F A S

THY ile uçuşlar dahil

02-08 Ekim 2022, 6 Gece & 7 Gün

1.900.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

Kazablanka (1) – Tanca (1) – Fes (2) – Marakeş (2)

TUR PROGRAMI:

02 Ekim 2022, Pazar: ISTANBUL / KAZABLANKA
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarında, en geç saat 09.15’de buluşuyoruz. TK 617 ile Istanbul Havalimanından saat 12.15’de Kazablanka’ya uçuyoruz. Yerel saatle 15.05’de, Kazablanka Mohamed V Havaalanı’na varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, aracımızla buluşarak Fas’ın ekonomik başkenti Kazablanka’da panoramik bir oryantasyon turu yapacağız. Göreceğimiz yerler arasında Birleşmiş Milletler Meydanı, Mohammed V Meydanı, büyük alışveriş caddesi, şirin villalarıyla şık yerleşim bölgesi Anfa bulunuyor.
Ardından II. Hassan Ulu Camii’yı görüyoruz (dışarıdan). Pandemi döneminde cami içine turist ziyareti yasaklanmıştı. 1993’de tamamlanan bu caminin minaresi 200 metre yükseklikte olup, tepesindeki lazer ışığı Mekke’nin yönünü göstermektedir. Caminin toplam 20.000 m2’lik alanında 20.000 kişi ibadet edebilmektedir. Oryantasyon turu sonrası, Hotel Kenzi Tower (5) transfer, checkin, akşam yemeği ve geceleme.

03 Ekim 2022, Pazartesi: KAZABLANKA / RABAT / TANGER (TANCA)
Kahvaltı sonrası, checkout ve Rabat’a hareket. Cherifian krallığının idari ve siyasi başkenti olan Rabat, 2. yüzyılda Bou Regreg vadisinin, Mechouar kordonunun kenarında kurulmuştur. Kraliyet Sarayı’nın dışı, 44 m’lik devasa Hassan Kulesinin bitmemiş kırmızı minaresi, II. Hasan’ın babası, Muhammed V ve II. Hasan’ın mezarlarının bulunduğu prestijli mozolenin gezilmesi sonrasında, Haliç ve Atlantik Okyanusu’na bakan Oudayas müstahkem bölgesindeki kalenin ziyareti. Rabat’ta öğle yemeği sonrası Tanca’ya gidiş ve Hotel Hilton Tanger’e (5) giriş, akşam yemeği ve geceleme.

04 Ekim 2022, Salı: TANCA / ŞAFŞAVAN (CHEFCHOUEN) / FES
Kahvaltı sonrası checkout ve Tanca turu. Fas’ın en kuzeyindeki kent olan Tanca, ülkenin Akdeniz’den ana giriş kapısıdır. Avrupa’dan 14 kilometrelik Cebelitarık Boğazı ile ayrılır. Şehirde yerleşik çok sayıdaki yabancı nedeniyle “Yabancılar Kenti” adıyla da anılır. Bölgede, tarih boyunca Fenike, Roma, Vandal, Arap, Portekiz, İspanyol, İngiliz ve Fransız kolonizasyonları hüküm sürmüştür. Tanca’da, hava şartlarının uygun olması halinde Algeciras ve Gilbraltar’ı görebiliriz. Kentte küçük ve büyük çarşıyı, Kasbah ve Afrika kıtasının uç noktası Cape Spartel ziyaretleri sonrasında Tanca’dan ayrılıp, tüm çatıların kiremitle kaplı olduğu Rif bölgesinin en güzel kenti olan Rif’in incisi Şafşavan’a gideceğiz. Bu şehir, Rif dağları yamacında deniz seviyesinden 600 m yükseklikte yer almaktadır. Şafşavan ziyareti ve burada alınacak öğle yemeği sonrasında Fes’e hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde Fes’e varış ve 2 gece konaklayacağımız Hotel Fez Palais Medina (5) giriş, akşam yemeği ve geceleme.

