HEMŞİN YAYLALARI

Trekking Programı

11-16 / 25-30 Temmuz ve 15-20 Ağustos 2021

3.750.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölgeden biri
Fıırtına Vadisi’nin büyüleyici yaylaları…

5 GECE – 6 GÜN

TUR TARİHLERİ:
11-16 Temmuz 2021, Pazar – Cuma
25-30 Temmuz 2021, Pazar – Cuma
15-20 Ağustos 2021, Pazar – Cuma

Hemşin Yaylaları turumuz, Doğu Karadeniz’in en önemli vadilerinin başında gelen, dünyada koruma öncelikli 200 ekolojik bölgeden biri olan “Fırtına Vadisi”nde geçen bir doğa yürüyüş turudur. Trabzon’da havaalanında buluşma ile başlayan turumuz, Rize’nin Hemşin ve Çamlıhemşin ilçeleri arasında, Fırtına Vadisi’nin en muhteşem manzaralı noktalarından birine kurulmuş olan Gito Yaylası ile başlıyor. Verçenik’ten Kaçkarlara, Pokut’tan Laz Yaylalarına kadar geniş bir manzaraya hakim olan Gito’da bulutların üzerinde 2 muhteşem gün geçirdikten sonra, iki gün de vadi boyunca Verçenik’lere kadar uzanıyoruz. Daha sonra türkülerin kaynağı Elevit yaylası üzerinden Tirovit’e, Horon Boğazı’ndan aşıp Palovit’e, bir türlü karları erimeyen Samistal’dan Hazindag’a ve en sonunda Pokut ve Sal yaylalarına ulaşıyoruz. Özellikle uzun ve zorlu yürüyüşler arayan gezginler için oluşturulmuş Hemşin Yaylaları turumu, Haziran – Ekim ayları arasında düzenli olarak her hafta yapılmaktadır. Rezervasyon için yoğun sezonu beklemeyin, hemen yerlerinizi ayırtın.

TUR PROGRAMI

11 Temmuz 2021, Pazar : TRABZON- ÇAMLIHEMŞİN- GİTO YAYLASI
Sabah saatlerinde Trabzon Havaalanında buluşmamızın ardından sahil şeridini takip ederek doğu istikametinde Ardeşen’e kadar ilerliyoruz. Daha sonra güneye kıvrılarak Çamlıhemşin üzerinden Zir Kale’ye kadar devam ediyoruz. Konumu itibariyle mükemmel bir yer. Vadinin tam ortasında, Fırtına’nın 100 metre üzerinde inşa edilmiş olan kalenin tarihi hakkında bilgi alıp gezdikten sonra yaklaşık 2070m rakımda bulunan, ortalama 50 haneli olan ve terasından eşsiz bulut denizi manzaraları görebileceğimiz, bunun yanında Pokut Yaylası, Çat Köyü, geceleri Verçenik’e kadar uzanan manzarası ile iki güzel gecenin bizleri beklediği Gito Yaylası’na doğru yol alıyoruz. Yaylaya vardıktan sonra odalarımıza yerleşip akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Eşsiz manzara karşısında kendinize gelmek için sakin bir şekilde dinlenmenizi tavsiye ederiz.

*Konaklama: Gito Yaylası (3 adet ortak banyo / wc)
*Yürüyüş: 30 – 45dk – 1s

12 Temmuz 2021, Pazartesi: AMBARLI YAYLASI- BALIKLI GÖLLER
Kahvaltımızın ardından aracımızla 1 saat yolculukla Ambarlı Yaylası’na ulaşıyoruz. Burası 2570m. rakımda, 30-35 klâsik yayla evi olan bir yayla. Aracımızla buraya vardıktan sonra hava durumuna göre fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Balıklı Göl’e yapacağımız 2 saatlik yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüş çok zorlu değil, patika tatlı bir eğimde ilerliyor. 3000m rakımda bulunan Balıklıgöl’e ulaşmayı amaçladığımız bu günde hedefimizden önce 2800m dolaylarında bulunan Taraklı, Sandıklı ve Kuzu gölleri’ni de görüyoruz. Sonrasında 30 dakikalık bir yürüyüşle hedefimiz olan Balıklıgöl’e ulaşıyoruz. Gölde bulunan balıkları seyrediyoruz. Hatta gölde balıklarla yüzmek de mümkün. Her ihtimale karşı mayo/şort ve havlunuzu yanınızda bulundurunuz. Bugün öğle yemeğimizi, göl kenarında kumanya şeklinde alıyoruz. Dönüşte Gito yaylasının biraz üstündeki seyir alanında (hava durumuna göre) fotoğraf molası veriyoruz ve şansımız yaver giderse eşsiz bulut denizi manzaralarını görüntüleyerek ilerliyoruz. Toplam yürüyüşümüz 4-5 saat civarında. Akşam yemeğimiz yine Koçira’da.

