MSC EURIBIA İLE NORVEÇ FİYORDLARI

İzmir'den direkt uçuş

24 – 31 Ağustos 2024 / 7 Gece - 8 Gün

1.799.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

“İZMİR ÇIKIŞLI”

TUR PROGRAMI

01.Gün / 24 Ağustos 2024 / İzmir – Bremen (Almanya)
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar, Sun Express Havayolları kontuarı önünde saat 04:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından XQ 984 no’lu sefer ile 06:50’ de Bremen’e uçuş. Yerel saat ile 09:20’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Kiel limanındaki gemimize transfer. Gemimiz akşam 19.00’da limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

02.Gün / 25 Ağustos 2024 / Kopenhag (Danimarka)
Gemimiz sabah saat 08.00’da Kopenhag limanına yanaşacak. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, ülkenin en büyük adası olan Zealand’da bulunuyor. Şehrin merkezinde bulunan Amalienborg Sarayı, günümüzde hala kraliyet ailesinin ikamet ettiği yer olarak ünlü. Avrupa’nın yaşam standartları en yüksek şehirlerinden birisi olan Kopenhag’ı dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Kopenhag Şehir Turu” ile tanıyabilirler. Ekstra turumuzda şehrin simgesi olan ‘Küçük Deniz Kızı Heykeli’, Amelienborg, Chiristianborg ve Rosenbourg Sarayları, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri, Özerk Hippy Mahallesi ve ‘Chiristiana Bölgesi’ görülecek yerler arasındadır. Ardından ünlü Stroget Caddesinde’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘da (Yeni Liman) vakit geçirebilmeniz için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu akşam 18:00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.Gün / 26 Ağustos 2024 / Denizde Seyir
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

04.Gün / 27 Ağustos 2024 / Molde (Norveç)
Gemimiz sabah saat 08.00’de Norveç’in Molde limanına yanaşacak Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği ‘Molde Şehir & Kuzey Atlantik Yolu Turu’ muza katılabilirler. Turumuz gemimizin yanaşacağı Molde’de başlıyor. Yemyeşil bir tipik Kuzey Avrupa şehri olan Molde’den sonraki durağımız ise geleneksel Norveç köyü olan Bud olacak. Yol boyunca farklı fiyortları izleyerek ilerleyeceğiz. Bud’a köyünde 2. Dünya Savaşı döneminden kalan Ergan Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından toplam 8 adet köprüden oluşan bu yol Norveç’in güneyi ile kuzeyini birbirine bağlayan bölgenin en önemli noktalarından biri olan Kuzey Atlantik Okyanus Yolu’nda ilerleyeceğiz. Dünyanın en manzaralı yollarından birisi olan Kuzey Atlantik Okyanus Yolu’nu geçtikten sonra Eide’nin ünlü mermer ocaklarını geçerek Molde’ye geri dönüyoruz. Dönüş yolumuzda muhteşem Romsdals Fiyort’un fotoğrafını çekmek üzere Varden Dağı’nda fotoğraf molası vereceğiz. Tur sonrası gemimize geri dönüyoruz.

05.Gün / 28 Ağustos 2024 / Alesund (Norveç)
Gemimiz sabah saat 07.00’da Alesund limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Trollstigen ve Alesund Panoramik Turu” na katılabilirler. Turumuz ilk olarak Alesund’un dışındaki trollerin diyarıyla başlayacak. Ardından durağımız 5 metrelik eni ve 25 metrelik derinliğiyle nefes kesici güzellikte bir vadi olan Gudbrandsjuvet olacak. Dilerseniz burada geçidin bir tarafından diğerine köprü üzerinden yürüyebilirsiniz. Bir sonraki durağımız, Ulusal Park Reinheimen’den Trollstigen platosuna gidiş olacak. Troll Yolu’nun (Trollstigen), Kral, Kraliçe ve Piskopos dağlarının ve ayrıca şelale Stigfossen’in muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Trol Yolu’nun alt kısmında, Stigfossen’in en iyi fotoğraflarını çekebileceğiniz ekstra bir fotoğraf durağı olacak. Ardından Avrupa’nın en yüksek dikey kaya yüzü olan Troll Duvarı / Trollveggen ziyareti var. Bu duraktan sonra
Alesund’a geri dönüyoruz. Burada Alesund panoramik şehir turunu yapacağız. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 17.00’de limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.Gün / 29 Ağustos 2024 / Flam (Norveç)
Gemimiz sabah saat 07.00’da Flam limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Muhteşem Flam Fiyortu & Gudvangen & Tvinde Şelalesi Turu” na katılabilirler. Kartpostallara konu olacak manzaralar eşliğinde düzenlenecek bu turumuzda ilk olarak Norveç’in en ünlü şelalerinden biri olan, “ikiz şelale” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz Tvindefossen’i ziyaret ediyoruz. Ardından “Tanrıların buluşma yeri” anlamına gelen Gudvangen, keyifli yolu ve muhteşem manzarası ile Stegastein duraklarımız olacak. Yine çok keyifli bir başka manzara sunan farklı bir bölgedeki Grimsetelvi’deki molamızda muhteşem doğayı fotoğraflayıp Flam’a dönüyoruz. Tur bitiminde, Norveç’teki son limanımızdan ayrılmadan önce, vergi iadesi de alabileceğiniz, yöreye özgü çok hafif kaz tüyü ünlü Norveç montları, Omega-3 gibi balık yağları ve çok çeşitli diğer hediyelik eşyaları bulabileceğiniz mağazalarda bol bol alışveriş yapabilmek için vaktiniz olacak. Gemimiz saat 18.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

