KARADENİZ ve YAYLALAR

Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.

Hareket: 01- 08- 15- 29 Ağustos - 07- 14- 21- 28 Eylül 2022

2.999.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Yayla Konaklamalı
KARADENİZ ve YAYLALAR
Ayder Yaylası (2), Uzungöl (1), Giresun Kümbet Yaylası (1)

Tur Başlangıç Tarihleri: 01- 08- 15- 29 Ağustos – 07- 14- 21- 28 Eylül 2022

TUR PROGRAMI

1 Gün: Trabzon/ Atatürk Köşkü – Sümela Manastırı – Ayder Yaylası
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Pegasus Hava Yollarına ait PC3240 sefer sayılı saat: 07.00 uçuşu için check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. 2 saat süren uçuşumuzun ardından TRABZON ’a ulaşıyoruz…

Turumuza Soğuksu semtindeki Atatürk Köşkü ile başlıyoruz. Kostantin Kabayanidis tarafından 1890 yılında yaptırılıp, 1930 yılında Trabzon Özel İdaresince Atamıza hediye edilen ve vasiyetini yazdığı köşkü ziyaret ediyoruz. Ardından Trabzon’a özgü gümüş, hasır, kazaziye ve telkâri sanatının hikayesini dinleyeceğimiz bir sunum izliyoruz.

Alışveriş için kısa serbest zaman sonrası Maçka yolları taşlı!..” diyor ve yönümüzü Maçka ’ya çeviriyoruz. Karadeniz’in özgün bitki örtüsüyle büyülendiğimiz muhteşem doğasının eşliğinde, yeni yollarnda ilerlerken Coşandere’nin can verdiği Altındere Milli Parkı’na hayran oluyoruz. Ardından hem tarihi hem de doğasıyla dünyaca ünlü Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. (Sümela Manastırı T.C.Kültür Bakanlığına bağlı bir ören yeri olup tur programlarının yayınlandığı tarihlerde Restorasyon bilgisi ile yayına alınmıştır. Gezilmesine müsaade edilirse ancak gezilebilecektir. Aksi halde dışarıdan görüntüleyebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.)

Bu keyifli ziyaretin ardından sol yanımıza Karadeniz’i alarak sınıra doğru yol alıyoruz. Ünlü Rize Bezini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz kısa alışveriş molas sonrası Karadeniz kıyısı boyunca keyifle yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Rivayete göre; Mitolojide “Tanrı’nın kendine ayırdığı topraklar” diye geçen Fırtına’dan başlayıp Kaf Dağı’na kadar devam eden Colchis bölgesinin de içinde bulunduğu vadiye giriş yapıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteğinde her zaman yeşil kalan ladin ve çam ağaçlarının, sarıdan kırmızıya dönüşen gürgen, kayın ve köknar ormanlarının arasında konaklamak ayrıcalığına bizler de ortak oluyoruz. Ardeşen yolunu takip ediyor; Hala, Palovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü FIRTINA VADİSİ ’nin etkileyici manzarasına tanıklık ediyoruz. Ardından yayladaki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Ayder Yaylası Merkezindeki otelimizde.

2 Gün: Artvin – Borçka Karagöl ve ardından Batum Turu veya Arhavi Mençuna Şelalesi
Sabah kahvaltımızı yayla otelimizde aldıktan sonra Borçka ‘ya ulaşıyoruz. Artvin-Borçka ’da
ekstra olarak yapılacak Borçka Karagöl Turu için bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, Bardnala, Korpa, Rusmani ve Maisur Şelalelerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Bu noktadan sonra 2 seçeneğimiz var; Batum Turu veya Arhavi Mençuna Şelalesi…

