KARÇAL ZİRVELERİNDE DOĞU KARADENİZ

Kars-Ardahan-Posof-Şavşat

23- 27 Ağustos 2022, Salı-Cumartesi

4.950.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

KARS- ARDAHAN – POSOF-ŞAVŞAT

Bitki Uzmanı Prof. Dr. Cenk Durmuşkahya Danışmanlığında…

Bir Citta Slow olan Şavşat – Yalnızçam Dağları/ Porsuk Ormanları, Sarıçamlar, Ladinler, Köknarlar, Muhteşem Güzellikteki Göller, Şelaleler…

İzmir >>> Kars (1) – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Ardahan (1) – Porsuk Ormanları – Şavşat (2) Tibeti Kilisesi – Veliköy -Balık Gölü – Karagöl – Lekoban Yaylası – Naçadirev Gölü – Artvin – Tortum Şelalesi – Erzurum >>> İzmir


Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir Cittaslow kenti olan Artvin/Şavşat, eşsiz doğal ve kültürel kaynak değerlerine, tarihi zenginliklere, özgün kırsal yerleşim kimliğine sahip ilçelerden biridir. Yaylaları, dağları, gölleri, ahşap mimarisi, milli parkları, tarihi eserleri ve yaban hayatı çeşitliliğiyle bir masal diyarını andırır. Yerel kimliğin vurgulandığı ve sürdürülebilir peyzajlar için önemli bir hareket olan Cittaslow tarafından, 2015’te yılında yapılan genel kurulda, Artvin/Şavşat’a “Sakin Şehir” ünvanı verilmiştir.


TUR PROGRAMI

23 Ağustos 2022, Salı: İZMİR >> KARS- ANİ HARABELERİ
İzmir ‘den SunExpresS Havayollarının 10.50 uçağı ile Kars’a uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakika sonra Kars Havaalanına iniyoruz. Önce güzel bir öğle yemeği yiyor, ardından Ani Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Toprak damlı köyler, yeşilin ve sarının hakim olduğu göz alabildiğine uzanan tarlalar, kaz ve at sürüleri ile pastoral görüntüler içinden geçerek, Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. İpek yolunun kesişme noktalarından birinde kurulan bu kent, zamanında çok parlak dönemler yaşamış. Pek çok farklı toplumdan kervanlara, insanlara kucak açmış. Arpaçay’ın kıyısındaki Ani’de hemen hemen her dine ait bir tapınak, bir toplanma yeri yapılmış. Ani Arkeolojik Alanı 2016 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alındı.

Ani Antik Kentini gezdikten sonra Kars’a dönüyor ve akşamüzeri serinliğinde şehir turumuzu yapıyoruz. Kars’ta günümüzde hala aktif olarak kullanılmakta olan pek çok yapı Rus mimarisinin özelliklerini yansıtıyor. Eski taş binalar yaşanmışlığın tüm ağırbaşlılığı ile karşılıyor bizi. Göreceğimiz yerler arasında; Kars Kalesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii, Kars Çarşılarını sayabiliriz. Kars’ın eskiden en fazla heykel olan şehirlerimizden biri olduğunu bilir miydiniz? Ara sokaklara daldığımızda, Kars peynirinin tadına bakmayı, Orhan Pamuk’un kulağını çınlatmayı da ihmal etmiyoruz…

24 Ağustos 2022, Çarşamba: ÇILDIR GÖLÜ – ARDAHAN- PORSUK ORMANLARI
Erken saatlerde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra yine güzel bir coğrafyada yolculuğa çıkıyoruz. Kars Platosu Anadolu’nun en yüksek platolarından biridir. Çıldır Gölü çevresinden dolaşarak Ardahan’a gidiyoruz. Manzarası ve öyküleriyle göl kenarında çay molası veriyoruz. Tekrar yola çıkınca, Yalnızçam Dağlarını, Sarıçam Ormanlarını görüyoruz. Sarı gövdeli, heybetli, uzun ve koyu gölgeli bir ağaç olan sarıçam, oksijeni bol ve temiz coğrafyaları seçer kendine, yaşamak ve gökyüzüne uzanmak için…

Öğle yemeğimizi Ardahan’da yemeyi planlıyoruz. Öğle yemeği sonrası bugüne değin tur yapılmamış özel bir alana yolculuk yapacağız. Anadolu’da artık nadir olan porsuk ormanları içinde yürümeyi planlıyoruz. Türkiye’nin en geniş gövdeli 11metre çevreye sahip 1500-2000 metre yaşında olduğu tahmin edilen porsuk ağaçlarının bu civarda olduğu bildiriliyor. Ancak biz bulabilir miyiz, emin değiliz. Bu orman dokusu içinde yürümek bile bir ömre bedel! Keyifli bir günün ardından akşam yemeği ve konaklama Ardahan’da.

25 Ağustos 2022, Perşembe: TİBETİ KİLİSESİ- VELİKÖY-BALIK GÖLÜ- ŞAVŞAT KARAGÖL
Sabah kahvaltısı sonrasında Yalnızçam Dağları’nı aşıp Karçal Dağlarına doğru yolculuk yapıyoruz. Oksijenin en bol olduğu yerlerde büyüyen Sarıçam ormanları, Ladinler, Göknarlar içinde…

Öğlende “Sakin Şehir Şavşat”ta yemek molası veriyoruz. Sonrasında ilk durağımız olan Tibeti Kilisesi’ne gidiyoruz. Tbeti birçok el yazmasının kaleme alındığı eski bir piskoposluk merkeziydi. Rehberimiz kilise tarihi ve mimarisi hakkında bizi bilgi veriyor. Kilisenin çevresinde ahşap evlerin en güzel örneklerini görüyoruz. Veliköy sonrası zirvelere doğru tırmanışımız devam ediyor. Arsiyan Dağının eteklerindeki Balık ve Şırata göllerine gidiyoruz. Araçla Balık Gölü’ne vardıktan sonra, ormanın içine doğru hafif bir yürüyüş yapıyoruz. Şavşat Karagöl ise bize inanılmaz güzellikler sunuyor… Çok keyifli bir günün ardından konaklama ve akşam yemeği Şavşat’ta.

