KAFKAS RÜZGÂRI

Tiflis-Kazbegi-Bakuriani

07-13 Ağustos 2022, Pazar- Cumartesi

810.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT

TİFLİS – KAZBEGİ – BAKURİANİ
6 Gece – 7 Gün

TUR PROGRAMI

1.Gün: TİFLİS ŞEHİR TURU – SAMEBA MANASTIRI
Sabah saatlerinde Tiflis Havalimanında rehberimizle buluşmanın ardından ilk olarak konaklayacak olduğumuz otele geçiyoruz ve eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında ise tam gün Tiflis turu yapıyoruz. Mtatsminda Tepesi’nden şehre kuşbakışı bakıp fotoğraf çektikten sonra Narikala Kalesi, Metekni Tapınağı, Sameba Manastırı, Gürcistan Sanat Müzesi ve Gürcistan hazinelerinin yer aldığı Devlet Müzesi gezilerini yapıyoruz. Cami, sinagog ve kiliseleri yan yana görebileceğiniz Tiflis’in dar sokaklarında yürürken tahta balkonlu evlerle birlikte ağaçtan oyma evleri de göreceksiniz. Türk hamamlarının olduğu Hamamlar Sokağı’nda yürüyüş yaparak, Rustaveli Caddesi’nde şehri tanımak için serbest zaman veriyoruz. Restoranda akşam yemeği sonrası Kura Nehri kenarında bulunan su parkında klâsik müzik eşliğinde su dansını izleyebiliriz.
Konaklama: Tiflis

2.Gün: KAKHETİ – SİGNAGİ – TELAVİ
Bugün kahvaltımızın ardından Doğu Gürcistan’a hareket ediyoruz. Bu bölge Kakheti olarak biliniyor. İdari merkezde Telavi şehrini gördükten sonra küçük bir tepe üzerine kurulu etrafı muazzam bir kaleyle çevrili olan ve Aşk Şehri olarak da bilinen Signagi’ye hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız Alazani Vadisi ve devamında Kafkas Dağları sizi büyüleyecek. Bodbe Manastırı’nı ziyaretimizin ardından da dönüş yolumuzda Kakhetide şarap fabrikası gezisi yaparak Tiflis’e dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimiz yine dışarıda bir restoranda olacak.
Konaklama: Tiflis

3.Gün: PASANAURİ – DAVİS JVARİ PASS – SHATİLİ (KHEVSURETİ)
Kahvaltımızın ardından adı “Vadi Ülke” anlamına gelen efsaneler bölgesi Khevsureti’ye doğru yükselmeye başlayacağız. Datvisjvari (2689m) geçidini aşarak bölgenin en büyük köyü olan ve Çeçenistan sınırına yakın bir yerde bulunan, Gürcistan’daki tarihi bir yayla köyü olan Shatiliye doğru alçalıyoruz. Belli bir noktadan sonra nehir kıyısından yaklaşık 2 saat kadar yürüyüş yapacağız ve köyümüze ulaşacağız. Köyümüz Orta Çağ ve Erken Modern dönemde taş ve harçtan yapılmış kale ve müstahkem evlerin bir araya gelmesi ile oluşan kale yapısındadır. Kendinizi orta çağda hissedeceğiniz bu köyde unutulmayacak bir deneyim bizleri bekliyor olacak.
Konaklama: Shatili

4.Gün: ANATORİ – ANANURİ – GUDAURİ – KAZBEGİ
Sabah kahvaltı sonrası Anatori’ye gideceğiz. Khevsureti’nin en mistik yerlerinden biri olan terkedilmiş Gürcü köyü için konakladığımız köyden 3 kilometre kadar yol gideceğiz ve Anatori birçok açıdan oldukça ilginç ve gizemli bir yer buradaki anıt evleri görecek ve hikayelerini dinledikten sonra geriye dönerek uzun bir yolculuk yaparak Ananuri barajı ve kilise kompleksinden geçerek Gudauri Kayak Merkezi’ne doğru yol alıyoruz. Kafkas Dağları (3000m-5047m) artık bütün ihtişamı ile önümüzde yükselmeye başlıyor, yol alacağımız vadilerin derinliği nefesinizi kesecek. Gudauride seyir terasında dağların büyüleyici manzarasına doyamadan Stepantsminda kasabasına bizim bildiğimiz adı ile Kazbegi kasabasına doğru devam ediyoruz 5047m yüksekliğe sahip Kazbegi dağının eteğine kurulmuş şehirde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen dağcılar, doğaseverleri göreceğiz. Yolda göreceğiniz görüntüler geçekten büyüleyici. “Rus Askeri Yolu” olarak adlandırılan bu yol üzerinde Rusya-Gürcistan Dostluk Anıtı yer alıyor. Otele yerleşiyoruz ve akşam yemeğine değin serbest zamanımız var. Akşam yemeği için Maia’nın evinde misafir olacağız ve bu akşamı yemekleri unutamayacaksınız…
Konaklama: Kazbegi

