KAPADOKYA

Uçakla: İzmir >> Kayseri >> İzmir

12 - 13 Şubat 2022, Cumartesi - Pazar

1.700.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alınma Tarihi: 1985
Kategori: Doğal / Kültürel

“Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.”

TUR PROGRAMI:

12 Şubat 2022 Cumartesi: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – UCHİSAR KALESİ – ROSE VALLEY
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşarak saat 10:30 ’da Kayseri’ye uçuyoruz. Saat 12:00‘de Kayseri’de olmayı planlıyoruz. Tam da öğle saatlerinde Kayseri’de olunca, mantı yemeden geçmek ne mümkün! Sonra da doğanın eşsiz harikaları olan peribacaları diyarını görmek için yola koyuluyoruz…

Yaklaşık bir saat sonra kendimizi GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’nde buluyoruz. Büyülü bir yerdir burası ve Kapadokya’nın en fazla ziyaret edilen yeridir. Dünyanın eski manastırlarına, gayet iyi korunmuş fresklerle dolu kiliselere ev sahipliği yapar. Her biri kayalara oyulmuş olan; Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise ve Tokalı Kiliseyi geziyoruz.

Sonra bölgenin en yüksek yeri olan UÇHİSAR KALESİ’ne gidiyoruz. Çevredeki peri bacalarında yerli halkın halen yaşamakta olması bizi şaşırtıyor. Burada bir fotoğraf molası verdikten sonra, hava uygun olursa Kızıl Vadi’de (ROSE VALLEY) gün batımını seyretmek istiyoruz. Ardından otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

13 Şubat 2022, Pazar: KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ESENTEPE – PAŞABAĞ – DERVENT – AVANOS – SİNASOS – ÜRGÜP

Not: Sabah erken saatlerde (hava durumu uygun olursa) dileyen misafirlerimiz (ekstra) balon turuna katılabilirler.

Sabah kahvaltısından sonra valizlerimizi alarak otelden çıkış yapıyoruz. İlk ziyaretimiz, bölgenin tarihiyle özdeşleşmiş yeraltı şehirlerinden birisi olan KAYMAKLI’ya. Ziyarete açılmış olan, bu en büyük ikinci yer altı şehrinin asıl derinliği 8 kata kadar inse de şu an 4 katı ziyarete açık. İlk katı ahırlara ayrılmış ve ahırlardan açılan koridorlarla kilise ve diğer yaşam alanlarına geçişler sağlanmış. Kilisede apsislerin önüne yerleştirilmiş vaftiz taşı ve kenarlara oyulmuş oturma platformları ile kilise görevlilerine ait olduğu sanılan mezarlarla karşılaşıyoruz. Yaşam alanları, oturma, barınma, şırahane ve erzak odaları ise 3 ve 4. kata yayılmış. Kaymaklı Yeraltı Şehrinde bir bakır işleme atölyesinin izleri de var…

Ardından, tarımla uğraşan yerli halk için çok önemli olan güvercinlere ev sahipliği yapan GÜVERCİNLİK VADİSİ’nde fotoğraf molası vereceğiz. Yola devam ederek, ESENTEPE PANORAMA seyir tepesinde manzaraya karşı keyifle çaylarımızı yudumlayacağız.

Daha sonra peri bacası oluşumlarının en net şekilde görülebildiği, eski adıyla Keşişler Vadisi yeni adıyla PAŞABAĞ olarak bilinen açık hava müzesi içerisinde yarım saatlik bir yürüyüş yapacağız. Bu kısa yürüyüş bize güzel fotoğraf kareleri yakalama olanağı sağlayacak.

Öğle yemeği için AVANOS köyüne geçeceğiz. Yemeğin ardından Kapadokya’nın can damarı olan Kızılırmak çevresinde kısa bir gezinti yapıp, eski bir Rum köyü olan SİNASOS / Mustafa Paşa köyünü ziyarete gideceğiz. Eleni ve Konstantin Kilisesi, St Nikola Kilisesi göreceğimiz başlıca yapılar. Köy meydanında buluşmak üzere biraz serbest zaman vereceğiz. Belki bölgeye özgü küçük hediyeliklere bakmak istersiniz…

Akşamüzeri ÜRGÜP merkezine doğru yola çıkıyoruz. Eski taş konakların en iyi örneklerinden olan Asmalı Konağın da içinde bulunduğu, taşlara oyulmuş mağara evlerini görüyor, daracık Arnavut taşı sokakların arasında gezinip fotoğraflar çekiyoruz.

Hayli yoğun geçecek bir günün sonunda, zamanımız olursa ÇAVUŞİN KALESİ manzaralı bir restoranda yemek molası verebiliriz ( opsiyonel).

Dönüş uçağımız yine Kayseri’den ve saat 22.15’te. Oldukça zengin bir Kapadokya turunu geride bırakırken, İzmir’e dönüş yapıyoruz.

TUR FİYATI

2 Kişilik odada kişi başı: 1.700 TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 350,-TL

GRUP UÇAK BİLETİ: Uçak biletleri katılımcı sayısı 10 kişi olduğunda alınacaktır.

TAKSİT: İşbank Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir
İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan peşin ödemelerde kişi başı 100 TL indirim.

DİKKAT! AŞI Kartı veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testi zorunludur

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar
 4* Otelde ya da butik otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Otelde alınan sabah kahvaltısı (1) ve akşam yemeği
 Rehberlik
 Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Kayseri /İzmir uçak biletleri
 Öğle yemekleri (2)
 İkinci gece (opsiyonel) akşam yemeği
 Tüm içecekler
 Ören yeri ve müze giriş ücretleri
 Arzu edenler için balon turu, Türk gecesi
 Kişisel harcamalar.

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Yoğunluk nedeniyle orada bilet almak veya müze kart çıkarmak için grubu bekletmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
 Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmektedir.
 Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. Çünkü rezervasyonlar çok önceden yapılmaktadır.
 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde kesintisiz geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, uçak bileti alındı ise tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

24 Nisan 2022, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Bir dünya mirası olan Aphrodisias, ülkemizin en önemli arkeolojik alanlarından biri, antik çağda bir heykel okulu, filozoflar, bilim adamları yetiştirmiş bir kenttir...
330.00

KAYIP TANRILAR ÜLKESİ – PERGAMON

20 Mart 2022, Pazar
Tarihçi Murat Tozan Danışmanlığında
Ahmet Ümit’in 2021 yılı Haziran ayında yayımlanan son kitabı, “Kayıp Tanrılar Ülkesi” bağlamında bir Bergama/Pergamon turu yapıyoruz. Kaçırmayın deriz!
280.00

MARDİN

18-20 Mart 2022, Cuma – Pazar
Rehber Şükran Rojda Laleoğlu ile
Görmeyen kalmasın, özleyen hasret gidersin diyerek yeniden gidiyoruz, kültürlerin buluştuğu o nakış gibi kente...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.500 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.500.00

MANİSA KÜLTÜR TURU

20 Mart 2022, Pazar
Tarihçi Ahmet Çandır Danışmanlığında
Osmanlı Dönemi ekseninde, oldukça zengin bir Manisa Turu; Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...
160.00
error: Content is protected !!