BÜYÜK BALKAN TURU – 6 ÜLKE

Acente Satışı

07 Nisan'dan başlayarak: Pazar / Pazar 32 Tur & Çarşamba / Çarşamba 12 tur seçeneği

599.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

İzmir’den > İzmir’e Aktarmasız Direkt ve Gündüz Saatlerinde Konforlu Saatlerde Uçuş

Vizesiz
BÜYÜK BALKAN TURU 6 ÜLKE
Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ

EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL – KOSOVALI PROGRAM
Pazar / Pazar 32 Tur & Çarşamba / Çarşamba 12 tur seçeneği

Tur Programımızın Avantajları
→ Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle Gündüz Saatlerinde Aktarmasız Direkt Uçuş
→ Hafta Sonu Gidiş Dönüş, Çarşamba Gidiş Dönüş Olmak Üzere En Çok Çıkış Tarihi Seçeneği !
→ Kosova Dahil Balkanlar Coğrafyasında 6 Ülke Bir Arada
→ Makedonya’nın Başkenti ve En Büyük Şehri Olan Üsküp ‘de 2 Gece Konaklama
→ 2 Akşam Yöresel Restoranlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köfteli Akşam Yemeği
→ 7 Gece Tamamı 4* ve Bölge’nin En İyi Otellerinde Konaklama
→ Profesyonel Rehber Kadrosu İle Tam Donanımlı Turlar
→ Adım Adım Tüm Balkan Coğrafyasını Gezme İmkanı
→ 6 Gece Otellerde Alınan Akşam Yemekleri
→ Profesyonel Turizm Paketli Otobüsler İle Tur Süresince Ulaşım
→ Balkanların En Gözde Yerlerinden Sveti Naum Turu Dahil
→ Enfes Güzelliği İle Bilinen Matka Kanyonu Dahil
→ Blagaj Turu dahil
→ Sürpriz Ekstra Ödeme Olmadan, Herşey Dahil

Tur Hareket Tarihleri: 7 Gece – 8 Gün ( Pazar Hareket, Pazar Dönüş)

1. Tur: 07-14 Nisan (Yer kalmadı)
2. Tur: 14-21 Nisan
3. Tur: 21-28 Nisan
4. Tur: 28 Nisan-05 Mayıs
5. Tur: 05-12 Mayıs
6. Tur: 12-19 Mayıs
7. Tur:19-26 Mayıs
8. Tur: 26 Mayıs-02 Haziran
9. Tur: 02-09 Haziran
10. Tur: 09-16 Haziran
11. Tur: 16-23 Haziran
12. Tur: 23-20 Haziran
13. Tur: 30 Haziran-07 Temmuz
14. Tur: 07-14 Temmuz
15. Tur: 14-21 Temmuz
16. Tur: 21-28 Temmuz
17. Tur: 28 Temmuz-04Ağustos
18. Tur: 04-11 Ağustos
19. Tur: 11-18 Ağustos
20. Tur: 18-25 Ağustos
21. Tur: 25 Ağustos-01 Eylül
22. Tur: 01-08 Eylül
23. Tur: 08-15 Eylül
24. Tur: 15-22 Eylül
25. Tur: 22-29 Eylül
26. Tur: 29 Eylül-06 Ekim
27. Tur: 06-13 Ekim
28. Tur: 13-20 Ekim
29. Tur: 20-27 Ekim
30. Tur: 03-10 Kasım
31. Tur: 10-17 Kasım
32. Tur: 24 Kasım, 01 Aralık

Tur Hareket Tarihleri 7 Gece – 8 Gün ( Çarşamba Hareket, Çarşamba Dönüş )
Gezilecek Yerler: Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ
Hareket: Saat 12. 10 – İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali

