5* DELUXE EMERALD LUNA NEHİR GEMİSİ İLE “YILBAŞINDA” TUNA NEHRİ

Yılbaşı Özel Seferi

Hareket: 29 Aralık 2024 / 5 Gece & 6 Gün

1.599.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

“TUNA NEHRİNDE YILBAŞI ÖZEL SEFERİ”

Budapeşte (1) / Estergon – Viyana (1) – Melk – Dürnstein – Bratislava

400 € DEĞERİNDE ŞEHİR TURLARI DAHİL!

Almanya’nın Kara Ormanlarından doğup Karadeniz’e ulaşana kadar yaklaşık 4000 Km süren uzun bir yolculuk Tuna… Tarih boyunca önemli olmuş, yüzlerce kaleye ev sahipliği yapan, birçok hikâyeye, şarkılara esin kaynağı olmuş Tuna Nehri 10 ayrı ülkeden geçerken hem küçük kasabaları hem de modern başkentleri aynı anda keşfetme imkanı sunar.

Avrupa’nın en lüks nehir gemi filolarından birine sahip olan Emerald Waterways şirketine ait 5* Deluxe Emerald Luna gemisi 180 yolcu kapasiteli olup yolcularına maksimum konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 2022 yılı sonunda suya inen ve filonun en yeni gemisi ünvanına sahip olan 5* deluxe gemi, 52 personel ile hizmet vermektedir. Her kabinde multimedya LCD TV, saç kurutma makinesi, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi, kasa, minibar ve duş mevcuttur.

TUR PROGRAMI

01.Gün / 29 Aralık 2024 / İstanbul – Budapeşte, Macaristan
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1035 no’lu sefer ile 08:20’ de Budapeşte’ye uçuş. Yerel saat ile 08:25’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile gemimize transferimiz öncesinde Budapeşte’yi oluşturan Buda ve Pest bölgelerinden, Tuna Nehri’nin batısında yer alan Pest’i tanıyoruz. Londra parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı ve alışveriş caddesi Vaci Utca göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuz sonrasında gemiye giriş ve kayıt işlemleri. Öğleden sonra serbest zaman. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz bu akşam limanda demirli olacak.

02.Gün / 30 Aralık 2024 / Budapeşte, Estergon, Macaristan
Gemide alacağımız kahvaltı sonrası yarım gün sürecek Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Budapeşte Şehir Turunda Buda bölümünde yer alan Gellert Tepesi, Balıkçılar Burcu, St.Matthias kilisesi, Rakoczi alışveriş caddesi, Tren İstasyonu, Tunanın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda Bölünün en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeği için gemimize dönüyoruz. Yemek sonrası turumuzun öğleden sonraki bölümü olan Estergon’a doğru yaklaşık bir saatlik yolculuğumuz olacak. 16. ve 17. yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon’a varıyoruz. Burada öncelikle Estergon Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada halihazırda Estergonu Macaristanın dini merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, hatrı sayılır büyüklükte olan Estergom Bazilikası ve Müzesini ziyaret edeceğiz. Bu sırada gemimiz Budapeşte’den demir alarak bizi akşam yemeği öncesi karşılayacağı Estergon’a hareket edecek. Tur sonrası Estergon’da gemiye bindikten sonra gemimiz bir sonraki durağı olan Viyana’ya hareket edecek.

03.Gün / 31 Aralık 2024 / Viyana, Avusturya
Gemimiz bu sabah Tuna Nehrinde seyir halinde olacak. Öğle saatlerinde varacağımız Viyana’ya giderken benzersiz manzaralar eşliğinde nehir turunun huzurlu ortamının keyfini çıkarabilirsiniz. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Viyana şehir turumuza başlıyoruz… Hundertwasser Evleri, Ring Strasse üzerindeki Parlamento Binası, Hofburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Belediye Meydanındaki Yeni Yıl Pazarını ve ardından Katedral ile şehir merkezini yürüyerek ziyaret ettikten sonra serbest zamanınımız olacak. Akşam yemeği öncesinde gemimize dönüyoruz. Bu gece Gala Yemeği ve gemide müzikli yılbaşı eğlencemiz olacak. Farklı aktiviteler ile 2025’i karşılıyoruz. Gemimiz bu gece Viyana’da demirli kalacak.

04.Gün / 01 Ocak 2025 / Viyana, Avusturya
Yeni yılın ilk sabahı geç kahvaltı sonrasında dinlenerek geminin keyfini çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası rehberlerimiz eşliğinde Habsburg Hanedanının yazlık sarayı olan Dünyaca Ünlü Schönbrunn Sarayını ziyaret edeceğiz. Barok mimarinin en güzel eserlerinden olan 1441 odalı saray ve bahçeleri 300 yıldan uzun süredir tüm ihtişamıyla göz kamaştırıyor. Turumuzun sonrasında Viyana şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği öncesi gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu akşam Viyana’dan demir alacak.

