SLOVENYA – HIRVATİSTAN- MOSTAR – MONTENEGRO

Türk Hava Yolları ile

11 – 16 Nisan 2020 / 5 Gece & 6 Gün

1.000.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Farklı bir Adriyatik Turu…

İzmir’den / İzmir’e THY ile

İZMİR/ İSTANBUL – SLOVENYA/ LJUBLJANA- BLED (1)  –  POSTOJNA- OPATYA – PLITVICE JEZERA MILLI PARKI (1)  – PLITVICE GÖLLERİ   –   ZADAR (1)  – ŞİBENİK – SPLİT – TROGİR – MOSTAR (1) –   DUBROVNİK (1) – KOTOR-  BUDVA-  PODGORİCA- İSTANBUL / İZMİR

TUR PROGRAMINDA UNESCO DÜNYA MİRASI OLAN YERLER:


Hırvatistan

* Split Diocletianus Sarayı (1979)
* Tarihi Dubrovnik Şehri (1979)
* Plitvice Gölleri Milli Parkı (1979)
* Tarihi Trogir Şehri (1997)
* Šibenik St. James Katedrali (2000)
* Poreč / Eupharsius Bazilikası (1997)
Karadağ
* Kotor (1979)
* Durmitor Milli Parkı (1980)
Slovenya
* Škocjan Mağarası (1986)
Mostar
* Mostar Köprüsü (2005)

TUR PROGRAMI

11 Nisan 2020, Cumartesi: SLOVENYA / LJUBLJANA – BLED
Günün ilk saatlerinde, saat 02.00‘de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı iç hatlar terminalinde, THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 03.50’de İstanbul’a, 08.00‘de Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya uçuyoruz. Saat 08.50 ‘de uçağımız Ljubljana’ya iniyor. Gerekli pasaport ve gümrük kontrolleri sonrasında panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Öncelikle göreceğimiz yerler; St. Nicholas Katedrali, Preseren Meydanı, Üç Köprüler ile Taş Köprü, Market bölgesi, Ljubljana Kalesi…

Ljubljana turundan sonra, gezimizin en güzel noktalarından biri olan, Julien Alplerinin ortasında, küçük bir adası da bulunan ve gölün kenarında kurulmuş olan Bled’e hareket ediyoruz. Zamak Kalesi’ni görerek adaya geçiyoruz. Bled’de “Pletna” adı verilen geleneksel tahta botlar ile Emerald Adası’na geçmek mümkün. Adada 99 merdivenle çıkılan bir “Dilek Çanı” var. Dilekler bir yana, o merdivenlerin tepesinde manzara çok güzel… Akşam yemeği ve konaklama Bled’deki otelimizde.

12 Nisan 2020, Pazar : POSTOJNA- OPATYA – PLITVICE JEZERA MILLI PARKI
Sabah kahvaltı sonrası Bled‘den ayrılarak Mağaralar kenti Postojna’ya hareket ediyoruz. (30 km ) Slovenya’nın sarkıt ve dikitleri ile dünyaca ünlü yeraltı mağaralarından Pstojinska Jama’yı geziyoruz. İki saatlik bir turun ardından Opatya ‘ya hareket ediyoruz. 19.yy da Avusturya asillerinin yazlık başkenti olan Opatya’da Avusturya mimarisini yansıtan oteller, şatolar ve villalar arasında kısa bir gezi yapıyoruz. Ardından, yaklaşık 4 saat süren bir yolculukla, Unesco Dünya Doğa Mirası listesine alınmış olan olan Plitvice Milli Parkı’na gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama milli park çevresinde…

13 Nisan 2020, Pazartesi: PLITVICE GÖLLERİ – ZADAR
Sabah kahvaltısından sonra Plitvice Milli Parkı turuna başlıyoruz. Ormanlarla kaplı dağların arasında ardı ardına 16 gölün bulunduğu, rengarenk şelale ve göllerden oluşan bu doğa harikasını, yürüyerek ve tekne ile geziyoruz. Suyun rengi içerdiği minerallere göre farklılaşabiliyor. Flora ve fauna açısından çok zengin olan bu bölgede ilginç patikalar, gizli mağaralar ve sürprizlerle karşılaşıyoruz.

Sonra dağlar arasından bir yolculukla, Adriyatik sahilinin güzel kentlerinden biri olan Zadar’a gidiyoruz. Zadar Şehir Turumuzda, Eski Kente gidiyor ve Üçpınar – Beşpınar Meydanları, Rotonda, Lonca, Arsenal, Kaptan Kulesi, Katedral ve Deniz Org’unu görüyoruz. Önceleri Yunanistan ve Venedik kolonisi olan daha sonra İtalya’nın egemenliğine giren Zadar, 2. Dünya savaşında epey hırpalanmış. Akşam yemeği ve konaklama Zadar’daki otelimizde.

14 Nisan 2020, Salı: ŞİBENİK – SPLİT – TROGİR – MOSTAR
Sabah kahvaltısından sonra Şibenik’e geçiyoruz. Katedrali ve eski kenti gördükten sonra yola devam ederek Split‘e gidiyoruz. Split şehir turumuzda Diocletaneus Sarayı- Katedrali, Jupiter Tapınağı (Vaftizhane), Venedik Sarayı, Altınkapı, Gümüş Kapı, Demirkapı, Yahudi Mahallesi ve Çarşıyı gördükten sonra Trogir’e geçiyoruz. Yola devamla, Adriyatik Denizinden ayrılarak Mostar’a gidiyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk sonrası Mostar’dayız. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Mostar‘da.