EKSTRA BATUM TURU (Opsiyon-1):
Sarp Sınır Kapısı’nı geçerek GÜRCİSTAN ’ın ADJARA Bölgesi’nin başkenti olan BATUM ’a geçiş yapıyoruz. Önce sınırın bu yanındaki Sarpı’yi ardından Gürcistan Lazlarının yaşadığı Kvariati köyünü geçiyoruz. Evlenecek çiftlere şans getirdiğine inanılan Saınt Andrew Heykeli ’ni ve Şelalesi’ni selamlayarak Gonıo Sahillerine ulaşıyoruz. Roma Dönemi’nde inşası gerçekleştirilen, yapıldığı dönemden bu yana pek çok kez el değiştiren Gonıo kalesi ’ni panoramik olarak görerek ülkemiz topraklarından doğan Çoruh Nehri ’nin üzerinden geçiyoruz. Ardagani Gölü ’ne ulaşıyoruz. Akşamları suyun ışık ve müzikle buluştuğu parktan Batum Adalet Sarayı ’nı görüyoruz. Ters süt şişesi şeklinde yapılan yapıyı (sütün saflığının temizliğinin, dürüstlüğün simgesi olması sebebiyle) görerek panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. 6 Mayıs parkı ve yunus gösterilerinin yapıldığı Dolphınarıum ’u geçerek Batum Liman’a ulaşıyoruz. Aracımızdan inerek Batum’un manolya ağaçlarıyla süslü caddelerinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Hüzünlü bir aşk hikayesini rehberimizden dinlerken bizler de Ali ve Nino heykelini görüntülüyoruz. Ardından ilk kez 1863 de Osmanlı zamanında yapılan Batum Fener Kulesi’ni, Gürcü alfabesini ve insanın özgürlüğünü temsil eden Alfabe kulesini, Ferris Wheel ’i, ayakta kalmayı başaran Orta Cami’yi ve İzmir Saat Kulesi’nin benzeri Chacha Kulesi ’ni görüntüledikten sonra Batum Bulvarı ’na gidiyor ve sahile doğru yürüyoruz. Batum pıer ’den şehrin silüetini ve sahili izliyor, bambuların, heykellerin süslediği bulvarın hareketliliğine bizler de ortak oluyoruz. Ardından Tiyatro Meydanına gidiyoruz. Poseıdon heykeli ’nde alacağımız hatıra fotoğrafı sonrası Batum ’un idare merkezini oluşturan binalarını geçerek Avrupa Meydanı’na ulaşıyoruz. MEDEA HEYKELİ, ASTRONOMİ SAATİ ’nin güzelliği karşısında büyülenirken yürüyüşümüzü bu kez de KUTAISI Caddesi yönünde sürdürüyoruz. ST. NİCOLAS KİLİSESİ, PİAZZA MEYDANI ile turumuzu sonlandırıyoruz. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz GÜRCÜ mutfağının yöresel içkilerinin, müziklerinin ve yemeklerinin bir araya geldiği GÜRCÜ GECESİ aktivitesine katılabilirler.

EKSTRA MENCUNA ŞELALESİ TURU (Opsiyon-2):
Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan MENÇUNA ŞELALESİ ’ne gidiyoruz. Yürüyüş ve tırmanışın ardından turumuzu rehberimiz eşliğinde sonlandırıyoruz. Gerek Mençuna gerekse Çifte Köprüler ‘deki fotoğraflarımızı anılarımıza ekledikten sonra tur aramızdaki yerimizi alıp yola çıkıyoruz. Mençuna gezimizden hemen sonra Ayder Yaylası Yayla Tesisindeki otelimize doğru yolculuğumuz devam ediyor. Geceleme Ayder Yaylasındaki otelimizde.

Opsiyon-1: Ülkemizde ve Dünya’daki Covid-19 tedbirleri gereğince Gürcistan Sınır Kapısı’nda giriş ve çıkışlarda zorlayıcı bir sebep oluşmazsa öncelikli olarak Batum Turu seçeneğini gerçekleştireceğiz. Batum Turu yaparsak Batum ‘dan geç döneceğimiz için Ayder Yaylası ‘ndaki akşam yemeğine yetişemeyeceğiz o nedenle o gün Akşam yemeği seçeneğini ekstra Gürcü Gecesi eğlencesi olarak değerlendirebilirsiniz.

Opsiyon-2: Eğer ki Batum Turu gerçekleştirmeye bir engel oluşursa alternatif olarak Arhavi bölgesindeki ismiyle meşhur olmuş en özel şelalelerden birisi olan Mençuna Şelalesi turunu gerçekleştireceğiz. Bu turu gerçekleştirirsek sonrasında otelimize dönüyor, akşam yemeği alarak geceliyoruz.

3 Gün: Çamlıhemşin – Fırtına Deresi – Zipline – Rafting – Zilkale – Ağaran Şelalesi -Taşkıran
Sabah kahvaltımızı Ayder Yaylasındaki yayla tesisinde aldıktan sonra, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ’ni görüntüleyerek, dileyen konuklarımızla (EXTRA) Huser Yaylası Turuna çıkıyoruz. Huser bize; Ayder ’in sol tarafını tutan dağlarda, tüm yaylaları izleme fırsatı sunacak. Güneşin de bizden yana olması durumunda eşsiz bir deneyime birlikte imza atacağız. Güneyde Kaçkar Altıparmak Dağları’ndan başlayıp, Kaçkar Kemerli, Kaçkar Kavron ve Kaçkar Verçenik Dağları’na kadar kesintisiz manzarası, ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavron Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları ile 0 mt’den 4000 m’ye kadar her yeri görebileceğimiz esşiz manzarası ile büyülendiğimiz yaylada, seyrine doyamayacağımız manzaralar eşliğinde tururumuzu tamamlıyoruz. Yayladan inmeden bir bulut denizi manzarası eşliğinde salıncakta fotoğraf çekilmeyi atlamıyoruz.

