KAZDAĞLARI – BOZCAADA – TROYA

Otobüs + Feribot

10-12 Temmuz 2020, Cuma- Pazar

1.850.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

TROİA
UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alınma Tarihi: 1998


Truva, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Truva’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Truva’daki en erken yerleşim katı M.Ö. 3000-2500 ile erken Bronz Çağı’na tarihlenmektedir, daha sonra sürekli yerleşim gören Truva katmanları M.Ö. 85 – M.S. 8. yüzyıla tarihlenen Roma Dönemi ile sona ermektedir. Truva, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle burada hüküm süren uygarlıkların diğer bölgelerle ticari ve kültürel bağlantıları açısından daima çok önemli bir rol üstlenmiştir. Truva ayrıca gösterdiği kesintisiz katmanlaşma ile Avrupa ve Ege’deki diğer arkeolojik alanlar için referans görevi görmektedir.

TUR PROGRAMI

10 Temmuz 2020, Cuma: KAZDAĞLARI
Sabah 08.30’da Alsancak/ Lozan Meydanı’nda Atatürk Lisesi giriş kapısı önünde; 09.00’da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında buluşarak yola çıkıyoruz. Çanakkale istikametinde ilerliyoruz. Kahvaltınızı yaparak gelmenizi rica ediyoruz çünkü pandemi tedbirlerinden dolayı araç içinde ikramda bulunamıyoruz. Öğle yemeği molamızı Edremit’de veriyoruz Sonra Kazdağlarına yolculuğumuz devam ediyor.

Anadolu`da tanrılarıyla ünlenen dağlardan biri, Homeros’un “Bin pınarlı İda” adını verdiği Troas Olympos, yani Kazdağı’dır. Hikayesi Troia Savaşları`yla başlar . Kaz Dağı veya İda Dağı; güzelliği ve görkemiyle bugün olduğu gibi Antik Çağ insanlarını da etkilemiş olmalıydı. İşte bu nedenledir ki, Antik Çağ mitoslarında tanrıların mekânı olarak adı sıkça geçer…

Önce 2015 yılında açılan “SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ”’ni geziyoruz. Ardından, Kazdağları’nın denize bakan yamacında bulunan SÜTÜVEN Şelalesi ile yakınındaki HASAN BOĞULDU Göleti’ne gidiyoruz. Burası orman içinde yemyeşil doğası, pınarı, küçük göletleri ve şelalesiyle çok hoş bir yerdir.

Türkiye’nin ilk Etnoğrafya müzesi olan ve Unesco’dan özel ödül alan”TAHTAKUŞLAR ETNOĞRAFYA MÜZESİ”’ni de ziyaret ediyoruz. Bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar tarafından 1991 yılında açılan bu müzede, Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden konar – göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları ile Kazdağı (eski adı İda Dağı) efsaneleri sergilenir. Müzede iş aletlerinden giysilere, çadırlardan ev gereçlerine kadar, Türkmen Kültürüne ait yüzlerce ürün görüyoruz… Alibey Kudar’ı birkaçyıl önce kaybettik. Kendisini rahmetle anarak Bozcaada için yolculuğumuza devam ediyoruz.

Akşamüzeri Geyikli İskelesine varmış oluyoruz. (Yaz sefer saatleri henüz kesin değil / Temmuz başında belli oluyor) Bozcaada feribotuyla yaklaşık 45 dakikalık deniz yolculuğundan sonra limana yanaşıyoruz. Küçücük, köyü olmayan, festivallerin, bağların, manzaraların, şiirlerin adasına ayak basıyoruz.
Hemen otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çapraz Tatil Köyü’nde.

11 Temmuz 2020, Cumartesi: BOZCAADA
Keyifli bir sabah kahvaltısından sonra Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. Bozcaada’nın tamamı doğal ve tarihi sit alanıdır. Çok eski dönemlere uzanan zengin geçmişi, çeşitli kültürlerin izlerini ve kadim bilgeliğini bağrında saklar. Troya’nın karşı kıyısı sayılan “Tenedos”, farklı dönemlerde farklı kültürlere tanıklık etmiştir. Bağcılık ve şarapçılık, 3000 yıllık birikimiyle adanın geçmişten günümüze ulaşan önemli bir mirasıdır.
Aracımıza binerek öncelikle Ada çevresinde tam bir tur atıyoruz.. Ayazma plajını ve Yel değirmenlerini gördükten sonra merkeze gidiyoruz. Serbest öğle yemeği için mola verdikten sonra Bozcacada Sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Çoğu yağ tenekelerine dikilmiş rengârenk çiçekler, sarmaşıklar arasında, parke taşlarla döşeli sokaklardan geçiyoruz. Bozcaada Kalesini, sokaklarını, Kiliseyi geziyoruz. Renkli camları, parmaklıkları ve görkemli tahta kapıları ile Bozcaada evlerini seyretmeye, fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yine Çapraz Tatil Köyü’nde.

12 Temmuz 2020, Pazar : TROYA – ÖREN – İZMİR
Sabah kahvaltı sonrasında öğle saatlerine dek serbest zaman. Öğle feribotuyla tekrar Geyikli İskelesi’ne dönüyoruz.

Dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisi olan, destanları, romanları yazılan, filmlere konu olan, Homerosʼun İliadaʼsındaki savaşın geçtiği TROYAʼya gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan bu antik kent, Avrupa ve Ege arkeolojisi için önemli bir referans noktasıdır.