5.Gün: GERGETİ SAMEBA ( TRİNİTY CHURCH) – KAZBEGİ – GVELETİ ŞELALELERİ
Sabah kahvaltısının ardından şehir merkezine gelirken kullandığımız yolun sonuna kadar ilerliyoruz ve Vladikavkaz sınırına gidiyoruz, sınırı görerek yakınlarında olan 2 ayrı vadi içinde ayrılmış Gveleti şelalelerini gezerek merkeze geri dönüyoruz öğlen yemeğimizi yedikten sonra Gergeti Sameba Kilisesi’ne çıkacağız. Yol virajlı ve bozuk, ancak kiliseye vardığımızda göreceğiniz görüntü bu zahmete değecektir. Kiliseyi gezip kasabaya geri dönüyoruz dileyenler ile yürüyerek aşağı ineceğiz. Dileyenler araçla merkeze inebilir.
Konaklama: Kazbegi

6.Gün: SNO – JUTA – CHAUKİ DAĞI – MTSHETA
Sabah kahvaltımızı yaparak eşyalarımız ile birlikte otelden ayrılarak Juta vadisine doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak eşyalarımız kalacağımız otele yerleştiriyoruz ve ardından Chauki dağının enfes manzarası eşliğinde bir yürüyüş için tırmanmaya başlıyoruz tam 1020 adım sonra Chauki önümüzde olacak ve sonrasında uzun bir düzlük ve %15-20 arası aralıklı eğimle bir yürüyüş yapıp dağın eteğindeki göle kadar gidiyoruz. Göl dönüşü 5th Seanson kafe de öğle yemeğimizi yiyoruz ve aracımıza geri dönüyoruz. Tekrar Gudauri yolundan akşam kalacağımız eski başkent ve “Kral Şehir” olarak bilinen Mtsheta’ya doğru alçalmaya başlıyoruz. Burada öncelikle 6.yy kalma Jvari manastırını ziyaret edecek ve Kura ve Aragvi nehrinin birleştiği noktayı tepeden görerek Mtsheta şehrine bakacağız ardından Kutsal Nino’nun Hristiyanlığı yaymaya başladığı ve yaşadığı yer olan Svetitskhoveli kilisesini ziyaret edeceğiz. Kısa şehir gezisi ardından otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Mtsheta

7.Gün: GORİ – UPLİSTSİKHE – TİFLİS / VEDA
Sabah kahvaltımıın ardından Gori kasabasına uğrayıp Stalin’in doğduğu ev ve müzesini de ziyaret edip bölgede bulunun tarihi Demir Çağına değin uzanan bir kaya şehir olan Uplistsikhe gezisi yapıyor ve akabinde Tiflis’e dönüyoruz ve uçak saatimize göre havalimanına öncesinde serbest zaman veriyoruz sizlere ve sonrasında buluşup havalimanına geçiyoruz. Burada yeniden görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 810 $
Tek kişilik konaklama farkı: 300 $

UÇAK BİLETİ: Dilerseniz uçak bileti konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
 Profesyonel rehberlik hizmeti
 6 Gece oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yok)
 İlk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer ile tüm ara transferler
 Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
 TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Uçak biletleri
 Öğle ve akşam yemekleri (Bölgede menü geleneği olmadığı için misafirler kendi tercihlerine göre restoranlarda serbest yemek yiyebilirler)
 Teleferik ve Toboggan ücretleri.
 Kanyon girişleri, Botanik park, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
 Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
 Yurtdışı çıkış harcı (150,-TL)

NOTLAR:
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
Ön rezervasyonlar (yer olduğu sürece) 1 hafta tutulur.
 Bir hafta içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 Bu program bir başka acente ile ortak hazırlanmıştır.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKENLER
 Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
 Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Gore-tex olması önerilir.)
 En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
 Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex kıyafetler.
 Günlük yedek t-shirt
 Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
 Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
 İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.
 Fotoğraf gösterisi (Fotoğraflar için yanınızda en az 8GB kapasiteli USB bellek getirmeyi unutmayın lütfen!)

Bu program bir başka acente ile ortak hazırlanmıştır.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KUBA

26 Ekim - 02 Kasım (+1), 2022
THY ile uçuşlar dahil
Hayalinizdeki Kuba turunun tam zamanı...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.100 €
2.100.00

F A S

02-08 Ekim 2022, 6 Gece & 7 Gün
THY ile uçuşlar dahil
Dost bir acenteden aldığımız keyifli bir Fas Turu. Akdeniz'in mavi ülkesinde; Kazablanka, Tanca, Fes, Marakeş.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1900 €
1.900.00

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

31 Temmuz - 06 Ağustos 2022, Pazar - Cumartesi
Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.
Olağanüstü dağlar, buzullar, şelaleler ve kentler içinde soluksuz bir tur…

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 750 $ + UÇAK BİLETİ
750.00

KUZEY İSPANYA & GÜNEY FRANSA

11–17 Temmuz 2022, 6 Gece - 7 Gün
Kurban Bayramında
Ebrulitur operasyonu olan bir tur ile; Romantik bir peyzaj, dünyanın en güzel şarapları ve tasarım harikası yapılar içinde bir zerafet yolculuğu.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 € +...
1.750.00
error: Content is protected !!