KAZDAĞLARI – BOZCAADA – TROYA

Otobüsle

08-10 Ekim 2021, Cuma - Pazar

2.080.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

TROİA
UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alınma Tarihi: 1998


Truva, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Truva’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Truva’daki en erken yerleşim katı M.Ö. 3000-2500 ile erken Bronz Çağı’na tarihlenmektedir, daha sonra sürekli yerleşim gören Truva katmanları M.Ö. 85 – M.S. 8. yüzyıla tarihlenen Roma Dönemi ile sona ermektedir. Truva, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle burada hüküm süren uygarlıkların diğer bölgelerle ticari ve kültürel bağlantıları açısından daima çok önemli bir rol üstlenmiştir. Truva ayrıca gösterdiği kesintisiz katmanlaşma ile Avrupa ve Ege’deki diğer arkeolojik alanlar için referans görevi görmektedir.

TUR PROGRAMI

08 Ekim 2021, Cuma: KAZDAĞLARI
Sabah 08.30’da Alsancak/ Lozan Meydanı’nda Atatürk Lisesi giriş kapısı önünde; 09.00’da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında buluşarak yola çıkıyoruz. Çanakkale istikametinde ilerliyoruz. Kahvaltınızı yaparak gelmenizi rica ediyoruz çünkü pandemi tedbirlerinden dolayı araç içinde ikramda bulunamıyoruz. Öğle yemeği molamızı Edremit’de veriyoruz Sonra Kazdağları’na doğru yolculuğumuz devam ediyor.

Anadolu`da tanrılarıyla ünlenen dağlardan biri, Homeros’un “Bin pınarlı İda” adını verdiği Troas Olympos, yani Kazdağı’dır. Hikayesi Troia Savaşları`yla başlar . Kaz Dağı veya İda Dağı; güzelliği ve görkemiyle bugün olduğu gibi Antik Çağ insanlarını da etkilemiş olmalıydı. İşte bu nedenledir ki, Antik Çağ mitoslarında tanrıların mekânı olarak adı sıkça geçer…

Önce 2015 yılında açılan “SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ”’ni geziyoruz. Ardından, Kazdağları’nın denize bakan yamacında bulunan SÜTÜVEN Şelalesi ile yakınındaki HASAN BOĞULDU Göleti’ne gidiyoruz. Burası orman içinde yemyeşil doğası, pınarı, küçük göletleri ve şelalesiyle çok hoş bir yerdir.

Türkiye’nin ilk Etnoğrafya müzesi olan ve Unesco’dan özel ödül alan”TAHTAKUŞLAR ETNOĞRAFYA MÜZESİ”’ni de ziyaret ediyoruz. Bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar tarafından 1991 yılında açılan bu müzede, Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden konar – göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları ile Kazdağı (eski adı İda Dağı) efsaneleri sergilenir. Müzede iş aletlerinden giysilere, çadırlardan ev gereçlerine kadar, Türkmen Kültürüne ait yüzlerce ürün görüyoruz… Alibey Kudar’ı birkaç yıl önce kaybettik. Akşam yemeği ve konaklama…

09 Ekim 2021, Cumartesi: BOZCAADA
Keyifli bir sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılarak Geyikli İskelesine gidiyoruz. (Ekim ayında belirlenecek olan feribot seferlerine göre uygun bir saatte kalkan) Bozcaada feribotuyla yaklaşık 45 dakikalık deniz yolculuğundan sonra limana yanaşıyoruz. Küçücük, köyü olmayan, festivallerin, bağların, manzaraların, şiirlerin adasına ayak basıyoruz.

Bozcaada’nın tamamı doğal ve tarihi sit alanıdır. Çok eski dönemlere uzanan zengin geçmişi, çeşitli kültürlerin izlerini ve kadim bilgeliğini bağrında saklar. Troya’nın karşı kıyısı sayılan “Tenedos”, farklı dönemlerde farklı kültürlere tanıklık etmiştir. Bağcılık ve şarapçılık, 3000 yıllık birikimiyle adanın geçmişten günümüze ulaşan önemli bir mirasıdır.

Aracımıza binerek öncelikle Ada çevresinde tam bir tur atıyoruz.. Ayazma plajını ve yel değirmenlerini gördükten sonra merkeze gidiyoruz. Serbest öğle yemeği için mola verdikten sonra Bozcaada sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Çoğu yağ tenekelerine dikilmiş rengârenk çiçekler, sarmaşıklar arasında, parke taşlarla döşeli sokaklardan geçiyoruz. Bozcaada Kalesini, sokaklarını, Kiliseyi geziyoruz. Renkli camları, parmaklıkları ve görkemli tahta kapıları ile Bozcaada evlerini seyretmeye, fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Akşam saatlerinde yeniden Bozcaada’dan feribotla ayrılarak Anadolu karasına geçiyoruz.

10 Ekim 2021, Pazartesi: TROYA – ÖREN – İZMİR
Sabah kahvaltı sonrasında dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisi olan, destanları, romanları yazılan, filmlere konu olan, Homerosʼun İliadaʼsındaki savaşın geçtiği TROYAʼya gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası olan bu antik kent, Avrupa ve Ege arkeolojisi için çok önemli bir referans noktasıdır.

