Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu

 ANADOLU'NUN DEVAMI OLAN ADA; SİSAM ya da SAMOS
19-20-21 Mayıs 2017

İbrahim Fidanoğlu

,"Üç günlük bir kısa tatile sığdırdığımız ne çok şeyi yaşadık Samos'da. Ege'nin iki yakasındaki birbirine düşman olarak yetiştirilen halkaların aslında kültürleriyle birlikte birbirlerine ne kadar yakın ve dost olduklarına; aynı coğrafyanın ve iklimin insanları olarak da zaten bunun aksinin olamayacağına tanıklık ettik bir kez daha. Pisagor Usta'nın hatırasının izinde; ama restorasyonunun sürmesi nedeniyle İlkçağ'ın meşhur Eupalinus Tüneli'ni göremeden; kapetanların Osmanlı'dan kopuş sürecindeki isyan hikâyeleri ve 1924 Mübadele neslinin torunlarının hafızasında kalanlarla birlikte; nerdeyse adanın tümünü tavaf ederek gezimizi sonlandırdık. Ne mutlu bize ve hala gezebilenlere…"

>> Yazının devamı için tıklayınız

>> İbrahim Fidanoğlu'nun diğer yazı ve fotoğrafları "www.dagakactim.blogspot.com" adresinde.


 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI