NYSA & PAMUKKALE & APHRODİSİAS

Otobüsle...

29 Şubat -01 Mart 2020, Cumartesi – Pazar

665.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

 Hierapolis-Pamukkale (Denizli) 1988 (Karma Miras Alanı)
 Aphrodisias (Aydın) 2017

TUR PROGRAMI

29 Şubat 2020, Cumartesi: NYSA – PAMUKKALE
Sabah saat 08.45’te Karşıyaka / Bostanlı iskelesi yönündeki Havaş durağında, 09.10’da Alsancak / Lozan Meydanında konuklarımızla buluşuyoruz. Hareket ederek, Aydın otobanı üzerinden Nysa Ören yerine doğru ilerliyoruz. Kahvaltımızı araçta ikram edeceğimiz gevrek- tostlarla yapıyoruz.
İlk durağımız Sultanhisar ilçesindeki NYSA antik kenti. Amasyalı antik coğrafyacı Strabon’un eğitimini yaptığı ve derin bir vadiyle ortasından bölündüğü için “çifte kent” olarak adlandırdığı şehir, günümüzde çarpıcı kalıntılarıyla görülmeye değer. Özellikle son yıllarda sürdürülen kazı ve ayağa kaldırma çalışmaları kenti oldukça değiştirmiş. Eskiden oturma yerlerinde bitmiş zeytin ağaçlarıyla çok romantik bir görünümü olan tiyatroda, kalıntıları korumak için zeytin ağaçları söküldüyse de, sahne binasındaki Dionysos’un yaşamından kesitler içeren kabartmalar yapıyı özel kılıyor. Antik şehirde bir bölümü vadi tarafından yutulmuş STADION tadion, SUTUNLU CADDELER, AGORA, KÜTÜPHANE, HAMAM, “GERONTİKON” adı verilen MECLİS BİNASI ve GYMNASİON gezip göreceğimiz önemli kalıntılar olacak.

Öğle yemeğimiz biraz gecikecek. Buraya kadar gelmişken lezzetli Nazilli pidelerinin tadına bakmaya ne dersiniz? Yemekten sonra vaktimiz müsait olursa, size “Arpaz Beyi Kulesi ve Konağı”nı göstermek, 18-19. yüzyılın “ayan” adı verilen yerel beylerinin yaşamları hakkında sohbet etmek isteriz.

Yolculuğumuz Pamukkale’ye doğru devam edecek. Pamukkale’de bir doğa harikası olan travertenlere baktıktan ve fotoğraflarımızı çektikten sonra otele giriş yapacağız. Bundan sonrası sohbet, termal keyfi, akşam yemeği ve konaklama…

01 Mart 2020, Pazar: APHRODİSİAS
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyor ve Aphrodisias‘a gidiyoruz. Aphrodisias, oldukça iyi korunmuş anıt yapıları ile değerli bulgular veren bir Arkeolojik alandır. 2017 Yılında Unesco Kültür Mirası olarak evrensel bir değer kazanmıştır. Ören yerine girdiğinizde, hayli büyük, zengin ve çok gelişmiş bir kentle karşılaşırsınız. Onbin kişilik tiyatro, 30 bin kişilik stadyum, beş büyük mekândan oluşan hamam, agora, kamu binaları, Aphrodisias’ın ulaştığı uygarlık düzeyini gözler önüne serer.

Aphrodisias, MÖ 1. yüzyıldan MS 6. yüzyıla kadar Anadolu ve Akdeniz’in önde gelen sanat ve kültür merkezlerinden biriydi. Kentte çok sayıda tıp araştırmacısı, mimar, düşünür ve şair yetişmiş; heykeltıraşlık, tıp, matematik ve astronomi alanlarında eserler vermişlerdi. “Aphrodisias Heykel Okulu”, Antik Roma ve Yunan sanatına damga vuran heykel ustaları yetiştirmişti. Öte yandan, Aphrodisias Neolitik çağdan günümüze değin neredeyse 8.000 yıldır kesintisiz olarak yerleşildiği bilinen bir kenttir. Sonradan üzerine tiyatro yapılan höyük, M.Ö. 5000’lere kadar giden Prehistorik bir yerleşim alanıdır.

Bugün biz de kentin görkemine yaraşır bir tur yapıyoruz. Ören yerini adım adım geziyoruz; TİYATRO, HADRİANUS HAMAMLARI, AGORA, APHRODİTE TAPINAĞI, STADYUMU görüyor ve ören yerindeki mezarı başında Prof. KENAN ERİM’i saygıyla anıyoruz…

Öğlende ören yerine yakın bir restoranda yemeğe gidiyor ve sonra kaldığımız yerden tura devam ediyoruz. Son olarak kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği, APHRODISIAS MÜZESİNİ geziyoruz. Müzede sergilenen Sebasteion Kabartmalarına hayran oluyoruz.

Turumuz tamamlanınca yola çıkarak İzmir’e dönüyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA  K.KARTINIZA GÖRE 5 /6 TAKSİT OLANAĞI
İki kişilik odada kişi başı   665,- TL
Tek kişilik oda fiyat farkı   125,- TL
0-6 Yaş çocuk    300,- TL
7-11 Yaş çocuk    450,- TL

* Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan peşin ödemelerde kişi başı: 35,- TL indirim,
Kredi Kartı ile tek slip ödemede 20,- TL indirim yapılır.

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank – Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın kartın özelliğine göre taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kişi sayısına uygun araçla ulaşım, rehberlik, ilk gün araçta kahvaltılık gevrek- tost ikramı, 4* otelde 1 gece konaklama, 1 akşam yemeği ve sabah kahvaltısı, seyahat sigortası, otopark ve otoban ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri ( 2), yemeklerde alınan içecekler, yolda alınan yemekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bu sürede ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.
* Konaklamalı turlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
* Tura son kayıt tarihi 21 Şubat 2020, Cuma günüdür.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanız, tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Havuza girmek isterseniz mayonuzu almayı unutmayınız.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* 21 Şubat 2020, Cuma gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sözleşme kuralları geçerlidir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

16-20 Temmuz 2020, Perşembe- Pazartesi
Uçakla: İzmir/ Trabzon & Kars/ İzmir
Yemyeşil ormanlar, dumanlı dağlar, göller, nehirler, yaylalar bekliyor bizi...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: FİYAT HAZIRLANIYOR+UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
00.00

FARKLI BİR DOĞU ANADOLU

13- 17 Haziran 2020, Cumartesi –Çarşamba
Uçakla: İzmir /Sivas & Malatya/ İzmir
Sivas, Erzincan, Tunceli, Munzur Vadisi, Ovacık, Elazığ, Malatya'da doğa, tarih, yaşam...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.400 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.400.00

HAKKARİ – VAN

10-14 Haziran 2020, Çarşamba – Pazar
Uçakla: İzmir / Van / İzmir
Küçük bir grupla yeni bir Hakkari-Van gezisi yapıyoruz. Demişler ki; görürsen her yer güzel ama burası apayrı güzel!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.300 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.300.00

GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS

24 - 26 Mayıs 2020, Pazar-Salı
Şeker Bayramında
Şeker bayramında; Salda Gölü, Burdur, Isparta, Yalvaç /Psidia Antiokheia'sı, Beyşehir, Eflatunpınar, Eğirdir, Sagalassos!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.250 TL (Taksit olanakları)
1.250.00
error: Content is protected !!