BELGRAD – NOVİ SAD

Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.

30 Aralık 2021-02 Ocak 2022, Perşembe-Pazar

450.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

BELGRAD – NOVİ SAD/SIRBISTAN

NOT: Tur operasyonu ve düzenleme bir başka acente tarafından yapılmakta olup şirketimiz aracı konumundadır.

TUR PROGRAMI

1. Gün / BELGRAD
Sizleri havaalanında karşılayıp, otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra şehrin simgelerinden birisi olan Kalemegdan’a gidiyoruz. Kalemegdan’da bizi Osmanlı İmparatorluğu’nun izleri bekliyor; Nebojşa Kulesi, Damad Ali Paşa Türbesi, Ruzica Kilisesi, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları…

Kalemegdan’dan sonra Belgrad’ın merkezinde yürüyecek, şehir hayatını ve Sırp insanları tanıyacağız. Dorćol, Bayraklı Camii, Knez Mihajlova Caddesi, Obilićev Venac ve Cumhuriyet Meydanı’nı ziyaret ediyoruz.

Sonra geleneksel Sırp yemekleriyle tanışmak için, sizi Sırp restoranlarının bulunduğu en ünlü cadde olan Skadarlija’ya götürüyoruz. Bir bardak Sırp “brendi”sinin (rakija – rakı) tadını çıkarmanın tam zamanı.

Akşam yemeğinden sonra da size Balkanlar’daki gece hayatının merkezini göstereceğiz! Belgrad, tarihi ve kültürü kadar zengin gece hayatıyla da gurur duyan bir şehirdir. Dileklerinize ve müzik zevkinize göre, Belgrad’daki ilk gününüzü unutulmaz kılmaya çalışacağız.

2. Gün / KARLOFÇA– PETROVARADİN KALESİ – NOVİ SAD- BELGRAD
Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Novi Sad şehrine yakın olan Sremski Karlovci’ye (Karlofça) gideceğiz. Bu güzel küçük kasabada keyifle yürüyecek ve manzaranın tadını çıkartacağız. Şaraplarıyla ünlü olan bu kasabanın şarap imalathanelerinden bazılarını gezeceğiz.

Turumuza devamla Novi Sad şehrine geçiyoruz. İlk olarak kalenin bulunduğu Petrovaradin’i ziyaret edeceğiz. 17. ve 18. yüzyılda Avusturyalılar tarafından kendilerini Türklerden korumak için ortaçağ sur temelinden inşa edilen Petrovaradin Kalesi, stratejik konumu nedeniyle “Tuna’nın Cebelitarık’ı” olarak adlandırılır. Günümüzde ise kale, en prestijli müzik festivallerinden biri olan EXIT’e ev sahipliği yapması ile ünlüdür.

Sonrasında şehir merkezine geçip, Sırp mutfağının en iyi yemeklerinin sunulduğu restoranlardan birinde öğle yemeği molası vereceğiz. Molamızın ardından şehri tanımaya başlıyoruz. Şehrin yaya bölgesi, Belediye Binası, Katolik Kilisesi, eski şehir merkezi ve Sinagog meydanını oluşturan Dunavska ve Zmaj Jovina Sokağı’nı göreceğiz. Şehir merkezini gezmeyi tamamladıktan sonra sizlere alışveriş yapmanız için biraz zaman tanıyıp, Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.

Otelimize dönüp dinlendikten sonra, sizleri saat 21 sularında alıyor ve yılbaşı eğlencemizin yapıldığı restorana götürüyoruz. Dilediğimiz kadar eğlenip, yeni yıla burada giriyoruz. Otele dönüş.

3. Gün / AZİZ SAVA KİLİSESİ- TAŞMEYDAN – AZİZ MARK KİLİSESİ
Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için yola çıkıyoruz. Önce Balkanlar’ın en büyük Ortodoks kilisesi olan Aziz Sava Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu kilise 13. yüzyılda yaşamış ilk Sırp başpiskoposu Aziz Sava’nın onuruna inşa edilmiştir. Tapınağın yapım hikayesini öğrenecek ve muhteşem iç mekanını ziyaret edeceksiniz. Tapınak, Sırp ve Rus sanatçılar tarafından boyanmış, Sırp ve Rus azizlerinin ikonları ve Sırp tarihinin önemli figürleriyle süslenmiştir.