Kral Priamosʼun sarayının neresi olabileceğini, kederli Andromakheʼnin kocası yiğit Hektorʼun yenilmez Akhilleos ile dövüşünü surların neresinden endişeyle seyrettiğini, geleceği gören ancak kehanetlerine kimsenin inanmadığı güzel Kassandraʼya tecavüz edilen Athena Tapınağıʼnı, antik çağ coğrafyasının günümüzden farkını ve Mykenai kralı Agamemnon liderliğindeki Akha donanmasının nerede demirlemiş olabileceğini, dünyanın en güzel kadını Helene ile Parisʼin aşkını, tarihin ilk güzellik yarışmasına dair anlatımlar eşliğinde Troya’yı geziyoruz.

Troya yılında (2018) açılan ve ödüllü müzelerimizden olan TROYA Müzesini de gezdikten sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Burhaniye / Ören‘e geldiğimizde, güneşin batışını seyretmek için bir mola vermek istiyoruz. Akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra yolculuğumuza devamla, saat 22.30 civarında İzmir’de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA İş. Bankası K. Kartlarına taksit olanağı
 İki kişilik odada kişi başı    2.080,- TL
 Tek kişilik oda fiyat farkı       500,- TL
 00- 06 yaş çocuk       850,- TL
 07 -11 yaş  çocuk     1.500,- TL

 Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir.

 Tek başına gelen konuklarımıza pandemi tedbirlerinden dolayı oda arkadaşı düzenlemesi yapamıyoruz. Bu nedenle oda arkadaşınızla birlikte gelmenizi veya single konaklamanızı öneriyoruz. Rezervasyon yaptırırken bu konuyu önemle dikkate almanızı rica ediyoruz.

NAKİT İNDİRİMİ:
 Peşin ve nakit olarak veya banka hesabımıza yatırılan ödemelerde ilan edilen fiyattan kişi başı: 150,- TL
 Aynı şekildeki ödemelerde çocuk indirimi: 50,- TL

TAKSİT: İşbank Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 3 Gün boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar ve programdaki çevre gezileri
 2 gece Kazdağları’nda /Assos yada Çanakkale‘de yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri ) tur çıkışı kesinleştikten sonra otel adı ilan edilmektedir.
 Profesyonel rehberlik hizmeti
 Milli Park giriş ücretleri
 Bozcaada’ya geçişte aracın Feribot geçiş ücreti
 Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 1. Günün sabah kahvaltısı – Son gün dönüş yolunda istenirse yenebilecek akşam yemeği
 Öğle yemekleri (3 adet) ve tüm yemeklerde alınan içecekler
 Müze – ören yeri giriş ücretleri
 Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu için eğer gerekli olursa ayrıca küçük minibüs ücreti
 Otel ekstraları ve yollarda yenilen yemekler

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Turlarımız pandemi dönemi koşulları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Lütfen pandemi uyarılarımızı inceleyiniz.
 Kayıt için son müracaat tarihi 1 Ekim 2021, Cuma günüdür..
 Rezervasyon tur ücretinin ödenmesi ile kesinleşir.
 Ön rezervasyon 3 gün süre ile tutulur. 3 Gün sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.
 Bozcaada turlarında ani hava durumu değişikliği – feribot bozulması vb. nedenlerle olası aksamalar gündeme gelirse bunlar sigorta kapsamı dışındadır ve acentemiz sorumlu tutulamaz…
 Resmi müzelere giriş 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müzeler ücretlidir.
 Sütüven’e gidişte yol dar olduğu için belli bir yere kadar otobüsle gidilebilmekte, sonra minibüsle dar bir yoldan ulaşılmaktadır. Hasan Boğuldu’ya ise dere boyunca yürünerek ulaşılabilmektedir. Henüz katılımcı sayısı belli olmadığı için minibüs ücreti fiyata dahil edilmemiştir.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 AŞI Kartı veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testinin ibrazı, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilmiştir.
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Bu dönemde oteller sadece garantili satışa izin vermektedir.
 Bu nedenle ön rezervasyon 3 gün süre ile tutulur. 3 Gün sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir
 Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

PANDEMİ NEDENİYLE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANMAKTA OLAN KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 AŞI Kartı veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testinin ibrazı, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilmiştir.

 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

GAZİANTEP & URFA & GÖBEKLİTEPE

29 - 31 Ekim 2021, Cuma - Pazar
Uçakla:İzmir >> Gaziantep - Diyarbakır >> İzmir
Gaziantep - Halfeti- Urfa- Göbeklitepe – Harran'da adım, adım...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.950.00

ANTAKYA KÜLTÜR TURU

29 -31 Ekim 2021, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir >> Hatay >> İzmir
Tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik grupların barış içinde yaşadığı Antakya'da 3 günlük bir kültür turu...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.450 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.450.00

KAPADOKYA’DA SONBAHAR

29 - 31 Ekim 2021, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir >> Ankara - Kayseri >> İzmir
Uçakla gidip döneceğimiz, sınırlı sayıda katılımcı ile bir Kapadokya turu, hem de sonbaharda!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.650.00

SAMSUN & SİNOP & AMASYA & TOKAT

13 - 17 Ekim 2021, Çarşamba – Pazar
Uçakla: İzmir >> Samsun >> İzmir
Muhteşem bir doğa ve zengin yerel kültür içinde, Amazonlar’dan, Ferhat ile Şirin’e ve Osmanlı’ya uzanan bir yolculuk.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3.500 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
3.500.00
error: Content is protected !!