05 Ekim 2022, Çarşamba: FES
Kahvaltı sonrası, 9400 adet sokağı, yüzlerce dükkandan oluşan kapalı çarşısı, restoranları, kafeleri ile eski şehir olan FezElBali ile Fes’i ziyaret edeceğiz. El sanatlarının sergilendiği dükkanlar, camiler, medreseler, kervansaraylar peş peşe göreceğimiz yerlerdendir. El Bou Inania Medresesi 13501357 yılları arasında Merinid Sultanı Bou Inan tarafından yaptırılmıştır. ElNejjarine Meydanı ile buradaki çok keyifli bir kervansarayı gördükten sonra, Fes’in güzelliklerini ve otantik Fes’in ünlü tabakhaneleri (Quartier des Tanneurs) panoramik olarak görebilmek için bir terasta duracağız.

Öğle yemeğini eski şehirde (Medina) aldıktan sonra, FezelJedid ve 13. yüzyılda inşa edilmiş şehrin anıtsal ve en dikkat çekici kapısı olan Bab Boujeloud’u ziyaret edeceğiz. Bab Boujeloud, 1913 yılında geleneksel tarzda restore edilmiş, bir tarafında Fes rengi olan mavi, diğer tarafında İslam rengi olan yeşil seramik çinilerle süslenmiştir. Kraliyet Sarayı’nın dışı ve Mellah semtinin geçişi, sonrasında kaçırılmaması gereken çömlekçiler kompleksine doğru devam etmektedir. Yörede vereceğimiz serbest zaman sonrasında, otel dönüş, akşam yemeği ve geceleme Fes’de.

06 Ekim 2022, Perşembe: FES / MARAKEŞ
Kahvaltı sonrası checkout , Rabat üzerinden Marakeş’e hareket. Yol üzerinde, Moulay İsmail’in kurduğu ve etrafı 55 km uzunluğunda surlarla çevrili bir kent olan Meknes’i aracımızla panoramik olarak dışından göreceğiz. Bilgi olarak bu tarihi kent, Kraliyet tarafından bakım ve onarım nedeniyle ziyarete kapatılmıştır. Bu uygulama Fas içinde zaman zaman yapılmaktadır. Sonrasında Rabat’ta vereceğimiz öğle yemeğini takiben, Marakeş’e gidiş. Toplam 2 gece konaklayacağımız Hotel Marrakech Meridien N’Fis (5) giriş, akşam yemeği ve geceleme.

07 Ekim 2022, Cuma: MARAKEŞ
Kahvaltı sonrası Marakeş’i keşfedeceğiz. İlk durağımız Majorelle Bahçesi olacak. Yaklaşık 1 hektarlık alanda 300 tür bitkiden oluşan bu botanik bahçesi, adını kurucusu Fransız ressam Jacques Majorelle’den almıştır (1886 1962). 1980 yılında Yves Saint Laurent ve Pierre Bergé ortak bir vakıf kurarak Majorelle Botanik Bahçesinin yönetimini üstlenmişlerdir.

Daha sonra Koutoubia Camii’ni ziyaret edeceğiz. Camii, adını Arapça el yazmaları anlamına gelen Koutoub’dan (kitap) almaktadır. Arkasından, 19. yüzyılın sonunda on beş yıl boyunca sekiz hektar üzerine inşa edilen Le Palais El Bahia ziyareti sonrasında eski şehirde (Medina) öğle yemeği alacağız. Öğleden sonra, Jemaa El Fna meydanında saat 1800’e dek serbest zaman. Sonrasında, otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

08 Ekim 2022, Cumartesi: MARAKEŞ / KAZABLANCA HAAVAALANI / İSTANBUL
Kahvaltı ve checkout sonrası saat 10.30’da Marakeş’ten Kazablanka Havalimanı’na transfer. Öğle yemeği lunchbox olarak alınacaktır. Kazablanka / Istanbul TK 618 uçağımız saat 1645’de kalkacaktır. Türkiye saatiyle 2320’de Istanbul Havalimanına iniş, servislerimizin sona ermesi.

