İZLANDA

THY+SAS ile

29 Ekim - 03 Kasım 2021, 5 Gece & 6 Gün

2400.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Buzullar ve Volkanlar Ülkesi…
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalar…

THY+SAS ile
Rehber: Taylan KIRIKKANAT

İzlanda, Atlas Okyanusunun kuzeyinde sıra dışı bir ada. Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya! Buzullardan, Siyah Kumsallara, Dünyaca ünlü Blue Lagoon’a kadar baştan sona heyecan verici …

TUR PROGRAMI

1.Gün: İSTANBUL >>> KOPENHAG >>> REYKJAVİK
Sözleşeceğimiz saatte İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyoruz. Saat 08:10’da Türk Havayolları ile Kopenhag’a uçuyoruz. Varış saatimiz 10:35. Saat 16:10’da SAS Havayolları ile Keflavik’e uçuyoruz. Saat 17:30‘da ‘’Dumanlar Koyu’’ anlamına gelen Reykjavik’e varış, otele transfer, akşam yemeği ve konaklama…

2.Gün: REYKJAVİK – AKRANES (BATI SAHİLLERİ) – REYKJAVİK
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Reykjavik şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız şehrin termal plajı Nauthol olacak. Burada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasından sonra şehrin su deposu, ilginç mimarisi ile içerisinde bulunan müze ve Perlan’a gidiyoruz. Perlan’da muhteşem Reykjavik manzarası eşliğinde bir kahve molası veriyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz giriş ücretini ödeyerek müzeyi ziyaret edebilir)

Turumuza devamla; şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesi ve hemen önünde yer alan Leif Eriksoon heykelini görüyor sonra sahil yolu üzerinde, Höfdi (Reagan ve Gorbaçov’un 1988 yılında bir araya gelip, soğuk savaşı sona erdiren imzaların atıldığı yer) ve Sun Voyager anıtını ziyaret ediyoruz. 2011 Yılında hizmete giren opera ve sergi binası Harpa’yı da gördükten sonra, güzergahımız üzerindeki Reykjavik limanı balıkçı barınakları ile tersaneler arasından geçiyoruz. Kentin ruhunu hissetmek için biraz da yürüyerek geziyoruz. Alışveriş caddesi Laugavegur, Belediye binası ve Althing’i gördükten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz…

Yemekten sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculukla Abatı sahillerinde bulunan Akranes kasabasına gidiyoruz. Yol boyunca bize muhteşem manzaralar eşlik ediyor. Ülkede balıkçılık sektörünün kalbi konumundaki bu kasabada dünyanın en fazla fotoğraflanan yapısı, Akranes Deniz Feneri ve 1955 yılından beri fotoğraf meraklılarına son derece güzel bir arka plan olan balıkçı teknesi kalıntısını görüp, Reykjavik şehir merkezine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün: REYKJAVİK – GOLDEN CİRCLE – HELLA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra oteldeki odalarımızı boşaltıyor ve aracımıza biniyoruz. Golden Circle (Altın Çember) adı verilen, tam gün sürecek Thingvellir Vadisi, Gayser ve Gulfoss şelalesi turu için yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra “Thingvellir Ulusal Parkı’na ulaşıyoruz. Thingvellir büyüleyici bir jeolojik alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alması bizi şaşırtmıyor. Ulusal parktaki yürüyüş sırasında Avrasya ile Amerika kıtaları arasından geçen kontinental fayı ve ünlü Law Rock’u görüyoruz. Jeolojik öneminin yanı sıra 930 yılında İzlanda’nın ilk yerleşimcileri tarafından kurulan, dünyanın ilk ulusal parlamentosu Althing’in yüzyıllar boyunca toplandığı yeri görüyor, İzlanda hukuk sisteminin işleyişi (Viking Dönemi) hakkında bilgiler alıyoruz.

Turumuza devam ediyor, 20 m. yükseklikten akan Oxarafoss şelalesini görüp bir saatlik yolculuğun ardından Geysir jeotermal alanına geçiyoruz. Yaklaşık beş dakikada bir sıcak su püskürten Strokur geysır’ı ve 2000 yılından bu yana uykuda olan büyük geysırı görüyoruz. Bu püskürtme ve fışkırmalar her defasında yeni bir görsel şölen oluşturuyor. Öğle yemeği için molamızı burada veriyoruz.

