SAMSUN-SİNOP-AMASYA-TOKAT

Uçakla: İzmir >> Samsun >> İzmir

25 - 29 Ağustos 2021, Çarşamba – Pazar

3.500.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Muhteşem bir doğa ve zengin yerel kültür içinde, Amazonlar’dan, Ferhat ile Şirin’e ve Osmanlı’ya uzanan bir yolculuk…


SAMSUN- KIZILIRMAK DELTASI- SİNOP- İNCEBURUN- HAMSİLOS KOYU-– BOYABAT BAZALT SÜTUNLARI- ŞAHİNKAYA KANYONU- AMASYA- TOKAT

TUR PROGRAMI

25 Ağustos 2021, Çarşamba: İZMİR >> SAMSUN
Akşam saatlerinde Samsun’a uçuyoruz. Geceleme Samsun’da.

26 Ağustos 2021, Perşembe: SAMSUN – KIZILMAK DELTASI – SİNOP
Sabah kahvaltısı sonrasında Samsun’u farklı bir gözle gezmeye başlıyoruz. Samsun’un kuruluş öyküleriyle başlayıp; Heredot’dan, Amazon’lardan, Strabon’dan, Miletli’lerden ve Amisos’dan söz ederken, önemli eserlerin sergilendiği Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Amisos Hazineleri bu müzenin en değerli parçalarını oluşturuyor. Ardından Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı gibi Samsun’un olmazsa olmazlarını gördükten sonra, yaklaşık 400 çeşit kuşun yaşam ve göç havzası olan Kızılırmak Deltası’nda (Unesco Dünya Mirası geçici listesinde) Kuş Gözlemevi’ne gidiyoruz. Bakalım hangi kuşları görebileceğiz?

Öğle yemeğinde dillere destan Samsun Pidesinin tadına bakıyoruz. Akşamüzeri Sinop’a gidiyoruz…

Sinop’ta gezilecek yerler kadar, Karadeniz’in en güzel ve ülkemizin en mutlu insanlarının yaşadığı söylenilen bu güzel kentte, limanda oturup “huzur” kelimesinin anlamını düşünmek veya model gemiler yapan küçük bir dükkanı dolaşmak da bize iyi gelecek.… Akşam yemeği ve konaklama, bu gece Sinop’ta.

27 Ağustos 2021, Cuma: SİNOP – HAMSİLOS KOYU- BOYABAT- ŞAHİNKAYA KANYONU
Sabah kahvaltısından sonra, UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesine alınan ünlü Sinop Kalesi ve Cezaevi ile Arkeoloji Müzesi gezmeyi hedeflediğimiz yerler arasında. Sinop’ta kalacağımız süre içinde Karadeniz kıyısındaki tek Selçuklu dönemi eseri olan Alaaddin Camii, Pervane Medresesi’ni de mutlaka göreceğiz.

Ardından, Türkiye’nin en kuzey noktası olan ve bir deniz feneriyle tanınan, İnceburun’a doğru yola çıkacağız. Ama yolumuz üstündeki Akliman’ı ve ülkemizin tek fiyordu olan Hamsilos’u da görmek istiyoruz.

Erfelek Şelaleri’nde suyun durumunu tur yaklaşırken tekrar soracağız. Ağustos sonu olması ve kurak bir mevsim geçirmemiz nedeniyle durumundan emin değiliz. Görülmeye değer bir durumda ise gideceğiz.

Sonra Boyabat’a gidiyoruz. Tarihi dokusu yakın zamana kadar neredeyse Safranbolu kadar iyi korunmuş olan bu şirin ilçe, son 15-20 yıl içinde büyük tahribat görmüş olsa da, hala kalbimizi ısıtacak ayrıntılarla dolu. Bazıları restore edilen konakların sıralandığı sokaklarda geziyor, fotoğraflarını çekiyoruz.

Boyabat’a bağlı Kurusaray köyündeki bazalt kaya sütunları, doğanın pek az benzeri olan mucizelerinden biri olarak ziyaretimizi bekliyor. Yaklaşık 3-5 milyon yaşında olduğu tahmin edilen bu oluşumun İskoçya ve İzlanda’da görülen örnekleri binlerce turisti çekerken burası ne yazık ki pek bilinmiyor…

Yolculuğumuz, son iki yıldır adını duyuran Şahinkaya Kanyonu’na doğru devam ediyor. İnanılmaz görüntüler sunan kanyonda hava uygun olursa tekne turu yapmak istiyoruz. Gezimizi tamamlayınca yola devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Amasya’dayız. Akşam yemeği ve konaklama.

