ÇORUM – TOKAT – AMASYA

Ahmet Balkan Rehberliğinde

10 -13 Nisan 2024, Çarşamba – Cumartesi

15.300.00

BÜYÜK HİTİT UYGARLIĞI

Kızılırmak kavsinde, Yeşilırmak gölgesinde kalan topraklarda; Muhteşem bir doğa ve zengin yerel kültür içinde, Amazon’lardan Hititler’e, ardından Roma’ya, Selçuklu’ya ve Osmanlı’ya uzanan binlerce yıllık kültür hazinesi…

İZMİR >> ANKARA -KIRIKKALE – BOĞAZKALE- YAZILIKAYA –HATTUŞA – ALACAHÖYÜK- ÇORUM – ÇORUM MÜZESİ – TOKAT – AMASYA – ERZİFON – ANKARA >> İZMİR

TUR PROGRAMI:

10 Nisan 2024, Çarşamba: İZMİR> ANKARA – KIRIKKALE – BOĞAZKALE – YAZILIKAYA – HATTUŞA – ALACAHÖYÜK – ÇORUM
Sabah İzmir Adnan Menderes Hava Alanı İç Hatlar terminalinde THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 10.05’de, uçuyor ve11.15‘te Ankara Esenboğa’da oluyoruz. Şehir içine hiç girmeden Kırıkkale‘ye hareket ediyoruz. Yolda uygun bir yerde öğle yemeğimizi yedikten sonra ilk hedefimiz HATTUŞA kalıntılarını göreceğimiz BOĞAZKALE!

1986 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), ilk sahipleri olan Hattiler tarafından “Hattuş” olarak adlandırılır. Hitit egemenliğine geçtikten sonra “Hattuşa” adını alır ve 400 yıldan uzun bir süre hüküm sürecek olan bir uygarlığın, Anadolu’da kurulan ilk organize devletin başkenti olur. HATTUŞA gezimizde; Arslanlı Kapı, Potern (Yerkapı), Kral Kapı, Nişantepe, 2 nolu Hiyeroglifli oda, Büyük Kale ve Büyük Tapınak’ı görüyoruz. Restorasyonu tamamlanarak 2011 yılında yeniden açılan BOĞAZKÖY MÜZESİ geziyoruz…

Turumuza devamla, Hattuşa’nın kutsal mekanı, yüksek kayalar arasında saklanmış YAZILIKAYA KAYA TAPINAĞI’na gidiyoruz; (A) Odasında kayalara işlenmiş kabartma figürleri, yine kayalarda betimlenmiş tanrı ve tanrıçalar, Kral IV. Tuthaliya kabartması, (B) odasında kılıç taşıyan 12 tanrı, Kılıç tanrısı Nergal, IV. Tuthaliya’nın koruyucu tanrısı olan Şarruma himayesini tasvir eden benzersiz kabartmaları seyrediyor, fotoğraflıyor, bilgi alıyoruz. Ardından, ALACAHÖYÜK’e hareket ediyoruz. ALACAHÖYÜK MÜZESİ’nde sergilenen buluntuları inceliyor, Ören yerini (Sfenksli Kapı, 13 Kral Mezarı, Poternli Kapı) gezip bilgi alıyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Çorum’da.

11 Nisan 2024, Perşembe: ÇORUM MÜZESİ – TOKAT
Sabah kahvaltısından sonra Orta Anadolu’nun modern bir kenti olma yolunda hızla ilerleyen ÇORUM’un eski ve yeni dokusunu görmek üzere kısa bir şehir turu yapıyoruz; Çorum Kalesi, Hıdırlık Camii ve Türbesi, Ulu Camii, Saat Kulesini görüyoruz. Çorum müzesi küçük ama başarılı müzelerimizden biri. Müzeyi de gezdikten sonra ünlü Çorum leblebisi alışverişini de ihmal etmiyoruz!

Yeniden yola çıkıyor, yolumuz üzerinde Unesco Dünya Mirası adayı olan BALLICA MAĞARASI’nı geziyor ve TOKAT’a gidiyoruz. Bir yanı orta Anadolu, diğer yanı Karadeniz olan Tokat, tarihsel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir kentimiz. Yol üzerinde beş gözlü Hıdırlık Köprüsünü görüyoruz. Yazmacılık, basmacılık gibi Anadolu’nın geleneksel dokumalarında Tokat’ın özel bir yeri vardır. Gazioğlu Hanı, Taşhan belki bize fikir verebilir.

