SAMSUN – AMASYA – TOKAT – ÇORUM

Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

16 - 20 Ekim 2024, Çarşamba - Pazar

19.500.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

BÜYÜK HİTİT UYGARLIĞI

Kızılırmak kavsinde, Yeşilırmak gölgesinde kalan topraklarda; Muhteşem bir doğa ve zengin yerel kültür içinde, Amazon’lardan Hititler’e, ardından Roma’ya, Selçuklu’ya ve Osmanlı’ya uzanan binlerce yıllık kültür hazinesi…

İZMİR >> SAMSUN- AMASYA – TOKAT – BALLICA MAĞARASI – ÇORUM – BOĞAZKALE- YAZILIKAYA – BOĞAZKÖY- ALACA HÖYÜK – MERZİFON – SAMSUN >> İZMİR

TUR PROGRAMI:

16 Ekim 2024 , Çarşamba : İZMİR >>> SAMSUN – AMASYA
Sabah saat 06.00‘da Sun Express Hava yolları ile Samsun’a uçuyoruz. Sabah saat 07.35’de Samsun’dayız. Öncelikle kahvaltıya, gidiyoruz . Bugün Samsun’u farklı bir gözle geziyoruz. Heredot’tan, Amazon’lardan, Strabon’dan, Miletli’lerden ve Amisos’tan söz ederken, önemli eserlerin sergilendiği Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi düzenlemeler sonucu yeniden açıldı. Bu güzel müzeyi –özellikle Amisos Hazinelerini görmeyi umut ediyoruz. . Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı, Kent Müzesi, Bandırma Vapuru Müzesi gibi Samsun’un olmazsa olmazlarını da gördükten sonra, AMASYA’ya hareket edeceğiz. Yemyeşil dağlar ve ormanları aşarak yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk sonrasında Amasya’ya ulaşacağız. Akşamüzeri Yeşilırmak kenarında keyifli bir yürüyüş yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde (Emin Efendi Konakları ).

17 Ekim 2024, Perşembe : AMASYA – MÜZELER – CAMİLER
Sabah kahvaltısından sonra yoğun bir tur programına başlıyoruz. Bu güzel nehir kenti binlerce yıllık bir kültür birikimine ev sahipliği yapar. Amasya, Harşena Dağı ve Pontus Kral Kaya Mezarları UNESCO Dünya Miras Geçici Listesindedir. Restore edilmiş güzelim konakları, Yalıboyu evleri, daracık eski sokakları, sayısız tarihi yapısı, Osmanlı Şehzadelerinin öyküleri ile kayaların ortasındaki bir hazine gibidir… Amasya Kalesi, Kral Kaya Mezarları, Sabuncuoğlı Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Kara Mustafa Paşa Camii, Burmalı Minare Camii, Torumtay Türbesi, Gök Medrese Camii, Yörgüç Paşa Camii, 2. Bayezıd Külliyesi ile medreseler, medreseler… Dolu dolu geçireceğimiz bugün Amasya’yı tanımak için bize yetmeyecek. Akşam yemeği ve konaklama yine Amasya’da.

18 Ekim 2024, Cuma: TOKAT – HANLAR – MÜZELER – BALLICA MAĞARASI
Sabah kahvaltı sonrasında bavullarımızı alarak Tokat‘a hareket ediyoruz. Bir yanı orta Anadolu, bir yanı Karadeniz olan Tokat, tarihsel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekliyor… Yol üzerinde beş gözlü Hıdırlık Köprüsünü görüyoruz. Yazmacılık, basmacılık deyince Anadolu’da Tokat’ın özel bir yeri vardır. Gazioğlu Hanı, Taşhan belki bize fikir verebilir. Tokat‘ın eski mahalleri arasında dolaşıyor, Saat Kulesini görüyor, sayısız Han ve Hamamdan geriye kalanlara bakıp, Tokat Müzesi’nde gezimizi sonlandırıyoruz. Elbette UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine alınmış olan Ballıca Mağarası’nı da (açık olursa) görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tokat’ta.

19 Ekim 2024 , Cumartesi : HİTİTLER / B0ĞAZKALE – ÇORUM
Sabah kahvaltı sonrasında Tokat’tan ayrılarak Turhal ve Zile üstünden Çorum’un ilçelerinden biri olan BOĞAZKALE’ye gidiyoruz. Anadolu’da ilk organize devleti kuran Hitit’lerin, ilk başkenti Hattuşa, Boğazkale’dedir.

Hattuşa Anadolu’nun kalbinde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine 1986 yılında alınmış olan ülkemizdeki önemli değerlerden biridir… Bu nedenle pek çok yabancı konuğu ağırlar… Öncelikle, Hattuşa’nın kutsal mekanı, yüksek kayalar arasında saklanmış YAZILIKAYA KAYA TAPINAĞI’nı görüyoruz; (A) Odasında kayalara işlenmiş kabartma figürleri, yine kayalara betimlenmiş tanrı ve tanrıçalar, Kral IV. Tuthaliya kabartması, (B) Odasında kılıç taşıyan 12 Tanrı, Kılıç tanrısı Nergal, IV. Tuthaliya’nın Koruyucu Tanrısı olan Şarruma himayesindeki kabartmaları seyrediyor, bilgi alıyoruz.