Yemekten sonra turumuza devam ediyoruz. İzlanda’nın en ünlü şelalesi olan Gullfoss’u görmeye gidiyoruz.
Hvita Nehri kanyonunda, 32 metreden iki kademede dökülen bu nefis şelalede fotoğraflarımızı çektikten sonra buradan ayrılıyoruz. Aslında hava koşulları uygun olursa şelalenin çok yakınına kadar yürüyebiliriz.

Golden circle turumuzun son etabı olan Gullfoss’tan sonra Hella’ya hareket ediyoruz. Dönüş yolu üzerinde serada yaz kış domates üretimi yapan sıra dışı bir çiftlik evini geziyoruz. Burada vereceğimiz kahve molasında, tamamen volkanik toprakta yetiştirilen ürünlerin tadına bakabilir veya satın alabilirsiniz.

Hella’ya ulaşmadan önce son durağımız, sönmüş bir volkan krateri olan Kerid olacak. 3000 yıl önce oluşan, kalderası 55 m., genişliği 240 m. ve derinliği 170 m. olan sönmüş volkanın içerisinde yürüyüş yapmak çok farklı bir deneyime dönüşüyor….

Yeniden yola çıkıyoruz ve yaklaşık bir saat sonra Hella’da konaklayacağımız otele varıyoruz. Geceleme otelimizde.

Önemli Not : Kalacağımız otel güney sahilinde kırsalda yer almaktadır. Özellikle kuzey ışıklarının gözlenmesi için son derece uygun bir lokasyonda olup, açık havada jakuzi ve sauna olanakları vardır.

4.Gün: HELLA – VİK – HELLA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra bizi son derece keyifli bir gün bekliyor. İzlanda’nın güney sahillerine doğru ilerlerken, bize eşlik edecek olan manzaralar büyüleyici…

İlk olarak Skogafoss’a gidiyoruz. Yüksekliği 60m. ve genişliği 23m. olan bu doğa harikası İzlanda’nın en büyük şelalelerinden biridir. Skogafoss aynı zamanda ilk Viking yerleşim bölgelerinden. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, yanardağın eteklerinden yolumuza devam edip, Katla volkanının yüzyıllar süren aktivitesi ile oluşan Dyrehoaley’e varıyoruz. Deniz üzerinde yer alan dev bazalt bloklar aynı zamanda doğal yaşam alanı olup, bir çok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Hava ve yol şartları uygun olursa Dyrehoaley deniz fenerine araç ile ulaşıp siyah kumsalların ve manzaranın keyfine varıyoruz. (Hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif manzara noktasına gidiyoruz) Dyrehoaley sonrası 20 dk’lık bir yolculuktan sonra Vik kasabasında öğlen yemeği ve alışveriş için mola veriyoruz.

Yemek sonrası dünyanın en tehlikeli sahili olan Reynisfjara bölgesi siyah kumsalları ve bazalt kaya ve mağara oluşumlarını görüyoruz. Denizin ortasında duran Reynisdagar kayalıkları ilginç jeolojik şekilleri ile fotoğraf meraklılarının vaz geçilmezi. Reynisfjara sonrası Solheimajöküll buzuluna gidiyoruz. Yaklaşık 10 dk’lık bir yürüyüş ile buzulun yakınına gidip fotoğraf çekme imkanımız oluyor.

Günün finalini ise İzlanda’nın en güzel şelalesi olarak bilinen Seljalandfoss ziyareti ile yapıyoruz. Eyjafjallajöküll buzulundan eriyen sulardan oluşan Seljaland nehrinin bir parçası olan şelale 60 m. yüksekten akıyor. Hava şartları müsait olduğunda şelalenin arkasına kadar yürünebiliyor. Özellikle gün batımında olağan üstü bir manzaralar oluşturuyor…Geceleme otelimizde.

5.Gün: HELLA – GRİNDAVİK – BLUE LAGOON – REYKJAVIK
Sabah kahvaltısından sonra odalarımızı boşaltıyor ve dünyanın en ünlü jeotermal kaplıcası Blue Lagoon’a hareket ediyoruz. İki saat sürecek yolculuğumuzda yol üzerinde Urridafoss şelalesini görüp, sera ve çiçek üretimi ile ünlü Hveragerði kasabasını ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz kahve molası süresinde arzu eden misafirlerimiz turizm info merkezinde bulunan deprem simülatörünü deneyimleyebilirler.. .

