GAZİANTEP & URFA & GÖBEKLİTEPE

Uçakla:İzmir >> Gaziantep - Diyarbakır >> İzmir

29 - 31 Ekim 2021, Cuma - Pazar

1.950.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Güneydoğu Anadolu’nun İncileri
GAZİANTEP – HALFETİ –URFA -GÖBEKLİTEPE – HARRAN
İzmir >> Gaziantep – Diyarbakır >> İzmir

UNESCO Dünya  Kültür Mirası Listesinde
Göbeklitepe Tapınağı: 2018
Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri: 2015

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde
Harran ve Şanlıurfa 2000

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı
Gaziantep (Gastronomi) 2015

CittaSlow (Sakin Şehir)
Halfeti-2013

TUR PROGRAMI:

29 Ekim 2021, Cuma: İZMİR / GAZİANTEP- ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ
Sabah saat 06.20‘de Gaziantep’e uçuyoruz. Saat 08.00 civarında Gaziantep’teyiz. Bizi bekleyen aracımızla kente gidiyoruz. Öncelikle Gazantep’in ünlü Antep fıstıklı katmeri ile lezzetli bir kahvaltı sofrasına oturuyoruz…

Sonra ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ne gidiyoruz. 9 Eylül 2010 tarihinde açılan Müze, gerek bina boyutları, gerekse sergilenen mozaikler bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi. Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan, toplam 2500 m²’lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının eşsiz örnekleri olan mozaiklerin yanı sıra geç Antik Dönem kiliselerine, Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait örnekler müzeyi daha da çekici hale getiriyor…

Biraz geç vereceğimiz öğle yemeği molasında bizi yine GAZİANTEP LEZZETLERİ bekliyor…
Gaziantep, 2015 yılında, gastronomi dalında, UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı”na girdi. Böylece dünyanın en önemli mutfaklarından birisi olarak dünya çapında bir kent oldu.

Öğleden sonra Gaziantep şehir turuna başlıyoruz. Zamanımız elverdiğince geziyoruz. Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Kent Müzesi (Bayaz Han) ve diğer yerler ile akşamüzeri Bakırcılar Çarşısı ve Elmacı Pazarı gibi tarihi çarşıları dolaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep’te.

30 Ekim 2021, Cumartesi: HALFETİ – URFA / BALIKLI GÖL – CAMİLER ve ÇARŞILAR
Sabah kahvaltısı sonrasında Antep Fıstığı bahçeleri arasından Halfeti’ye gidiyoruz. HALFETİ’de, etkileyici bir tekne turu yapıyoruz. Baraj suları yükselirken gerçeküstü görüntülere bürünen köyler ve tarihi kalıntılarla dolu yamaçlar arasında fotoğraf çekmeye doyamıyoruz.

Halfeti, dünya üzerinde Cittaslow yani Sakin Şehir ünvanını alan nadir yerlerden. Bir diğer özelliği, tüm dünyada siyah gülün yetişebildiği tek yer olması. RUMKALE ‘yi ve batık minareyi fotoğrafladıktan sonra siyah gülün memleketi Halfeti’den ayrılıyoruz.

Öğle yemeğimizi BİRECİK’te yemeyi planlıyoruz. Ardından Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonuna giderek nesilleri tükenmekte olan bu harika kuşları görüyoruz. Nuh Peygamberin bereket sembolü olarak gemisine aldığına inanılan Kelaynakların önemli bir özelliği “tek eşli” olmaları. Öyle ki, eşi ölen bazı Kelaynak kuşlarının yemeyi içmeyi terk edip, yada kendini kayalardan aşağı bırakarak intiharı seçtikleri söylenir.. Kelaynak’larla vedalaştıktan sonra Urfa’ya hareket ediyoruz.

Öğleden sonra Urfa’ya vardığımızda Urfa şehir turumuza başlıyoruz; Hz. İbrahim’in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyoruz. Kentin ara sokaklarında geziyor, oldukça zengin bir tarihi doku içinde geleneksel sivil mimari örneklerini görüyoruz.

Akşam da tabii ki Urfa mutfağının özgün lezzetlerine devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.

31 Ekim 2021, Pazar: GÖBEKLİTEPE – URFA MÜZESİ – HARRAN – DİYARBAKIR
Sabah kahvaltımızı biraz erken yapmaya özen göstererek, Urfa merkeze 15 km. uzaklıkta olan GÖBEKLİTEPE’ye gidiyoruz. Dünyanın en eski kült merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, 2018 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alındı. 2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt’i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. Çeyrek asırdır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı – toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil…

Göbeklitepe turumuzu tamamlayınca Urfa merkeze dönerek ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ’ne gidiyoruz. 2015 yılında açılan ve ülkemizin en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser yer alıyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor…

Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen Haleplibahçe Mozaik Müzesi ise kadın Amazon’ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Biraz geciken öğle yemeği sonrasında HARRAN’a hareket ediyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hıristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye’deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran’a sığınmışlardı. Harran’da Ay Tanrısı Sin’e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin’e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden sesine ona kulak veriyoruz.

Gezimizi tamamlayınca Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Zaman durumuna göre havaalanına gidiyoruz. İzmir’e geri uçuşumuz saat 23.50’de. Güzel anılarla İzmir’e dönüyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA İş Bankası K. Kartlarına Taksit
İki kişilik odada kişi başı    1.950,- TL  + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı farkı       500,- TL + Uçak bileti

GRUP UÇAK BİLETİ: Katılımcı sayısı en az 10 kişi olduğunda grup bileti alınacaktır.

İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 150,- TL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER: Tur boyunca araçla yapılan ulaşımlar, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, 4* ve butik otellerde 2 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, Halfeti tekne turu, Seyahat Sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR: İzmir-Gaziantep gidiş / Diyarbakır – İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Ön rezervasyonlar (yer olduğu sürece) 1 hafta tutulur. Bir hafta içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 Araçlarımızda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
 Pandemi nedeniyle katılımcılarımızdan tu boyunca aynı yere oturmaları rica edilir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanız, tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar ve pandemi rahatsızlıkları sigorta kapsamı dışındadır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

EBRULİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

PERGAMON

14 Kasım 2021, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Antik Çağ Pergamon'unda, uygarlık katmanları dile gelirken, kuytu bir vadide kabuğuna çekilen Asklepion'da sanat ve müzikle tedavi sanatını göreceğiz.
200.00

MARDİN

29-31 Ekim 2021, Cuma – Pazar
Uçakla:İzmir >> Diyarbakır >> İzmir
29 Ekim'de yeniden gidiyoruz Mardin'e, kültürlerin buluştuğu o çok dilli, çok dinli nakış gibi şiirsel kente...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.750.00

ANTAKYA KÜLTÜR TURU

29 -31 Ekim 2021, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir >> Hatay >> İzmir
Tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik grupların barış içinde yaşadığı Antakya'da 3 günlük bir kültür turu...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.450 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.450.00

KAPADOKYA’DA SONBAHAR

29 - 31 Ekim 2021, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir >> Ankara - Kayseri >> İzmir
Uçakla gidip döneceğimiz, sınırlı sayıda katılımcı ile bir Kapadokya turu, hem de sonbaharda!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.650.00
error: Content is protected !!