F A S

THY ile uluslararası uçuşlar dahil

27 Nisan - 04 Mayıs 2024, 7 Gece - 8 Gün

1.570.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

THY ile İstanbul- Marakeş / Casablanca – İstanbul uçuşları fiyatımıza dahil


Okyanusu kucaklayan sahilleri, Atlas Dağları, Sahra Çölü ve renkli kültürüyle masmavi bir
GÖKYÜZÜ ÜLKESİ


Kuzey Afrika’nın en batı ucunda, Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan Fas, aynı zamanda Sahra Çölünü de kucaklar. Özgün senteziyle iki kıtanın kültürünü kaynaştıran bir köprü gibidir. Akdeniz serinliğinden Sahra Çölü’nün sıcaklarına kadar uzanan coğrafyasında, zengin bir doğal çeşitlilik ve etkileyici bir kültürel renklilik sergiler…


TUR PROGRAMI

1.Gün : İSTANBUL –MARAKEŞ
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. (uçuş: 12.05) Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marekeş uçuşumuz başlıyor. Saat 15.25‘de Marakeş’deyiz. Pasaport – gümrük kontrolleri sonrasında havalimanından aracımıza binerek ayrılıyoruz. 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş’de. Fas mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Koutoubia Camiini görüyor, Jmaa el Fna meydanında serbest zaman veriyoruz. Bu meydan Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcıları,haşlanmış salyongoz satıcıları ve açık hava restoranları ile bir film platosunu andıran enteresan bir meydandır. Akşam yemeği ve konaklama…

2. Gün : MARAKEŞ – ESSAOUIRA– MARAKEŞ
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, Essaouira için hareket ediyoruz. Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifini ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri günümüzde Unesco ‘’Dünya Mirası’’. Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası olmasının yanı sıra Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi ve daha bir çok yapıma sahne olmuştur. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina göreceğimiz yerler arasında. Gezmeye doyamayacağımız daracık labirent sokaklar arasında şehri keşfediyoruz. Turumuzu tamamlayınca Marakeş’te otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Tavsiye: Menşui (Kuzu Tandır) veya Tanjia (Testi kebabı) denemelisiniz. Dilerseniz Fas’a özgü baharatlar, aktar ürünleri ve hasır çantalar alabilirsiniz.

3. Gün : MAJORELLE BAHÇESİ – BAHİA SARAYI – FİLM STÜDYOLARI – AIT BENHADDOU – QUARZAZATE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle Bahçesi’ne gidiyoruz. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan bahçe Fas’ta modern mimarinin önemli mekanlarından biridir.
Daha sonra çinilerle süslü Bahia Sarayı’nı göreceğiz.

Ouarzazate’e varış öncesinde Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin çekildiği Hollywood stüdyolarını göreceğiz. Son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış olan göz alıcı Ait Benhaddou’ya gidiyoruz. Sonra da Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok yıldızı misafir etmiş olan Ouarzazate şehrindeki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Tavsiye: Izgara çöp şiş veya güveç denemelisiniz. Dilerseniz değerli fosil parçaları, gül suyu ve gül esanslı kozmetik ürünler ile otantik berberi kilimler alabilirsiniz.

4. Gün: OUARZAZATE- SAHRA ÇÖLÜ Ouarzazate -Sahra Çölü (Merzouga) 370 Km (5 Saat 30 Dakika)
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, Tinghir üzerinden, Sahra Çölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikayesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl , diğer tarafta Atlas Dağları yer alacak. Su kanalları – Todra Vadisi , M’gouna (gül şehri) uğrayacağımız yerler arasında.

Ardından Çölde konaklama yapacağımız kampa gidip yerleşiyoruz. Kum tepelerine hakim çöl tesisinde muhteşem günbatımını izliyoruz. Akşam yemeğinin ardından gökyüzünü aydınlatan yıldızlar altında otantik bir gece yaşıyoruz. Sabah gün doğumunu kaçırmamanızı özellikle öneririz. Bu gece konaklama çöl kampında.

Tavsiye: Midelt’de Alabalık ve elmalı turta deneyebilir, hurma satın alabilirsiniz.

5. Gün: SAHRA ÇÖLÜ – MIDELT – IFRANE – FES Ifrane-Sahra Çölü (Merzouga) 400 Km (6 Saat 30 Dakika)- Fes-Ifrane 65 Km (1 Saat 30 Dakika)

Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem Ziz Vadisi’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından yolumuz üzerindeki Midelt Kasabası’nda yerel bir restoranda öğle yemeği molamızı vereceğiz. Yolumuza devamla Atlas dağlarında bulunan İfrane’ye hareket ediyoruz. Fas’ın İsviçre’si olarak anılan Ifrane, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezdir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Fes’e yolculuğumuz devam edecek. Akşam yemeği ve konaklama Fes’te.

Tavsiye: Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç!

6. Gün: FES- ŞAFŞAVAN (Fes – Şafşavan- 200 Km 3 Saat/ 45 Dakika)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Fes turu için hareket ediyoruz. Fes’te kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yürüyerek geziyoruz. Sonra Medina turuna başlıyoruz; Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasında….

