GİRİT KÜLTÜR TURU

Özel uçakla İzmir/Girit/İzmir

23 - 26 Mayıs 2020 / 3 Gece & 4 Gün

760.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT

ÖZEL UÇAKLA: İZMİR> HERAKLION> İZMİR

Ada değil de sanki bir kıta gibidir Girit! Akdeniz uygarlıklarının şifresi saklıdır tarihin derinliklerinde. Minos’luların yurdu, Zeus’un doğum yeri, Roma, Bizans, Endülüs, Venedik ve Osmanlı’dır yüzyıllar boyunca. Akdeniz’in mor salkımlı bahçesidir aynı zamanda. Ve buruk bir selam gönderir Anadolu’ya…

Ark. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

TUR PROGRAMI

23 Mayıs 2020, Cumartesi / İZMİR – HERAKLION (KANDİYE)
Sabah saat 04.00‘de İzmir Adnan Menderes Havaalanı dış hatlar terminalinde Aegean Hava Yollları kontuarı önünde buluşuyoruz. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra, saat 06.00‘da Girit Heraklion Kandiye Havalimanı’na uçuyoruz. Yaklaşık bir saat süren uçuş sonrasında, gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Heraklion (Kandiye) şehir merkezine transfer oluyoruz.

Acentemizin ikramı olan sabah kahvaltısı ile “Girit’e Merhaba” diyoruz. Otelde odalar henüz hazır olamayacağı için bavullarımızı bırakarak, Heraklion şehir turuna başlıyoruz. Plateia Elefterias’tan (Özgürlük Meydanı) başlayarak kenti geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Agios Titos, Rasih Bey Konağı, Ayos Minas (katedral), Osmanlı Bon Marché binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlalarını sayabiliriz. Biz gezerken adeta Kandiye ile izmir buluşuyor. Daracık sokakların arasında yürürken, duygusal anlar yaşıyoruz.

Öğleden sonra dileyen konuklarımızla Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri olan, Heraklion (Kandiye) Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek gezimizi taçlandırıyoruz..

Akşama doğru otele dönüyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama…

24 Mayıs 2020, Pazar: KNOSOS SARAYI- SPİNALONGA ADASI
Sabah kahvaltısından sonra, Heraklion yakınlarında bulunan Nikos Kazancakis Anıt Mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından, Minos uygarlığının merkezi olan Knossos Sarayı kalıntılarını görmeye gidiyoruz. İlki İ.Ö. 2000 yıllarında inşa edilen Saray, Minos Mimarisinin başyapıtı ve uygarlık tarihinin en değerli eserlerinden biri olarak Unesco Dünya Kültür Mirasına aday. Akdeniz’de çok önemli bir yere sahip olan Minos Uygarlığı hakkında bilgi alarak kalıntıları geziyoruz.

Öğle yemeğimiz biraz geç kalıyor ama buna değiyor. Çünkü Archanes Köyü’ne gitmeyi planlıyoruz. Burada Girit Mutfağının en lezzetli yemeklerinin tadına bakma fırsatını buluyoruz. Dileyenler Minos Kültürü sunumlu farklı lezzetleri de tercih edebilirler.

Yemek sonrasında Elounda Köyüne gidiyoruz. Hava ve deniz durumu müsait olursa köyden Spinalonga Adasına geçmek istiyoruz. Teknelerin kalkıp kalkamayacağından emin olamadığımız için Spinalonga turuna şimdilik ekstra diyoruz. (Tekne ulaşımı ve giriş ile yaklaşık maliyeti 15 -20 Euro civarındadır)

Spinolanga Adasına geçiş mümkün olmazsa, küçük ve şirin bir tatil kasabası olan Agios Nicholoas‘a gidiyoruz. Keyifle dolaştıktan sonra Heraklion’a dönüyoruz. Akşam yemeği için farklı beklentileriniz olabileceğini düşünerek serbest bırakıyoruz sizleri. Konaklama Heraklion’da, aynı otelde.

25 Mayıs 2020, Pazartesi: RETHMNO (RESMO) – CHANIA (HANYA)
Sabah kahvaltısından sonra Rethmno‘ya doğru yola çıkıyoruz. Resmo’ya geldiğimizde kendimizi Venedik ve Osmanlı mimari örnekleri içinde buluyoruz. İbrahim Ağa Camii, Venedik Kalesi, Venedik Çeşmesi, Nerace Camii, Valide Sultan Camii ve Osmanlı Mektebi göreceğimiz yerler arasında..

