ÖDEMİŞ PAZARI & ÜZÜMLÜ YAYLASI ve LÜBBEY‘DE SONBAHAR

Günübirlik Kültür Turları

21 Kasım 2020, Cumartesi

185.00

  • (TAKSİT OLANAKLARI)

Bitki Uzmanı Danışmanlığında

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30‘da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağında, 08.00’de Alsancak / Lozan Meydanı’nda buluşarak yola çıkıyoruz. Bayındır üzerinden Ödemiş’e gidiyoruz. Kahvaltı etmemiş olanlar için yolda kısa bir mola veriyoruz.

ÖDEMİŞ PAZARI, Ege Bölgesi’nin en güzel ve en büyük pazarlarından biridir. Her türlü meyve ve sebzenin bulunduğu, bol yeşillikli pazarı geziyoruz. Kadınlar pazarı- peynir pazarı gibi yöresel bölümleri gezmek ayrı bir zevk… Öğlende dileyenler Ödemiş Köftesi veya Töngül Pidesini tercih edebilirler.

Öğleden sonra Ödemiş’ten ayrılıyoruz. Pitoresk bir vadiden geçerek, Rahmanlar Çayı’nın doğduğu ÜZÜMLÜ YAYLASI’na gidiyoruz. Sarının, turuncunun, kırmızının ve yeşilin farklı tonları içinde adeta bir sonbahar gökkuşağı içinden geçiyoruz.. Bu arada birbirinden ilginç bitkiler hakkında bilgi alıyoruz. Kimilerini toplayıp çantalarımıza doldururken; kullanım alanlarını, hangisinin yararlı, hangisinin zararlı olduğunu öğreniyoruz. Vadideki yaşlı zeytin ağaçlarını saygıyla seyrediyoruz. Sonbaharın güzellikleri içinde eski köylerin arasından geçerek vadide yolumuza devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Su Çıktı’ya yürüyüş yapardık. Ama ne yazık ki artık böyle bir şansımız kalmadı. Yöreye yapılmaya çalışılan baraj nedeniyle su yolları ve köy yolları değişmiş.

Akşamüzeri, son yıllarda fotoğrafçıların da keşfettiği ve nefis kareler çektiği LÜBBEY’e gitmeyi planlıyoruz. Kartal yuvası”, “eşkıya sığınağı”, “efelerin evi”, “terk edilmiş köy” gibi sıfatlar yakıştırılan bu dağ köyü, günümüzde sadece birkaç kişinin yaşadığı bir hayalet yerleşim! Mütevazı ve minaresiz camii, dışarıdan harap gibi görünse de, ahşap işçiliğinin güzel örnekleri ve içini bir bahar manzarasına çeviren naif resimleri, hat örnekleriyle etkileyici…

Akşamüzeri epey fotoğraf çektikten sonra dönüşe geçiyoruz. Saat 19.00 civarında İzmir’de olmayı planlıyor ve bir başka gezide buluşmak üzere, vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI: 185,- TL

(T. İş Bankası Kredi Kartlarına Taksit olanakları)

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti,
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve içecekler, kişisel alışverişler.

BİLGİ: Aracımıza Pandemi kurallarına uygun sayıda katılımcı alabildiğimiz için yerimiz kısıtlıdır. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

NOTLAR:
 Turumuz tek araç ve en fazla 15 kişiye göre planlanmış olup katılımcı sayısı sınırlıdır.
 Yol emniyeti açısından bu turumuz 27 kişilik araçla yapılacaktır.
 Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
 Son kayıt tarihi 18 Kasım Çarşamba günüdür.
 Araçlarımızda oturma düzeni ve geziler pandemi önlemlerine uygun mesafelerde yapılacaktır.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez ancak Pandemi önlemi olarak araçta hep aynı yerde oturmanız tavsiye edilir.
 Katılım için HES KODU ve TC NUMARASI verilmesi zorunludur.
 Geziye hava durumuna uygun giysiler, rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar ile gelmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda organizasyon programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Tura son kayıt tarihi olan 18 Kasım öncesinde yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 18 Kasım sonrasında, tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ALİNDA – ALABANDA

15 Kasım 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Marsyas Vadisinde Karya kentleri, Makedonyalı Aleksandros ile ona evlâdı gibi sahip çıkan Prenses Ada'nın öyküsü...
250.00

ANTİKÇAĞ’DA İZMİR / SMYRNA

08 Kasım 2020, Pazar
Kent Kültürü Turlarımız
Bayraklı'da başlayacak olan gezimizde Homeros’un gezdiği sokaklarda onun izlerini takip edecek, sonra İskender'in düşünde gördüğü kenti keşfedecek ve Antik Çağ İzmir'inin sırlarını konuşacağız...
140.00

BERGAMA / PERGAMON

01 Kasım 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Bergama'ya, bir dünya mirasını ziyarete gideceğiz. Birbiri içine geçen çağların şifresi dile gelirken, kuytu bir vadide kabuğuna çekilen Asklepion'da antik çağ hekimlerinin bilgeliğine kulak vereceğiz...
200.00

EGE‘DE HİTİT İZLERİ – SURATKAYA

31 Ekim 2020, Cumartesi
Günübirlik Turlar
Her türlü tedbirimizi alarak doğanın derinliklerine, Bafa Dağlarının arka yüzüne gidiyoruz bugün. Bakir bir dünyada pek az kişinin gördüğü Hitit İzlerine tanık olmaya...
230.00
error: Content is protected !!