GÖKSU’NUN İZİNDE

Uçakla: İzmir >> Antalya & Adana >> İzmir

20 - 24 Ekim 2021, Çarşamba - Pazar

3.850.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Suyun ve çağlar boyunca akan yaşamın rotasında…

Yangınlar tahrip etse de, yeryüzüne sahip çıkacağız!

MANAVGAT–AKSEKİ- İBRADI – HADİM – TAŞKENT- ERMENEK – MUT- SİLİFKE

TUR PROGRAMI:

20 Ekim 2021, Çarşamba: MANAVGAT– İBRADI –ALTINBEŞİK MAĞARASI-AKSEKİ
Sabah saat 07.45 ‘de İzmir’den Antalya’ya uçuyoruz. 08.45 ‘de Antalya’dayız. Antalya’da bizi bekleyen aracımıza geçiyor ve turumuza başlıyoruz. Öğle yemeği için molamızı Manavgat Şelaleri’nde vermek istiyoruz.

Yolculuğa devamla, kardelen çiçeğinin ana yurdu olan Akseki’ye gidiyor, “Düğmeli Evleri” görüyoruz. Antalya’nın bu güzel ilçesinde ustalıkla örülmüş taş duvarlar, kapılar, pencere kafeslerinde gördüğümüz ahşap işçiliğinin mükemmel örneklerini fotoğraflıyoruz. İlçe merkezinde, tek parça katran ağacından yapılan mihrabı ve sancağıyla dikkati çeken 600 yıllık Sarıhacılar Camisi, Merkez Camii ve Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi’ni de görmek istiyoruz. Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesinde 322 el yazması, 170 eski harfli basma kitapla birlikte toplam 23.489 adet kitap muhafaza ediliyor.

Bugünkü turumuzun görsel doruğu, İbradı (Aydınkent) ilçesindeki Altınbeşik Mağarası Milli Parkı olacak. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3. büyük yer altı gölüne sahip olan Altınbeşik Mağarası ağzından itibaren bir gölle başlar. Gölün orta kısmında doğal bir kaya bloğundan oluşan köprü, sonra da travertenler görülür. Orta Toroslar’ın karstik yapısının uzun yıllar içerisinde şekillenerek oluşturduğu üç katlı Altınbeşik Mağarası, gerçekten enfestir! Koşullar müsait olursa mağarayı tekne turu ile gezeceğiz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Akseki’de.

21 Ekim 2021, Perşembe: HADİM-TAŞKENT-ERMENEK
Sabah kahvaltısından sonra Bozkır üzerinden Hadim’e gidiyoruz. Göksu’nun iki büyük kolundan biri olan Hadım Göksu buralardan doğar. Diğeri kolu Ermenek Göksu veya Ermenek Çayı ise Taşkent yakınlarından doğar. Antik çağda Cleadnos adıyla anılan Göksu Nehri’nin izini sürüyoruz bugün. Biz de Hadim’den sonra Taşkent’i geziyor ve Beşyayla üzerinden Ermenek’e ulaşıyoruz. Ermenek şehir turumuzda; Tol Medrese, Ulu Camii, Kaya evleri ve çarşıyı, mümkün olursa Maraspoli Mağarası ile Turkuaz Gölü’nü görmek istiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Cittaslow (yavaş şehir) olmak yolunda ilerleyen, Ermenek’te.

22 Ekim 2021, Cuma : MUT- SİLİFKE
Sabah kahvaltısı sonrasında Ermenek’ten ayrılarak Mut’a doğru yola çıkıyoruz. Hadim ve Ermenek’ten çıkan iki nehrin, Mut Kasabası yakınlarında birleşerek oluşturduğu Göksu Irmağı’ndan ilham alan bir yolculuk yapıyoruz. Yolda Ermenek Yerköprü Şelalesini, Gökçeseki / Philadelphia ve Kayaönü-Çamlık / Ezvendi köyleri kaya mezarlarını gördükten sonra Mut / Alahan Manastırını geziyoruz. Silifke yolunda mümkün olursa, Keben Köyü Çolakkız Hitit Kaya Kabartmasına bakmaya çalışıyoruz.

Ve Silifke‘ye ulaşıyoruz! Bir İyon koloni kenti olarak kurulan Silifke, Mersin sınırları içerisinde yer alan 20’den fazla antik kentin yarıdan fazlasına ev sahipliği yapan, Anadolu uygarlıklarının hemen hepsinden tarihi ve kültürel izler taşıyan bir yerleşim. Aynı zamanda CarettaCaretta’ların üreme alanı ve kuş göçlerine sahne olan bir coğrafyada. Zamanımız elverdiğince, Mersin’in bu güzel ilçesini geziyoruz. Silifke / Seleukeia şehir turunda; Silifke Kalesi ve Tekirambarı Su Sarnıcı, Jüpiter Tapınağı, Hristiyanlığın en eski kiliselerinden biri olan (4yy) Meryemlik (Aya Tekla) Kilisesi ve Silifke Müzesini görüyoruz. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Silifke’de.

23 Ekim 2021, Cumartesi: SİLİFKE
Sabah kahvaltısından sonra Silifke ve çevresini gezmeye devam ediyoruz; Paslı Köyünde (Mezgitkale) /Korkusuz Satrap Mausoleonu, Işıkkale, Karakabaklı Antik yerleşimlerini görüyoruz. Mümkün olursa Uzancaburç-Diocaesarea Antik Kentini, sonrada Cambazlı Kiliseleri ile Adamkayalar’ı görmek istiyoruz. Akşamüzeri bir deniz molası ve serbest zaman diyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yine Silifke’de.

24 Ekim 2021, Pazar: KIZKALESİ – KANLIDİVANE- SOLİ
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Adana’ya doğru yolculuğumuzda göreceğimiz çok yer var; Kızkalesi / Korykos, Dilek Mağarası, Cennet-Cehennem Obrukları, Narlıkuyu’da Poimenios Hamamı ve Üç Güzeller Mozaiği (Porto Calamie) … Zamanımız müsait olursa Mersin yolu üstünde Ayaş/Elaiussa-Sebaste, Kanlıdivane/Kanytelis ve Viranşehir’de Soli-Pompeiopolis kalıntılarına bakarak, Mersin üstünden Adana’ya ulaşıyoruz. Saat 22.15 ’de Adana’dan İzmir’e uçuyoruz…

TUR FİYATI:

KONAKLAMA  VADE FARKSIZ (5/6) TAKSİT*
2 Kişilik odada kişi başı 3.850,- TL + uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat  farkı 800,-TL + uçak bileti

İNDİRİM: Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı:150,- TL

TAKSİT: T.İŞ BANKASI Kredi Kartlarına vade farksız 5-6 taksit olanağı

UÇAK BİLETLERİ: İzmir / Antalya – Adana / İzmir grup uçak biletleri katılımcı sayısı 10 kişi olduğunda alınacaktır.

NOTLAR :
 Program butik bir kültür turu olarak planlanmış olup, arkeolog danışman eşliğinde yapılacaktır.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
 Araç büyüklüğü kişi sayısına göre ayarlanır.
 16 kişilik araçta koltuk numarası verilmez, dönüşümlü oturma rica edilir.
 Katılımcı sayısı 20 kişi olduğunda araç 27 kişilik olur ve rezervasyon sırasına göre koltuk numarası verilir.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Konaklamalı ve uçak bileti olan turlarda son iptal tarihi, tur çıkış tarihinden 30 gün öncesidir.
 Uçak biletleri alındıktan sonra iptal, ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkün olabilir.
 Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
 Acentemiz, elde olmayan olağanüstü nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANMAKTA OLAN KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!