Gezimizi tamamladıktan sonra Kral Alexander Bulvarı, Taşmeydan Parkı ve Belgrad vatandaşlarının en sevdiği kilise olan Aziz Mark Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada Taşmeydan tarihinin hikayesini dinleyecek ve bulunduğu noktanın geçmişi hakkında ilginç şeyler öğreneceksiniz. Parkta bulunan Aziz Mark Kilisesi, Sırbistan Prensliği’nin Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılıp, özerkliğini ilan etmesinin son adımı olan Hadis-i Şerif’in 1830’da okunduğu yere, o günün anısına 1930’larda inşa edilen şehrin sembollerinden birisidir.

Taşmeydan parkındaki yürüyüşün ardından merkeze dönüyor ve yeni yıl atmosferindeki şehirde biraz daha geziyoruz. Yılbaşı düzenlemeleriyle ayrı bir güzellik kazanan Belgrad sokaklarını keşfediyor ve buradan sizleri öğle yemeğiniz için bir restorana ya da dilediğiniz bir kafeye götürüyoruz.

Günün geri kalanını sizlere bırakıyor, alışveriş yapmanız ya da eğlenmeye devam etmeniz için gerekli yerleri sizlere gösteriyoruz. Kararlaştırdığımız saatte buluşuyor ve otelimize dönüyoruz.

4. Gün/ BELGRAD / TÜRKİYE
Kahvaltımızın ardından otelden çıkış yapıyoruz ve dönüş yolculuğunuz için Nikola Tesla Havaalanı’na geçiyoruz.

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 450,- Euro + Uçak biletleri
Tek kişi konaklama farkı:

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 Belirtilen 4 yıldızlı otellerde oda-kahvaltı konaklama,
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri,
 Seçtiğiniz tur kapsamında gezilecek bütün şehirlerin panoramik şehir turları,
 Skadarlija akşam yemeği (Geleneksel Sırp Eğlencesi)
 Yılbaşı Eğlencesi
 Türkçe rehberlik,
 Tüm otoban ve check-point ücretleri,
 Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 Fiyata dahil olanlar dışında belirtilen herşey…
 Yılbaşı akşamı dışındaki akşam yemekleri (2) Tüm öğle yemekleri (3)
 Aşı sertifikası bulunmayan misafirlerimizin PCR ya da Antijen Testi ücretleri
 Gidiş / dönüş uçak biletleri
 Misafirlerimizin kişisel harcamaları,
 Misafirlerimizin otelde konakladığı süre boyunca ekstra (restaurant, minibar vs.) harcamaları,
 Tüm müze, ören yerleri, bot turları, tren gezileri vb. giriş ücretleri.
 İsteğe bağlı bahşişler,
 Yurtdışı çıkış vergisi.

NOTLAR
 Yerel Acentemizin sorumluluğu, misafirlerimizi Belgrad Nikola Tesla Havaalanı’nda karşıladığımız andan itibaren başlar ve misafirlerimizi tekrar dönüş için Nikola Tesla Havaalanı’nda Check-In işlemlerini bitirdiğimiz an sona erer.

 Misafirlerimizin sorun yaşamamaları adına, Sırbistan’a girerken yanlarında otel rezervasyon çıktılarını taşımaları ve dönüş uçağı bileti rezervasyonunun en azından fotoğrafını bulundurmaları tavsiye edilir.

 Misafirlerimize tur başlangıcında otel adresleri, rehberimizin telefon numarası ve kaybolmaları halinde gerekli talimatların yazılı olduğu bilgilendirme kağıtları verilecektir. Yine de bilgilendirme kağıdı dışında, bu belgeyi de yanlarında taşımaları tavsiye edilir.

 Çift COVİD-19 aşısı olan misafirlerimizin, yanlarında AŞI SERTİFİKALARININ İNGİLİZCE ÇIKTISINI taşımaları zorunludur! Aşı olmayan ya da tek doz aşı olan misafirlerimizin ise, son 48 saatte yaptırdıkları PCR ya da ANTİJEN TESTİ sonuçlarını yanlarında taşımaları zorunludur!

