FRANSA & İSVİÇRE

Driver Guide ile 6+1 kişilik bir tur

26 - 31 Temmuz 2024, Cuma - Çarşamba

1.750.00
Alp Dağlarının Zirvesinden…
İzmir’den Direkt Uçuş + Driver Guide ile 6+1 Kişilik bir tur
İZMİR – CENEVRE (2)  – ANNECY – YVOIRE – SALEVE – CHAMONIX – THUN (1) – LAUTERBRUNEN – MURREN – INTERLAKEN – BRIENZ – LUZERN (1) – BERN – GRUYERES – LOUSANNE – MONTRÖ – VEVEY – NYON (1) – IZMIR

TUR PROGRAMI

26 Temmuz 2024, Cuma:  İZMİR – CENEVRE 
Saat 09.30‘da İzmir Adnan Menderes Hava Limanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 11.55’de Cenevre’ye uçuyoruz. Saat 14.10’da Cenevre’ye varışta bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler; Mont Blanc köprüsü, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü 100 metre yükselebilen Jet d’eau Fıskiyesi, İngiliz Bahçeleri, 6.500 çiçek türünden yapılmış Çiçek Saati, savaşta mayından dolayı ayağını kaybedenlerin anısına yaptırılan 5,5 ton ağırlığında ve 12 metre uzunluğundaki kırık sandalyenin bulunduğu Nations Meydanı, Dünya Sağlık Örgütü ile Kızıl Haç merkezi. Sonra eski şehirde yürüyüş ve serbest zaman ile otelimize yerleşme ve geceleme.
27 Temmuz 2024, Cumartesi: ANNECY – YVOIRE – SALEVE 
Sabah kahvaltı sonrası Fransa’nın Venedik’i olarak adlandırılan Annecy’e gidiyoruz. Bu ortaçağ kentine Fransızlar “Ville d’Art” ünvanı vermişlerdir. Kanalları, kemerli yaya caddeleri ve şatosu ile orta çağ havasını yansıtır. Yürüyerek yapacağımız turda Annecy gölü, Cenevre Kontlarının merkezi olan ve tarihi 12.yy’a dayanan Château d’Annecy, Thiou üzerinde bulunan Perrier köprüsü ve tarihi boyunca birçok kez yeniden inşa edilmiş olmasına rağmen, esasen 1100’lü yıllara dayanan ve Cenevre’nin soylu ailelerinin yıllarca ikametgahı olan Le Palais de l’Ile göreceğimiz yerler arasında olacak. Sonra vereceğimiz serbest zamanda daracık sokakların üzerinde bulunan tarihi cafeler ve hediyelik dükkanlarda vakit geçirebilir, dik ve merdivenli bir yoldan yukarı çıkarak ulaşılan şatonun terasından muhteşem Annecy gölü manzarasını seyredebiliriz.
Annecy sonrası yaklaşık bir saat sürecek bir yolculukla Leman gölü kıyısındaki Yvoire kasabasına hareket ediyoruz. Yvoire, güzel sokakları, eski kaya evleri ile Fransa’nın en güzel köyleri arasında yer alır. Aynı zamanda bir balıkçı köyü olan Yvoire’un yemekleri de ünlüdür. En popüler yemeklerinden biri, Cenevre Gölü’nde bolca bulunan ve geleneksel olarak limon sosuyla servis edilen levrek balığını (Perch) denemenizi tavsiye ederiz.
Yvoire sonrası Cenevre şehrinin terası olarak kabul edilen 1400 mt yüksekliğindeki Saleve tepesine gidiyoruz. Birbirinden şirin küçük köylerin arasından geçerek varacağımız seyir noktasından Cenevre gölünü ve şehrini, Jura dağlarını ve Avrupa’nın en yüksek noktası olan Mont Blance’nın  (4810 mt) nefes kesici manzarasını seyrediyoruz. Daha sonra otele dönüş ve geceleme.
28 Temmuz 2024, Pazar:  CENEVRE – CHAMONIX – THUN
Sabah kahvaltısından sonra bagajlarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Avrupa’nın en yüksek noktasının (4810mt) eteğinde bulunan Chamonix vadisine hareket ediyoruz. 1741’de iki İngiliz, Windham ve Pococke, ‘Chamouny’ vadisini ve buzullarını keşfettiler. O dönemde dağ köylerinden oluşan kırsal bir nüfus ve mütevazı bir manastırdan ibaret olan Chamonix günümüzde yıl boyunca ortalama 2.5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Chamonix’e vardığımızda kasabanın merkezinden dağ trenine biniyoruz. Nefes kesen manzaralar eşliğinde Montenvers’e tırmanıyoruz. Montenvers’de Avrupa’nın en geniş buzulunu görüyoruz.  Gene aynı tren hattı ile Chamonix’e dönüyoruz. Öğle yemeği için mola verdikten sonra yeniden yola çıkıyoruz.
