PAMUKKALE – HİERAPOLİS- LAODİKEİA

Keyifli bir hafta sonu

13-14 Ocak 2024, Cumartesi – Pazar

5.650.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

Bu hafta sonu, dünya mirası kalıntıları, eşsiz ören yerlerini gezdikten sonra termal havuzlarda biraz stres atmak istiyoruz. Kalacağımız otel aynı zamanda sağlık hizmetleri veren bir tesis. Bu gezi hepimize iyi gelecek…


BEYAZLARA BÜRÜNMÜŞ BİR KUTSAL KENT


PAMUKKALE-HİERAPOLİS Doğal ve Kültürel Değerleriyle UNESCO Dünya Mirasına alınmış olup, LAODİKEİA da aday listesinde yer almaktadır…

TUR PROGRAMI

13 Ocak 2024, Cumartesi: LAODIKEIA
Sabah saat 07.30’da Karşıyaka / Bostanlı iskelesi yönündeki Havaş Durağında, 08.00’de Alsancak / Lozan Meydanında konuklarımızla buluşuyoruz. Aydın otobanı üzerinden Denizli’ye doğru hareket ediyor, arada bir mola vererek ilerliyoruz.

Öğleden sonra, Denizli ilinin 6 km. doğusunda, Lykos (Çürüksu) Vadisinde bulunan görkemli LAODİKEİA Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Kent 2013 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine alındı. Laodikeia, M.Ö. 3. yüzyılın ortalarında Seleukoslar (Suriye) Kralı, II. Antiokhos tarafından eşi Kraliçe Laodike adına kurulmuştur ve Roma Döneminin en görkemli kentleri arasında yer alır. MÖ. 1. yüzyılda Anadolu’nun en ünlü kentlerinden biri olur. Kazılarda ortaya çıkarılan büyük sanat eserleri bu döneme aittir. Romalılar Laodikeia’ya özel bir önem vermişler ve Kibyra (Gölhisar-Horzum) Conventus’unun merkezi yapmışlardır. İtibarını daima koruyan kent erken Bizans Dönemi’nde metropollük seviyesinde dini bir merkez olur.

Laodikeia Dinler Tarihi açısından önemli bir yerdir. İncil’de adı geçen 7 kiliseden biri olan “Kutsal Haç Kilisesi” burada yer alır. Bu nedenle kent onursal ilk “YEDİ KİLİSELER BİRLİĞİ” unvanına layık görülmüştür ve Hristiyanlık Dünyası’nın başlıca Hac Merkezlerinden biridir.

Çağlar içinden süzülüp gelen Laodikeia’yı ayrıntılı bir şekilde geziyoruz. Son yıllarda yapılan kazı ve araştırmalar hakkında bilgi alıyor, 2010 yılı kazılarında tespit edilen ve aynı yıl kazı çalışmaları tamamlanan Laodikeia (Hac) Kilisesini cam gezi bantları üzerinden dolaşıyoruz. M.S. 4. Yüzyıla tarihlendirilen Laodikeia Kilisesi ANASTYLOSİS, esaslı koruma, onarım, düzenleme, yayın çalışmaları, Avrupa Birliği Kültürel Miras / EUROPA NOSTRA AWARDS 2016 Mansiyon Ödülüne layık görülmüştü.

Günün sonunda otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale’deki termal otelimizde.

14 Ocak 2024, Pazar: TRAVERTENLER – HIERAPOLIS
Sabah kahvaltı sonrasında biraz daha termal keyfi yapıyoruz. Öğle saatlerinde otelden ayrılıyoruz. Önce Pamukkale’ye adını veren Travertenleri görmeye gidiyoruz. Her yıl milyonlarca meraklı gezginin ziyaret ettiği Pamukkale, bir doğa harikası! Termal suların hava ile teması sonucunda meydana gelen beyaz travertenlerin donmuş bir şelale misali kademeli şekiller oluşturduğu ve yer yer teras biçimli havuzlar meydana getirdiği Pamukkale’nin keşfi Roma Dönemi’ne kadar gidiyor. Pamukkale Travertenler’nin hemen yanında tüm görkemiyle ayakta duran HİERAPOLİS Antik Kenti kalıntılarınınbüyük bölümü de bu dönemden. Eşsiz güzellikteki TRAVERTENLER ile birlikte HİERAPOLİS kalıntıları, 1988 Yılından bu yana UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alıyor.