Tokat‘ın eski mahalleri arasında dolaşıyor, Saat Kulesini görüyor, sayısız Han ve Hamamdan geriye kalan örneklere bakıp, turumuzu TOKAT MÜZESİ’nde sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otele giriş yapıyoruz

12 Nisan 2024, Cuma: AMASYA
Sabah kahvaltısından sonra AMASYA’ya gidiyoruz. Amasya çok güzel bir kent! Yeşilırmak bir gerdanlık gibi kentin ortasından akar. Amasya, Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları UNESCO Dünya Miras Geçici Listesindedir. Restore edilmiş güzelim konaklar, Yalıboyu evleri, eski sokaklar, sayısız tarihi yapı, Osmanlı Şehzadelerinin öyküleri ile kayaların ortasında binlerce yıllık kültür birikimine ev sahipliği yapan bir hazine gibi bu şehir. Amasya sokakları, kalesi, kaya mezarları, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Mektepler, Kara Mustafa Paşa Camii, Burmalı Minare Camii, Azeriler Camii, 2. Bayezıd Külliyesi ve medreseler ile Amasya’ya âlimler kenti unvanını kazandıran kitapların önemli bir bölümünün sergilendiği, Amasya Bayezid Yazma Eserler Kütüphanesini görüyoruz. Bu gece Amasya’da konaklıyoruz.

13 Nisan 2024 , Cumartesi: AMASYA – MERZİFON – ANKARA >> İZMİR
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya’ya bir kez daha göz atmak istiyoruz. Görmek istediğimiz yerlerden eksik kalanlara baktıktan sonra yolculuk başlıyor. Vaktimiz müsait olursa öğle yemeğimizi Merzifon’da yemek ve Karamustafa Paşa Camii ile Abide Hatun Camii’ni görmek istiyoruz. Yola devam ederek Ankara’ya gidiyoruz. Dönüş uçağımız saat 23.55‘de kalkıyor. İzmir’e varışımız 01.15‘te Oldukça keyifli ve doyumlu bir gezinin sonunda yeni turlarda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı 15.300,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı 3.500,- TL

Not: 12-13 kişilik gruplarda çocuk indirimimiz yoktur. Grup kişi sayısı 20 kişi olduğunda çocuk indirim iki büyük yanında konaklamak kaydı ile uygulanır.

GRUP UÇAK BİLETİ: Katılımcı sayısı en az 12 kişi olduğunda alınacaktır.

İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 250,- TL

TAKSİT: Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tur boyunca katılımcı sayısına uygun araç ile ulaşım ve turlar, 1 gece Çorum, 1 gece Tokat, 1 gece Amasya’da 4* veya butik otellerde konaklama, otellerdeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, rehberlik, danışmanlık ve seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir-Ankara gidiş / Ankara-İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki alkollü- alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, otel ekstraları, yollarda alınan yemekler.

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
 Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
 Bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar.
 Kronik hastalıklar, salgın hastalıklar ve doğal felaketler sigorta kapsamı dışındadır.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

26 Mayıs 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
1.700.00

VAN & HAKKARİ

22 - 26 Mayıs 2024, Çarşamba - Pazar
Bir başka güzel...
Van'da doğa harikaları, travertenler, peri bacaları, Hakkari'de ters laleler - Zap Vadisi – şelaleler ve buzul gölleri...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 16.380 TL+UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
16.380.00

BOTAN VADİSİ

07 – 11 Mayıs 2024, Salı - Cumartesi
Büyülü topraklar...
Büyülü topraklarda yeni bir rota! Höyükler, evliyalar, efsaneler içinde 5 gün. Tufan, Anabasis, Sümer, Asur, Urartu izleri, Nasturiler, Keldani’ler...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 15.500TL + UÇAK BİLETİ (Taksit...
15.500.00

ANTİK PİSİDİA, GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS

03-05 Mayıs 2024, Cuma - Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Mayıs başında gül kokulu bir tur, göller, göz bebeğimiz eserler ve yeniden Sagalassos!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 10.600 TL (Taksit olanakları)
10.600.00
error: Content is protected !!