Bugün ziyaret edeceğimiz önemli yerlerden bir diğeri de BOĞAZKÖY MÜZESİ! Hititlerin devlet ve toplumsal, dini, askeri, yazı sistemini betimleyen panolar ve örneklerin yanı sıra Büyük Mabedin de bir maketini de görüyoruz. Hattuşa Örenyeri’ndeki gezimize devam ederek; Arslanlı Kapı, Potern (Yerkapı), Kral Kapısı, Nişantepe ve 2 nolu Hiyeroglifli Oda, Büyük Kale ve Büyük Tapınak’ı görüyoruz. Sonra Alacahöyük’e hareket ediyoruz. ALACAHÖYÜK MÜZESİ’nde sergilenen buluntuları inceliyor, Ören yerini (Sfenksli Kapı, 13 Kral Mezarı, Poternli Kapı) gezip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Çorum’daki otelimize gidiyoruz ( Anitta Otel )

20 Ekim 2024 , Pazar : ÇORUM – MERZİFON – SAMSUN >>> İZMİR
Bugün bölgedeki son günümüz. Sabah kahvaltı sonrasında bavullarımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Hattuşa’nın Dünya Mirasına alınmasından sonra dünyaya açılan ÇORUM’u tanımak istiyoruz. Çorum’un eski ve yeni dokusunu koklamak üzere kısa bir şehir turu yapıyoruz; Çorum Kalesi, Ulu Camii, Saat Kulesini gördükten sonra Çorum Müzesini gezmek istiyoruz .Çorum Müzesi Hitit Uygarlığını daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor.

Öğle yemeğinden sonra Samsun’a dönüş yolunda Merzifon’a uğruyoruz. Bu güzel ilçede Kara Mustafa Paşa Camii ve annesine adanmış küçük bir inci olarak kabul edilebilecek Abide Hatun Camii, hanlar, eski kiliseler arasında harika bir gezinti yapıyor, Merzifon’un geçmişi ile bağlar kurmaya çalışıyoruz.

Turu tamamlayınca Samsun’a hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra, dönüş uçağımız saat 23.10 ‘da. Çok keyifli bir gezinin sonuna geliyor ve İzmir’de vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

KONAKLAMA Taksit Olanakları
İki kişilik odada kişi başı  19.500,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı  3.900,- TL

GRUP UÇAK BİLETİ: 4.400 TL (11 Bilet alınmıştır)
Grup biletleri tükendiğinde güncel fiyattan bilet alınarak katılım sağlanabilir.

İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 500,- TL

TAKSİT: Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

ÇOCUK: 12-13 kişilik gruplarda çocuk indirimimiz yoktur. Grup kişi sayısı 20 kişi olduğunda çocuk indirim iki büyük yanında konaklamak kaydı ile uygulanır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Tur boyunca ( 5 gün ) katılımcı sayısına uygun araç ile ulaşım
 2 Gece Amasya’da, 1 gece Tokat’ta, 1 gece Çorum’da olmak üzere,3 – 4, 5 Yıldızlı veya butik otellerde (Y.P.) konaklama ve vergileri
 Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (4)
 Danışmanlık ve rehberlik hizmetleri
 Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Samsun / İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 Samsun’da sabah kahvaltısı
 Tüm öğle yemekleri
 Yemeklerde alınan alkollü – alkolsüz içecekler
 Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 Otel ekstraları
 Yollarda yenilen yemekler
 Kişisel harcamalar

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Erken rezervasyon yaptırmanız rica edilir
 Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
 Koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
 “Grup Biletlerimiz” bittikten sonra uçak bilet fiyatı değişebilir.
 Müze Kartı bu turda çok işinize yarayacaktır.
 Grup biletinde iade-iptal –değişiklik imkanı yoktur. Tur iptalinde uçak bileti yanar.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 Enflasyon ve fiyat artışı nedeniyle araç ve otel fiyatlarında değişmeler olabilir. Değişiklikler fiyata yansıtılır.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar.
 Kronik hastalıklar, salgın hastalıklar ve doğal felaketler sigorta kapsamı dışındadır.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme koşulları ve sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

MANİSA KÜLTÜR TURU

23 Kasım 2024, Cumartesi
Tarihçi Ahmet ÇANDIR Danışmanlığında
Osmanlı Dönemi ekseninde, oldukça zengin bir Manisa Turu; Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...
1.250.00

M A R D İ N

22 - 24 Kasım 2024, Cuma - Pazar
Uçakla: İzmir >> Mardin >> İzmir
Mardin için “Taşa yazılan şiir” veya “Mezopotamya’nın incisi” gibi tanımlar inanın abartılı değildir...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 14.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
14.750.00

HRISTIYAN DUNYASINDA EFES

17 Kasım 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Efes turlarımızda zaman darlığından programa alamadığımız, ama Hristiyan inanç dünyasının şekillenmesinde önemli olan bazı yerleri bu turda bir araya getirip, eksikliğimizi gidermek istiyoruz.
1.500.00

ANKARA – GORDİON

15 -17 Kasım 2024, Cuma - Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Cumhuriyet’in 100. Yılında, “Ankyra” dan günümüze, Frig Başkenti Gordion ve Selçuklu'nun gözdesi Sivrihisar!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 8.000 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
8.000.00
error: Content is protected !!