1. Tur: 12-19 Haziran
2. Tur: 19-26 Haziran
3. Tur: 26 Haziran-03 Temmuz
4. Tur: 03-10 Temmuz
5. Tur: 10-17 Temmuz
6. Tur: 17-24Temmuz
7. Tur: 24-31 Temmuz
8. Tur: 31 Temmuz-07 Ağustos
9. Tur: 07-14 Ağustos
10. Tur: 14-21 Ağustos
11. Tur: 21-28 Ağustos
12. Tur: 28 Ağustos-04 Eylül

TUR PROGRAMI

1. Gün: İzmir-> Aktarmasız Direkt Uçuş İle Üsküp-Belgrad
İzmir Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde Acenta Görevlileri ile buluşuyoruz. Ardından gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Pegasus Hava Yollarının PC1571 Sefer sayılı uçağı ile saat 14:10’da Üsküp’e uçuyoruz. Yerel saat ile 14:30’da Üsküp’e iniyoruz. Bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz sizi aracımıza yönlendiriyor ve Belgrad için hareket ediyoruz. Uzun sürecek yolculuğumuz sırasında yolumuz üzerinde ihtiyaç veakşam yemeği molası veriyoruz. Ardından geç saatlerde Belgrad ‘a ulaşıyoruz. Geceleme Belgrad ‘daki otelimizde.

Yolculuk Hk. : Üsküp ile Belgrad Arasındaki yolculuğumuz yaklaşık 435 km olup normal yoğunlukta 4. 5 saat sürmektedir. Molalar ve yoğunluğa bağlı olarak 6 saate kadar uzayabilmektedir.

2 Gün: Belgrad – Sarajevo
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Belgrad ’daki şehir turumuza Kalemegdan’dan başlıyoruz. Şehrin tarihine ve kalbine doğru hep birlikte bir kültür yolculuğuna çıkıyoruz. Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali PaşaTürbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi,Saborna Kilisesi’ni görüyoruz. Ardından Knez Mihailova caddesinde serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında araçtaki yerimizi alarak panoramik şehir turu ile Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan’ı görüyoruz. Sonrasında şehre bir zamanlar Yugoslavya’nın Başkenti ve TİTO ’nun gözbebeği şehri Belgrad’a veda ediyoruz. Uzun ama keyifli bir yolculuk sonrası Sarajevo ‘ya ulaşıyoruz. Sonrasında akşam yemeğimizi “Boşnak Köfte”li menü ile taçlandırdıktan sonra otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Geceleme Sarajevo ‘daki otelimizde.

3 Gün: Saraybosna – Konjic – Mostar – Blagaj – Trebinje
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ’da gezimize başlıyoruz. Osmanlı’dan günümüze gelen Kurşunlu Medresesi’ni, Gazi Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kilisesi ve Musevi Sinagogu’nu da gördükten sonra, I. Dünya Savaşı’nın kıvılcımının atıldığı Latin Köprüsü’ne gidiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmed Han’a atfedilen Fatih Camii’ni de ziyaret ettikten sonra Mostar için hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Konjic‘de, Neretva Nehri üzerine kurulu Osmanlı dönemine ait Konjic Köprüsü’nü görüntüledikten sonra Mostar’a ulaşıyor ve yürüyüşümüze başlıyoruz.

Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, Osmanlı mimarisinin sanat şaheserlerinden birisi olan Mostar Köprüsü’ne gidiyoruz. 1992 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere birçok ülkenin katkılarıyla 2004 yılında yeniden eski görünümüne kavuşan köprünün geçmişine doğru birlikte yolculuğa çıkıyoruz. Koski Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra bu kez Buna Nehri’nin kaynağına mistik havası ile bizi etkileyecek Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Ardından Trebinje’ye doğru yola alıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Otantik ve özgün olması ile ünlü olan otelimizin bulunduğu kasabada akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz yürüyüşe çıkabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya civardaki otelimizde.