Turumuzun bitiminde minibüslerle AYDER YAYLASI ‘na iniyoruz.Tur aracımız ile birlikte ÇAMLIHEMŞİN mevkiine ulaşıyoruz. Çamlıhemşin ‘den minibüslerle bir başka tur öneriyoruz. (EXTRA) Ayder Üst Yayla Turu vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK” larını da görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı köye gidiyoruz. Yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ) ‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE ’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini, girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (Nayla) ’lerinden KARAYEMİŞ ’lerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen köyleri keyifle izliyoruz. Bu zevkli turumuzun ardından sıradaki durağımız, dileyen konuklarımız ile FIRTINA DERESİ ’nin en keyifli aktivitelerinden (ekstra aktivite) ZİPLİNE ve RAFTİNG aktiviteleriyle vakitlerini eğlenceli bir hale getirebilirler. Karadeniz sahili boyunca yolculuğumuzu sürdürürken ÇAYELİ ’nden öteye geçiyoruz. (EKSTRA TUR: Ağaran Şelalesi Turu) Muhteşem doğası ile muazzam görüntüsüyle büyülendiğimiz AĞARAN ŞELALESİ ziyareti ardından TAŞKIRAN ’a doğru yol alıyoruz. Ardından otelimize ulaşıyor, akşam yemeğimizi alıyor ve konaklıyoruz. Geceleme Uzungöl, Taşkıran Mevkii ‘nde.

4 Gün: Uzungöl – Of – Çay Fabrikası – Sürmene – Vakfıkebir – Görele – Giresun Yaylası
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, UZUNGÖL YAYLASI için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1090 mt yükseklikteki etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan, Karadeniz’in turizme açılan ilk yaylasında yürüyüş yapıyoruz.

(EKSTRA): Uzungöl Üst Yayla, Haldızen (Demirkapı)) Yaylası Turu ‘na çıkıyoruz. Uzungöl ‘ü besleyen set gölleri manzaraları eşliğinde bir köy yolculuğu bizleri bekliyoruz. SALINCAK Aktiviteleri ile fotoğraflarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Turumuzun bitiminde Uzungöl ‘e iniyoruz. Bu konuda öncülük etmiş kişilerden birisi olan DURSUN ALİ İNAN tarafından yaptırılmış, 4000 metre kare alana kurulu, üç ana bölümden oluşan müzede, yöresel mimariye bağlı kalınarak yapılan ahşap Uzungöl evi, Dursun Ali İnan’ın otuz yıldır topladığı yöresel- arkeolojik eserler ve doğadan topladığı ağaç köklerinden yaptığı heykeller ve mobilyalar ile Uzungöl ’ün tarihi, kültürü, coğrafyası, faunası, florası, sosyal yaşamı anlatan UZUNGÖL DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ ‘ni gezme şansını da yakalıyoruz. Büyüleyici manzarasına tanıklık edeceğimiz minik yürüyüşün ardından UZUNGÖL ‘e veda ediyor ve ÇAY FABRİKASI ’na gidiyoruz. Fabrikada yapraktan pakete giden yolculuğunu dinlerken, çaylarımızı yudumluyor ve minik bir keyif yapıyoruz.

Sonrasında SÜRMENE ‘ye ulaşarak, ustasından bıçağın yapılış hikayesini dinliyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonra AKÇAABAT ’a ulaşarak, yöreye özgü KÖFTE ve LAZ BÖREĞİ ’nin tadına bakma fırsatı yakalayacağımız keyifli öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Vakfıkebir, Görele üzerinden Giresun Yaylaları ‘na, Orta Karadeniz Yaylaları ‘na yolculuk başlıyor. Daha sonra Karadeniz Turlarımızın en özel yolculuklarından bir tanesine çıkıyoruz. Dereli yolu ile Türkiye ‘nin en temiz havasının bulunduğu Kümbet Yaylası ‘na tırmanışımız başlıyor. Doğa harikası Turkuaz renkli 3 büyük gölden oluşan MAVİGÖL ‘ü ziyaret ediyoruz. Daha sonra ALANCIK KÖYÜ sınırları içinde bulunan KUZALAN ŞELALESİ ’ni fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Geceleme BİRUN KÜMBET Evlerinde..