*Konaklama: Gito Yaylası (3 adet ortak banyo / wc)
*Yürüyüş: 4-5 saat.

13 Temmuz 2021, Salı: ÇAT DÜZÜ –VERÇENİK YAYLASI – KAPILI GÖLLER VEYA ÇERMEŞK GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra Gito’dan ayrılıyor ve Fırtına üzerinden önce Çat’a oradan da Verçenik’e doğru yol almaya başlıyoruz. Yaylada aracımızdan iniyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek olan göl yürüyüşümüze başlıyoruz. Hafif eğimle başlayan yürüyüşümüz göle yaklaştıkça dikleşmeye başlayacak ama çok zor değil. Göllere ulaştıktan sonra göl kenarında en az 1 saat dinlenme, yeme-içme molası veriyoruz. Burası birbirine bağlanan iki gölden oluşan Kapılı Göller ve rakım 1700m. Hemen arkalarını 3700m rakımlı Verçenik’e yaslamışlar. Muhteşem manzaraya nazır dinlendikten sonra yavaş yavaş dönüşe geçiyoruz. Yaylaya ulaştıktan sonra tekrar aracımıza yerleşiyoruz ve önce Çat’a iniyoruz oradan da Meydan Köyü’ne çıkarak Dağ evimize yerleşiyoruz. Kendinizi Heidi gibi hissedeceğiniz bu köyde akşam yemeğine kadar dinlenebilirsiniz. Evin terasından manzaraya karşı çay-kahve yudumlayabilir veya çayır çimende koşturabilirsiniz.

*Konaklama: Meydan köyü (her odada banyo / wc) veya Çat Düzü
*Yürüyüş: 3-4 saat.

14 Temmuz 2021, Çarşamba: ELEVİT– TİROVİT YAYLASI – PALOVİT – AMLAKİT YAYLALARI
Kahvaltımızın ardından Goboca’dan ayrılıyoruz. Fırtına Vadisi’ne indikten sonra “Elevit dere içi, otlar koyunla keçi” dedikleri, 1800m rakımlı, nüfusu bilimeyen, Elevit Yaylası’na çıkıyoruz. Fotoğraf molası verdikten sonra Tirovit Yaylası’na doğru yola devam ediyoruz. Bir fotoğraf molası da burada verdikten sonra muhteşem manzaralı Palovit aşiti’ne (Horon boğazi) doğru yükselmeye başlıyoruz. Manzara inanılmaz… Kumanyalarımızı muhteşem manzaraya nazır atıştırdıktan sonra Palovit Yaylasi’na geçiyoruz. Aracımızdan iniyor, fotoğraf çekerek yaklaşik 2 saat kadar yürüdükten sonra Amlakit Yaylası’na ulaşıyoruz. Konaklayacağımız pansiyona yerleşiyor ve akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz.

*Konaklama: Amlakit Yaylasi (her odada banyo / wc)
*Yürüyüş: 2-3 saat.