Yola devamla, Reykjanes yarımadasının en güneyinden sönmüş lav alanları içerisinden yapacağımız muhteşem manzaralar eşliğindeki seyahate Grindavik’te ara veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra, Blue Lagoon’a gidiyoruz. Olağanüstü bir ortam sunan Jeotermal Spa merkezinde kendimizi turkuaz sulara bırakıyoruz. Yalnız günün yorgunluğunu atmak değil, sanki çok daha derin bir arınma yaşıyoruz…

Keyifli bir Blue Lagoon deneyiminden sonra Reykjavik’e dönüyoruz… Bundan sonrası akşam yemeği ve geceleme…

6.Gün: REYKJAVİK – KOPENHAG – İSTANBUL
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra odalarımızı boşaltıp, Keflavik havalimanına hareket ediyoruz. 11:30’da Kopenhag’a, ardından Türk Hava Yolları ile İstanbul’a uçuyoruz.

Doğası, tarihi ve günümüzdeki duruşu ile bambaşka bir dünyayı deneyimlemiş, dağarcığımıza katmış olarak vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı : 2.400,- € + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı :    575,- €

VİZE VE AŞI
 Bu tura katılmak için SCHENGEN Vizesi, gereklidir.
 Yeşil pasaportlar için vizeye gerek yoktur.
 Aşı Kartı ve PCR testi zorunludur.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Reykjavik‘de 3 gece, 4* İceland Air Hotel oda kahvaltı konaklama.
 Kuzey ışıklarını görebileceğiniz lokasyonda 2 gece, 3* Stracta Otel’de oda kahvaltı konaklama.
 Tur boyunca Türkçe Rehberlik ve küçük araçla şoförlük hizmeti (driver guide)
 Programda belirtilen çevre gezileri ve turlar
 Milli park girişleri ve park ücretleri
 Kerid krateri, Perlan panoramik teras girişleri
 Blue Lagoon comfort paketi
 Tur boyunca tüm katılımcılara özel verilecek head set (kulaklık sistemi )
 Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 İstanbul / Kopenhag / Reykjavik / Kopenhag / İstanbul THY ve SAS uçak biletleri (mil ile alınabilir)
 Öğle ve akşam yemekleri
 Belirtilenler dışında müze ve ören yeri girişleri
 Kişisel harcamalar

DİKKAT! Hali hazırda (Ağustos başı) uçak biletleri uygun fiyatlıdır. Ancak bilet almak için katlımcı sayısının 10 kişiye ulaşması beklenecektir.

NOTLAR
 Bu turumuz grup 10 kişi olduğunda çıkacaktır.
 Tur için grup bileti ya da münferit bilet alımı yapılacaktır.
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acil rahatsızlıklarda sigorta geri ödemeleri tur ücreti ile orantılıdır.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız gereklidir.. .
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda program akışında ve otellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İPTAL KOŞULLARI
 Pandemi dönemi olduğu için tur iptal koşulları özel durumlar içerir.
 Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar gerekçesiz yapılan iptallerde / uçak bileti ücreti hariç / geri ödeme yapılır.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sözleşme kuralları geçerlidir.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle ve Pandemi nedeniyle turu iptal etmek zorunda kalırsa havayolu ve diğer ülkenin koşullarına göre ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ZLATİBOR (SIRBİSTAN)

25 -31 Ekim 2021, Pazartesi – Pazar
Aşı Kartı veya PCR Testi gereklidir
Gelin sizi Sırbistan'da az bilinen yerlere, enfes bir doğaya, Kusturika'nın hayallerine, bir nehir dünyasına götürelim...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 750 € + UÇAK BİLETİ
750.00

BÜYÜK BALKAN TURU

13 Kasım 2021'e kadar 14 tur seçeneği
Otobüsle
14 Farklı tarihte hareket eden bir Balkan Turu; Bulgaristan & Kosova & Makedonya & Sırbistan & Bosna-Hersek & Hırvatistan & Arnavutluk & Karadağ...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:...
299.00
error: Content is protected !!