PUGLIA (APULIA)

Acente Satışı

22 - 27 Ekim 2024, Pazartesi – Cumartesi

1.790.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

İstanbul – Bari – Polignano A mare – Lecce – Salento – Otranto – Galipoli – Lecce – Itria – Monopoli _ Cisternino – Ostuni – Matera – Masterio – Amastuola – Martina Franca- Locorotondo – Alberollo – Castel Del Monte – Bari – İstanbul

Puglia Bölgesi Adriyatik ve İyonya Denizleri’nin ortasında, 800 km sahil şeridine sahip olan bir bölge. İrili ufaklı, sevimli İtalyan köyleri, uçsuz bucaksız zeytinlikleri, nefis yemekleri, tarihi kalıntıları ve muhteşem deniziyle gezginler için nispeten yeni bir keşif! Bölgede Yunan, Roma, Bizans, Osmanlı ve İspanyol’lardan kalma pek çok eser var. Kiliseler, Orta çağ kaleleri, Barok katedraller ve 17. yüzyıldan kalma yeraltı zeytin değirmenleri, Alborabello’da Harran evlerine benzeyen konik çatılı evler, Ürgüp ile kardeş şehir olan Matera’da kayalara oyulmuş binlerce yıllık evler, tapınaklar gerçekten etkileyici…

TUR PROGRAMI

22 Ekim 2024, Pazartesi: İSTANBUL >> BARİ – POLİGNANO A MARE – LECCE
THY TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile sabah 07:00’de İstanbul Havalimanından Bari’ye uçuyoruz. Yerel saatle 08:00 civarı Bari’deyiz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla, Polignano a Mare’ye hareket ediyoruz. Burası Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare ) şarkısıyla ünlü, İtalyan müzisyeni, Domenico Modugno’nun doğduğu şehirdir. Sarp kayalıklar üstüne kurulan eski şehrin dar sokaklarında, balkonları çiçeklerle süslü evlerin arasında dolaşıyoruz. Kartpostal hissini veren bu şehri gezdikten, keyifle özel kahvelerin tadına baktıktan sonra yeniden yola çıkıyoruz.

Orta Çağ mimarisi ve 16.-18.yüzyıl arası gelişen Barok yapılarla dolu bir kente, İtalya’nın topuğuna, Lecce’ye gidiyoruz. Ferzan Özpetek’in filmlerini çektiği Lecce’de, şehrin simge oteli 5 yıldızlı Risorgimento Resort’a giriş yapıyoruz. Daha sonra rehberimiz eşliğinde Lecce turumuza başlıyoruz. Güneyin Floransa’sı olarak adlandırılan Lecce’de maharetli taş ustalarının ellerinden çıkmış barok stilinde şapeller ve yapılar arasında rehberimizle dolaşmaya başlıyoruz. Şehrin en ünlü eserleri Assunta Katedralinin olduğu Piazza Duomo, Bishop’s Palace ve Palazzo del Seminario’dur. Barok mimarisin en güzel örneği ise Santa Croce Bazilika’sıdır.

Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

23 Ekim 2024, Salı: SALENTO BÖLGESİ – OTRANTO – GALLİPOLİ- LECCE
Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde ‘Doğunun Kapısı’ olarak adlandırılan Otranto’ya doğru yol alacağız. Osmanlı donanması 1480’de Gedik Ahmet Paşa komutasında Otranto limanına demir atmıştır. Padişahın emriyle donanma 1481 yılında geri çekilmiştir. Otranto kalesini ve katedralini ziyaret ettikten sonra Iyonya Denizi kıyısı Salento’nun önemli kasabası Gallipoli’ye hareket edeceğiz. Tarihi binalarla bezenmiş sokaklarını ve anıtlarını gezdikten sonra Lecce’ye otelimize geri döneceğiz. Serbest akşam yemeği ve konaklama Risorgimento Resort’ta.

24 Ekim 2024, Çarşamba: ITRIA VADİSİ – MONOPOLİ – CİSTERNİNO – OSTUNİ
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Önce Puglia Bölgesinin Adriyatik kıyısında ilk yerleşimi 20 bin yıl öncesine dayanan ve denizden 9 metre yükseklikte kurulmuş, önemli bir liman şehri olan Monopoli’yi ziyaret edeceğiz.

