ÖDEMİŞ PAZARI & ÜZÜMLÜ YAYLASI ve LÜBBEY

Günübirlik Kültür Turları

06 Mart 2021, Cumartesi

185.00

  • (TAKSİT OLANAKLARI)

Bitki Uzmanı Danışmanlığında

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 10.30‘da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağında, 11.00’de Alsancak / Lozan Meydanı’nda buluşarak yola çıkıyoruz. Bayındır üzerinden Ödemiş’e gidiyoruz. Kahvaltı etmemiş olanlar için yolda kısa bir mola veriyoruz.

ÖDEMİŞ PAZARI, Ege Bölgesi’nin en güzel ve en büyük pazarlarından biridir. Her türlü meyve ve sebzenin bulunduğu, bol yeşillikli pazarı geziyoruz. Kadınlar pazarı- peynir pazarı gibi yöresel bölümleri gezmek ayrı bir zevk… Öğlende dileyenler Ödemiş Köftesi veya Töngül Pidesini tercih edebilirler.

Öğleden sonra Ödemiş’ten ayrılıyoruz. Pitoresk bir vadiden geçerek, Rahmanlar Çayı’nın doğduğu ÜZÜMLÜ YAYLASI’na gidiyoruz. Yeşilin farklı tonları içinde adeta bir gökkuşağı içinden geçiyoruz.. Bu arada birbirinden ilginç bitkiler hakkında bilgi alıyoruz. Kimilerini toplayıp çantalarımıza doldururken; kullanım alanlarını, hangisinin yararlı, hangisinin zararlı olduğunu öğreniyoruz. Vadideki yaşlı zeytin ağaçlarını saygıyla seyrediyoruz. Sonbaharın güzellikleri içinde eski köylerin arasından geçerek vadide yolumuza devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Su Çıktı’ya yürüyüş yapardık. Ama ne yazık ki artık böyle bir şansımız kalmadı. Yöreye yapılmaya çalışılan baraj nedeniyle su yolları ve köy yolları değişmiş.

Akşamüzeri, son yıllarda fotoğrafçıların da keşfettiği ve nefis kareler çektiği LÜBBEY’e gitmeyi planlıyoruz. Kartal yuvası”, “eşkıya sığınağı”, “efelerin evi”, “terk edilmiş köy” gibi sıfatlar yakıştırılan bu dağ köyü, günümüzde sadece birkaç kişinin yaşadığı bir hayalet yerleşim! Mütevazı ve minaresiz camii, dışarıdan harap gibi görünse de, ahşap işçiliğinin güzel örnekleri ve içini bir bahar manzarasına çeviren naif resimleri, hat örnekleriyle etkileyici…

Akşamüzeri epey fotoğraf çektikten sonra dönüşe geçiyoruz. Saat 18.30-19.00 civarında İzmir’de olmayı planlıyor ve bir başka gezide buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI: 185,- TL

(T. İş Bankası Kredi Kartlarına Taksit olanakları)

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler, kişisel alışverişler.

BİLGİ: Aracımıza Pandemi kurallarına uygun sayıda katılımcı alabildiğimiz için yerimiz kısıtlıdır. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

HAREKET: Turumuzun hareket saati Pandemi Yönetmeliklerine göre belirlenmekte olup, tur çıkış tarihindeki güncel duruma göre  değiştirilebilir. 

NOTLAR:

 Turumuz tek araç ve en fazla 15 kişiye göre planlanmış olup katılımcı sayısı sınırlıdır.
 Yol emniyeti açısından bu turumuz 27 kişilik araçla yapılacaktır.
 Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
 Son kayıt tarihi 03 Mart Çarşamba günüdür.
 Araçlarımızda oturma düzeni ve geziler pandemi önlemlerine uygun mesafelerde yapılacaktır.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez ancak Pandemi önlemi olarak araçta hep aynı yerde oturmanız tavsiye edilir.
 Katılım için HES KODU ve TC NUMARASI verilmesi zorunludur.
 Geziye hava durumuna uygun giysiler, rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar ile gelmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda organizasyon programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Tura son kayıt tarihi olan 03 Mart öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 03 Mart sonrasında, tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

18 Nisan 2021, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
280.00

MANİSA KÜLTÜR TURU

11 Nisan 2021, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Osmanlı Dönemi ekseninde bir Manisa Turu; Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...
200.00

KINIK – SOMA – DARKALE

28 Mart 2021, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Eski camiler, 19.yy mimarisinin örnekleri, hüzünlü ve şiirsel bir tablo içinde tarihi yapılar... Gezmelere ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız görüntüler...
230.00

YUKARI KAİKOS / BAKIRÇAY HAVZASI

14 Mart 2021, Pazar
Tarihsel Coğrafya Turları
Antik Çağ'dan Osmanlı'ya ve günümüze uzanan bir bolluk-bereket bölgesinde oldukça zengin, yeni bir rota ....
230.00