KAPADOKYA’DA BAHAR

Uçakla

23 – 25 Nisan 2021, Cuma- Pazar

.00

 • Pandemi Kısıtlamalarına Uygun Düzenleme Yapılacağından, Maliyet ve Tur Fiyatı Henüz Kesin Değildir.
 • TUR FİYATI HAZIRLANMAKTADIR

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alınma Tarihi: 1985
Kategori: Doğal / Kültürel

“Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.”

TUR PROGRAMI:

23 Nisan 2021, Cuma : İzmir / ANKARA – IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU  / KAYMAKLI
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, sabah saat 07.30‘da buluşuyoruz. Saat 09.50‘de uçarak, 11.00‘da Ankara’ya gidiyoruz. Aracımıza yerleşiyor ve Kapadokya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolumuza devamla,  IHLARA VADİSİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı’ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz.  Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var.  Nispeten iyi durumdaki birkaçının görülmesinden sonra Ihlara Vadisi’nden ayrılıyoruz.. Sonraki hedefimiz ise DERİNKUYU veya KAYMAKLI Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

 24 Nisan 2021, Cumartesi: GÖREME – ÇAVUŞİN – ZELVE –UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan peribacalarını görmeye gidiyoruz. Turumuza DERVENT Vadisinden başlıyoruz.  ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ’ni ve RAHİPLER VADİSİ’ni geziyoruz. Yeni adıyla PAŞABAĞ’da farklı peribacaları görüyoruz.  Sonra da ÇAVUŞİN – GÖREME Açık Hava Müzesi’ne giderek (Rahipler – Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik UÇHİSAR gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri AVANOS’daki yerel sanatlara,  çanak – çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz.  Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

 25 Nisan 2021, Pazar :  ÜRGÜP-SİNASOS- KAYSERİ – İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, ilkbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya’da ÜRGÜP şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla SİNASOS, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa’ya giderek keyifle geziyoruz.

Ardından, Kayseri’ye hareket ediyoruz. KAYSERİ’de panoramik bir şehir turu yapıyoruz; Kayseri Kalesi, Hunat Hatun Camii ve Külliyesi, Alaca Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi gibi görülesi birçok eser var. Anadolu’nun önemli geçiş noktalarından birinde yer alan ve müze gibi bir kent olan Kayseri, aslında ayrı bir gezi rotası olmayı hak ediyor. Maalesef hepsini görme şansımız olamıyor ancak zaman durumumuza göre gezilecek yerleri görmeye çalışıyoruz.  Akşam saatlerinde pastırma alışverişimizi yaparak zamanımız uyarsa Kayseri Mantısının da tadına baktıktan sonra

Epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 22.30‘da direkt uçuşla Kayseri’den İzmir’e geri dönüyoruz. İzmir’e varışımız 24.00 ‘de.  Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI (Pandemi düzenlemelerinden dolayı henüz kesinlik kazanmamıştır)

 KONAKLAMA Vade farksız 5/6 taksit olanağı
2 Kişilik odada kişi başı     
Tek kişilik oda fiyat farkı     
Üç kişilik odada kişi başı    
3 -6 yaş çocuk        
7-11 yaş çocuk      

ÇOCUK İNDİRİMİ: İki büyük yanında kalındığında geçerlidir.
GRUP UÇAK BİLETİ: …..

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan peşin ödemelerde kişi başı:….. indirim.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:  

 • Ankara‘dan – Kayseri’ye kadar tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar,
 • 5 Otel ‘de 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2),
 • Rehberlik,
 • Seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:

 • İzmir- Ankara / Kayseri- İzmir uçak biletleri,
 • İlk gün yolda yenilen öğle yemeği
 • Tüm içecekler,
 • Ören yeri ve müze giriş ücretleri,
 • Arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan balon turu
 • Kişisel harcamalarınız

NOTLAR:

 • Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
 • Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 • Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 • Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze ve ören yeri girişleri gideceğiniz tarihlerde yoğun olacağından, orada bilet almak veya müze kart çıkarmak için grubu bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
 • Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
 • Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmektedir.
 • Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. Çünkü rezervasyonlar çok önceden alınmaktadır.
 • 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI

 • Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
 • Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 • Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 • Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KAPADOKYA’DA BAYRAM

14 – 16 Mayıs 2021, Cuma- Pazar
Uçakla
Unesco Dünya Kültür Mirası muhteşem Kapadokya, bayram tatilinde gezginlerimizi bekliyor...
.00

GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS

23 - 25 Nisan 2021, Cuma – Pazar
Otobüsle
23 Nisan tatilinde; Salda Gölü, Burdur, Isparta, Yalvaç /Psidia Antiokheia'sı, Beyşehir, Eflatunpınar, Eğirdir, Sagalassos!
.00

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

18 Nisan 2021, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
280.00

MANİSA KÜLTÜR TURU

11 Nisan 2021, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Osmanlı Dönemi ekseninde bir Manisa Turu; Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...
200.00