BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN

9 Gece -10 Gün

15 - 23 Temmuz 2021, Perşembe-Çarşamba

1.250.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

KAFKAS RÜZGARI

TİFLİS – KAKHETİ- KAZBEGİ – GORİ – BAKURİANİ -AHISKA – KUTAİSİ – BATUM

9 Gece – 10 Gün

TUR PROGRAMI

14 Temmuz 2021, Çarşamba
İzmir/İstanbul bağlantılı olarak Gürcistan’ın başkenti TİFLİS’e uçuyoruz. Akşam otelimize yerleşme ve dinlenme.

15 Temmuz 2021, Perşembe: TİFLİS / SAMEBA MANASTIRI
Sabah kahvaltı sonrasında tam gün sürecek olan Tiflis turumuzu yapıyoruz. Mtatsminda Tepesi’nden şehre kuşbakışı bakıp fotoğraf çektikten sonra Narikala Kalesi, Metekni Tapınağı, Sameba Manastırı, Gürcistan Sanat Müzesi ve Gürcistan hazinelerinin yer aldığı Devlet Müzesi geziyoruz. Cami, sinagog ve kiliselerin yan yana olduğu Tiflis’in dar sokaklarında yürürken tahta balkonlu ve ağaç oyma evleri görüyoruz. Türk hamamlarının olduğu Hamamlar Sokağı’nda yürüyüş yapıyor, Rustaveli Caddesi’nde şehri tanımak için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Gece Kura Nehri kıyısındaki su parkında klâsik müzik eşliğinde “Su Dansları” gösterisini izlemeye gidebiliriz. Konaklama: Tiflis’te.

16 Temmuz 2021, Cuma: KAKHETİ – SİGNAGİ – TELAVİ
Sabah kahvaltımızın ardından Doğu Gürcistan’a hareket ediyoruz. Bu bölge Kakheti olarak biliniyor. Bölgenin idari merkezi Telavi şehrini gördükten sonra yeniden yola çıkıyoruz. Küçük bir tepe üzerine kurulu, etrafı muazzam bir kaleyle çevrili olan, Aşk Şehri olarak da bilinen Signagi’ye gidiyoruz. Uçsuz bucaksız Alazani Vadisi ve devamında Kafkas Dağları bizi büyülüyor… Bodbe Manastırı’nı ziyaret ediyor ve Tiflis’e dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yine dışarıda bir restoranda alıyoruz. (Konaklama: Tiflis)

17 Temmuz 2021, Cumartesi: MTSHETA – ANANURI – GUDAURI – KAZBEGI – GERGETI SAMEBA (TRINITY CHURCH)
Tifliste son günümüzde, kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız eski başkent ve “Kral Şehir” olarak bilinen Mtsheta olacak. Burada, öncelikle 6.yy kalma Jvari manastırını ziyaret ediyor ve Kura ve Aragvi nehrinin kavuştuğu noktayı tepeden görerek Mtsheta şehrine bakıyoruz. Ardından Kutsal Nino’nun Hristiyanlığı yaymaya başladığı ve yaşadığı yer olan Svetitskhoveli kilisesini ziyaret ediyoruz.

Kısa bir şehir gezisinin ardından yükseklere doğru çıkıyoruz. Ananuri’de baraj gölü kenarındaki kale gibi surlarla örülü kiliseyi gezip surlarında fotoğraf çekiyoruz. Dileyenler burada alışveriş yapabilirler. Sonrasında Gudauri Kayak Merkezi’ne doğru yol alıyoruz. Kafkas Dağları (3000m-5047m) artık bütün ihtişamı ile önümüzde yükselmeye başlıyor, yol alacağımız vadilerin derinliği nefes kediyor. Gudauri’de seyir terasında dağların büyüleyici manzarasına doyamadan, Stepantsminda kasabasına bizim bildiğimiz adı ile Kazbegi kasabasına doğru devam ediyoruz 5047m irtifadaki Kazbegi dağının eteğine kurulmuş şehirde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen dağcıları, doğa dostlarını görüyoruz. Yol boyunca tanık olacağımız görüntüler geçekten büyüleyici. “Rus Askeri Yolu” olarak adlandırılan bu yol üzerinde Rusya-Gürcistan Dostluk Anıtı yer alıyor. Şehre vardıktan sonra Gergeti Sameba Kilisesi’ne çıkıyoruz. Yol virajlı ama asfalt. Kiliseye vardığımızda manzara büyüleyici. Kiliseyi gezip kasabaya geri dönüyoruz. Dileyenler ile yürüyerek aşağı inebiliriz.