Geleneksel nane çayı molası sonrasında ünü Fas sınırlarını aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Bir labirenti andıran masmavi sokaklar arasında yürüyor, mavi kenti keşfediyoruz. Turun sonunda biraz serbest zaman veriyoruz. Dileyen alış veriş yapabilir, bir yerde kahve içebilir veya daha detaylı fotoğraf çekmek için dolaşmaya devam edebilir. Rehberimizin belirteceği saatte yeniden buluşuyoruz. Sonra da akşam yemeği ve konaklama için Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün. RABAT- CASABLANCA (Şafşavan- Rabat -260 Km / 4.30 saat- Rabat- Casablanca 90 Km /1.30 saat
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. İlk olarak ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanları ile çevrili Rabat, Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alır. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkenin başkentidir. Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan Kulesi ve 5.Muhammed Mozolesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında bir zamanlar bölgede kurulan korsan cumhuriyetine de başkentlik yapmış bu şehirden ayrılarak Casablanka’ya gidiyoruz. Otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Tavsiye: Fas usülü kuskus veya Tagine yemeğini (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.

8. Gün: CASABLANCA –İSTANBUL
Kahvalti sonrasında bavullarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Sabah Casablanka şehir turumuzu yapacağız. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış olan Casablanca,“Bir daha çal Sam” sözleriyle hatırlanan Hollywood filmiyle epey dikkati çekmiştir. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehridir. Bugün (panoramik olarak) göreceğimiz yerler; Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe, Hasan II Camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni Bulvarı ile cıvıl cıvıl kordon boyu ve Corniche’yi sayabiliriz.

Serbest zaman sonrasında tur programımız sonuna yaklaşırken, Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor (Uçuş saati17.oo de) Rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu…

TUR FİYATI

Iki kişilik odada kişi başı : 1.570,- €
Tek kişilik oda fiyat farkı : 290,- €

Not: Program en az 20 kişi için planlanmıştır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 İstanbul (IST)– Marakeş(RAK) – Casablanca (CMN)-İstanbul (IST) Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Turist şehir vergileri
 Alan-otel-alan transferleri
 7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği
 4* Casablanca Mogador Marina Hotel‘de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Şafşavan Parador veya Dar ba Sidi Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Fes Heritage Butik Hotel‘de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Sahra Çölü Tomboctou Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Ouarzazate Riad Maktoub VEYA Kenzi Azghor Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
 5* Palm Plaza Marakeş’te 2 gece yarım pansiyon konaklama
 Panoromik Casablanca Şehir Turu, Rabat Şehir Turu, Şafşavan Şehir Turu, Fes Şehir Turu, Film Stüdyoları Turu (giriş ücreti hariç), Aid Benhaddou Turu, Marakeş Şehir Turu ,Majorelle Bahçe Turu (giriş ücreti hariç)
 Seyahat sağlık sigortası
 Türkçe Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / İstanbul veya farklı bir şehirden olabilecek iç hat bağlantı uçak bilet ücreti
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Öğle Yemekleri
 Çölde Deve Safari ( 20 € )
 Majorelle Bahçesi Giriş Ücreti (15 €)
 Bahia Sarayı Giriş Ücreti (7 €)
 Atlas Film Stüdyoları Giriş Ücreti (8 €)
 Fes Medrese Giriş Ücreti (3 €)
 Chez Ali Fantasia Show (65 €)
 Marakeş Fayton Turu (10 €)
 Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Akşam yemeklerinde alınacak su dahil tüm içecekler

VİZE
 T.C Vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gereklidir.
 T.C. Yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri (uzatma kabul edilmiyor) gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır.
 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan en az biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

NOTLAR
 Otellerin giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gereklidir.
 Ülkede para birimi Fas dirhemi (MAD) olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Döviz bozdurmak için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ülkede Türk lirası geçerli değildir.
 Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.
 Şafşavan ve Ourzazate bölgeleri butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir.
 Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın aldığı kabul edilir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

İZLANDA

15 - 20 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Olağanüstü bir coğrafyaya, kuzey ışıklarının en yoğun olduğu mevsimde yeniden gidiyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 €+UÇAK BİLETİ
1.800.00

İZLANDA

10 - 15 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Buzul gölleri, Lav tarlaları, Gayserleri, Yanardağları, birbirinden güzel Şelaleleri ve Kuzey ışıkları ile başka bir dünya!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800 .00

İZLANDA

10 - 15 Eylül 2024, 5 Gece - 6 Gün
Driver Guide ile 8+1 kisilik bir tur
Ateş ile buzun dans ettiği bir coğrafyada, küçük bir grupla imtiyazlı bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.800 € + UÇAK BİLETİ
1.800.00

PORTEKİZ KÜLTÜR TURU

18- 23 Haziran 2024, Salı - Pazar
Kurban Bayramında
İçinize işleyecek bir Portekiz turu!THY ile uçuşlar, şehir merkezinde 4* oteller, Unesco Kültür Mirası olan 6 yer+Fado!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.850 € + UÇAK BİLETİ
1.850.00
error: Content is protected !!