15 Temmuz 2021, Perşembe: SAMİSTAL – HAZİNDAG – POKUT YAYLALARI
Bugun Samistal günü. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra yaklaşık yarım saatlik araç yolculuğu ile Palovit Yaylası’na ulaşıyoruz. Burada aracımızdan ayrılıyoruz. Aracımız Amlakit Yaylası’na geri dönerek oradan aşağı Fırtına Deresi’ne doğru inerek Pokut Yaylası’na geçiyor. Biz de karların başından eksik olmadığı, türkülere konu olmuş ve taş evlerine aşık olacağınız Samistal Yaylası’na doğru yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yürüyüş sonunda Samistal’a ulaşıyoruz ve muhteşem taş evlerin arasında fotoğraf çek çeke ilerliyoruz. (Duruma göre Samistal’e kadar araçla da çıkabiliriz.) Buradan yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Hazindag Yaylası’na doğru ilerliyoruz bu sefer. Bu yürüyüşümüz efsane bir yürüyüş olacak, unutamayacaksınız. Yaklaşık 2-2,5 saat sonra Hazindag’a ulaşıyoruz. Burayı gördüğünüzde keşke burada benim de bir yayla evim olsaydı diyeceksiniz. Öğle yemeğimizi yöresel ve yaylasal olarak yedikten sonra, 2,5 saatlik yürüyüş daha yaparak bulutlar ülkesinin en güzel yaylalarından ikisi; yaklaşık 2000 metre rakımlı, belgesellere konu, dergilere kapak olan Pokut ve Sal yaylalarına doğru ilerliyoruz. Orman içi patikada yürürken Eynetab’da manzarayı görünce ağlamamak için kendinizi zor tutacaksınız. Bütün Kaçkar sıra dağlarından tutun da Karadeniz’e kadar her yeri 330 derece seyretmek mümkün. Kalan 30 derecelik açı yamaca denk geliyor. Burada manzaraya doyduktan sonra yolumuza orman içi patikadan devam ediyoruz ve Pokut’a doğru ilerliyoruz. Bu yaylaların evlerine bayılacaksınız. Diğer yaylalardan çok farklı olan Sal ve Pokut’ta, elektrik direkleri görüntüyü bozmasın diye, elektrik kabloları yer altından ulaşıyor bütün evlere.

Konaklayacağımız eve yerleştikten sonra, hava durumuna göre günbatımını seyretmek üzere Sal Yaylası’na geçiyoruz. Burada güneşi batırdıktan sonra, Pokut’a dönüyor ve akşam yemeğimizi havanın durumuna göre bahçede yıldızların altında yiyoruz…

* Konaklama: Pokut Yaylası (Her odada banyo / wc)
* Yürüyüş: 6-7 saat

16 Temmuz 2021, Cuma: ÇAMLIHEMŞİN- TRABZON
Ve maalesef ayrılık günü! Turumuzun son kahvaltısını yaptıktan sonra valizlerimizle birlikte aracımıza yerleşiyoruz. Şenyuva’ya, oradan da Fırtına Vadisi boyunca önce Çamlıhemşin’e, sonra sahile Ardeşen’e iniyor ve batı istikametinde Trabzon Havaalanı’na kadar devam ediyoruz. Uçak saatine ve zamanımıza göre Trabzon turu yapıp yapamayacağımıza karar veriyoruz.

Unutulmaz bir tur, burada sona eriyor…

TUR FİYATI

KONAKLAMA Taksit olanakları
İki kişilik odada kişi başı 3.750,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı farkı     800,- TL      

GRUP UÇAK BİLETİ: Grup bileti henüz alınmamış olup, 8 kişiye ulaştığımızda alınacaktır.
İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 150,- TL Kredi Kartı ile tek çekimlik / (taksitsiz) ödemelerde: 50,- TL
TAKSİT: İşbank Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER: Tur boyunca araçla yapılan ulaşımlar, rehberlik, yöreye uygun özel pansiyonlarda 5 gece konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri, Milli Park Girişleri, Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR: İzmir-Trabzon- İzmir dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Ön rezervasyonlar (yer olduğu sürece) 1 hafta tutulur. Bir hafta içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Bu turlarımızda koltuk numarası vermez dönüşümlü oturmayı önerirdik. Ancak Pandemi koşulları nedeniyle bir değişiklik olmazsa oturma yerleri değişmeyecektir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanız, tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 30 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir. * Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR
 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Günübirlik turlar seyahat sigortası kapsamında değildir. Günlük geziler ferdi kaza sigortası kapsamında araçla ilgili kazaları kapsar. Şu ana kadar hiçbir sigorta şirketi Covid-19 ile ilgili rahatsızlıkları sigorta kapsamında değerlendirmemiştir.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.  Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

BİR MACAHEL RÜYASI

26 - 30 Ağustos 2021, Perşembe –Pazar
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.950.00
error: Content is protected !!