Travertenlerde bilgi alıp fotoğraflarımızı çektikten sonra, HİERAPOLİS Ören Yerine giriyoruz. Bergama kralı II. Eumenes tarafından M.Ö. 190 yılında kurulan Antik Kentin, efsanevi kahraman Telephos’un güzel karısı “Hiera”nın adını taşıdığı söylenir. Aynı zamanda kutsal şehir anlamına da gelir. Antik çağda ticaret yollarının merkezinde stratejik bir yeri olan bu büyülü kentin içinde dolaşıyoruz. Nekropol Alanını, Apollon Tapınağını, Tiyatroyu, Hamam ve Müze’yi görüyoruz…

Akşamüzeri İzmir’e geri dönmek üzere hareket ediyoruz. Oldukça zengin ve keyifli bir yolculuğu tamamlarken, vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA TAKSİT OLANAKLARI 
İki kişilik odada kişi başı:   5.650,- TL
Tek kişilik oda fiyat farkı.   2.250,- TL
0-6 Yaş çocuk: Sorunuz
İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 250,- TL
TAKSİT: Vakıfbank, Yapı Kredi World Kart, İşbank Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Kişi sayısına uygun araçla ile ulaşım
 Rehberlik
 1 gece konaklama,  (4-5 *) otelde konaklama
 Otelde akşam yemeği ve 1 sabah kahvaltısı
 Seyahat sigortası
 Otopark ve otoban ücretleri.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 Öğle yemekleri (2)
 Yemeklerde alınan içecekler
 Yolda alınan yemekler
 Ören yeri ve müze giriş ücretleri.
NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır
 Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir
 Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
 Tura son kayıt tarihi 09 Ocak 2024, Salı günüdür.
 Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 Geziye hava durumuna uygun rahat giysi ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
 Açık ve Kapalı termal havuz keyfi için mayo, havlu, terlik almayı unutmayınız.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir
SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar ve doğal felaketler sigorta kapsamı dışındadır.
 Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
İPTAL KOŞULLARI
 08.01.2024 tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir
 Son kayıt tarihi sonrasında, tur sabahı yapılan iptallerde veya herhangi bir nedenle tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
 Hava / yol durumu nedeniyle değişebilen koşullar, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Dikkat! Mazot fiyatlarındaki değişimler maalesef tur maliyetini etkilemektedir. Öngörülemeyen artışlarda tur fiyatının yeniden düzenlenmesi bir zorunluluk olmaktadır. Bu nedenle  tur fiyatlarının zaman zaman revize edilmesi gündeme gelebilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

SARDES & BİNTEPELER

04 Şubat 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Unesco Dünya Kültür Mirası adayı olan Sardes & Bintepeler, Anadolu'nun piramitleri Lidya Tümülüsleri ve Gölmarmara....
1.200.00

BURSA – İZNİK

26 - 28 Ocak 2024, Cuma - Pazar
Sömestre tatilinde
Dünya Kültür Mirası olan bir çevrede , Osmanlı İmparatorluğunun Doğuşu temasıyla; Yeşil Bursa, Cumalıkızık, Müze gibi İznik ve renkleri...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 9.600 TL (Taksit olanakları)
9.600.00

ANTİK MISIR

20 - 27 Ocak 2024, 7 Gece - 8 Gün
Özel Uçakla İzmir > Luksor – Aswan > Kahire > İzmir
Uzun bir aradan sonra, yeni yılda, Nezih hocamızın danışmanlığında görkemli bir Antik Mısır seyahati yapacağız. Geliyor musunuz?

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.550 USD (Taksit olanakları)
2.550.00

İZMİR / KEMERALTI CAMİLERİ

13 Ocak 2024, Cumartesi
Tarihçi Ahmet ÇANDIR Danışmanlığında
Bu hafta tarihçi danışmanımızla, Kemeraltı Camilerini gezip bilgi alacağız. Kentimizi oluşturan kültürel dokunun çok değerli noktalarına dokunacağız...
500.00
error: Content is protected !!