Bu akşam konaklayacağımız Thun’a doğru gidiyoruz. Chamonix vadisi ve Alp dağları arasındaki vadilerden geçiyor, manzaralar eşliğinde ilerliyoruz. Otelde odalarımızı aldıktan sonra kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Thun gölünün kıyısındaki bu şirin kasabayı keşfetmek için yürüyüşe çıkıyoruz. Thun kalesi, çiçekler ile bezeli Arnavut kaldırımlı Obere Hauptgasse, 16.yy’dan kalma Rathause meydanı ve Oberhofen kalesi göreceğimiz yerler olacak. Akşam yemeği için göl kenarındaki restoranları tercih edebilirsiniz. Geceleme Thun’da otelimizde.
29 Temmuz 2024, Pazartesi:  LAUTERBRUNNEN–WEGNERALPBAHN–MURREN-BRIENZ-LUZERN
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 72 şelaleli vadi olarak da bilinen muhteşem Lauterbrunnen Vadisini görmek için yola çıkıyoruz. Heybetli Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları manzaraları eşliğinde yol alıyoruz. Goethe’nin şiirlerine konu olan Staubbach Şelalesini görüyor, muhteşem Lauterbrunnen köyünü keşfediyoruz. Oradan Wegneralpbahn treni ile kısa bir yolculuk yapıyoruz.  “Car Free” köy olarak tanınan Mürren köyüne gidiyoruz. İsviçre Alpleri’ni seyrediyor, manzaranın tadını çıkarıyoruz. Tur bitimi Alp Dağları’na giden pek çok yolun kesiştiği Luzern’e doğru yola koyuluyoruz. Orta Çağ’dan kalma sayısız yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’de Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve Luzern gölü göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve geceleme otelimizde.
30 Temmuz 2024, Salı:  BERN – GRUYERES – MONTRO – LAUSANNE – NYON
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra bagajlarımızı alarak otelden ayrılıyor, İsviçre’nin başkenti Bern şehrine hareket ediyoruz. Albert Einstein’ın yaşamayı seçtiği, UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Bern’de şehir turumuzu yapıyoruz. Tarihi şehir merkezi, Bern Katedrali, Saat kulesi ve Aar Nehrini görüyoruz.
Ardından, İsviçre’nin en güzel köyü seçilen Gruyeres yolculuğumuz başlıyor. Gravyar peynirine adını veren Gruyeres’te İsviçre’nin meşhur yemeği fondü veya Racklett’in tadına bakmak lazım… Masalsı sokaklarda gezdikten, çiçeklerle süslü evleri gördükten sonra, Montrö’ye hareket ediyoruz.
Vaud Rivierası’nın merkezindeki Montrö’de yapacağımız turda; Freddy Mercury ve Montrö antlaşmasının imzalandığı “Fairmont Hotel” i görmeden geçmiyoruz. Daha sonra, Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu tarihi kale Lord Byron’un François Bonivard isimli siyasi bir tutsağın gerçek hikayesini anlattığı “Chillon Esiri “ isimli şiirine de ilham kaynağı olmuştur.
Leman gölü kıyısından Vevey’den geçerek Lozan’a gidiyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan’da göreceğimiz yerler arasında; Olympiat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine’yi sayabiliriz.
Lozan turu sonrası Nyon’a hareket ediyoruz. Bu gece kalacağımız otele yerleştikten sonra gezmeye devam ediyoruz.  Turumuzun son akşamımızda üzüm bağları arasındaki köylerden geçerek Signal de Bougy tepesine çıkıyor ve Alp Dağlarında gün batarken, keyifli bir akşam yemeği alıyoruz. Geceleme otelimizde.
31 Temmuz  2024, Çarşamba :  NYON – CENEVRE – İZMİR   
Otelde sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra Cenevre’ye hareket ediyoruz. Uçak saatine kadar vereceğimiz serbest zaman ardından havalimanına gidiyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra SunExpress tarifeli seferi ile (saat 15.05 uçuşu ile)  İzmir’e dönüyoruz.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı : 1.750,- Euro + Uçak biletleri
Tek kişilik oda fiyat farkı : 400,- Euro

