ŞAVŞAT

Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir

05 - 08 Ağustos 2021, Çarşamba – Cumartesi

2.650.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Sakin Şehir (Citta Slow)
KAMİLET VADİSİ –TBETİ KİLİSESİ-KARAGÖL-LEKOBAN YAYLASI- NAÇADİREV GÖLÜ

Uçakla: İzmir>>> Trabzon>>> İzmir


Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir Cittaslow kenti olan Artvin/Şavşat, eşsiz doğal ve kültürel kaynak değerlerine, tarihi zenginliklere, özgün kırsal yerleşim kimliğine sahip ilçelerden biridir. Yaylaları, dağları, gölleri, ahşap mimarisi, milli parkları, tarihi eserleri ve yaban hayatı çeşitliliğiyle bir masal diyarını andırır. Yerel kimliğin vurgulandığı ve sürdürülebilir peyzajlar için önemli bir hareket olan Cittaslow tarafından, 2015’te yılında yapılan genel kurulda, Artvin/Şavşat’a “Sakin Şehir” ünvanı verilmiştir.

TUR PROGRAMI

05 Ağustos 2021, Çarşamba: İZMİR >> TRABZON -KAMİLET VADİSİ – MENÇUNA ŞELALESİ – ŞAVŞAT
Sabah 09.55‘de İzmir’den direkt olarak Trabzon’a uçuyoruz.11.45’de Trabzon’da olacağız. Hiç oyalanmadan bizi bekleyen aracımıza binerek Karadeniz sahil yolu boyunca yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Endemik bitki örtüsü ile doğa harikası bir yer olan Kamilet Vadisi. Sahil yolundan Arhavi’ye ulaştıktan sonra Kapistre Deresini takip ederek vadideki ilk durağımız Kamilet ve Soğucak derelerinin kesiştiği yerde bulunan ve taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olan Tarihi Çifte Kemer Köprüsünü görüyoruz. Tarihi köprüde fotoğraf molası verdikten sonra, vadinin içinde yürüyüş yapacağımız yere doğru bir süre daha araçla ilerliyoruz. Araçtan inince, hafif-orta derece zorlukta bir yürüyüşle Kamilet Vadisi canlılarını besleyen Mençuna Şelalesine kavuşuyoruz. Şelale kenarında serinledikten sonra manzaranın keyfini en hakiki yayla çayı ile çıkarıyoruz.

Sırada, sakin şehir Şavşat var… Her anı keyifle geçen yolcuğumuz Şavşat’ın muhteşem manzarasını izleyebileceğimiz Yavuzköy seyir terasında son buluyor. Bir süre sonra otele gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

06 Ağustos 2021, Perşembe: TİBETi KİLİSESİ – VELİKÖY – BALIK GÖL– ŞAVŞAT / KARAGÖL
Sabah kahvaltısından sonra, “Sakin Şehir Şavşat”ta ilk durağımız olan Tarihi Tibeti Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimiz kilise tarihi ve mimarisi hakkında bizi bilgi veriyor. Kilisenin çevresinde ahşap evlerin en güzel örneklerini de görüyoruz. Sonra da yöre insanları ile çay kahve içiyor, sohbet ediyoruz.

Veliköy sonrası zirvelere doğru tırmanışımız devam ediyor. Arsiyan Dağının eteklerindeki Balık ve Şırata göllerine gidiyoruz. Araçla Balık Gölü’ne vardıktan sonra, ormanın içine doğru yürüyüşe geçiyoruz. Hafif-orta zorlukta bir yürüyüşle Şırata Gölü’ne varıyoruz. Mevsimine göre su miktarı değişen gölde, yüzmek çok keyifli… Belki de Arsiyan’a karşı göle ayaklarınızı sarkıtarak serin suyun keyfini çıkarmak isteyebilirsiniz.

Göller sonrası bize yorgunluğumuzu unutturacak bir öğle yemeğimiz var. Ruhumuzu yollardaki manzaralarla, karnımızı yöresel yemeklerle doyurduktan sonra Sahara Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Milli park içerisinde bir heyelan set gölü olan Şavşat Karagöl’e geçiyoruz. Göl kıyısında güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Karagöl gezimizden sonra günümüzü noktalamak üzere doğada ender bulunan bir güzelliği göstermek için sizi sürpriz bir yere götürüyoruz. Umarız beğenirsiniz..

Konaklama ve akşam yemeği Şavşat’ta, aynı otelde.