07.Gün / 30 Ağustos 2024 / Denizde Seyir
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

08.Gün / 31 Ağustos 2024 / Kiel, Almanya- İzmir
Gemimiz saat 09.00’da Kiel limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile Hamburg Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Sunexpress Havayollarının XQ915 sefer sayılı uçağı ile saat 14.50’de İzmir’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

KİŞİ BAŞI PAKET FİYAT

İç Fantastica Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat : 1799 €
Dış Bella Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat:  1899 €
Dış Fantastica Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat:  1999 €
Balkonlu Fantastica Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat:  2099 €
Havalimanı & Liman Vergileri & Sigorta:  450 € (DAHİL)

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
• Sun Express Havayolları ile İzmir – Bremen /Hamburg– İzmir arası gidiş dönüş direkt uçuşlar
• 5* MSC EURIBIA gemisinde seçilecek kabin tipinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
• Bremen Havalimanı – Kiel Liman – Hamburg Havalimanı arası transferler
• Liman & Havalimanı vergileri
• Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
• Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleki zorunluluk sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır)
• Türkçe Rehberlik Hizmeti (Grup 20 kişi ve üzeri olduğu takdirde)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Gemi bahşiş ücreti, gecelik 12 € (rezervasyon esnasında ödenir)
• Rehberin veya geminin düzenleyeceği ekstra turlar
• Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar
• İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 35 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)
• Yurtdışı çıkış harcı
• Vize ücretleri (Bu tur için Schengen Vizesi gerekmektedir.)

BİLİNMESİ GEREKENLER VE NOTLAR

• Programda belirtilen saatler Sun Express Havayolları ve MSC Cruises şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Gemi seyahati en hijyenik ve denetime tabi turizm dallarından birisidir. Tüm misafirlerimizin seyahatleri esnasında gemi şirketince belirtilecek olan hijyen, temizlik başta olmak üzere tüm kurallara uymayı taahhüt ettikleri kabul edilir.
• Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir. Bu gecelerde, ana restoranda, yemek isteyen erkek misafirlerimizin gömlek ceket, kadın misafirlerimizin de şık elbise ile katılımları beklenmektedir.
• GEMİ ŞİRKETİ VE KAPTAN, TURDAN ÖNCE YA DA TUR ESNASINDA ROTA VE LİMANLARDAKİ SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR.
• Gemiye check-in esnasında kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna pasaportların teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan oda kartlarınız ve imzanız ile yapabileceksiniz. Tüm harcamalarınız son gün odanıza iletilecek olup gemiden çıkış yapmadan kredi kartı veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Gemi personel servis ücreti toplamı da kabininize bırakılacak ekstrede kabin hesabınıza eklenecektir.
• Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renk ve kodlarda valiz etiketleri rehberleriniz tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Hava limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
• Valizleriniz gemiye check_in yaptığınız alanda toplanarak tek tek kabinlerinize iletilecektir. Genellikle bu işlem çok seri yapılmakla birlikte sizler için önemli olacak evraklarınızı ve ilaç gibi malzemelerinizi ayrı bir çanta ile yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
• Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Her limanın varış ve kalkış saatleri odalarınıza bırakılacak günlük bültenlerde mevcut olacaktır. Her bir limanda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde geminin hareket saatini kaçırabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
• Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden (kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak) saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizleri transfer araçlarının yanına dizilecektir. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ KONTROL EDEREK ARACA YÜKLENMESİNE EŞLİK ETMESİNİ RİCA EDERİZ. Detaylı bilgi ayrıca rehberiniz tarafından gemide verilecektir.
• Vize süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
• Pasaportunuzun tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir ayrıca yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
• Tur için gerekli olan vizenin alınması sorumluluğu misafirlerimizde olup; vize reddi, yanlış vize gibi sebeplerle tura katılım olmaması durumunda acentamızın sorumluluğu bulunmamaktadır ve iptal şartları geçerlidir.
• TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ VE GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.
• Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
• Gemide EURO para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır.
• Tüm ekstra turların son hali seyahat öncesi ücretleriyle ve detaylarıyla sizlere iletilecektir. Gerektiği hallerde turların içeriği ve sıralaması rehberler tarafından değiştirilebilir. Turların kayıtları sadece nakit olarak gemide açılacak olan ekstra tur deskinde yapılacaktır.

İYİ SEYAHATLER DİLERİZ

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!