Kazbegi’de otele yerleşiyoruz ve akşam yemeğine değin serbest zaman diyoruz. Akşam yemeği için Maia’nın evine davetliyiz. Unutulmaz bir ağırlama ve lezzetler…  Bu gece konaklama, Kazbegi’deki otelimizde.

18 Temmuz 2021, Pazar: KAZBEGI NATIONA PARK – SNO – JUTA– KAZBEGI – GVELETI ŞELALELERI – VLADIKAVKAZ
Sabah kahvaltısının ardından şehir merkezine gelirken kullandığımız yolun sonuna kadar ilerliyoruz ve Vladikavkaz sınırına kadar gidiyoruz. Sınırı görüyor, yakınlarında, 2 ayrı vadi içinde ayrılmış Gveleti şelalelerini geziyoruz. Sonra merkeze dönerek öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra Juta vadisine doğru yola çıkıyoruz. Eşyalarımızı otele yerleştirip yürüyüşe çıkıyoruz. Chauki dağının enfes manzarası eşliğinde tırmanmaya başlıyoruz. Tam 1020 adım sonra Chauki önümüzde olacak ve sonrasında uzun bir düzlük ve dileyen misafirlerimiz ile 1-1,5 saat %15-20 arası eğimle dağın eteğindeki göle kadar gidip geri geliyoruz. 5th Season Cafe’de dağ manzarası eşliğine günü bitiriyoruz.
Konaklama: Kazbegi’deki otelimizde.

19 Temmuz 2021, Pazartesi: GORI – BORJOMI – BAKURIANI
Sabah kahvaltısından sonra kuzeydoğu Gürcistan’dan ayrılıyoruz. Gori kasabasına uğrayıp Stalin’in doğduğu evi ve müzesini ziyaret ediyoruz. Aynı bölgede tarihi Demir Çağına değin uzanan bir kaya şehrini görüyoruz. Yola devam ederek Gürcistan’ın sağlık merkezi olarak bilinen, mineral suları ile meşhur Borjomi’ye geçiyoruz. Borjomi’den yükselerek Gürcistan’ın özellikle kış turizmi için parlayan yıldızı olan Bakuriani dağına çıkıyor, yamaçtaki otelimize yerleşiyoruz. Varış saatine göre Tobboggan binmek ve teleferik ile vadiyi seyretmek için oteller bölgesinden yükseliyoruz. Otelde dinlendikten sonra akşam yemeği ve şehri gezmek amacıyla kendimizi Bakuriani sokaklarına bırakıyoruz…  Konaklama: Bakuriani

20 Temmuz 2021, Salı: AHISKA – VARDZIA – SAIRME
Sabah kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yüklüyoruz ve yeniden yolla çıkıyoruz. Borjomi üzerinden batıya, Türkiye sınırına yakın bir bölgeye, Ahıska’ya doğru ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Yeşil Manastır ve Alman Katolik mezarlığına uğruyoruz. Mezarlığı, 2.Dünya savaşı döneminde Alman esirlerin nehir kanallarından akan su ile elektrik ürettiği alanları, bıraktıkları evleri ve onlarca demir asma köprü görüyoruz. Yolculuğa devam ederek Ahıska şehrine geliyoruz. Gerek Gürcü krallıkları gerekse Osmanlı devleti için önemli bir yer olan Rabat kalesini geziyoruz. Kale içerisinde bir Ortodoks kilisesi, Hacı Ahmet Paşa Camii, restoranlar ve evlendirme dairesi var. Kale ziyareti sonrası Vardzia kaya şehrine doğru yola çıkıyoruz. İnanılmaz bir yer! 600 depo ve oda, yemekhane, kiler, 25 şarap mahzeni, 15 kiliseden oluşan yerleşimin inşasına 1156 yılında başlanıp 1203 te tamamlanmış. Bu mağara kent ile ilgili birçok bilgi ve anı öğreniyoruz. Buradan da ayrıldıktan sonra 2-2,5 saatlik bir yolculuk (100km) ile Sairme bölgesine giderek otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Sairme

21 Temmuz 2021, Çarşamba: KUTAISI – KADETRAL VE KILISELER – PROMETEUS
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra imareti bölgesinin başkenti Kutaisi’ye doğru yola çıkıyoruz Rioni ırmağının iki yakasına kurulu şehirde ilk durağımız şehri tepeden gören Bagrati Katedrali sonrasında Motsameta manastırı ve kutsal Gürcistan üçlemesinden olan Gelati manastırını görüyor ve öğle yemeği için şehre dönüyoruz.

