LA BELLA VITA İLE VENEDİK LAGÜNÜ, BİANCO KANALI VE PO VADİSİ

Hareket: 01-08-22-29 Eylül & 13-20 Ekim 2019/ 6 Gece & 7 Gün

3.140.00

Dünyada lüks ve butik segmentte “barka ile su yollarında seyahatin” en bilinen markalarından birisi olan European Waterways, filosundaki 18 barkayla 9 farklı ülkede sizlere çok özel bir deneyim vaad ediyor. 1960 yılında Po nehrinde bir kum barkası olarak çalışan La Bella Vita; sonrasında Venedik Lagünü boyunca, Po vadisinin soğuk sularından geçerek şık Rönesans şehri Mantua’ya kadar harika manzaralar eşliğinde keşfe çıkacağınız 20 kişilik lüks bir barkaya
dönüştürülmüştür.

PROGRAM

1.Gün: Pazar / VENEDİK
Hotel Laguna Palace Mestre veya Piazzale Roma Venedik’te özel aracımız ile buluşuyoruz ve barkamıza transferimiz gerçekleşiyor. La Bella Vita’da şampanya eşliğinde karşılanma. Öğleden sonra Giudecca kanalı boyunca Venedik’in en önemli yapıtlarını görüyoruz; Chiesa del Redentore, büyüleyici Santa Maria Madonna della Salute Bazilikası ve Deniz Müzesi’ne demir attığımızda Punta della Dogana…Akşam yemeğini barkamızda aldıktan sonra San Marco Meydanı’nda yürüyüş yapabiliriz.

2.Gün: Pazartesi / VENEDİK – SAN PIETRO IN VOLTA
Castello bölgesine yapacağımız yürüyüş turunda Venedik’in bazı gizli bölgelerini keşfedeceğiz. Biennale Exhibition of Modern Arts bahçeleri, Castello’daki San Pietro Kilisesi, Deniz Müzesi ve Peggy Guggenheim’in kayıkhanesinin olduğu Gondolas Kasrı…Öğleden sonra, Venedik Lagününü Adriyatik Denizi’nden ayıran Pellestrina’ya doğru Orphans kanalı boyunca eski manastırlar, boyanmış balıkçı tekneleri ve küçük kiliseleri seyrederek yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz barkamızda.

3.Gün: Salı / SAN PIETRO IN VOLTA – TAGLIO DI PO
Pellestrina’daki 18. yüzyıl yapımı Istirya dalgakıranı boyunca bir yürüyüş veya bisiklet turu sonrasında, Italyan tiyatro yazarı Goldoni’nin oyunlarına konu olan Chioggia’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada şirin kasaba merkezini ve renkli balık pazarını ziyaret ediyoruz. Po deltasında tekrar La Bella Vita’ya binmeden önce Katedral ve Vigo meydanını da görüyoruz. Doğal bir rezervin yanından geçerken flamingoları, balıkçıl ve su çulluğu gibi kuşları görüyoruz ve nehrin yukarısına Taglio di Po’ya varıyoruz. Burada Lord Byron’un Kontes Giuccioli’yi davet ettiği ve en iyi şiirlerinden bazılarını yazdığı göl kenarındaki muhteşem 17.yüzyıl villası Villa Ca’Zen’de ev sahipleri tarafından akşam yemeğinde ağırlanıyoruz.

4.Gün: Çarşamba / TAGLIO DI PO – ZELO 
Kahvaltımızın ardından Bianco kanalından arkeoloji müzesini gezeceğimiz Adria’ya gidiyoruz. Daha sonra Rönesans bahçeleri ve 17. yüzyıl yapımı Villa Widmann-Borletti’nin şarap mahzenlerini görüp özel tadım yapacağımız Bagnoli bölgesine geliyoruz Bu şarap mahzeni yüzyıllardır Venediklilere şarap tedarik etmektedir. Öğleden sonra Zelo’ya gidiyoruz ve akşam yemeğimiz barkamızda.