TUR FİYATI

Iki kişilik odada kişi başı: 1900 €uro
Tek kişilik oda farkı: 550 €uro
Tek kişilik (Single) oda sayısı sınırlı sayıdadır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Istanbul/Kazablanca/Istanbul, THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri.
 Programda belirtilen 5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama.
 Tüm öğle yemekleri .
 Tur programında belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 Tur ve transferler sırasında klimalı araç.
 Yol boyunca ve Fas’da tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
 Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır).
 Seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 Yemeklerde alınacak her türlü içecek
 Rehber ve şoför bahşişleri.
 70 yaş ve üzeri yolcular için seyahat sağlık sigortası sür prim farkı
 Yurtdışı çıkış harcı.
 Programda açıkça belirtilmeyen tüm hizmetler

ÖNEMLİ NOTLAR
 Turun operasyonu birlikte çalıştığımız bir başka acentaya aittir. EbruliTur satış acentası olarak hizmet vermektedir.
 TUR ödemeleri haziran ayından itibaren 3 taksitte ödenebilir.
 Zorunlu / pandemi gibi durumlarda yolcularımıza yapılacak her türlü iade bedeli, acentamıza yapılan ödeme türü cinsinden (€uro veya TL olarak) yapılacaktır. Bu konuda Yurtdışı Paket Tur Sözleşmemizde belirtilen hususlar geçerlidir.

Bağlantı Uçuşları: Tur Istanbul geliş / Istanbul dönüş olarak planlandığından, Istanbul dışından turumuza katılacak yolculara bağlantı uçuşları ayarlanacaktır. İzmir, Ankara ve diğer kentlerden turumuza katılacak ve bağlantılı bilet talep edecek yolcularımız için, gidiş/dönüş bağlantı uçuş saatleri ve fiyatlarıyla ilgili olarak bizi arayınız.

Ücretsiz Bagaj Hakkı: Yetişkin yolcu başına, 2 parça, her biri max 20 kg. olmak koşuluyla, toplam max 40 kg. şeklindedir. Sık sorulan bir soru olarak; tek parça 25 kg bir valiz için, 5 kg. fazla bagaj ücreti ödenir. Ayrıca kişi başı 8 kg. kabin içi el bagajı hakkı vardır.

Para ve kredi kartı kullanımı: Para birimi Dirhem olup, bugün için, 1 USD=8,5 Dirhem,
1 €uro=10 Dirhem’dir. Alana indikten sonra bir miktar €uro veya USD bozdurmamız gerekecektir. Pek çok yerde kredi kartı geçerlidir.

Güvenlik Kuralları: Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için, el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Vize: TC vatandaşları vizeden muaftır.

Vergilerdeki Değişiklik: Bu tur programı, 17.05.2022 itibariyle bu uçuşa ilişkin, THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı esas alınarak hazırlanmış olup, bu vergiler fiyatlarımıza dahil edilmiştir. Ancak, söz konusu vergiler tutarı, bilet kesimi tarihinde değişiklik gösterebilir. Bilet kesimi aşamasında, vergiler toplamında meydana gelebilecek artış, fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir. 17.05.2022 tarihinden itibaren, THY tarife ücretlerine, havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile; uçuşlarda meydana gelecek herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Logo Travel kesinlikle sorumlu değildir.

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

EBRULİ TUR’DAN NOTLAR

Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun “satış acentesi” konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KAFKAS RÜZGÂRI

07-13 Ağustos 2022, Pazar- Cumartesi
Tiflis-Kazbegi-Bakuriani
6 Gece-7 Gün süreli bir şölen! Görkemli manzaralar, kendine özgü kentler, yürüyüşü bol, doğa içinde bir tur....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 810 $ + UÇAK BİLETİ
810.00

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

31 Temmuz - 06 Ağustos 2022, Pazar - Cumartesi
Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.
Olağanüstü dağlar, buzullar, şelaleler ve kentler içinde soluksuz bir tur…

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 750 $ + UÇAK BİLETİ
750.00

KUZEY İSPANYA & GÜNEY FRANSA

11–17 Temmuz 2022, 6 Gece - 7 Gün
Yurtdışı Ebruli
Ebrulitur operasyonu olan bir tur ile; Romantik bir peyzaj, dünyanın en güzel şarapları ve tasarım harikası yapılar içinde bir zerafet yolculuğu.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 € +...
1.750.00

İTALYAN RİVİERASI & COTE D’AZUR

19-23 Mayıs 2022, Perşembe-Pazartesi
Yurt Dışı Ekonomik Turlar
İzmir hareketli; Cenova (1) Cannes & St Paul De Vence & St Tropez & Nice (2) Monaco & Monte Carlo & Como & Portofino & Milano (1)

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ...
479.00
error: Content is protected !!