Yemekten sonra Tskaltubo vadisinde Prometeus mağarasına gidiyoruz. Mağara içinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından, Tskaltubo’da eski Sanatoryumlardan birini ziyaret ederek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için yeniden bir araya geliyor ve sonrasına şehir turu yapıyoruz.   Konaklama: Kuta

22 Temmuz 2021, Perşembe: MARTVILI KANYONU – OKATSE KANYONU – KINCKHA ŞELALESI
Bugünü tamamen doğa içerisinde geçiriyoruz. Khoni kasabasından yukarı doğru kıvrılarak öncelikle Martvili Kanyonuna gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kanyon içerisinde botlarla 10dk süren bir gezi yapabilir. Sonra biraz daha yükselerek Okatse Kanyonuna doğru gidiyoruz. Kanyon içindeki parkurda gidiş geliş 3 km yürüyoruz. Ardından aracımıza dönerek, 95m lik yüksekliği ile Kinchkha şelalesine gidiyoruz. Kanyon suyu ile beslenen şelalenin eteğinde kanyon içinde bir yürüyüş yapıyoruz. Bu bölgen ayrılmadan önce Lomina gölüne geçiyoruz ve sonrasında şehir merkezine geri dönüyoruz. Sırada Kutaisi Botanik parkı var. Günün sonunda otelimize geçiyoruz.  Konaklama: Kutaisi

23 Temmuz 2021, Cuma : DENDROLOJI PARKI – BATUM –İSTANBUL –İZMİR
Sabah erken kahvaltı sonrası Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Ozurgeti kasabası üzerinden geçerek ilk durağımız olan Kobuleti kasabasında, Dendroloji (Ağaç bilimi) parkını ziyaret ediyor, yürüyüş yolunda geziyoruz. Batum şehir merkezinde Avrupa Meydanı ve Medea heykelini, Ali ve Nino Heykelini görüyor, sahil yolundaki yürüyüş alanına geçiyoruz.

Adım adım gezdiğimiz Gürcistan’a veda vakti geliyor… Havalimanına transfer ve uçuş…

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı : 1.250 $
Tek kişilik oda fiyat farkı : 500 $

*Katılımcılarımız 1 gece +1 gün daha Batum’da kalmak isterse 150,-$ bir fark gündeme gelecektir.

GRUP UÇAK BİLETİ: 10 kişi olduğumuzda grup uçak bileti alacağız.
Pandemi nedeni ile Gürcistan’a girişler yalnızca uçak ile sağlanmaktadır. Bu turumuz için Tiflis şehrine biletimizi almamız gerekiyor.

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
 9 gece oda kahvaltı konaklama
 Profesyonel rehberlik
 Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yok)
 İlk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer ile tüm ara transferler
 Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
 TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası

TUR FİYATINA DÂHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Tiflis – Batum /İzmir Uçak biletleri
 Teleferik, Mağara, Rafting, Kanyon girişleri, Botanik park girişleri ve Toboggan ücretleri.
 Öğle ve akşam yemekleri.
 Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
 Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
 Yurtdışı çıkış harcı

AŞI & TEST
Gürcistan hükümeti pandemi kuralları gereği gelen misafirlerin aşı olmuş olmasını istemektedir. Ayrıca PCR testi olan misafirler de ülkeye giriş yapabilmektedir. Ancak 3 gün içinde tekrar bir PCR testi talep etmektedir. Bu sebeple turumuz aşı olmuş misafirlerimiz için daha rahat geçecektir. Turumuz başlangıcına değin yeni bir bildirim veya kural olursa burada yayınlayacağız. Rezervasyon yapan misafirlerimize ayrıca mail ve telefon yoluyla bilgi akışı sağlayacağız.

NOTLAR:
 Turumuza dünyanın her yerinden katılım olduğundan hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir.
 Uçak fiyatları her an değişebilmektedir. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır.
 Katılımcıların kimlikte yazılı şekilde tam adı-soyadı / Pasaport yada kimlik fotokopisi vermeleri gereklidir.
 Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaraları istenmektedir
 Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İPTAL KOŞULLARI
 Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
 Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!