5.Gün: Perşembe / ZELO – GOVERNOLO
Bu sabah Rönesans şehri Ferrara’ya rehberli turumuz gerçekleşecektir. Göreceğimiz yerler arasında 14. Yüzyıl yapımı Estense kalesi ve muhteşem freskolarıyla 15. Yüzyıl sarayı Schifanoia yer almaktadır. Trevenzuolo’da demirlemiş olan barkamıza öğleden sonra köylerden ve çiftliklerden geçerek Governolo’ya varmak için dönüyoruz. Akşam yemeğimiz barkamızda.

6.Gün: Cuma / GOVERNOLO – MANTUA 
Barkamızın son seyri şair Vergilius, sanatçılar Mantegna ve Donatello’nun evi olan, büyüleyici bir göl manzarasına sahip Mantua. Mantua, 15 tane bahçeye ve avluya,müzeye, bazilika ve tiyatroya sahip 14. Yüzyıl yapımı Ducal Sarayı’nda da en güzel örnekleri görülebileceği gibi neo-klasik ve barok mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sarayın içindeki freskler,Mirror galerisi, Rivers odası, 12,000 resim ve heykel; İtalyan Rönesansı maceramıza harika bir final hazırlamaktadır. Akşam barkamızda kaptanın veda yemeği olacaktır.

7.Gün: Cumartesi / MANTUA
Kahvaltının ardından, La Bella Vita’ya veda ediyoruz ve Hotel Laguna Palace Mestre veya Piazzale Roma Venedik’e transferimiz gerçekleşiyor.
**La Bella Vita genelde Bianco Kanalı üzerinde seyahat etmektedir. Bazı zamanlarda İtalyan Suyolları Yetkilileri seyahatin, Bianco Kanalına parallel olan Po nehri üzerinde olması gerektiğini iletmektedirler. Seyahatiniz öncesinde kaptanınız tarafından bu konuda bilgilendirme yapılacaktır ve turlar bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

LA BELLA VITA GENEL ÖZELLİKLER VE BARKADA YAŞAM: GÜVERTE PLANI


• Uzunluğu (45×6.6m).
• 2 jeneratör
• Maksimum 20 kişilik 2 junior suite ve 8 adet kabin
• Çok geniş bir sundeck; ölçüleri (6.6×40.5m). Yemek ve oturma alanı olarak düzenlenmiş olup 4 masa bulunmaktadır. Bunun dışında 37 metrekarelik bir oturma salonu ve 10’ar kişilik 2 büyük masaya sahip 47 metrekarelik bir yemek alanı bulunmaktadır.
• Kabinlerin yaklaşık ölçüleri (3.9×2.55m), suitelerin ise (2.62×4.87m). Kabin tavan yüksekliği 2.05 m.
• Ücretsiz Wi-Fi.
• Çoğunluğu İtalyan olan İngilizce konuşan 6-10 mürettebat (kaptan+yerel rehber/barkada yardımcı görevli+barka direktörü+şef+şefin yardımcısı+barka temizlik görevlileri)

YEMEK VE İÇECEKLER:
• Kaptanın veda yemeği gezinin son gecesi düzenlenir. Misafirler diğer günlere göre daha resmi giyinebilirler.
• Alkolsüz içecekler, kahve, çay ve süt bütün yemeklerle beraber ikram edilir. 24 saat açık olan barda şarap, bira, alkolsüz içecekler bulunmaktadır. Bütün şaraplar yemeklerle birlikte servis edilir ve barkaya gelişte şampanya ikramı bulunmaktadır.
• Bütün yemekler, taze malzemelerle şef tarafından önceden belirlenmiş uluslararası ve İtalyan lezzetleri içeren bir menü şeklinde hazırlanır. Kahvaltı; taze ekmek, hamur işi, tahıl, taze sıkılmış portakal suyu ve sıcak içeceklerden oluşan continental kahvaltı şeklindedir. Öğle yemeği; çeşitli salatalar, pateler, soğuk etler, sıcak çorba veya antre, lezzetli tatlılar ve özel seçilmiş yöresel peynirlerle beraber şef tarafından seçilmiş şarapların olduğu açık büfe şeklindedir. Akşam yemeği ise yerel lezzetlere harika şarapların eşlik ettiği, özel seçilmiş yerel peynirler, kahve ve likörler ile dolu bir gurme deneyimi ve şenliğidir.

