MSC POESIA ile BALTIK BAŞKENTLERİ

Promosyon!

20 Ağustos 2022 / 07 Gece – 08 Gün

899.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

***PROMOSYON***

TUR ROTASI / 07 GECE – 08 GÜN

TARİH LİMAN ÜLKE VARIŞ KALKIŞ
20.08.2022 Kopenhag DANİMARKA 18:00
21.08.2022 Warnemünde ALMANYA 07:00 17:00
22.08.2022 Denizde Seyir
23.08.2022 Helsinki FİNLANDİYA 08:00 19:00
24.08.2022 Tallinn ESTONYA 07:00 18:00
25.08.2022 Stockholm İSVEÇ 08:00 18:00
26.08.2022 Denizde Seyir
27.08.2022 Kopenhag DANİMARKA 09:00

PROGRAM DETAYLARI

1. Gün İstanbul – Kopenhag
İstanbul SABİHA GÖKÇEN Havalimanında uçuştan 3 saat önce hazır bulunuyoruz ve check-in işlemlerimizin ardından Kopenhag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Kopenhag’a inişimizin ardından 5* MSC Poesia transferimiz gerçekleşiyor.

2. Gün Warnemünde | Hamburg Şehir Turu
Gemimiz Almanya’nın Kiel limanına yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Hamburg Şehir Turu’na katılabilirler. Almanya’nın tarihi Donanma Üssü’nden Hamburg’a yapılacak 1,5 saatlik otobüs yolculuğundan sonra, ülkenin en zengin ve Aristokrat kesiminin yerleşim için tercihi olan Hamburg’a varıyoruz. Aşağı ve Yukarı Alster Gölleri’nin çevresinde kurulan şehir gezimizde göl çevresini dolaşıp, kırmızı fenerli St Pauli Caddesini geçip, St Michaelin ve savaş anıtı olarak simgelenmiş St Nikolai Kiliselerini gördükten sonra 115 yaşındaki Neo Rönesans ve Barok karması mimari şaheser Rathous’un çevresinde serbest zamanımızı değerlendireceğiz. Kuğular ile fotoğraf çektirmek veya keyifli alışveriş yapmak… kararı siz verin.

3. Gün Denizde Seyir
Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. Gün Helsinki | Helsinki Şehir & Porvoo Turu
Finlandiya’nın Helsinki şehrine yanaşan gemimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Helsinki Şehri & Porvoo” turuna katılabilir. Yapacağımız panoramik gezinin ardından turumuzun ardından yaklaşık 1 saatlik bir otobüs yolculuğumuzun ardından Porvoo şehrine varıyoruz. Porvoo, Finlandiya’nın en eski ikinci şehri. Son zamanlarda günübirlik olarak ve hafta sonu gezmek için gelenlerin uğrak şehirlerinden olan Porvoo şehrinin en çok bilinen özelliği, nehir kenarındaki sevimli kırmızı tahtalı evleri. Buraya özgü eski kırmızı renkli evlerin yan yana sıralandığı mahallede çeşitli antikacılar, butikler, yerel ürünler satan dükkanlardan bekli de hiç ummadığınız kadar alışverişi burada yapacaksınız. Masalsı bir güzelliğe sahip olan bu şehirde yürüyüş turu ve serbest alışveriş zamanının ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5. Gün Tallin | & Tallinn Şehri & Eski Şehir Turu
Gemimiz Tallin’e yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Tallin Şehri & Eski Şehir Turu” na katılabilirler. Şehrin belli başlı yerlerinden geçerek 150 bin izleyici kapasiteli doğal bir anfi-tiyatro olan Song Festival Grounds’da fotoğraf çekmek üzere mola vereceğiz. Burada 1988’den devrim için 300 bin kişi şarkı söylemiştir. Her 5 senede bir şarkı yarışmaları düzenlenir. Daha sonra, şehre 2 km. uzaklıkta yer alan ve Büyük Petro’nun Sarayı’nın bulunduğu Kadriog’un parkına gideceğiz. Turumuza her yıl uluslararası regattalara ev sahipliği yapan, olimpik yatçılığın bir merkezi haline gelmiş Pirita Marina’la devam edeceğiz. Yol üzerinde bulunan St. Birgit Kadınlar Manastırı (dışarıdan) ve Estonya’nın ünlü heykeli Russalka (denizkızı) abidesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza, Tallin’in en güzel yeri olan eski şehirle devam edeceğiz. Yürüyüşümüze üst şehirden başlayarak, günümüzde Estonya parlamentosunun binası olan Toompea Kalesi’ni, Rus Ortodoks Kilisesi Alexander Nevsky’yi ve Gothic Dome Kilisesi’ni göreceğiz. Üst şehirden görülen harika manzaranın tadını çıkardıktan sonra. şehirin aşağısına inip dar ve dolambaçlı sokaklarından geçecek, XV. yy eczanesi Town Hall’a varmadan önce Blackheads Brotherhood’un ve daha pek çok Ortaçağ tüccarının evini ve Great Guild’i göreceğiz ve Belediye Sarayı Meydanı’nda alışveriş yapma imkanına sahip olacağız.