4 Gün: Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, dünyanın en genç devletlerinden olan Karadağ’a (Montenegro)’ya gidiyoruz. İlk durağımız, tarih, kültür ve doğanın buluştuğu kentimiz Kotor oluyor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınızturda; 17. yy’dan kalma Saat Kulesi, Kilise Meydanı, Tarih Müzesi’ni, Dönemin en uzun balkonuna sahip OrdueviBinası’nı, Meydanları’nı, Şapelleri’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ettikten sonra aracımıza geçiyor ve hareket ediyoruz. Panoramik olarak Budva’yı ve Adriyatik’in güzel sahillerinin eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Zamanında balıkçılarınyerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur ’lu bir zengine satılması ile günümüze restore edilerek, doğruhareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve konaklıyoruz.

5 Gün: İşkodra – Tiran – Elbasan – Ohrid
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Başkent Tiran için hareket ediyoruz. 20. yüzyılda yaşanan savaşların arasında kalan, 40 yıl boyunca da Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşayan, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkentini gezmeye başlıyoruz. 1614 ‘de Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de başkent olan şehirde Ethem Bey Camii’ni, Tarihi Saat Kulesi’ni, Ulusal Müze’yi, Opera ve Bale Binası’nı, Parlamento ve Başbakanlık Binaları ’nı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı’nı görüyor ve görüntülüyoruz.

Sonrasında Elbasan’dan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid ’e gidiyoruz. Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölü’nün kıyısına konumlanmış Işık Kenti Ohrid ‘de yürüyerek yapacağımız tur ile; 17 yy. dan beri varlığını sürdüren HalvetiTekkesi’ni, Ohrid’in sembolü Çınar Ağacı ’nı, Türk Çarşısı ’nı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılan Ali Paşa Camii’ni, Ohrid Limanı’nı, Karantina Kilisesi’ni görüyoruz. Kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan Safranbolu Evleri, Abbaralar’ı, Antik Egnatia Yolu’nu, Saat Kulesi’ni, Ayasofya Klisesi ’ni gördükten sonra Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman kullanıyoruz. (İnci işleme; Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biridir. Serbest zamanda tüm yapım aşamalarını inceleyip alışveriş yapma şansınız olacaktır) Sonrasında otele ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid ‘deki otelimizde.

6 Gün: Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola (Manastır) – Üsküp
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından St. Naum’a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü’nün doğduğu kaynağın olağanüstü manzaraları ile büyülendiğimiz kareleri anılarımıza taşıdıktan sonra bu kez de Resne için hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki’nin ünlü simalarından Resne’li Niyazi ’nin Sarayı’nı gördükten sonra Bitola’ya gidiyoruz. Manastır (Bitola) daki gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten ’i, İshakCamii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii’ni ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ’yi-Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e giderek şehri geziyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’de; Eski Tren Garı’nı, Üsküp doğumlu Hayırsever Rahibe Teresa’nın Anıtı ve Evi ’ni, TaşKöprü ’yü, Kale Surları ’nı, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir ve Çarşı’sını, Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri’ni, Davud Paşa Hamamı’nı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar’ını, görerek dış anlatımlarını gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve konaklıyoruz.

7 Gün: Üsküp – Kosova (Priştine – Prizren) – Üsküp
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kosova’nın Başkenti Priştina ’ya gidiyoruz. 15. yy. ’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii’ni, 19. yy. ’da muvakkithane olarak yapılmış Saat Kulesi’ni, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii’ni, 19. yy. ’dan kalma Hamam’ı, 16. yy. ’da inşasına başlanıp 19. yy. ’datamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii’ni, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy. ’dan kalma Osmanlı Konağı’nı ve Murad Hüdavendigar Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Priştina’daki turumuzun ardından Prizren‘e giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Kosova Köftesi’nin tadına bakma fırsatı bulduğumuz yemeğimiz sonrasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı’nı, 1615 ’de yapılmış Sinan Paşa Camii’ni, Prizren Kalesi’ni, Ortodoks Kilisesi’ni, Christ SaviourKilisesi’ni görüyor ve kahvelerimizi içtikten sonra tekrar Üsküp’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8 Gün: Üsküp – Matka Kanyonu – Aktarmasız Direkt Uçuşla İzmir
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, muhteşem turumuzun finalini muhteşem bir şekilde sonlandıracağımız, eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu‘na gidiyoruz. “Cennet varmış Dünyada!” dedirtecek görüntülerin iz bıraktığı hafızalarımız ve fotoğraf karelerimizle turumuzu sonlandırarak, Üsküp Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC1572 sefer sayılı uçağı ile saat 14:55’de İzmir’e hareket 17:10’da İzmir’e varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. Hoşça kalın.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR: 599 € DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Fiyatlar ve erken rezervasyon indirimleri için acentemizi arayınız