YEREL LEZZETLER;
Fegato alla Veneziana, Baccala Mantecato, La Polenta, Sarde in Saor, Risotto al Prezzemolo, Lagoon Seafood

PEYNİRLER;
Gorgonzola, Mozzarella di Bufala, Pecorino, Taleggio, Provolone, Grana Padano, Lombardy Quartirolo, Bagos

ŞARAPLARDAN SEÇMELER:
*Chianti Classico Castello d’Albola *Vespaiolo Maculan Breganze
*Malvasia Passito Valtidone *Rosé Blanc Brut Sanfeletto
*Pinot Grigio St. Michael-Eppan *Rosso di Montepulciano Sabazio
*Vino Nobile di Montepulciano La Bracesca *Prosecco Millesimato Valdobbiadene Sanfeletto
*Rosé Millesimato Brut Riserva Bortolomiol

TUR FİYATI

21 – 28 Temmuz & 11 – 18 – 25 Ağustos & 13 – 20 Ekim  07 – 14 Temmuz &  01 – 08 –  22 – 29 Eylül
Pencereli Kabinde Kişi Başı Fiyat 3.140 € 3.840 €
Junior Suite Kabinde Kişi Başı Fiyat 3.500 € 4.300 €
+ Liman Vergileri ve Seyahat Sağlık Sigortası 250 € 250 €

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
• Lüks barka La Bella Vita’da Leonardo, Michelangelo, Tiziano, Canaletto, Mantegna, Baldini, Tintoretto, Veronese, Caravaggio, Tiepolo adlı kabinlerde 6 gece tam pansiyon konaklama
• Gidiş ve dönüşte özel araçla transferler (transfer süreleri gidilen yöne göre 15 dakika ve 2 saat arasında değişmektedir)
• Barkada hoşgeldiniz kokteyli,ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltı ile sona erecek olan tüm öğünler
• Yemeklerde alınan ve yukarıda bazıları belirtilmiş olan zengin şarap çeşitleri
• Programda belirtilen gurme tadım etkinlikleri
• Gün boyu açık büfe içecekler
• Yerel rehber eşliğinde tüm belirtilen turlar ve giriş biletleri
• 7 kişilik barka ekibi
• Ücretsiz wi-fi internet bağlantısı
• Geziler esnasında ücretsiz bisiklet kullanımı (10 adet bisiklet)
• Seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• İstanbul-Venedik-İstanbul uçuşları
• Liman vergileri (kişi başı 250 €)
• Vize ücreti (Bu tur için Schengen vizesi gerekmektedir)
• Personel için ödenmesi gereken bahşişler (tavsiye edilen yaklaşık olarak toplam kişi başı 200 €)
• Kişisel harcamalar
• Ekstra sıcak hava balonu gezisi (Ferrara’da)

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ENCHANTE İLE CANAL DU MIDI

Hareket: 01-08-15- 22 Eylül & 13-20-27 Ekim 2019 / 6 Gece & 7 Gün
5.000 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
5.000.00

L’ART DE VIVRE İLE BURGONYA

Hareket: 01-08-15-22-29 Eylül & 13-20 Ekim 2019/ 6 Gece & 7 Gün
3.600 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
3.600.00

L’IMPRESSIONNISTE İLE GÜNEY BURGONYA

Hareket: 01-08-15-22-29 Eylül & 13-20 Ekim 2019 / 6 Gece & 7 Gün
4.250 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
4.250.00

S. HIGHLANDER İLE KALEDONYA KANALI & LOCH NESS & HIGHLAND

Hareket: 01 - 29 Eylül & 06 - 20 Ekim / 6 Gece & 7 Gün
3.690 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
3.690.00