GÖLLER DİYARINDA LAVANTA TARLALARI & SAGALASSOS

Otobüsle

09 - 11 Temmuz 2021, Cuma - Pazar

1.350.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

SALDA – BURDUR – ISPARTA- KUYUCAK- EĞİRDİR –KOVADA GÖLÜ -SAGALOSSOS

SAGALASSOS ANTİK KENTİ UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAY LİSTESİNDEDİR (2009)

TUR PROGRAMI

09 Temmuz 2021, Cuma: SALDA GÖLÜ – BURDUR – ISPARTA
Sabah saat 07.30’da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında, 08.00’de Alsancak / Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşarak hareket ediyoruz. Yolculuğumuz Aydın – Denizli Karayolu üzerinden ilerliyor. Salda gölüne ulaştığımızda kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz.

Biraz geç öğle yemeği molamızı Burdur’da vermek istiyoruz. Yemek sonrası Hamitoğulları Döneminde inşa edilmiş olan Ulu Cami (14. yy), Burdur Arkeoloji Müzesi’nin de içinde olduğu Pirkulzade Medresesi, Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Gezilerimizi tamamlayınca Isparta’ya hareket ediyoruz.

Akşamüzeri serinliğinde otelimize giriş yapmadan gül kenti olan Isparta içinde görülecek yerleri gezmek istiyoruz. Evliya Çelebi’nin “şehr-i şîrîn-i Isparta” diyerek yâd ettiği “gül şehri” Isparta’da Mimar Sinan eseri Firdevs Bey Camii ve Bedesteni, sütunlar üzerine yerleştirilmiş kubbesiyle özgün bir mimarisi olan Kutlubey (Ulu) Camii ve Aya Baniya (Agia Panagia), Aya Ishotya (Yorgi) Kiliseleriyle, Ispartaʼnın zihnimizde yer eden “Süleyman Demirelʼin memleketi” klişesinden çok daha fazlası olduğunu görüyoruz…

Akşam yemeği ve konaklama Isparta’daki otelimizde…

10 Temmuz 2021, Cumartesi: KUYUCAK LAVANTA TARLALARI -EĞİRDİR – KOVADA GÖLÜ
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra, cennet kadar güzel yerler görmek için yeniden yola çıkıyoruz. Burdur yakınlarındaki Kuyucak köyü çevresinde yoğunlaşan lavanta tarlalarına gidiyoruz. Fransa ve İtalya’da benzerleri görülebilen güzellikteki lavanta tarlalarını hayranlıkla seyrediyor, fotoğraflıyor, lavanta çiçeğinin özellikleri, kullanım alanları ve lavanta yağının nasıl elde edildiği konusunda bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi turun akışına göre düzenledikten sonra Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir Gölü çevresinde dolaşıyor manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Yeşilada’da yürüyüş ve çay molası sonrasında, hoş bir yolculukla Kovada Gölü Milli Parkı’na gidiyoruz. Günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için yine Isparta’ya dönüyoruz

11 Temmuz 2021, Pazar: SAGALASSOS
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Bugün bizi tüm ihtişamı ile Sagalossos bekliyor.
Ağlasun / Sagalassos Antik Kenti, UNESCO dünya kültür mirası aday listesinde.1650 m. irtifası sayesinde iyi korunmuş olan kentte kazılar Belçika’lı bir bilim heyeti tarafından yürütülürken, Türkiye arkeoloji tarihinin en yüksek bütçeli kazı ve restorasyon projesi olarak öne çıktı. Antoninler çeşmesi, Hellenistik Dorik çeşme,

Neon Kütüphanesi, Heroon (kahraman mezarı / kutsal alanı) , meclis binası, agora, imparatorluk hamamı ve tiyatro gibi çok önemli bir dizi anıtın kazısı ve örnek restorasyonlar ile Sagalassos bize görsel bir ziyafet sunuyor. Öğle yemeği molası sonrasında yeniden yollara düşerek akşam saat 21.30 civarında İzmir’de olmayı umut ediyoruz.

TUR FİYATI

Konaklama Taksit olanakları  
İki kişilik odada kişi başı 1.350,- TL 
Tek kişilik oda fiyat farkı     170,- TL 
03-06 yaş çocuk fiyatı        800,- TL 
07-11 Yaş çocuk fiyatı      1.000,- TL 

* Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir.

İNDİRİM: NAKİT ve BANKA YOLU ile yapılan ödemelerde kişi başına: 100,- TL

TAKSİT: İş Bankası Kredi kartlarına vade farksız taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kişi sayısına uygun araçla ulaşım, 2 gece Isparta’da konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, rehberlik, seyahat sigortası, Milli park giriş ücretleri, otoban ve otopark ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR :
Öğle yemekleri, yemeklerde alınan içecekler, yollarda yenilen yemekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç tipi katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir
* Oturma düzenlemesi Pandemi kuralları uygulanarak yapılır.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan “Müzekart” almanızı öneririz.
* Bu turumuz, sadece Sagalassos Ören yerinde orta zorlukta bir yürüyüş içermektedir.
* Hava durumuna ve yürüyüşe uygun giysiler ile rahat ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
* İlaçlarınızı, fotoğraf makinanızı, kişisel ihtiyaçlarınızı (şapka, güneş kremi, gözlüğü vs) ve maskelerinizi almayı unutmayın
*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

SİGORTA:
*Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar ve salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır.
*Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz. Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
*Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

KADEMELİ NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.

 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.

 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.

 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.

 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.

 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.

 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.

 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.

 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.

 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.

 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sonra yaptırmasını önemle rica ederiz.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

BİR MACAHEL RÜYASI

26 - 30 Ağustos 2021, Perşembe –Pazar
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2.950 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.950.00

ANTAKYA KÜLTÜR TURU

02 - 04 Temmuz 2021, Cuma – Pazar
Uçakla: İzmir >> Hatay >> İzmir
Tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik grupların barış içinde yaşadığı Antakya'da 3 günlük bir kültür turu...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.560 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.560.00

DOĞU ANADOLU’DA FARKLI BİR ROTA

22 - 26 Haziran 2021, Salı - Cumartesi
Uçakla: İzmir >> Erzincan - Elazığ >> İzmir
Erzincan - Sivas Divriği - Kemaliye – Tunceli – Munzur Vadisi - Elazığ; inanılmaz güzellikte bir coğrafya ve kültürel zenginlik!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT: 3.175 TL +...
3.175.00

APHRODİSİAS

03 Mayıs 2021, Pazartesi
Online Söyleşiler
Ark. Nezih Aytaçlar, bu söyleşide, bir dünya kültür mirası olan Aphrodisias'ı anlatacak...
00.00
error: Content is protected !!