BERGAMA / PERGAMON

Günübirlik Kültür Turları

01 Kasım 2020, Pazar

200.00

  • (TAKSİT OLANAKLARI)

AKROPOL – KIZIL AVLU- ASKLEPİON- MÜZE

Dünya Miras Komitesinin 38. Dönem Toplantısında, Kültürel Peyzaj kategorisinde Dünya Kültür Mirası Listesine alınan ve Helenistik, Roma, Doğu Roma ve Osmanlı Dönemlerine ait katmanları içerisinde barındıran Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı; Pergamon (çok katmanlı kent), Kibele Kutsal Alanı, İlyas Tepe, Yığma Tepe, İkili, Tavşan Tepe, X Tepe, A Tepe ve Maltepe Tümülüsleri olmak üzere dokuz bileşenden oluşur.

TUR PROGRAMI

Sabah saat 08.00’da Alsancak/ Lozan Meydanı; 08.30’da Bostanlı / İskele yönündeki Havaş Durağında buluşarak, Bergama’ya hareket ediyoruz. Mola Tesislerinde vereceğimiz ihtiyaç molası sonrasında anlatımları dinleyerek Bergama’ya ulaşıyoruz.

MÖ 282-133 arasında Pergamon Krallığı’nın başkenti olan bu görkemli ören yerindeki gezimizde; Berlin Müzesinde sergilenmekte olan Zeus Sunağı’ndan geriye kalanları, dünyanın en dik tiyatrosunu, Kütüphane’yi, Athena Tapınağının kalıntılarını görüyoruz. Restorasyon çalışmaları devam eden Kızıl Avlu’da görebildiğimiz yerlere bakarak bilgi alıyoruz.

Sonra Bergama’da öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra öncelikle Bergama Müzesini ziyaret ediyoruz. Bergama’da kazı ve araştırmaların 1878 yılında başlatıldığını ve hala devam ettiğini belirtmeden geçmeyelim…

Son olarak Asklepion’a gidiyoruz. Antik çağda Sağlık Tanrısına adanmış olan bu kutsal alan, pek çok yapı kalıntısıyla günümüze uzanır. Ören yerine girenleri ihtişamlı bir Propylon karşılar. Kutsal alan içinde en iyi korunmuş yapılardan birisi tiyatrodur. Kentin güneydoğusunda hastane olarak bilinen yuvarlak bir yapı yer alır. Zeus-Asklepios Tapınağı yuvarlak biçimlidir. Bunlardan başka, Çeşme, Latrina, Kitaplık ve Tünel gibi kalıntıları ilgiyle geziyoruz. Bütün bunlar, son yüzyılda yeniden keşfetmeye çalıştığımız; müzikle, kitapla, sanatla tedavi geleneğini yansıtıyor. Epey gezip, görüp, bilgi aldıktan sonra gezimiz tamamlanıyor ve akşam saatlerinde İzmir’e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 200 ,- TL (T. İş Bankası Kredi Kartlarına vade farksız taksit)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, otopark ücretleri.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ile müze giriş ücretleri. Akropol’e çıkışta teleferik ücreti, öğle yemeği ve mola yerlerindeki içecekler.

MÜZE KART ( Çok önemli )
Ören yeri ve Müze girişleri toplamda hayli yüksek olan Bergama Turu için önceden Müze Kart almanızı öneririz. Ören yerine girişte de kart almak mümkündür ancak zaman kaybına neden olur. Bu nedenle kartınızı önceden almanızı öneririz.

BİLGİ: Aracımıza Pandemi kurallarına uygun sayıda katılımcı alabildiğimiz için yerimiz kısıtlıdır. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

NOTLAR:
 Turumuz tek araç ve en fazla 25 kişiye göre planlanmış olup katılımcı sayısı sınırlıdır.
 Araçlarımızda oturma düzeni ve ören yeri gezisi Pandemi kurallarına uygun mesafelerde yapılacaktır.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Tura son müracaat tarihi 29 Ekim 2020, Perşembe günüdür.
HES kodu alınması zorunludur.
 Gezimiz ören yerinde yürüyerek yapılacaktır. Bu nedenle rahat kıyafet ve ayakkabılar ile gelinmesini tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda organizasyon programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Son müracaat günü öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 29 Ekim 2020 tarihi sonrasında (araç ve yemek düzenlemeleri yapıldığı için) iade –iptal söz konusu değildir.
 Tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi yapılmaz.
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

EGE‘DE HİTİT İZLERİ – SURATKAYA

08 Kasım 2020, Pazar
Günübirlik Turlar
Her türlü tedbirimizi alarak doğanın derinliklerine, Bafa Dağlarının arka yüzüne gidiyoruz bugün. Bakir bir dünyada pek az kişinin gördüğü Hitit İzlerine tanık olmaya...
230.00

AİGAİ ANTİK KENTİ

25 Ekim 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Ebruli gezginleri olarak, Aigai kazıları başlamadan çok önce de kenti ziyarete giderdik. Sonra adım adım izledik yeniden doğuşunu. Bu yıl bakalım neler göreceğiz?
150.00

APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

18 Ekim 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Bir dünya mirası olan Aphrodisias, ülkemizin en önemli Arkeolojik alanlarından biri, antik çağda bir heykel okulu, filozoflar, bilim adamları yetiştirmiş bir kenttir...
280.00

BİRGİ – GÖLCÜK – BOZDAĞ & NİF BAĞLARI

18 Ekim 2020, Pazar
Günübirlik Turlar
Kalabalıktan uzak, çok hoş bir program; Serin bölgelerde, anlamlı kasabalarda, yöresel lezzetler ve değerler ile güzel Nif Bağlarında sonlandıracağımız bir gün...
185.00
error: Content is protected !!