisar!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 8.000 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
8.000.00
error: Content is protected !!