Kral Priamosʼun sarayının neresi olabileceğini, kederli Andromakheʼnin kocası yiğit Hektorʼun yenilmez Akhilleos ile dövüşünü surların neresinden endişeyle seyrettiğini, geleceği gören ancak kehanetlerine kimsenin inanmadığı güzel Kassandraʼya tecavüz edilen Athena Tapınağıʼnı, antik çağ coğrafyasının günümüzden farkını ve Mykenai kralı Agamemnon liderliğindeki Akha donanmasının nerede demirlemiş olabileceğini, dünyanın en güzel kadını Helene ile Parisʼin aşkını, tarihin ilk güzellik yarışmasına dair anlatımlar eşliğinde Troya’yı geziyoruz.

Troya yılında (2018) açılan TROYA Müzesini de gezdikten sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Burhaniye / Ören‘e geldiğimizde, güneşin batışını seyretmek için bir mola vermek istiyoruz. Akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra yolculuğumuza devamla, saat 22.30 civarında İzmir’de olmayı planlıyoruz…

>>> PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR (Tıklayın) 

TUR FİYATI

KONAKLAMA Vade farksız 5- 6 taksit olanağı
 İki kişilik odada kişi başı    1.850,- TL
 Tek kişilik oda fiyat farkı       500,- TL
 00- 06 yaş çocuk       850,- TL
 07 -11 yaş  çocuk     1.250,- TL

 Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir.

 Tek başına gelen konuklarımıza pandemi tedbirlerinden dolayı oda arkadaşı düzenlemesi yapamıyoruz. Bu nedenle oda arkadaşınızla birlikte gelmenizi veya single konaklamanızı öneriyoruz. Rezervasyon yaptırırken bu konuyu önemle dikkate almanızı rica ediyoruz.

NAKİT İNDİRİMİ:
 Peşin ve nakit olarak veya banka hesabımıza yatırılan ödemelerde ilan edilen fiyattan kişi başı: 50,- TL
 Aynı şekildeki ödemelerde çocuk indirimi: 25,- TL
 Kredi Kartı ile tek çekimlik (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL indirim uygulanır.

TAKSİT:
 Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank – Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.
 Banka yolu ile ödeme yaptığınızda hem indirim hem de taksit olanaklarından yararlanabilirsiniz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 3 Gün boyunca ulaşım, programdaki çevre gezileri
 2 gece 4 Çapraz Tatil Köyü’nde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri )
 Profesyonel rehberlik hizmeti
 Milli Park giriş ücretleri
 Bozcaada’ya geçişte aracın Feribot geçiş ücreti
 Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: 
 Günün sabah kahvaltısı
 Öğle yemekleri ( 3 adet)
 Tüm yemeklerde alınan içecekler
 Son gün yolda yenebilecek akşam yemeği
 Müze – ören yeri giriş ücretleri
 Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu için gerekli olursa ayrı küçük minibüs ücreti
 Otel ekstraları ve yollarda yenilen yemekler

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Turlarımız pandemi dönemi koşulları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Lütfen pandemi uyarılarımızı inceleyiniz.
 Kayıt için son müracaat tarihi 1 Temmuz 2020, Çarşamba günüdür..
 Rezervasyon tur ücretinin ödenmesi ile kesinleşir.
 Ön rezervasyon 3 gün süre ile tutulur. 3 Gün sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.
 Resmi müzelere giriş 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müzeler ücretlidir.
 Sütüven’e gidişte yol dar olduğu için belli bir yere kadar otobüsle gidilebilmekte, sonra minibüsle dar bir yoldan ulaşılmaktadır. Hasan Boğuldu’ya ise dere boyunca yürünerek ulaşılabilmektedir. Henüz katılımcı sayısı belli olmadığı için minibüs ücreti fiyata dahil edilmemiştir.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Bu dönemde oteller sadece garantili satışa izin vermektedir.
 Bu nedenle ön rezervasyon 3 gün süre ile tutulur. 3 Gün sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir
 Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

>>> PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR (Tıklayın) 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

16 - 21 Ağustos 2020, Pazar - Cuma
Uçakla: İzmir/ Trabzon & Kars/ İzmir
Sadece 10 kişilik bir tur ile yemyeşil ormanlar, dumanlı dağlar, göller, nehirler, yaylalar ...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3.200 TL+UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
3.200.00

V A N

13 - 16 Ağustos 2020, Perşembe – Pazar
Uçakla: İzmir / Van / İzmir
3 Gece 4 Gün süreyle adım adım gezeceğiz Van çevresinde, tüm doğal güzelliklerin ve kültürel derinliklerin içinde.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:1600 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.600.00

BİNGÖL DAĞLARINDA GÜN DOĞUMU

10-13 Ağustos 2020, Pazartesi – Perşembe
EbruliTur ile bir ilk...
Adını göllerden alan bir coğrafyada, tarih, dağlar, şelaleler, eşsiz çiçekler ve dünyanın en özel gün doğumu manzaralarından biri...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2200 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit...
2.200.00

ASSOS – BOZCAADA

03 - 05 Temmuz 2020, Cuma- Pazar
Otobüs + Feribot
Assos yakınlarında deniz kıyısında konaklayacağımız, bol dinlenceli, keyifli bir program.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.275 TL (Taksit Olanakları)
1.275.00
error: Content is protected !!