KARABURUN YARIMADASI

Günübirlik Kültür Turları

19 Haziran 2021, Cumartesi

200.00

Karaburun’da kıyılar, şiir gibi köyler, dağlar, arka yollar, öyküler, doyumsuz manzaralar açar kapılarını, buyur eder gelenleri… Nefis bir görsellik eşliğinde yol alırken, terk edilen köyler hüzünlü öykülerini fısıldar..

Doç. Dr.  Ahmet UHRİ Danışmanlığında…

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş durağında, 08.00’da Alsancak/Lozan Meydanında konuklarımızla buluşarak yola çıkıyoruz. Kahvaltınızı yapmamış olabileceğinizi düşünerek, yolda hafif bir çay /gevrek- tost molası veriyoruz. . Urla’yı geçtikten sonra, Gülbahçe, Eski Balıklıova, Yeni Liman Sakız Köyü, Gerence Koyu, Kiremit Burnu, Mordoğan, Kaynarpınar’ı görerek ilerliyoruz. Demircili Limanı ve Eski Balıklıova’da aracımızdan inip çevre gezileri yapıyor, bilgi alıyoruz.

Öğlende, “İskelede balık yemeden Karaburun turu olmaz” diyoruz. Öğleden sonra ise artık boşalmakta olan dağ köylerine doğru uzanıyoruz. Nefis manzaralar eşliğinde yol alırken, terk edilen köylerin hüzünlü öykülerini dinliyoruz. Gerçek bir ıssızlık içinde zamana direnmeye çalışan Sazak Köyüne gidiyoruz. Sonsuz bir ufku seyreden bu köyün her taşı, her yıkıntısı bize yılların anısını fısıldıyor. Tatlı bir rüzgar hüznümüzü dağıtırken, bu yöreye eski insanların neden “Rüzgarlı Mimas” adını koyduğunu anlamak güç olmuyor..

Dönüşte Balıklıova’da mola verip fırından yeni çıkmış un kurabiyeleri alıyoruz. Akşamüzeri biraz yorgun ama çok keyifli bir tur yapmış olarak evlerimize dönüyoruz..

TUR FİYATI: 200 ,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, ikramlar, rehberlik ve danışmanlık hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği, içecekler, kişisel harcamalar.

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez. Ancak bu dönemde tedbir olarak gün içinde araçta yer değiştirilmez..
 Tura son kayıt tarihi 16 Haziran 2021, Perşembe günüdür.
 Geziye rahatça yürüyebileceğiniz ayakkabı ve giysilerle katılmanızı tavsiye ederiz
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 16 Haziran 2021, Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİNDE
ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANMAKTA OLAN KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

EBRULİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

DENİZ FENERLERİNİN DÜŞSEL DÜNYASI

26 Haziran 2021, Cumartesi
Günübirlik Turlar
Eski bir liman kenti olan İzmir’in Deniz Fenerlerinin gizemli dünyasını keşfetmeye gidiyoruz. Nefis manzaralar arasında ilerleyen bu turu yıllardır keyifle yapıyoruz....
225.00

KANE (KARADAĞ) YARIMADASI

19 Haziran 2021, Cumartesi
Günübirlik Kültür Turları
Strabon ve Plinius’un izinde Karadağ yarımadasını yeniden keşfediyor, Antikçağdaki en önemli yerleşimi olan Pitane’nin bulunduğu küçük yarımadayı dolaşıyor, kentin tarihine ilişkin anekdotlara değiniyoruz...
200.00

ÖLÜMÜN İMKANSIZLIĞI

24 Mayıs 2021, Pazartesi
Online Söyleşiler
Ark. Ahmet Uhri, "ölüm üzerine konuşulduğunda, arkeologların da söyleyecek bir çift lafları var" dır diyecek ...
00.00

ANTİK ÇAĞDA YEME-İÇME KÜLTÜRÜ VE SYMPOSION

12 Temmuz 2020, Pazar
Günübirlik Turlar
Yıllar sonra yeniden, harika bir mekanda, Antik Çağda yeme-içme kültürüne dair bir sunuma hazırlanıyoruz.

310 TL (Taksit olanakları)
310.00
error: Content is protected !!