Fiyata Dahil Hizmetler
• Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İzmir – Üsküp – İzmir Aktarmasız Direkt Uçuş
• Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva,İşkodra, Tiran Panoramik Şehir Turları
• Havaalanı Otel Havaalanı Transfer Hizmetler ve Ulaşım Hizmetleri
• Yerel ve Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Tamamı 4*Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid,
• 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya civarı, 1Gece İşkodra ile Toplam 7 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
• 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Trebinje veya civarı, 1 Gece İşkodra Otellerinde Alınan 4 Akşam Yemeği
• Yöresel Restoranlarda Makedon Gecesi Eşliğinde Alınan 1 Akşam Yemeği
• Yöresel Restoranda Boşnak Köftesi Olarak Alınan 1 Akşam Yemeği
• Kosova Geçiş Ücreti
• Sveti Naum Turu
• Matka Kanyonu Turu
• Blagaj Tekkesi Turu
• Kosova Turu (Priştina-Prizren)
• Manastır (Bitola) Turu
• Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
• Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
• Şehir Vergileri
• Gümrük Vergileri
• Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
• Havalimanı Vergileri ve Servis Bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar
• Öğle Yemekleri ve Yol Üzeri Alınan İhtiyaç Molaları
• Tur Programına Uygun Oluşacak İsteğe Bağlı Aktiviteler
• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Seyahat Sağlık Sigortası 0-64 Yaş: 15 €
• Seyahat Sağlık Sigortası 65-80 Yaş: 30 €
• Kaptan Bahşişleri ( Kişi Başı: 5 Eur. Önerilen )

Otel Bilgileri Kalkış Yerleri
İzmir Adnan Menderes Hava Hava Alanı (12:10)

OTEL LİSTESİ
Belgrad – Hotel Majdan 4* v.b
Saraybosna – Hotel Crsytal 4* v.b
Medjugorje – Hotel Brotnjo 4* v.b
İşkodra – Hotel Alis 4* v.b
Üsküp – Hotel Gold 4* v.b
Ohrid – Hotel Belvedere 4* v.b
Otellerde aynı standardı korumak kaydı ile değişiklik olabilmektedir.

TUR VE VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER
• TL Ödenen Ücret TL iade edilir,
• Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir.
• Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki Kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.
• Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
• 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
• Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
• Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
• Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
• Otellerimiz bölgenin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
• Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
• Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
• Tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncel şeklini çıkıştan48 saat evvel acentadan isteyiniz
• Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
• Tur programı kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

 


EBRULİ TUR’DAN NOTLAR:
Bu tur programında, Ebruli Turizm satış acentası konumunda olup, operasyon ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

PUGLIA (APULIA)

22 - 27 Ekim 2024, Pazartesi – Cumartesi
Acente Satışı
Muhteşem manzaralar, sevimli İtalyan köyleri, uçsuz bucaksız zeytinlikler, nefis yemekler, tarihi kalıntılar ve deniziyle doyumsuz bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.790 € (Taksit olanakları)
1.790.00

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

ORTA AVRUPA

10 - 17 Ağustos 2024, 7 gece – 8 gün
İzmir'den direkt uçuş
İzmir'den İzmir'e direkt uçuşlar ve şehir merkezindeki otellerde kalarak Avrupa'nın en güzel kentlerinde bir hafta; Budapeşte , Viyana, Prag, Berlin!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.600 €
1.600.00
error: Content is protected !!