KAPADOKYA

Uçakla: İzmir/Ankara & Kayseri/İzmir

24 - 26 Nisan 2020, Cuma – Pazar

1080.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alınma Tarihi: 1985
Kategori: Doğal / Kültürel

“Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.”

TUR PROGRAMI

24 Nisan 2020, Cuma: İzmir / ANKARA – IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU / KAYMAKLI
Sabah saat 06.00‘da, İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yollarına ait 07.45 seferi ile uçarak, 09.00‘da Ankara’ya ulaşıyoruz. Aracımıza yerleşiyor ve turumuza başlıyoruz.

Kapadokya yolu üzerindeki TUZ GÖLÜ’nde fotoğraf çekmek için iniyoruz. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan ve ülkemizin tuz ihtiyacının %40’ını karşılayan Tuz Gölü’nde ilginç kareler yakalıyoruz. Yolumuza devamla, IHLARA VADİSİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı’ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz. Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var. Nispeten iyi durumdaki birkaçının görülmesinden sonra Ihlara Vadisi’nden ayrılıyoruz. Zamanımız uygun olursa belki NARLIGÖL’e uğrayabiliriz. Narlıgöl, yer altından sıcak su kaynaklarıyla beslenen, minarelce zengin, suları acı bir göldür. Sonraki hedefimiz ise DERİNKUYU veya KAYMAKLI Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Bu gece arzu edilirse Kapadokya’da, Turistik bir Türk Gecesi’ne katılabiliriz)

25 Nisan 2020, Cumartesi: GÖREME – ÇAVUŞİN – ZELVE –UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan peribacalarını görmeye gidiyoruz. Turumuza DERVENT Vadisinden başlıyoruz. ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ’ni ve RAHİPLER VADİSİ’ni geziyoruz. Yeni adıyla PAŞABAĞ’da farklı peribacaları görüyoruz. Sonra da ÇAVUŞİN – GÖREME Açık Hava Müzesi’ne giderek (Rahipler – Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik UÇHİSAR gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri AVANOS’daki yerel sanatlara, çanak – çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz. Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

26 Nisan 2020, Pazar: ÜRGÜP-SİNASOS- KAYSERİ – İZMİR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, ilkbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya’da ÜRGÜP şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla SİNASOS, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa’ya giderek keyifle geziyoruz.

Ardından, Kayseri’ye hareket ediyoruz. KAYSERİ’de panoramik bir şehir turu yapıyoruz; Kayseri Kalesi, Hunat Hatun Camii ve Külliyesi, Alaca Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi gibi görülesi birçok eser var. Anadolu’nun önemli geçiş noktalarından birinde yer alan ve müze gibi bir kent olan Kayseri, aslında ayrı bir gezi rotası olmayı hak ediyor.

Kayseri’ye kadar gelip de ünlü pastırmasının tadına bakılmadan dönülmez değil mi? Olmaz tabii! Turumuz tamamlanınca pastırmacılara uğruyoruz…

Epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 22.15‘de Sun Express Hava yollarına ait direkt uçuşla Kayseri’den İzmir’e geri dönüyoruz. İzmir’e varışımız 23.50 ‘de. Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

KONAKLAMA Vade farksız 5/6 taksit olanağı
2 Kişilik odada kişi başı    1.080,-TL+ Uçak Bileti
Tek kişilik oda fiyatı    1.365,-TL+ Uçak Bileti
Üç kişilik odada kişi başı    1.030,-TL+ Uçak Bileti
3 -6 yaş çocuk       500,-TL+ Uçak Bileti
7-11 yaş çocuk       800,-TL+ Uçak Bileti

ÇOCUK İNDİRİMİ: İki büyük yanında kalındığında geçerlidir.

OTEL ADI: Ramada By Wyndham Cappadokya (5)

GRUP UÇAK BİLETİ: 585,- TL
GRUP uçak biletlerimiz 20 tanedir. Biletler bittikten sonra müracaat olduğunda güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan peşin ödemelerde kişi başı: 50,- TL indirim,
Kredi Kartı ile tek slip ödemede 25,- TL indirim yapılır.

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank – Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ankara‘dan – Kayseri’ye kadar tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar, 5* Otel ‘de 2 gece yarım pansiyon konaklama, otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2), rehberlik, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir- Ankara / Kayseri- İzmir uçak biletleri, ilk gün yolda alınan sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri, tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri, arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan Türk Gecesi eğlencesi, balon turu ve kişisel harcamalarınız ile otelde bizzat ödenecek olan turizm vergisi.

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze ve ören yeri girişleri gideceğiniz tarihlerde yoğun olacağından, orada bilet almak veya müze kart çıkarmak için grubu bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
 Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmektedir.
 Türk Gecesine katılmak ve Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. Çünkü rezervasyonlar çok önceden alınmaktadır.
 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

16-20 Temmuz 2020, Perşembe- Pazartesi
Uçakla: İzmir/ Trabzon & Kars/ İzmir
Yemyeşil ormanlar, dumanlı dağlar, göller, nehirler, yaylalar bekliyor bizi...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: FİYAT HAZIRLANIYOR+UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
00.00

FARKLI BİR DOĞU ANADOLU

13- 17 Haziran 2020, Cumartesi –Çarşamba
Uçakla: İzmir /Sivas & Malatya/ İzmir
Sivas, Erzincan, Tunceli, Munzur Vadisi, Ovacık, Elazığ, Malatya'da doğa, tarih, yaşam...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.400 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.400.00

HAKKARİ – VAN

10-14 Haziran 2020, Çarşamba – Pazar
Uçakla: İzmir / Van / İzmir
Küçük bir grupla yeni bir Hakkari-Van gezisi yapıyoruz. Demişler ki; görürsen her yer güzel ama burası apayrı güzel!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.300 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.300.00

GÖLLER YÖRESİ ve SAGALASSOS

24 - 26 Mayıs 2020, Pazar-Salı
Şeker Bayramında
Şeker bayramında; Salda Gölü, Burdur, Isparta, Yalvaç /Psidia Antiokheia'sı, Beyşehir, Eflatunpınar, Eğirdir, Sagalassos!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.250 TL (Taksit olanakları)
1.250.00
error: Content is protected !!