Daha sonra İtalya’nın önemli 100 tarihi şehrinden biri olan İtria Vadisinin tepesinde kurulmuş butik şehir Cisternino’ya hareket ediyoruz. Dar sokaklardaki bembeyaz badanalı evler, çiçeklerle bezenmiş minik avlular ve manzarasıyla göz kamaştıracak Cisternino.

Sonrasında Beyaz Şehir olarak anılan ve harika manzaralarıyla, Ostuni’yi ziyaret edeceğiz. Barok stili binalar, beyaza boyanmış evler, şehrin dar sokakları arasında yürürken enfes Itria vadisi ve deniz manzarasını fotoğraflıyoruz.

Puglia bölgesinde klasik tarım ve hayvancılığın yapıldığı çiftlik diyebileceğimiz Masseria’lar otellere dönüştürülmüş. Biz de eski bir çiftlik olan Masseria Ayroldi’ye konaklamak üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

25 Ekim 2024, Perşembe: MATERA VE MASSERİA AMASTUOLA
Kahvaltı sonrası Puglia bölgesinden ayrılarak Basilicata bölgesinin tüf kayalara oyulmuş şehri Matera’ya hareket ediyoruz. Gerçek pitoresk bir şehir olan Matera aşağı ve yukarı diye iki bölümden oluşmaktadır. İtalya’nın en eski yerleşim bölgesi olan bu şehirde binlerce yıldan bu yana mağaralarda yaşanmaktadır. Mel Gibson ‘The Passion of the Christ’ ya da’ İsa’nın Çilesi’ filmini bu şehirde çekmiştir. Film stüdyosunu andıran Matera 1993 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiş olduğundan yıl boyu yoğun ziyaretçi almakta ve çeşitli etkinliklere sahne olmaktadır.

Tekrar Puglia bölgesine hareket ederek Masseria Amastuola’ya devam edeceğiz. Tarihçesi 15.yüzyıla uzanan çiftlik, 2003 yılında Montanaro ailesine geçmiştir. Ispanyol peyzaj tasarımcısı Fernando Caruncho, üzüm bağlarını ve zeytin ağaçlarını, bu topraklarda yaşanmışları anımsatan dalgalar şeklinde yerleştirerek görsel ve işlevsel olarak harikalar yaratmıştır. Çiftliği gezdikten sonra tamamen doğal ve yöresel mutfak ürünleriyle hazırlanan yemeklerimizi Amastuola şarapları eşliğinde tadacağız. Daha sonra otelimize dönüş.

26 Ekim 2024, Cuma: MARTİNA FRANCA – LOCOROTONDO – ALBEROBELLO
Kahvaltı sonrası, Itria Vadisinin Barok eserleriyle ünlü, dar kıvrımlı sokaklarla bezenmiş tarihi şehri Martina Franca’ya gideceğiz. Pietra Leccese adı verilen tipik beyaz taşlarla inşa edilmiş evleri ve kiliseleri görecek ve şehrin simgesi olan Apulian Baroque stilinin şahaseri Palazzio Ducale ‘yi ziyaret edeceğiz. 18.yüzyılda inşa edilmiş bu bina şehrin kalbinde yer almaktadır.

Locorotondo’yu da ziyaret ettikten sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Trullo’larıyla ünlü Alberobello’ya hareket ediyoruz. Harran evlerini andıran Trullo’lar taşlardan yapılmış, konik biçiminde çatısı olan geleneksel evlerdir. İnşaat biçimi Itria Vadisine özgüdür. Trullo, geniş tarım alanlarında geçici muhafaza ve depo olarak, hatta küçük tarla sahipleri veya çalışan işçilerin evleri olarak kullanılan yapılardır. Koruma altındaki yapılar günümüzde restoran, dükkan, otel gibi turistik amaçlar için kullanılmaktadır. Tur sonunda otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde.

