LAPLAND ve KUZEY IŞIKLARI

Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.

30 Aralık 2021 – 02 Ocak 2022, Perşembe - Pazar

2.499.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT

Yılbaşında Kuzey Işıkları
LAPLAND
ROVANIEMI / FİNLANDİYA

TUR PROGRAMI

30 Aralık 2021: İstanbul – Rovaniemi
İstanbul Hava Limanında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nin TK 1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.40’de Rovaniemi ‘ye uçuş. Yerel saat ile 12.10’de varışımızı takiben burada bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşma. Muhteşem arktik orman manzaraları eşliğinde Rovaniemi’deki otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimize yürüyerek 10 dakika mesafede olan Kuzey Kutbu’nun en heyecan verici noktası Santa Claus ( Noel Baba ) Köyü’nü ziyaret edebilirler. Burada Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

31 Aralık 2021:Rovaniemi – Ren Geyiği Safarisi & Husky Safari & Kar Motorları ile Kuzey Işıkları Safarisi
Otelimizdeki açık büfe sabah kahvaltımızın ardından özel bir geyik çiftliğine gidiyor ve burada Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken bölgeye özel hikayeler dinleme imkanına sahip olacağız. Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikasına da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi hafif olarak Somon Çorbası şeklinde çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız.( Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir.) Turumuz sonrası otelimizde serbest zaman. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avlamak için Lapland ormanlarında kar motorları ile safariye çıkacağız. Geceleme otelimizde.

01 Ocak 2022: Rovaniemi – Buz Otel Gezisi
Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, her sene yeniden inşa edilen ilginç yapi BUZ OTEL’i ziyaret ediyoruz .Burada buzdan yapılmış biri birinden ilginç temalı heykelleri görecek ve bölgenin özel yemeği olan ateşte pismis somon baliğini ögle yemeği olarak alacağız. Buz otel ziyareti sonrası otelimize dönüyoruz. Öğleden sonra kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra özel otobüsümüzle Rovaniemi’nin kuzey bölgelerinde Kuzey Işıkları avına çıkacağız ve ardından sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

02 Ocak 2022: Rovaniemi – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Saat 11:30’da otelimizden ayrılıyor ve hava limanına hareket ediyoruz. THY’nin TK 1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:20’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 18.25’te İstanbul’a varış turumuzun sonu…

TUR FİYATI

2 kişilik odada kişi başı 2.499,- Euro
Tek kişilik oda (Single ) fark ödemesi     590,- Euro
Aynı odada 3.kişi (4 yaş ve üstü yetişkin) 2.399,- Euro

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR 
 THY ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Scandic Rovaniemi Hotel’de 4 gece konaklama, otelde 3 sabah kahvaltısı
 Buz otel gezisi
 3 Akşam yemeği (Otelde)
 Ren geyiği sürüşü ve çiftlik ziyareti
 30 Dakikalık Husky sürüşü ve çiftlik ziyareti
 Özel otobüs ile kuzey ışıkları gezisi
 Kar motorları ile kuzey ışıkları safarisi
 Seyahat Sağlık Sigortası
 İkinci ve üçüncü günlerde alınacak öğle yemekleri
 Husky, geyik ve kar motoru Safarileri sırasında kişilere özel kiralanacak özel termal kıyafetler
 Türkçe rehberlik

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 Programda belirtilmemiş olan turlar
 Kişisel harcamalar
 İlk günün öğle yemeği
 Finlandiya Schengen vize ücreti
 Yurt dışı çıkış harcı
 65 Yaş üstü sigorta için sürprim farkı

EXTRA TURLAR

BUZKIRAN GEMİSİ
Buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11 de hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz, dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geografik tarafından ölmeden yapılması gereken aktiviteler içerisinde yer alan bu turumuzun ardından öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Rovaniemi’ye transfer, otele varış ve serbest zaman.

BUZ KIRAN + ÖGLEN YEMEGI = 375 € (min 10 kisi)

TUR KONTENJANI VE KESİN KAYIT BİLGİLERİ İLE ÖDEME KOŞULLARI
 Uçaklarda ve otellerde toplam 20 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Rezervasyonlar kayıt sırasına göre alınabilecektir.
 Yılbaşı turu olması ve bölgenin çok büyük talep görmesi sebebiyle uçaklarda ve otellerde ancak kesin kayıt kabul edilmektedir. Kesin kayıt isteyen misafirlerimiz kişi başı 1500 Euro’yu rezervasyon esnasında ödemelidirler.
 Kesin kayıt yaptıktan sonra bu ödemeler havayolu ve otellere yapılacağından herhangi bir iptal mümkün olmayıp sadece isim değişikliği yapılabilecektir.

EBRULİ TUR’DAN NOTLAR

Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun “satış acentesi” konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Bu programda acentemiz satış acentesi olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca, Kuzey Işıklarının görülmesi tamamen hava durumu ile ilgili olup garanti verilmesi mümkün değildir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KUBA’DA 1 MAYIS

30 Nisan - 07 Mayıs (+1) 2022
Şeker Bayramında
Küba'da 1 Mayıs ve Şeker Bayramı tatilimiz bir arada! Hayalinizdeki Kuba turunun tam zamanı...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.625 $
2625.00

LAPLAND VE KUZEY IŞIKLARI

20 - 23 Ocak 2022, Perşembe - Pazar
Sömestre Tatilinde
Sömestr tatilinde yapılabilecek en keyifli seyahatlerden biri; bambaşka bir coğrafyada bir kış masalı....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2 299 €
2.299.00
error: Content is protected !!