 (NOT: Firmamız, Covid-19 tedbirleri kapsamında, ülkeye giriş koşullarındaki değişikliklerden sorumlu değildir. Ülkelerin, seyahat koşullarında herhangi bir değişiklik yapması durumunda katılımcılar bilgilendirilecektir.)

BİLGİLENDİRME
 Tur sırasında alışveriş ve harcama yapılabilmesi için Euro bulundurmanız yeterlidir. Rehberimiz döviz ofisleri konusunda yardımcı olacaktır.

 Tur programında Rehberimiz hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklikler yapabilir.

 Otel seçimi konusunda bir sorun olması durumunda, firmamız aynı şekilde 4 yıldızlı bir otel olmak üzere başka bir otel ile çalışma hakkına sahiptir, böyle bir durum yaşanması halinde tur başlamadan 2 gün önce tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan, müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle turun yapılmasının mümkün olmayacak hale gelmesi durumunda, turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

 Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze ve ören yerlerinin açık-kapalı olma durumlarına veya hava şartlarına göre rehberimiz tarafından değiştirilebilir.

 Turlarımızda kullanılan araç tipleri, turumuza katılan kişi sayılarına göre değişim gösterebilir.

 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için, tur katılımcısı yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılır.

 Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınızda kaban v.b. kalın bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

PROGRAMA KATILIM KOŞULLARI
 Programlarda belirtilen geziler, zorlayıcı nedenlerin oluşması halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

 Programa dahil olan akşam yemekleri, gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerinde değişiklikler olması durumunda, firmamızın belirlediği restoranlarda ve günlerde değişiklik yapılabilir.

 Geziye katılacak misafirlerimizin pasaportları, en az 6 ay süreli olmalı ve yasal olarak geçerli olmalıdır. Pasaportların hasar görmemiş/ yıpranmamış/ yırtılmamış olması zorunludur.

 Misafirlerimizin, ülkeye giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların, tura tek katılmaları veya sadece bir ebeveyni ile katılmaları halinde, gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 Tura iştirak eden misafirlerimizin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluklarında olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan firmamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunması durumlarında, Türkiye’ye geri gönderilmesi sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 Firmamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Otellerde bulunan kahvaltılar, açık büfe olabilir ya da kahvaltı tabağı şeklinde tereyağı, bal, reçel, ekmek, çay, kahve veya mevye suyundan oluşabilir.

 Tura katılan kişilerin, seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

 Tur esnasında seyahat sigortası kapsamı dışında kalacak durumlarda, firmamız rehberi Çağlar Bey ya da firma çalışanlarımız misafirlerimize gerekli yönlendirme ve yardımda bulunacak fakat maddi yükümlülük misafirlerimize ait olacaktır.

 Misafirlerimizin tura katılımları esnasında, sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları, içeriği değişmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir.

 Tur programı bittikten sonra, rehberimiz, talep gelmesi halinde misafirlerimize diledikleri restoran-cafe-bar bilgilerini verecek olup, gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. Rehberimiz o günkü tur programının bittiği bilgisini verdikten sonra bütün sorumluluk misafirlerimize aittir.

EBRULİ TUR’DAN NOTLAR
Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun “satış acentesi” konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu olmayacaktır.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

MARDİN’DE YILBAŞI

31 Aralık 2021 – 02 Ocak 2022, Cuma - Pazar
Erken rezervasyon indirimini kaçırmayın!
Yeni yıla şiir gibi bir kentte girmek ister misiniz?

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.165 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.165.00

SARIKAMIŞ’TA YILBAŞI

31 Aralık 2021 - 02 Ocak 2022, Cuma – Pazar
Erken rezervasyon indirimini kaçırmayın!
Sarıkamış'ta, 5* otelde tam pansiyon konaklama, yılbaşı galası, limitsiz yerli içecek, erken rezervasyon indirimi (200 TL)

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:3.300 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
3.300.00

DOĞU EXPRESİ İLE YOLCULUK, SARIKAMIŞ’TA YILBAŞI

29 Aralık 2021 - 02 Ocak 2021, Perşembe- Pazar
Erken rezervasyon indirimini kaçırmayın!
Uçakla başlayan, trenle devam eden bir Yılbaşı programı. Doyumsuz 4 gece, 5 gün...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.900 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.900.00
error: Content is protected !!