07 Ağustos 2021, Cuma: MADENKÖYÜ – LEKOBAN YAYLASI – NACADİREV GÖLÜ
Kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşiyoruz ve rotamızı Şavşat’ın en yüksek ve en ekolojik köyü olma özelliği ile bilinen ayrıca çivisiz yapıları ile tanınan Bazgiret’e (Maden Köyü) çeviriyoruz. Tarifi güç bir ortamda yürüyor, doğanın tadına varıyor ve bir köy pansiyonunda öğle yemeğimizi alıyoruz.

Sıradaki hedefimiz, harika bir buzul gölü olan Nacadirev Gölü. Dileyenlerle buzul gölünde yüzerek serinliyoruz. Ardından, Lekoban Yaylasına geçerek sessizliğin tadını çıkarıyoruz. Dönüş yolunda bol ağaç ve orman manzarası dışında vadiye farklı bir açıdan bakma fırsatımız da oluyor. Ara ara dere kenarında yürüyüşler yaparak pansiyonumuza geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği aynı otelimizde (Şavşat)

08 Ağustos 2021, Cumartesi: ARTVİN – ATATEPE – TRABZON >> İZMİR
Sabah Kahvaltımızın ardından valizlerimizle birlikte aracımıza yerleşerek Artvin’e doğru gidiyoruz. Yola erkenden çıkabilirsek belki Borçka Karagöl’e de uğrayabiliriz. Artvin’de Atatepe’ye çıkarak, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflıyoruz.

Zamanımız müsait olursa, Çoruh Nehri kıyısında oldukça uzun bir zipline yapabiliriz. Daha sonra Karadeniz sahil yoluna çıkıyoruz ve gezimizin son durağı olan Çay Fabrikasına gidiyoruz. Çayın atölyelerden sofralarımıza ulaşırken geçirdiği işlemleri ve Karadeniz çayının demleme yöntemlerini kaynağında öğreniyoruz.

Çay fabrikası ziyareti sonrasında Trabzon Havaalanına gidiyoruz. Saat 20.05 uçağı ile İzmir’e geri dönüyoruz…

Fotoğraflarımıza bakarken, yaşadığımız bu 3 günün rüya olmadığını, dünyada, ülkemizde hala nefes alan eşsiz doğa alanları olduğunu ve onu içimize çekme şansını bulmuş olduğumuzu keyifle hatırlıyoruz…

TUR FİYATI

İş Bankası K. Kartlarına taksit (Vade farksız)
İki kişilik odada kişi başı: 2.650,- TL+ Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 500,- TL

ÇOCUK ÜCRETİ: Katılımcı sayısı rehber dahil 12 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle çocuk ücreti öngörülmemiştir..

UÇAK BİLETİ: Grup bileti katılımcı sayısı belli olduktan sonra alınır. Farklı kentlerden katılım olursa münferit bilet alınabilir.

Oda arkadaşı tavsiyesi veremiyoruz. Arkadaşınızı kendiniz bulmayı – ya da single konaklamayı planlayarak katılmanızı rica ediyoruz.

İNDİRİM: NAKİT ve BANKA YOLU ile yapılan ödemelerde kişi başı: 150,- TL

TURUN ZORLUK DERECESİ: Günde en fazla 5-6 saatlik, orta-zorluk derecesinde yürüyüş içerir. Diz, ayak, bel problemi ve ciddi bir sağlık sorunu olmayan katılımcılarımıza yönelik bir programdır. Katılımcılara ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Kişi sayısına uygun araçla ulaşım, 3 gece Şavşat’ta otelde konaklama, oteldeki sabah kahvaltıları, 3 akşam yemeği, rehberlik, seyahat sigortası, Milli park giriş ücretleri, otoban ve otopark ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemekleri, yemeklerde alınan içecekler, kişisel harcamalar.

NOTLAR:
 Bu turumuzda katılımcı sayısı en fazla 12 kişi olabilecektir. ( En az 8 kişi )
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilecek olup tur boyunca sabit kalacaktır.
 Oda arkadaşı tavsiyesi veremiyoruz. Arkadaşınızı kendiniz bulmayı – ya da single konaklamayı planlayarak tura katılmanızı rica ediyoruz.
 Covid -19 ile ilgili kişisel önlemlerinizi alınız ve maskelerinizi unutmayınız.
 Hava durumuna ve yürüyüşe uygun giysiler ile rahat ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı (şapka, güneş kremi – gözlüğü vs) yanınıza almayı unutmayın
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Günübirlik turlar seyahat sigortası kapsamında değildir. Günlük geziler ferdi kaza sigortası kapsamında araçla ilgili kazaları kapsar. Şu ana kadar hiçbir sigorta şirketi Covid-19 ile ilgili rahatsızlıkları sigorta kapsamında değerlendirmemiştir.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

BİR MACAHEL RÜYASI

26 - 30 Ağustos 2021, Perşembe –Pazar
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.950.00
error: Content is protected !!