26 Ağustos 2022, Cuma: LEKOBAN YAYLASI – NAÇADİREV GÖLÜ
Sabah kahvaltısından sonra aracımıza yerleşiyoruz ve rotamızı Şavşat’ın en yüksek ve en ekolojik köyü olma özelliği ile bilinen ayrıca çivisiz yapıları ile tanınan Bazgiret’e (Maden Köyü) çeviriyoruz. Tarifi güç güzellikler içinde yürüyor, doğanın tadına varıyor ve bir köy pansiyonunda öğle yemeğimizi alıyoruz. Sıradaki hedefimiz, harika bir buzul gölü olan Nacadirev Gölü. Dileyenlerle buzul gölünde yüzerek serinliyoruz. Ardından, Lekoban Yaylasına geçerek derin bir sessizliği deneyimliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Şavşat’a geri dönüyoruz.

27 Ağustos 2022, Cumartesi: ARTVİN – TORTUM ŞELALESİ- ERZURUM >>İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Artvin’e doğru yola çıkıyoruz Yolumuz üzerinde Cehennemderesi Kanyonu’nu gördükten sonra bir süre Çoruh Vadisi üzerinden yolculuk yapıyoruz. Tortum Çayı- Gölü ve Şelalesi’ni görüyoruz. Biraz geç kalan öğle yemeğimizi Erzurum’da yemek istiyoruz. Sonrasında Erzurum Ulu Cami, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Bedesten’i görüyoruz.

Turumuz burada sona eriyor ve havalimanına gidiyoruz. İzmir’e geri uçuşumuz saat 18.00‘de. Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı: 4.950,- TL +Uçak Bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 1000,- TL

GRUP BİLETİ: 1900,-TL
İzmir gidiş / dönüş grup uçak bileti 10 adet alınmıştır.

İNDİRİM: NAKİT & BANKA Yolu ile ödemelerde kişi başı 150,- TL indirim yapılır.

TAKSİT: İş Bank & Vakıfbank & Yapı Kredi Bankası Kartlarına taksit olanakları

NOT: Mazot ve benzin fiyatlarına gelen zamlar tur fiyatına yansıtılır

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 4 Gece otel konaklaması: Kars (1) – Ardahan (1) – Şavşat (2)
 Sabah kahvaltıları (4)
 Akşam yemekleri (4)
 Tur boyunca ulaşım
 Rehberlik
 Seyahat sağlık sigortası (65 yaşa kadar)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Kars ve Erzurum / İzmir uçak biletleri
 İzmir içinde havaalanı transferleri
 Yollarda yenilen öğle yemekleri
 Yemeklerde ve molalarda alınan içecekler
 65 yaş üstü için seyahat sağlık sigortası sürprim farkı

NOTLAR
 Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
 Bu turumuz hafif zorluk derecesinde yürüyüşler içerir. Yürüyüş sorunu olanların acentamızı arayarak bilgi alması rica edilir. Parkurlar zorlayıcı değildir ama doğa yürüyüşleridir. Naçadirev Gölü yürüyüşü gidiş dönüş 3 saatlik bir yürüyüştür.
 Grup biletleri sınırlı sayıda olup (10) yararlanmak isterseniz, gidiş-dönüş: 1.900,-TL’dir.
 Tur aracımız 15 kişiliktir. Yaylalara başka türlü çıkış imkanı yoktur. ,
 Gezinin keyfini çıkarmanız için hava koşullarına uygun giysilerle katılmanızı tavsiye ederiz. (Yürüyüşe uygun ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi gibi kişisel ihtiyaçlarınızı unutmayın)
 Küçük araçlarda koltuk numarası veremiyoruz. Katılımcılardan ricamız -– günlük olarak yerlerini değiştirerek –tüm katılımcıların güzellikleri aynı oranda görmelerini sağlamakta acentemize destek olmalarıdır.
 Araç küçük araç olduğu için küçük bavul ve yürüyüşler için küçük bir sırt çantası almanızı tavsiye ediyoruz.
 Turlarımızda seyahat sağlık sigortası ve zorunlu Türsab güvence paketi yapılmaktadır.
 Tur sözleşme kurallarının okunup imzalanması önemlidir..
 Uçak saatlerinde olabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat Sağlık Sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, uçak bileti alındı ise tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

TUNCELİ YAYLALARI – BİNGÖL ROTASI

28 Eylül - 01 Ekim 2022, Çarşamba –Cumartesi
Uçakla: İzmir >> Malatya >> İzmir
Dereler, gözeler, şelaleler, şakayıklar ve efsanelerle dolu bir coğrafyada gezmeye gidiyoruz!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.700 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
5.700.00

ŞAVŞAT – MACAHEL RÜYASI

16-20 Temmuz & 17-21 Eylül 2022
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.650.00

BAYRAMDA ŞAVŞAT-MACAHEL

09 – 13 Temmuz 2022, Cumartesi – Çarşamba
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Kurban bayramında gidiyoruz; yeşile, buluta, suya, yeryüzünün en güzel yüzüyle buluşmaya...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.500 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.500.00
error: Content is protected !!