KUZEY İSPANYA & GÜNEY FRANSA

Kurban Bayramında

11–17 Temmuz 2022, 6 Gece - 7 Gün

1.750.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Kültür ve sanat kokan küçük kentler; Özenle korunmuş tarihi yapılar, romantik bir peyzaj, dünyanın en güzel şarapları ve tasarım harikası modern yapılar içinde bir zerafet yolculuğu…

TUR PROGRAMI

11 Temmuz 2022, Pazartesi: İSTANBUL >>> BİLBAO
Sabah saat 08.10‘da İstanbul Hava Limanı’ndan THY ile Bilbao’ya uçuyoruz. Saat 11.25‘de Bilbao’dayız. Pasaport /Vize kontrolü ve gümrük işlemleri sonrasında rehberimizle buluşarak aracımıza biniyoruz. Kente giderken Portugalete ile Getxo arasına inşa edilen ve dünyanın en eski asma köprülerinden biri olarak Unesco Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Vizyaca Asma Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Bilbao’da CascoViejo adı verilen eski şehrin ortaçağdan kalan dar sokakları, 14. yüzyıldan günümüze gelen ünlü LasSieteCalles’i, Santiago Katedralini görüyoruz. Ardından otelimize gidip yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12 Temmuz 2022, Salı: BASK BÖLGESİ / GUERNİCA – LA GUARDİA- BILBAO
Kahvaltı sonrasında İspanya Bask Bölgesinde yer alan ve Picasso’nun ünlü tablosuna adını veren Guernica’yı geziyoruz. Bask Bölgesinin en ünlü şaraplarını tatmak üzere Marquez de Riscal Şarap Mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Şarap tadımı yaptıktan sonra bir Ortaçağ kasabası olan La Guardia’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yüzlerce yıldan bu yana (13. yy) olduğu gibi korunan kent dokusuna hayran kalıyoruz. Tarihi yapıları, Gotik Kiliseyi, eski sokakları geziyor, İspanya’nın olmazsa olmazı tapas barlarında soluklanıyor ve bölgeye has yerel şarapları alabileceğimiz şirin dükkanlara uğruyoruz. Bilbao’ya geri döndüğümüzde akşamüzeri serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

13 Temmuz 2022, Çarşamba: BİLBAO – SAN SEBASTIAN- IRUN
Sabah kahvaltısından sonra Bilbao şehir turumuza devam ediyoruz. Öncelikle Müze tasarımında bir zirve olarak nitelendirilen Guggenheim Bilbao Müzesini görüyoruz. Müzenin simgesi haline gelen dev Puppy önünde bir anı fotoğrafı çekiyoruz. Bilbao’da mutlaka görülmesi gereken diğer bir müze de, 1908 yılında kurulmuş ve 1914’de ziyarete açılan açılmış olan muhteşem Bilbao Guzel Sanatlar Müzesi…

Turumuz tamamlanınca, Özerk Bask Bölgesinde, Guipúzcoa ilinin başkenti olan San Sebastian’a hareket ediyoruz. Kumsalları, mimarisi, lezzetleriyle ünlü bir tatil beldesi olan San Sebastian’a vardığımızda şehir turumuzu yapıyoruz. Panoramik şehir turunda; plajları, film festivaline ev sahipliği yapan Kursaal Sarayı ve Belediye binasını göreceğimiz yerler arasında sayabiliriz. Sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

14 Temmuz 2022, Perşembe: ST.LEAN DE LUZ – BİARİTZ- BORDEUX
Sabah kahvaltısından sonra, Güneybatı Fransa’daki küçük ama güzel şehirlerden biri olan St. Jean de Luz ve Biarritz’i gezmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız Ortaçağ dönemi yapıları ile şirin bir balıkçı kasabası olan St.Jean de Luz… Oğle yemeği için konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Ardından Bask stilinde üçgen çatılı evleri, villaları ve tarihi yapıları ile ünlü Biarritz’i görüyoruz.

Tur bitiminde, Fransa’nın güneybatısına, Bordeux’a hareket ediyoruz. Nouvelle Aquitaine Bölgesinin Gironde’un en büyük şehri olan, Fransa’nın önde gelen şarap bağlarının bulunduğu ve aynı zamanda da tarihi ve güzelliği ile ünlü Bordeaux’ya ulaştığımızda otele yerleşiyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama.

