NYSA & YENİPAZAR & ARPAZ

Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

10 Mart 2024, Pazar

1.300.00

Menderesʼin hayat verdiği topraklar

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında…

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka/Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş Durağında,  08.00’de Alsancak/Lozan Meydanı’nda gezginlerimizle buluşuyoruz.  Aracımızla Aydın istikametine doğru ilerliyoruz. Yol güzergahında çevremizde gördüğümüz Bademgediği Tepe (Puranda), Metropolis, Cellat Gölü, Belevi Mausoleionu, Tralleis, Atça ve diğer yerler üzerine sohbet ederek ilerliyoruz. 
 
İlk durağımız Sultanhisar ilçesindeki Nysa antik kenti. Amasyalı antik coğrafyacı Strabon’un eğitimini yaptığı ve derin bir vadiyle ortasından bölündüğü için “çifte kent” olarak adlandırdığı şehir, günümüzde çarpıcı kalıntılarıyla görülmeye değer. Bilhassa son yıllarda sürdürülen kazı ve ayağa kaldırma çalışmaları şehri oldukça değiştirmiş. Eskiden oturma yerlerinde bitmiş zeytin ağaçlarıyla çok romantik bir görünümü olan tiyatroda, kalıntıları korumak için zeytin ağaçları söküldüyse de, sahne binasındaki Dionysos’un yaşamından kesitler içeren kabartmalar yapıyı özel kılıyor. Antik şehirde bir bölümü vadi tarafından yutulmuş stadion, sütunlu caddeler, agora, kütüphane, hamam, “gerontikon” adı verilen meclis binası ve gymnasion gezip göreceğimiz önemli kalıntılar olacak.
 
Buraya kadar gelmişken Yenipazar pidesi yemeden geçmek yazık olur! Türkiye’nin “citta slow”ları arasında yerini alan bu şirin ilçemizde yemek sonrasında Yörük Ali Efe Müzesi’ni gezecek, Batı Anadolu Kuvayı Milliye güçlerinin bu önderinin hayatından ve o günlerin tarihinden bahsedeceğiz. Günün geri kalanında konumuz 18-19. yüzyılın “ayan” adı verilen yerel beylerinin yaşamlarından kesitler olacak. Bu amaçla önce Donduran Köyündeki “Beyler Kulesi”, sonra Arpaz’daki “Arpaz Beyi Kulesi ve Konağı” gezeceğimiz yerler arasında. Her biri Avrupa Ortaçağ şatolarını hatırlatan bu ilginç yapılar üzerine sohbet ederek, Atçalı Kel Mehmet’i anarak günümüzü sonlandıracağız.

TUR FİYATI: 1.300,- TL

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Ören yeri ve müze giriş ücretleri, öğle yemeği.

NOTLAR:
 Turlarımıza katılım tek araçla sınırlı olduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez.
 Tura son kayıt tarihi, 07 Mart 2024, Perşembe günüdür.
 Gezimiz ören yerlerinde yürüyerek yapılmaktadır. Bu nedenle hava durumuna uygun rahat giysi ve ayakkabılarla gelmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda program değişikliği yapma hakkını saklı tutar..

İPTAL KOŞULLARI
 Tura son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Turlarımız hafif yağmurlu ve mevsim normallerine uygun soğuk nedeniyle iptal edilmez.
 Ancak şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Dikkat! Olası yeni vergiler ve mazot fiyatlarındaki değişimler maalesef tur maliyetini etkilemektedir. Öngörülemeyen artışlarda tur fiyatının yeniden düzenlenmesi gündeme gelebilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

UŞAK – BLAUNDOS – NAIS

09 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Her anı zengin bir görsellikle dolu, keyifli bir tur programına davetlisiniz; Dillere destan Karun Hazinesi, İonia-Lydia-Pers sanatları, bir kartal yuvasını andıran Blaundus ve Inay'ın su kaynakları...
1.600.00

STRATONİKEİA ve LAGİNA

02 Haziran 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Dünyanın mermerden inşa edilmiş en büyük kentlerinden biri olan Stratonikeia, Arkaik dönemden, Cumhuriyet dönemi yapılarına değin nadir bir kent dokusuna sahiptir ve çok güzel bir doğal çevre içinde yer...
1.600.00

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

26 Mayıs 2024, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
1.700.00

TUNCELİ – KEMALİYE

22-25 Mayıs 2024, Çarşamba - Cumartesi
Ters laleler, ağlayan gelinler açarken...
Tunceli – Munzur Vadisi – Taşyol - Kemaliye - Onar Köyü - Arapgir! Buraları görmeden, Anadolu’yu gördüğünüze emin olmayın dostlar!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 15.250 TL +...
15.250.00
error: Content is protected !!