 Turumuz küçük bir grup (6 kişi) için planlanmıştır. Bu nedenle çocuk fiyatı uygulaması yoktur.
 Uçak biletleri: Tur çıkışı kesinleşince alınacaktır.
 Vize işlemleri maalesef çok sıkıntılıdır. Şu an vize randevuları alınamamaktadır. Bu nedenle şimdilik sadece yeşil pasaportu yada vizesi olan misafirlerin kaydını kabul edebiliyoruz.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 5 Gece 3* ve 4* otellerde oda+kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen turlar ve çevre gezileri
 Montenvers dağ treni ve Mürren teleferik – dağ treni ücreti
 Panoramik şehir turları
 Türkçe driver / guide olarak rehberlik
 Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Cenevre / İzmir uçak biletleri
 Öğle ve akşam yemekleri
 Yemeklerde ve gün boyu alınan içecekler
 Fiyata dahil olanlar arasında belirtilmeyen Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 Kişisel harcamalar, extralar, bahşişler
 65 yaş üstü sigorta sürprim farkı

OTELLER
Cenevre: 2 gece (3* Ibis Styles Annemasse Geneve) vb. oda + kahvaltı konaklama
Thun: 1 gece (Boutique hotel Schlosberg) oda + kahvaltı konaklama
Luzern: 1 gece (3* Hotel Royal Luzern) vb. oda + kahvaltı konaklama
Nyon: 1 gece (3* B&B Hotel) vb. oda + kahvaltı konaklama

NOTLAR
 Bu tur bir Ebruli Turizm programıdır.
 Program, katılım 7 kişi olduğunda özel araç ve rehber-şoförle (driver-guide) gerçekleştirilecektir.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Otellerimiz 3* standardındadır. Ancak ülkemizdeki 3 yıldız otellerden farklı olarak küçük ve balkonsuz odaları vardır.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar ve doğal felaketler sigorta kapsamı dışındadır.
 Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI
 Butik turlar ( 6-7 kişi ) olduğu için ancak yerinize bir başkası bulunduğu takdirde iptal söz konusu olabilir.
 Bu turlar özel turlardır ve uçak biletleri bireysel olarak, sizin adınızla alınır. İade ve değişiklik söz konusu olduğunda, ilgili Hava Yollarının iptal ve iade koşulları geçerlidir. Tura yerinize bir başkası bulunsa bile uçak biletiniz yanmaktadır. Genellikle promosyon biletlerdir sadece vergisi geri alınabilmektedir..
 Herhangi bir nedenle yapılan iptalde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

NAMİBYA & VICTORIA ŞELALELERİ

21 Ağustos – 01 Eylül 2024 / 13 Gece & 14 Gün
Yaşamın köklerine doğru olağanüstü bir yolculuk...
Başka bir doğa, başka bir dünya ile Namibya'nın kızıl çölleri, kabileler, vahşi yaşam, safariler ve dünyanın en büyük şelaleleri!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.550 $ + UÇAK BİLETİ...
5.550.00
error: Content is protected !!