15 Temmuz 2022, Cuma: BORDEUX – ST. EMILLON – TOULOUSE
Kahvaltı sonrası Bordeux gezisine başlıyoruz Panoramik şehir turunda göreceğimiz başlıca yerler; Rohan Sarayı, St.Andre Katedrali, Cailhau Limanı, Büyük Saat Kulesi, Goranne Nehri ile Pont de Pierre Köprüsü, Grand Theatre, Akitanya Müzesi, Quinconces Meydanı, Giranidis Anıtı, St. Michel Bazilikası, Güzel Sanatlar Müzesi ve Borsa Meydanı.

Sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion’a gidiyoruz. Isteyen misafirler ile kasabayı tuk tuklara binerek geziyoruz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarında keyifli bir tur yapıyoruz.

Ardından Toulouse ‘a hareket, otele yerleşme, aksam yemeği ve konaklama…

16 Temmuz 2022, Cumartesi: TOULOUSE
Sabah kahvaltısından sonra Toulouse şehir turumuzu yapıyoruz; Roman mimarisinin en çarpıcı örneklerinden St. Sernin Bazilikası, Capitol Meydanı, CapitoleBelediye Binası, 14. yy’dan kalma Jacobins Manastırını göreceğimiz yerler arasında sayabiliriz. Oğleden sonra menekse bahceleri gezisi ve otele donus. Akşam yemeği ve konaklama

17 Temmuz 2022, Pazar: TOULOUSE >>> İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra Toulusse havalimanına gidiyoruz. 12.10 da uçuyor ve 16.45 ‘de İstanbul’a ayak basıyoruz!

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 1.750,- € + UÇAK BİLETİ
Single konaklama farkı: 300,- €

TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER:

 3 Yıldızlı otellerde 6 gece oda/ kahvaltı konaklama
 Otellerde alınacak 5 akşam yemeği
 İspanya Marques de Riscal mahzenlerinde 1 şarap tadımı
 Bilbao Guzel Sanatlar Muzesi girişi
 Vizcaya köprüsü giriş ücretleri
 Programda belirtilen tüm panoramik geziler ve transferler
 Menekse tarlasi ziyareti
 Otel konaklama vergileri
 Profesyonel rehberlik hizmetleri, yerel rehberler

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR :

 Vize
 İzmir / İstanbul / Bilbao – Toulusse / İstanbul / İzmir -Uçak Biletleri
 Tur boyunca öğle yemekleri + 1 akşam yemeği
 Programda belirtilmeyen gündeme gelirse gezebileceğimiz farklı müze girişleri

NOTLAR
 Program operasyonu Ebruli Turizm’e aittir.
 Tura katılabilmek için vizeye ihtiyaç vardır. (Yeşil pasaportlar için vizeye gerek yoktur)
 Katılımcılar mille yada kendileri biletlerini alarak programa katılabilirler ancak böylesi durumlarda uçuşlarla çıkabilecek sorunlardan kendileri sorumlu olacaklardır.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KUBA

26 Ekim - 02 Kasım (+1), 2022
THY ile uçuşlar dahil
Hayalinizdeki Kuba turunun tam zamanı...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.100 €
2.100.00

F A S

02-08 Ekim 2022, 6 Gece & 7 Gün
THY ile uçuşlar dahil
Dost bir acenteden aldığımız keyifli bir Fas Turu. Akdeniz'in mavi ülkesinde; Kazablanka, Tanca, Fes, Marakeş.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1900 €
1.900.00

KAFKAS RÜZGÂRI

07-13 Ağustos 2022, Pazar- Cumartesi
Tiflis-Kazbegi-Bakuriani
6 Gece-7 Gün süreli bir şölen! Görkemli manzaralar, kendine özgü kentler, yürüyüşü bol, doğa içinde bir tur....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 810 $ + UÇAK BİLETİ
810.00

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

31 Temmuz - 06 Ağustos 2022, Pazar - Cumartesi
Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.
Olağanüstü dağlar, buzullar, şelaleler ve kentler içinde soluksuz bir tur…

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 750 $ + UÇAK BİLETİ
750.00
error: Content is protected !!