05.Gün / 02 Ocak 2024 / Melk – Dürnstein, Avusturya
Gemimiz bu sabah erkenden Melk’e yanaşacak. Sabah gemide alacağımız kahvaltı sonrasında Dünya’nın en büyük Barok eserlerinden olan muhteşem Melk Benedictine Manastırına gidiyoruz. 12.yy’da inşaa edilmiş muhteşem bir tarih ve zenginliğe sahip bu yapıyı lokal rehberler eşliğinde geziyoruz. Bu yapı yalnızca Avusturya bölgesinde değil tüm Avrupa’da haklı bir üne sahip olan Babenberg Hanedanlığı döneminde muhteşem bir Manastır haline gelip, 16-17 yy’da öneminin zirvesine ulaşmıştır. Avrupa’nın en zengin kütüphanelerinden birine de sahip olan manastır Umberto Eco’nun ünlü Gülün Adı kitabına da esin kaynağı olmuş, kesinlikle görülmeye değer bir kültür mirası olup halen günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Tur sonrası öğle yemeğimizi almak için gemimize dönüyoruz. Yemeğimiz esnasında gemimiz demir alarak doğa harikası Wachau Vadisinde seyredecek. Öğleden sonra Avusturya’nın en güzel kasabalarından olan Dürnstein’a yanaşacağız. Burada yapacağımız yürüyüş turumuzda bölgenin ünlü likör ve reçellerini deneyebilirsiniz.

06.Gün / 03 Ocak 2024 / Bratislava, Slovakya / Viyana – İstanbul
Gemimiz sabaha karşı son durağı olan Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya yanaşacak. Gemide alınacak erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından rehberlerimiz eşliğinde başlayacağımız yürüyüş turunda; Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve 3 Ülkenin kesişme noktasında yer alan şehri tanıyacağız. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislava’daki yürüyüş turumuz, Eski Şehrin tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Opera Binası, Belediye Binası, Eski Saray, şehir merkezinde yer alan, ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri görerek şehir meydanında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası araçlarımız ile Viyana Havalimanına doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1886 no’lu sefer ile saat 13:55’de İstanbul Havalimanına uçuş. Türkiye saatiyle 18:20’de varış ve turumuzun sonu…

TUR FİYATI

1.Kat Cat E Dış kabinde kişi başı paket fiyat (15 m2) 1.599 €
1.Kat Cat D Dış kabinde kişi başı paket fiyat (15 m2) 1.699 €
 2. Kat Cat C French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (17 m2) 1.899 €
2. Kat Cat B French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (17 m2) 1.999 €
3. Kat Cat A French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (17 m2) 2.099 €
3. Kat Cat S Suit French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (20 m2) 2.399 €
3. Kat Cat SA Dlx Suit French Balkonlu kabinde kişi başı paket fiyat (30 m2) 2.699 €

Liman & Havalimanı vergileri ve Seyahat Sağlık Sigortası:  500 € (DAHİLDİR)

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
• 5* Deluxe Emerald Luna gemisinde belirtilen kabin tipinde 5 Gece 6 gün tam pansiyon konaklama (akşam yemeği ile başlar, kahvaltı ile sona erer)
• THY ile İstanbul Havalimanı / Budapeşte / Viyana – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçuşlar
• Havalimanı – Liman arası transferler
• Kişibaşı 400 € değerindeki programda belirtilen tüm şehir turları
• 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
• Gün içerisinde self servis alınan Limitsiz Çay, Kahve ve Su
• Kabinlerde şişe su
• ÖZEL YILBAŞI GALA YEMEĞİ & EĞLENCESİ
• Gemide özel müzik ve animasyonlar.
• Odalarda multimedia hizmeti (TV’den DVD, müzik ve internet)
• Tur süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası, mesleki zorunluluk sigortası. (70 yaş ve üzeri surprim uygulanır)
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 20 €)
(Rezervasyon esnasında ödenir)
• Kuru temizleme, içecekler, alışveriş gibi şahsi harcamalar
• İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. (Kişi başı 50 €, 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.)
• Yurtdışı çıkış harcı
• Vize ücretleri (Schengen)

