KUZEY İTALYA’DA GÖLLER BÖLGESİ

İzmir > Mİlano > İzmir direkt uçuşlar

01 - 06 Temmuz 2024, 5 Gece - 6 Gün

1.500.00

  • 15 kişi ve 20 kişi katılımda alternatif fiyatlar söz konusudur

Göl kentleri
MAGGİORE GÖLÜ – COMO GÖLÜ – GARDA GÖLÜ – HORTA GÖLÜ

TUR PROGRAMI

01 Temmuz 2024, Pazartesi: İZMİR / MİLANO
İzmir’den saat 11.45‘te SunExpress Havayolları ile direkt olarak Milano’ya uçuyoruz. Varış saatimiz 13.50‘de. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında panoramik MİLANO turuna başlıyoruz. Öncelikle; Duomo Katedrali’ni, Sforzesco Kalesi’ni ve ortaçağın ticaret merkezi olan Piazza Mercanti’yi görüyoruz. Akşam Varese bölgesinde, Maggiore Gölü kıyısındaki otelimize gidiyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama…

Ernst Hemingwayin ünlü silahlara veda romanında bahsedilen Maggiore Gölü Alpler bölgesinde bulunan en eski buzul göllerinden biridir. “Lago Maggiore”, yaklaşık 65 kilometre boyunca uzanarak İsviçre’nin Ticino bölgesine ulaşır. “Maggiore” “ en büyük” anlamına gelse de kuzey İtalya göllerinin en büyüğü değildir. İtalya’nın ikinci, İsviçre’nin en büyük gölüdür. Bakır Çağı yerleşimlerine rastlanan göl kıyılarında Ligurya’ya adını veren Ligur halkının yaşadığı, sonradan Keltlerin yerleştiği bilinir. Ardından Roma hakimiyetine geçer. Ortaçağ boyunca önemini korur.

Ernest Hemingway’in Silahlara Veda (A Farewell To Arms) romanında; roman kahramanı Frederic Henry ile sevgilisi Catherine Barkley’in İtalyan jandarmasından (Carabinieri) kaçmak için Maggiore gölünde bir tekne ile İsviçre sınırına doğru açıldıkları anlatılır…

02 Temmuz 2024, Salı: MAGGİORE GÖLÜ – STRESA – İSOLA BELLA – ISOLA DEİ PESCATORİ
Sabah kahvaltısından sonra Stresa Kasabasına gidiyoruz. İrili ufakli Maggiore Adalarının nefis manzarası, mücevher gibi işlenmiş mimari yapıları ve ılıman iklimi ile Stresa Kasabası’na hayran oluyoruz. Burada Tekne turu yapmazsak olmaz! Borromean Adaları, sarayları ve süs bahçeleri ile bir görsel şölen!

Isola Bella (Güzel Ada) Adasını ve Isola dei Pescatori’yi (Balıkçılar Adasını) ziyaret ediyoruz. Isola Bella’da muhteşem şatoyu ve bahçelerini geziyor, göl ve dağ manzaraları içindeki gür bitki örtüsüyle kaplı bahçeler, limon ve portakal ağaçları, kiraz, defne, uzun sedirler, manolyalar, mantar-meşe, sago-palmiyeler, keçiboynuzu ağaçları, kamelya ve zakkumlar, parlak çiçekler ve taş terasları seyretmeye doyamıyoruz.

Gezimizi tamamlayınca akşam yemeği ve konaklama için aynı otele dönüyoruz.

03 Temmuz 2024, Çarşamba: COMO GÖLÜ – BELLAGİO
Sabah kahvaltısı sonrasında İtalya – İsviçre sınırında yer alan Como Kasabasına gidiyoruz. İtalya’nın 3. büyük gölü olan ve “Lario” adıyla bilinen “Como Gölü”nde yine keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Göldeki en güzel yerlerden biri kuşkusuz Bellagio’dur. Como Gölü’nün incisi olarak kabul edilir. Pitoresk sokaklar, küçük dükkanlar, harika restoranlar ve muhteşem manzaraların beldesidir Bellagio! Gölde yapacağımız tekne turu sayesinde bu güzelliklerin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama aynı otelde.

04 Temmuz 2024, Perşembe: VERONA – SİRMİONE (GARDA GÖLÜ)
Sabah kahvaltısından sonra Verona’ya gidiyoruz. Orta Çağ’da zamanı durduran, İtalyan rönesansına tanıklık eden, tamamı UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan muhteşem bir şehir! Kuzey İtalya’nın en büyük ovası üzerine kurulan kent, Adige Nehri sularıyla hayat bulur. Nehrin iki yakasını buluşturan köprüler, zarif saraylar ve çok daha fazlasını

sunar bu Verona. Romeo ve Juliet’in ölümsüz aşkıyla bağdaştırılan Juliet Evi (Casa di Giulietta)Verona’nın en popüler yerlerinden. Ünlü müzisyen Donizetti’nin de doğduğu bu güzel şehirde, Verona Arenası ve Amfitiyatrosu (Arena di Verona), Köprüler, San Pietro Kalesi (Castel San Pietro), Verona Katedrali (Duomo di Verona) görülecek yerler arasında…

Turumuza kısa bir ara vererek öğle yemeği için serbest zaman diyoruz. Öğleden sonra İtalya’nın en büyük gölü olan Lago di Garda (Garda Gölü) ne gidiyoruz. Alper’in manzarasına hakim eşsiz güzellikte bir buzul gölü ve içinde irili ufaklı birçok ada var. Uzun ve dar bir yarımadanın ucunda yer alan Sirmione’yi seyretmeye doyamıyoruz. Bahçeler, kaplıcalar ve plajlarla çevrili bir ortaçağ kasabası olan Sirmione’nin pitoresk manzarası belleklerimizde taht kuruyor!