Öğle yemeği için mola verdikten sonra Resmo’dan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz Hanya’ya doğru devam ediyor. Yolda Venizeleos‘un mezarını ziyaret ediyoruz. Akşamüzeri Hanya’dayız. Kendimizi 19. yy İzmir kartpostallarının Kordonboyu’nda gibi hissediyoruz. Yetişebilirsek, eski kentin kalbi saylan Kapalı Çarşı’yı bu akşam gezmek isteriz.

Girit turumuzun bu son gecesinde, dileyen konuklarımızla tavernaya gidiyoruz. Buzuki, lavta ezgileri içinde hoş bir akşam yaşıyoruz. Konaklama Hanya’da 4* Samarra Hotel’de.

26 Mayıs 2020, Salı: CHANIA (HANYA) – İZMİR
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Hanya’yı gezmeye başlıyoruz. Splantzia Meydanı, Hünkar Camii, Agios Nicholas Kilisesi, Venedik tersaneleri, Ağa Camii, Osmanlı Hamamı, evler, çeşmeler, kahveler, çınar ağaçları dile geliyor… Açık olursa Hanya (Chania) Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimiz serbest. Öğleden sonra en geç saat 15.30’da buluşarak Heraklion’a (Kandiye) geri dönüyoruz. Zamanımız müsait olursa Heraklion’da biraz mola veriyoruz. Sonrasında Heraklion Havaalanı’na giderek saat 23.55 ‘de İzmir ‘e geri uçuyoruz…

TUR FİYATI

İki kişilik odada kişi başı 760,-€
Tek kişilik (single) oda farkı 200,-€
Çocuk: 00-03 Yaş 450,-€
Çocuk: 04-10 Yaş 650,-€

NOT: Çocuk fiyatları iki büyük yanında kalındığında geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Aegean Hava Yollarına ait özel uçakla İzmir /Heraklion / İzmir uçak bileti
 Hava Limanı Vergileri
 Programda belirtilen tüm transferler
 Programda belirtilen (Spinalonga adası hariç) tüm turlar
 Heraklion’da 4* otelde 2 gece O/K konaklama
 Hanya’da 4* otelde 1 gece O/K konaklama
 Heraklion’da ilk günün sabah kahvaltısı
 Heraklion’da ilk akşam yemeği
 Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti
 Girit’te otellere ödenen şehir vergileri
 Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaş üstü sürprim farkı ekstra olarak alınacaktır )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Yurt dışı çıkış fonu: 50 .-TL
 Öğle yemekleri
 Üç akşam yemeği (2, 3,4. Günler)
 Otellerde ve yemeklerde alınan ekstralar
 Tüm yemeklerdeki içecekler
 Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 Vize bedeli
 Bahşişler
 65 Yaş üstü seyahat sigorta farkı

NOTLAR:
 Özel uçuşta uçakta 37 kişilik yer alınmıştır.
 Ön rezervasyonlar en fazla 1 hafta tutulabilir. Bir hafta sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar otomatik olarak iptal edilir.
 Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumunda olup, müracaat için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
 Yolcumuzun sağlık sigortası olsa bile, seyahat sağlık sigortası yapılması zorunludur.
 Acentemiz zorunlu durumlarda içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
 Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek aksaklık ve değişikliklerden, acentemiz sorumlu tutulamaz.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

ALSACE BÖLGESİ

03 - 07 Ekim 2020 / 4 Gece & 5 Gün
İzmir'den Direkt Uçuş
Şeker Bayramında bir masal diyarı, Romantik Yol, Şarap Yolu ...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1.320,- € (Taksit olanakları)
1.320.00

SARDİNYA’DAN KORSİKA’YA

19 - 25 Eylül 2020/ 6 Gece & 7 Gün
THY ile Uçuşlar + 11 Yemek + Tüm Turlar dahil
Gennargentu sıradağlarından geçerek, Sardinya'nın güneyindeki tarihi başkent Cagliari'den, kuzeyindeki enfes Smeralda kıyılarına kadar harika bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2169 €
2195.00

PAPUA YENİ GİNE

14 - 24 Eylül 2020 /10 Gece & 12 Gün
Uçuşlar +14 Yemek + Tüm Turlar dahil
Uzak ufukların renkli insanları, çok az sayıda gezginin gidebildiği Papua Yeni Gine'de kapılarını açan büyülü bir dünya..

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 7.865 $
7.865.00

NAMİBYA & BOTSWANA & VICTORIA ŞELALELERİ

30 Temmuz - 12 Ağustos 2020 / 13 Gece & 14 Gün
Katar Havayolları ile
Başka bir doğa, başka bir dünya ile Namibya'nın kızıl çölleri, vahşi yaşam, safariler ve dünyanın en büyük şelaleleri!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.000 $ + UÇAK BİLETİ
5.000.00
error: Content is protected !!