BİLİNMESİ GEREKENLER VE NOTLAR

• Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve Emerald Waterways River Cruises şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Gemi seyahati en hijyenik ve denetime tabi turizm dallarından birisidir. Tüm misafirlerimizin seyahatleri esnasında gemi şirketince belirtilecek olan hijyen, temizlik başta olmak üzere tüm kurallara uymayı taahhüt ettikleri kabul edilir.
• Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir. Bu gecelerde, ana restoranda, yemek isteyen erkek misafirlerimizin gömlek ceket, kadın misafirlerimizin de şık elbise ile katılımları beklenmektedir.
• GEMİ ŞİRKETİ VE KAPTAN, TURDAN ÖNCE YA DA TUR ESNASINDA ROTA VE LİMANLARDAKİ SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR.
• Nehir turları doğası gereği su seviyesi, hava şartları, nehir trafiği gibi şartların uyumu ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir mücbir sebep sebebiyle turun programdaki şekilde gerçekleşememesi durumunda gemi şirketi programın gerçekleşebilmesi için tüm çabayı göstermekle yükümlü olup bu çerçevede gerekli değişiklik ve iptalleri yapabilirler. Mücbir sebeple gerçekleşecek bu tarz değişikliklerle ilgili gemi şirketi ve acentanın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktır.
• Gemiye check-in esnasında kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna pasaportların teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan oda kartlarınız ve imzanız ile yapabileceksiniz. Tüm harcamalarınız son gün odanıza iletilecek olup gemiden çıkış yapmadan kredi kartı veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Gemi personel servis ücreti toplamı da kabininize bırakılacak ekstrede kabin hesabınıza eklenecektir.
• Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renk ve kodlarda valiz etiketleri rehberleriniz tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Hava limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
• Valizleriniz gemiye check_in yaptığınız alanda toplanarak tek tek kabinlerinize iletilecektir. Genellikle bu işlem çok seri yapılmakla birlikte sizler için önemli olacak evraklarınızı ve ilaç gibi malzemelerinizi ayrı bir çanta ile yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
• Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Her limanın varış ve kalkış saatleri odalarınıza bırakılacak günlük bültenlerde mevcut olacaktır. Her bir limanda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde geminin hareket saatini kaçırabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
• Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden (kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak) saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizleri transfer araçlarının yanına dizilecektir. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ KONTROL EDEREK ARACA YÜKLENMESİNE EŞLİK ETMESİNİ RİCA EDERİZ. Detaylı bilgi ayrıca rehberiniz tarafından gemide verilecektir.
• Pasaportunuzun tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir ayrıca yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
• Tur için gerekli olan vizenin alınması sorumluluğu misafirlerimizde olup; vize reddi, yanlış vize gibi sebeplerle tura katılım olmaması durumunda acentamızın sorumluluğu bulunmamaktadır ve iptal şartları geçerlidir.
• TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ VE GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.
• Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
• Gemide EURO para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır.
• Tüm turların son hali seyahat öncesi detaylarıyla sizlere iletilecektir. Gerektiği hallerde turların içeriği ve sıralaması rehberler tarafından değiştirilebilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

5* DELUXE AMADEUS RİVA NEHİR GEMİSİ İLE “YILBAŞI” REN NEHRİ

Hareket: 28 Aralık 2024 / 7 Gece & 8 Gün
Promosyon!
THY ile uçuşlar, lüx gemide tam pansiyon konaklama, transferler, gala yemekleri, yılbaşı balosu ile çok şık bir tur!

KİŞİ BAŞI 1.899 €'DAN BAŞLAYAN PAKET FİYATLARLA
1.899.00

5* DELUXE AMADEUS STAR İLE REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI

14-18 Aralık 2024 / 4 Gece - 5 Gün
İzmir'den direkt uçuş
İzmir hareketli; Basel - Strasbourg (1) (Colmar) - Speyer / Mannheim (Heidelberg) - Rüdesheim / Koblenz - Köln

ERKEN REZERVASYONDA KİŞİ BAŞI:799€'DAN BAŞLAYAN PAKET FİYATLARLA
799.00

5* DELUXE AMADEUS STAR İLE REN & MAIN NEHİRLERİ NOEL PAZARLARI

02 - 08 Aralık 2024 - 6 Gece & 7 Gün
THY ile uçuşlar dahil
Sıcak şarap, tarçın kokusu, göz alıcı ışıklar eşliğinde, Ren'den Tuna'ya Noel Pazarları...

KİŞİ BAŞI 1899 € DAN BAŞLAYAN PAKET FİYATLARLA
1899.00

5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE

10-17 Ekim 2024 / 7 Gece - 8 Gün
THY ile uçuşlar dahil
5* lüx bir nehir gemisinde, Lyon – Macon – Chalon-sur-Saone – Avignon – Arles – Chateauneuf-du-Rhone – Lyon....

KİŞİ BAŞI:1.899€'DAN BAŞLAYAN PAKET FİYATLARLA
1.899.00
error: Content is protected !!