15 Nisan 2020, Çarşamba: MOSTAR – DUBROVNİK
Sabah kahvaltısı sonrasında Mostar’ı geziyor, Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Ardından, güzel manzaralar arasında ilerleyerek Dubrovnik’e gidiyoruz. Dubrovnik eski şehir tüm güzelliği ile karşılıyor bizi. 12 km. lik şehir surları, Saat Kulesi, Stradun Caddesi, Çeşmeler, Eski Belediye Sarayı, Franksisten Manastırını gördükten sonra serbest zaman diyoruz. Bu kenti doya doya yaşamak ve keyfini çıkarmak için yeterli vaktimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik’te otelimizde.

16 Nisan 2020, Perşembe: KOTOR- BUDVA- PODGORİCA- İSTANBUL / İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Dubrovnik’i geride bırakarak Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. 3 Saat süren bir yolculuk sonrasında Kotor’a ulaşıyoruz. Kotor Adriyatik’in en güzel şehirlerinden biri. Panoromik şehir turumuzda; Doç. Meydanı, Un Meydanı, Sv.Tripun Meydanı, Sv.Katerina Kilisesi, Avusturya Hapishanesi ve Karampana’yı (su tulumbası) görüyoruz. Sonra Budva’ya hareket ediyoruz. Kısa bir şehir turu yapıyor ve Podgorica’ya gidiyoruz. Podgorica gezisi ile tur programımız sona eriyor.

Havaalanına gidiyor ve dönüş yolcuğuna başlıyoruz. Saat 20.00 ‘de kalkan uçağımız 23.15 ‘de İstanbul’a iniyor. İzmir uçağımız, gece yarısını geçtikten sonra saat 01.35‘de. 17 Nisan’ın ilk saatlerinde, 02.55 civarında İzmir’de olmayı umut ederek güzel bir geziyi tamamlamış oluyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA NAKİT & BANKA 
İki kişilik odada kişi başı 1.000 € + Uçak bileti
Tek kişilik oda farkı 300 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 Ljubljana- Podgorica arası kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar,
 Rehberlik,
 3-4* otellerde 5 gece konaklama,
 Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri,
 Otoban ve otopark ücretleri,
 Şehir ve otel vergileri,
 Seyahat sağlık sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
 İzmir / Ljubljana – Podgorica/ İzmir arası uçak biletleri
 Öğle yemekleri
Vize ücreti (Yeşil Pasaporta vize yoktur)
 Yurt dışı çıkış harcı,
 Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri,
 65 Yaş üstü sigorta sürprim farkı
 Bahşişler

NOTLAR
 Bu program Ebruli Turizm’in operasyonudur.
 Müracaat sayısı 10 kişiye ulaştığında grup uçak biletleri alınmaktadır. Şu an için uçak biletleri 420 € civarındadır.
 Lütfen kayıt sırasında programı ile sözleşmeyi okuyup imzalamayı unutmayınız.
 Slovenya ve Dubrovnik için schengen vizesi gereklidir.
 Evrak eksikliği ya da farklı nedenlerden dolayı vize verilmemesinden acentemiz sorumlu tutulamaz
 2004 öncesi alınmış pasaportlara vize verilmemekte, vizeli olsa bile giriş-çıkışlarda sorun yaşanabilmektedir.
 Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ile kalkış saatini lütfen acentemizi arayarak kontrol ediniz.
 Fiyatlara dahil edilen seyahat sağlık sigortası 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 80 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır.
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle 1 yıl geçerliliği olan pasaport gereklidir.
 Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden Acentemiz sorumlu tutulamaz
 Ebruli Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
 Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, ülke koşullarına ve öngörülemeyen zorunlu durumlara göre değiştirilebilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ALSACE BÖLGESİ

03 - 07 Ekim 2020 / 4 Gece & 5 Gün
İzmir'den Direkt Uçuş
Şeker Bayramında bir masal diyarı, Romantik Yol, Şarap Yolu ...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.320,- € (Taksit olanakları)
1.320.00

SARDİNYA’DAN KORSİKA’YA

19 - 25 Eylül 2020/ 6 Gece & 7 Gün
THY ile Uçuşlar + 11 Yemek + Tüm Turlar dahil
Gennargentu sıradağlarından geçerek, Sardinya'nın güneyindeki tarihi başkent Cagliari'den, kuzeyindeki enfes Smeralda kıyılarına kadar harika bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2169 €
2195.00

PAPUA YENİ GİNE

14 - 24 Eylül 2020 /10 Gece & 12 Gün
Uçuşlar +14 Yemek + Tüm Turlar dahil
Uzak ufukların renkli insanları, çok az sayıda gezginin gidebildiği Papua Yeni Gine'de kapılarını açan büyülü bir dünya..

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 7.865 $
7.865.00

NAMİBYA & BOTSWANA & VICTORIA ŞELALELERİ

30 Temmuz - 12 Ağustos 2020 / 13 Gece & 14 Gün
Katar Havayolları ile
Başka bir doğa, başka bir dünya ile Namibya'nın kızıl çölleri, vahşi yaşam, safariler ve dünyanın en büyük şelaleleri!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.000 $ + UÇAK BİLETİ
5.000.00
error: Content is protected !!