6. Gün Stockholm | Vasa Müzesi & Stockholm Şehir Turu
Gemimiz İsveç’in Stockholm şehrine yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Vasa Müzesi & Stockholm Şehri” turuna katılabilirler. Kuzeyin Venedik’i olarak kabul edilen Stockholm’u gezmeye şehrin en yüksek yerlerinden biri olan Södermalm bölgesindeki Fjallgatan caddesinden başlayacağız. Burada kısa bir fotoğraf molası vererek, güzel bir Stockholm ve liman manzarası seyredeceğiz. Şehrin tarihi bölümünü oluşturan, 3 ada üzerine kurulmuş Kraliyet Sarayı’nın ve Katedral’in yer aldığı Gamle Stan’a (eski şehir) geçip kaldırım taşlı, dar sokaklarda rehberimizle beraber yürüyeceğiz. Eski şehirde serbest zaman verdikten sonra turumuza otobüsle devam ederek, Kungsgarden, Kraliyet Opera Binası, Ulusal Müze, Kraliyet Tiyatrosu ve Grand Hotel, her sene Nobel ödülleri sonrası akşam yemeğinin verildiği Kraliyet Belediye Sarayı’nı dışarıdan görme imkanına sahip olacağız. Son olarak şehir dışında bulunan 1628 yılında batan Eski Vasa gemisinin bulunduğu Vasa Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından gemimize dönüş sağlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

7. Gün Denizde Seyir
Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

8. Gün Kopenhag – İstanbul
Gemide alacağımız kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kopenhag havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

FİYAT LİSTESİ

KATEGORİ 20.08.2022
İÇ BELLA KABİN 899 €
İÇ FANTASTİCA KABİN 999 €
DIŞ BELLA KABİN 1.099 €
DIŞ FANTASTİCA KABİN 1.199 €
BALKONLU BELLA KABİN 1.249 €
BALKONLU FANTASTİCA KABİN 1.349 €
TEK KİŞİ FARKI (VERGİ DAHİLDEN) 70%
3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN 849 €
3. VE 4. KİŞİ 17 YAŞ ALTI ÇOCUK 599 €
HAVAİMANI VE LİMAN VERGİLERİ 420 €
FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Pegasus Havayolları ile Istanbul Sabiha Gökçen – Kopenhag – Istanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
GRUP 20 KİŞİ OLDUĞU TAKTİRDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.
Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
Havalimanı ve liman vergileri. (420€)
Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.
Gemideki eğlence ve şovlar.
Fitness & Spor salonu kullanımı.
Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında ödeyebilir.
Sağlık hizmetleri.
Kara turları.
Kişisel Harcamalar.
İç hat bağlantı uçuşları.
Gerekli vize ücreti (Çok girişli schengen vizesi)
Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler.
Yurtdışı çıkış harcı kişi başı 50 TL.

GRUP UÇUŞ BİLGİLERİ
PC1071 SAW CPH 09:35 – 11:55
PC1074 CPH SAW 15:50 – 20:00

İPTAL İADE ŞARTLARI
Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100
Uçak biletleri rezervasyon esnasında kesileceğinden uçak bileti tutarı %100 iptal cezası uygulanmaktadır.

AŞI VE COVİD GEREKSİNİMLERİ
Programa katılım için tam aşılı olmak gerekli. Misafirlerimizin en son aşısı tur bitiş tarihinden 8 ay önce olmuş olması gerekli. Daha eski aşı olan misafirler gemiye alınmamaktadır. En yeni aşısı tur hareketinden tarihinden 14 gün önce yapılmış olması gerekli.
Son 6 ay içerisinde covid-19’dan kurtulmuş olan misafirlerimiz gemiye aşısız bir şekilde katılabilir. Covid’den kurtulduğunu AB sertifikalı bir belge ile kanıtlaması gerekli.
Programa katılacak misafirlerimiz yanlarında aşı sertifikalarının çıktılarını bulundurmalıdır.

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER
Programda belirtilen saatler Pegasus Hava Yolları MSC şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

GEMİ ŞİRKETİ VE KAPTAN TURDAN ÖNCE YA DA TUR ESNASINDA ROTA VE LİMANLARDAKİ SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR.

Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 USD provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için) gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç bir zamana kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.
Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
Gemide Amerikan Doları para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır.
Tur esnasında gemi çalışanlarına fiziksel şiddet ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.

YAPACAĞINIZ SEYAHATİNİZDE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!