5 Gün: Giresun Yaylası – Kale – Ordu – Fatsa – Ünye – Çarşamba – Samsun – İzmir
Sabah kahvaltımızı yayladaki otelimizde aldıktan sonra Kümbet Yaylası aktivitelerinden faydalanabiliriz. Salıncak, ATV, Safari gibi fotoğraflarla ölümsüzleştireceğimiz aktiviteler için telefonlarınızı hazır bulundurmanızı öneriyoruz. Aklımızda Giresun Yaylası anılarıyla GİRESUN ‘a iniyoruz. Paronomik olarak GİRESUN KALE ‘yi gördükten sonra, Giresun ve Karadeniz manzaraları eşliğinde Oksijen Yurdu ORDU ’ya ulaşıyoruz. Şehri ve Karadeniz kıyılarını boylu boyunca göreceğimiz ORDU BOZTEPE TELEFERİK ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Kuşbakışı izlediğimiz şehre tekrar döndükten sonra, tekrar araçtaki yerimizi alarak, fındığı ile ünlü kentimizde FINDIK FABRİKASI ’na gidiyoruz. Sonraki ve son durağımız olan SAMSUN için yol almaya devam ediyoruz. Atamızı İstanbul ‘dan Samsun‘a getiren gemi olarak bilinen ve tarihimizde önemli yeri olan BANDIRMA VAPURU ‘nu gördükten sonra, Avusturyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan; şehrin simgesi haline gelen ATATÜRK HEYKELİ ’ne gidiyoruz. Hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İL KADIM ANITI gezimizin ardından SAMSUN ‘a ve Karadeniz’e veda ederek havalimanına gidiyoruz. Çarşamba Havalimanı ‘nda SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9359 Sefer sayılı Saat: 22.15 uçuşu ile İZMİR ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Anılarla dolu bir yolculuğu daha sonlandırıyor ve vedalaşıyoruz. Hoşça kalın…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır

 

 

 

TUR FİYATI: 2.999 TL’den başlayan fiyatlarla

FİYATA DAHİL OLANLAR

 İzmir – Trabzon Erken Gidiş, Samsun – İzmir Geç Dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 4 gece Yayla Otellerinde Konaklama
 Otellerde Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (4)
 (Batum Turu Gerçekleşirse Eğer 1 Akşam Yemeği Yoktur)
 Otellerde ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler
 Ayder Yaylasında 2 Gece Konaklama
 Ayder Yaylası, Uzungöl Yaylası, Giresun Kümbet Yaylası, Uzungöl Taşkıran Yayla Ulaşımları
 Giresun Kümbet Yaylası, Mavigöl ve Kuzalan Şelalesi Gezileri
 Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası (+65 Yaş Üzeri +40 TL Fark ödemektedir.)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 Ekstra Olduğu Belirtilen Yayla Alternatifleri
 Öğle Yemekleri ve Molalar
 Sümela Manastırı Minibüsü
 Zipline ve Fırtına Deresi Aktiviteleri
 Yurtdışı Çıkış Fonu (Batum Turu için gereklidir.)
 Gürcistan Batum Turu
 Star İptal Güvence Paketi

EXTRA TURLAR
1.Ekstra (İsteğe Bağlı): Artvin Borçka Karagöl Turu
2.Ekstra (Seçenekli Tur): Gürcistan, Batum Turu
2.Ekstra (Seçenekli Tur): Mençuna Şelalesi Turu
3.Ekstra (İsteğe Bağlı): Ayder Yaylası Üst Yayla (Zilkale)
4.Ekstra (İsteğe Bağlı): Huser Yaylası Turu (Bulut Denizi, Salıncak)
5.Ekstra (İsteğe Bağlı): Ağaran Şelalesi Turu
6.Ekstra (İsteğe Bağlı): Uzungöl, Haldızen (Demirkapı) Yaylası (Salıncak)

Sürekli değişen Mazot maliyetleri sebebi ile henüz fiyatlanmamıştır. En kısa sürede fiyatları paylaşılacaktır.


EBRULİ TUR’DAN NOTLAR

Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun “satış acentesi” konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ŞAVŞAT – MACAHEL RÜYASI

17-21 Eylül 2022, Cumartesi-Çarşamba
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.650.00
error: Content is protected !!