27 Ekim 2024, Cuma: CASTEL DEL MONTE – BARİ >> İSTANBUL
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve 1240 yılının kutsal Roma İmparatoru II. Frederick tarafından sekizgen biçimde ve sekiz köşesinde, yine sekizgen kulelerle inşa edilmiş olan Castel del Monte’yi ziyaret ediyoruz.

Ardından Puglia bölgesinin başkenti Bari’ye geçiyor ve eski şehri keşfe başlıyoruz. Dubrovnik’in tam karşısında yer olan Bari, Güney İtalya’da Napoli’den sonra ekonomi açısından ikinci büyük şehirdir. Kentin tarihi bölümünü ziyaret ederken San Nicola Bazilikasını göreceğiz.

Daha sonra alışveriş ve yemek için serbest zaman. Süremiz dolunca havalimanına hareket ediyor ve THY’nın TK1466 sayılı seferiyle saat 20:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız 28 Ekim 00.05’te.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 1790 Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı:  420 Euro

NOT: Tur fiyatı 20 katılımcıya göre hazırlanmıştır. 20 kişinin altında kalınması halinde fiyat değişikliği yapılması gerekecektir. Tura katılmak isteyenlerin en az 28 Ekim 2024 tarihine kadar geçerli Schengen vizesi olması gerekmektedir.

Taksitli ödeme planı:
1 Haziran : 350 Euro
1 Temmuz : 350 Euro
1 Ağustos : 350 Euro
1 Eylül : 350 Euro
1 Ekim: 390 Euro
Tek kişi farkı son taksitle ödenir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 THY ile Bari’ye gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 Risorgimento Resort’ta 1 gece yarım pansiyon,1 gece oda-kahvaltı konaklama
 Masseria Ayroldi’de 1 gece oda-kahvaltı, 2 gece yarım pansiyon konaklama
Masseria Amastuola’da özel akşam yemeği ve yemeğin yanında servis edilen özel şaraplar
 Özel araç ve rehber
 Lecce’de ziyaret edilecek 3 kilisenin giriş ücretleri
Matera’da mağara ev ve mağara kilise giriş ücretleri
Castel del Monte’ye araba ile çıkış ücreti
 Yurtdışı zorunlu seyahat sigortası (70 yaş üstüne %100 sürprim uygulanır)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 İzmir / İstanbul / İzmir arası uçak biletleri
 Otellerde yapılan ekstra harcamalar
 Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
 Yurtdışı çıkış harcı

REZERVASYON:
Rezervasyon taleplerinizin, pasaportta kayıtlı tam isminiz, TCKN, adres, doğum tarihi, pasaport numaranız ve pasaport tipi ve iletişim bilgilerinizle birlikte yapılması gerekmektedir. Vizeli ise Vize sayfanızın da iletilmesini rica ediyoruz.

NOTLAR :
 Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya THY’nin yapacağı herhangi bir rötardan acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 Turumuzla tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.
 Tur programı ve kalınacak otellerde, elimizde olmayan nedenlerle ve gerekli görüldüğü takdirde değişiklik yapılabilir.

EBRULİ TUR’DAN NOTLAR

 Yukarıda detayları bulunan tur programında Ebruli Turizm “satış acentesi” konumundadır.
 Bu turun operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır.
 Program içeriği ile otel seçimlerinden, rehberlikten veya verilen hizmetlerden tur operatörü sorumludur.
 Şirketimiz, Tur operatörü ve havayolu şirketi ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

ORTA AVRUPA

10 - 17 Ağustos 2024, 7 gece – 8 gün
İzmir'den direkt uçuş
İzmir'den İzmir'e direkt uçuşlar ve şehir merkezindeki otellerde kalarak Avrupa'nın en güzel kentlerinde bir hafta; Budapeşte , Viyana, Prag, Berlin!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.600 €
1.600.00

FRANSA & İSVİÇRE

26 - 31 Temmuz 2024, Cuma - Çarşamba
Driver Guide ile 6+1 kişilik bir tur
İzmir'den direkt uçuş, küçük bir grup ve özel araçla, Alp dağlarının zirvelerinden göllere, İsviçre ve Fransa...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 € + UÇAK BİLETİ
1.750.00
error: Content is protected !!