Bugün zamanımız müsait olursa şarap tadımı için Valpolicella Bölgesine de gidebiliriz. Gezilerimizi tamamlayınca Garda Gölü kıyısındaki otelimize geri dönüyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama…

05 Temmuz 2024, Cuma: HORTA KÖYÜ / EZ. HORTA- FR. SAN GIULIO
Bugün sabah kahvaltısından sonra Piedmont bölgesinde mücevher gibi duran bir köye gidiyoruz. Horta köyü, birbirinden güzel sokaklardan oluşan bir labirent gibi. Venedik’in Campielli’sini anımsatan küçük meydanlar, zanaatkar butikleri ve canlı kafelerle şipşirin bir yer. Adada bir tekne turuna katılma fırsatımız da oluyor. Horta ve kuzey İtalya’daki en eski manastırlardan birinin doğum yeri olan heybetli San Giulio Adası’na ulaştığımızda, bir aperatif eşliğinde dağlar ve göl arasındaki manzaranın keyfini doyasıya çıkarıyoruz.

Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama…

06 Temmuz 2024, Cumartesi: MİLANO- İZMİR
Sabah kahvaltısı sonrasında, bavullarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Milano havalimanına gidiyoruz. Uçağımız saat 14.40‘da. Keyifli bir gezi sonrasında saat 18.25’de İzmir’imize dönmüş oluyoruz. Yeni gezilerin hayali ve sohbetiyle vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

KONAKLAMA  15 kişi katılım ile  20 kişi katılım ile 
İki ve (üç) kişilik odada kişi başı  1.250,- €+ uçak bileti 1500,- € + uçak bileti
Tek kişilik odada konaklama farkı     200,- €   200,- €

UÇAK BİLETLERİ: Nisan başı itibarıyla gidiş / dönüş uçak biletleri 430 Euro civarındadır

OTEL: Tur boyunca aynı otelde, Maggiore Gölü kıyısında Hotel Concorde’de konaklanacaktır. Otelimiz Arona’ya 5 dakika, halk plajına 2 dakika yürüme mesafesindedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Özel otobüsler ile havalimanı / otel / havalimanı transferleri (35 / 50 koltuklu)
 Program boyunca 5 Gece 4* hotel Concorde’da (Arona) konaklama
 Otelde 5 sabah continental kahvaltı
 Otelde 5 gece, 3 çeşitten oluşan akşam yemeği
 Programda belirtilen tüm turlar
 Maggiore gölü – Como gölü – Garda gölü- Horta gölü tekne turları
 Horta Gölünde aperatif ikramı
 Verona’da şarap tadımı
 Şehir ve otel vergileri ile check point ücretleri
 Şehir vergileri
 Tur boyunca profesyonel rehberlik Hizmetleri
 Yerel rehberlik
 Zorunlu Türsab sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 SunExpress Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir – Milano / Milano – İzmir arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 Otelde ya da gezilerde yapılacak olan kişisel (ekstra) harcamalar
 Öğle yemekleri, tüm yemeklerde alınacak her türlü içecek
 İsteğe bağlı olarak gezilebilecek olan ve yukarıda belirtilmeyen müzelere giriş ücreti
 Müze ve arkeolojik sit alanına giriş ücretleri
 Schengen vize ücreti (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir)
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
 Bavul taşıma ücreti
 Bahşişler

NOTLAR
 Yukarıda belirtilen uçuş saatleri SunExpress Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerinde değişiklikten veya rötarlardan acentemiz sorumlu olmaz.
 Havayolu şirketlerinde oluşabilecek grev ve/veya fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar nedeniyle bir uçuş iptali olursa, acentemiz kesinlikle sorumlu olmaz.
 Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acentemiz yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına ücret iadesi yapar.
 Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini bizi telefonla arayarak teyit ediniz.
 Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 Uçak yolculuğu sırasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. geçmemelidir.
 Bu seyahatte kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1) adettir. Maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır
 Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez.
 Vize işlemleri artık bireysel olarak yürütülmektedir. Konsolosluğun vermediği vizelerden acentemiz sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağ konsoloslukça geri iadesi yapılmaz.
 İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin insiyatifinde değildir.
 Arzu eden misafirler ücretli cehck-in ile uçakta istedikleri koltuğu satın alabilirler. Acentamız bu konuda yardımcı olur.
 Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihi ve temdit süresi ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir sorun çıkacak olursa Acentemiz kesinlikle sorumlu olmaz.
 Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 Seyahatiniz sırasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 Bu seyahate katılacak yolcuların yanlarında rahat yürüyebilecekleri 2 çift spor ayakkabı, bol tişört, en az bir adet hırka ile birlikte yağmurluk / rüzgârlık almalarını tavsiye ederiz.
 Düzenli olarak kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 Olası rahatsızlıkları ve alerjisi olan konuklarımızın bu durumlarını kayıt esnasında bildirmelerini rica ederiz.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

PUGLIA (APULIA)

22 - 27 Ekim 2024, Pazartesi – Cumartesi
Acente Satışı
Muhteşem manzaralar, sevimli İtalyan köyleri, uçsuz bucaksız zeytinlikler, nefis yemekler, tarihi kalıntılar ve deniziyle doyumsuz bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.790 € (Taksit olanakları)
1.790.00

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

ORTA AVRUPA

10 - 17 Ağustos 2024, 7 gece – 8 gün
İzmir'den direkt uçuş
İzmir'den İzmir'e direkt uçuşlar ve şehir merkezindeki otellerde kalarak Avrupa'nın en güzel kentlerinde bir hafta; Budapeşte , Viyana, Prag, Berlin!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.600 €
1.600.00
error: Content is protected !!