28 Ağustos 2021, Cumartesi: AMASYA
Amasya çok güzel bir kent! Binlerce yıllık bir kültür birikimine de ev sahipliği yaparken, Yeşilırmak bir gerdanlık gibi kentin ortasından akıyor. Sabah kahvaltısından sonra UNESCO Dünya Kültür Mirasına aday Harşena Dağı ve Pontus Kralları Kaya Mezarlarından başlayarak Amasra turumuzu yapıyoruz. Restore edilmiş güzelim konaklar, Yalıboyu evleri, eski sokaklar, sayısız tarihi yapı, Osmanlı Şehzadelerinin öyküleri ile kayaların ortasında binlerce yıllık kültür birikimine ev sahipliği yapan bir hazine gibi bu şehir. Amasya sokakları, kalesi, kaya mezarları, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Mektepler, Kara Mustafa Paşa Camii, Burmalı Minare Camii, Azeriler Camii, 2. Bayezid Külliyesi ve medreseler ile Amasya’ya âlimler kenti unvanını kazandıran kitapların önemli bir bölümünün sergilendiği, Amasya Bayezid Yazma Eserler Kütüphanesi… Günü dolu dolu geçirsek de Amasya’ya doyamadan tekrar yola çıkıyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Tokat’ta…

29 Ağustos 2021, Pazar: TOKAT – SAMSUN >> İZMİR
Sabah kahvaltı sonrasında Tokat turumuza başlıyoruz. Bir yanı orta Anadolu, diğer yanı Karadeniz Bölgesinde olan Tokat, tarihsel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir kentimiz. Yazmacılık, basmacılık gibi Anadolu’nın geleneksel dokumalarında Tokat’ın özel bir yeri vardır. Gazioğlu Hanı, Taşhan belki bize fikir verebilir. Tokat‘ın eski mahalleri arasında dolaşıyor, Saat Kulesini görüyor, sayısız Han ve Hamamdan geriye kalan örneklere bakıp, turumuzu Tokat Müzesinde sonlandırıyoruz.

Öğle yemeğinden sonra Tokat’tan ayrılarak, farklı bir yoldan, Niksar – Erbağa- Taşova üzerinden geze geze Samsun’a geri dönüyoruz. Samsun – Çarşamba Havaalanından İzmir’e geri uçuşumuz saat 22.25‘de.

Farklı coğrafyaları gördüğümüz çok keyifli ve bol fotoğraflı bir gezinin sonunda vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

KONAKLAMA İŞ BANKASI K. KARTLARINA TAKSİT OLANAĞI 
İki kişilik odada kişi başı  3.500,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik (single) oda     800,- TL

GRUP UÇAK BİLETİ: Kayıt sayısı 10 kişi olduğunda grup bileti alınacaktır.
 İzmir – Samsun- İzmir gidiş / dönüş
 Uçak biletleri peşin nakit ya da tek slip olarak ödenir.
 Grup sayısı 12 olarak düşünüldüğü için çocuk fiyatı verilmemiştir. Yine de iki büyükle katılacak çocuk olduğunda bizi arayınız.

İNDİRİM:
 Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 150,- TL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Tur boyunca katılımcı sayısına uygun araç ile ulaşım ve turlar
 Samsun, Sinop, Amasya ve Tokat’ta birer gece olmak üzere 4 gece Y/P konaklama
 Otellerdeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (4)
 Rehberlik
 Seyahat sigortası
 Otoban ve otopark ücretleri, Milli Park giriş ücreti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
 İzmir / Samsun / İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 Tüm öğle yemekleri
 Yemeklerde alınan alkollü – alkolsüz içecekler
 Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 Otel ekstraları
 Şahinkaya Kanyonu’nda yapılabilirse tekne turu
 Yollarda yenilen yemekler, kişisel harcamalar

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Tur uçaklı olduğu için erken rezervasyon yaptırmanız rica edilir
 Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
 Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
 Uçak “Grup Biletlerimiz” bittikten sonra – uçak bileti fiyatı değişebilir.
 Otel isimleri tur çıkışı kesinleştiğinde verilir. Yöreye göre 3-4-5*oteller ve butik otelleri seçiyoruz.
 Bir yıl geçerli olacak Müze Kartı bu turda çok işinize yarayacaktır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANMAKTA OLAN KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

EBRULİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

URFA – GAZİANTEP & GÖBEKLİTEPE

24 - 26 Eylül 2021, Cuma - Pazar
Uçakla:İzmir >> Gaziantep - Diyarbakır >> İzmir
Gaziantep - Halfeti- Urfa- Göbeklitepe – Harran'da adım, adım...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.750.00

ANTAKYA KÜLTÜR TURU

17-19 Eylül 2021, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir >> Hatay >> İzmir
Tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik grupların barış içinde yaşadığı Antakya'da 3 günlük bir kültür turu...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.450 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.450.00

BİR MACAHEL RÜYASI

26 - 30 Ağustos 2021, Perşembe –Pazar
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.950.00

HEMŞİN YAYLALARI

15-20 Ağustos 2021, Pazar-Cuma
Trekking Programı
Fırtına Vadisi’nin eşsiz yaylalarında ağırlıklı olarak bir yürüyüş programı...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
3.750.00
error: Content is protected !!