EGE‘DE HİTİT İZLERİ – SURATKAYA

Günübirlik Turlar

08 Kasım 2020, Pazar

230.00

  • (TAKSİT OLANAKLARI)

Doğa bir başka kılığa bürünür Bafa Gölünün arka taraflarında, Beşparmak Dağlarında. Devasa yontulara dönüşür kayalar. Patikalar yol verir, aşarız Anadol Geçidini. Az gider, uz gider, binlerce yıllık demir ocaklarına rastlarız. Göz göze geliriz Suratkaya ile. Sonra bir de bakarız ki, varmışız hedefe. MİRAKUWALİİA Kralı KUPANTA KURUNTA’nın mührü durur karşımızda! O günden bu güne, binlerce yıllık bir belgedir gördüğümüz…

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da, Karşıyaka/ Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağı, 08.00’de Alsancak/Lozan Meydanı’ndan konuklarımızı alarak, Aydın-Söke karayolu üzerinden yolculuğa başlıyoruz. Yolculuğumuz HİTİTLER’in anlatımıyla geçiyor. Bu arada kahvaltımızı da gevrek-tost ikramıyla yolda vereceğimiz mola ile yapmayı planlıyoruz.

Göreceğimiz yerler Bafa Gölü’nün arka tarafları; muhteşem bir doğa ve halen keşfine devam edilen kaya resimleriyle gezginleri bekleyen bir bölge…

Milas Söke yolundan Bafa’yı geçerek gireceğimiz vadinin içinden, Sakarkaya Köyü’ne kadar aracımızla ulaşıyoruz. Köy kahvesinde çay molası verdikten sonra, Anadol Geçidi’ne hareket ediyoruz. Anadol Geçidi’nde aracımızdan inerek patika yollardan yürüyüşe başlıyoruz. Bu yolculuğumuzda, binlerce yıl önce, insanoğlunun ilk olarak taşlardan yaptığı ocaklarda (henüz bozulmamış olanları bile var), doğadan topladığı demiri nasıl işlediğini görüyoruz.

Çörlen Asarı, Bağarcık Kale ve Morcum Kale’yi uzaktan seyrediyoruz. Uzunca bir yürüyüşten sonra (2-2.5 saat) Suratkaya’ya ulaşıyoruz (16 m. yükseklik, 12 m. genişlikte). Böylesi bir çabanın mükafatı, muhteşem doğanın yanı sıra şu ana kadar çok az insanın gördüğü, MİRAKUWALİİA Kralı KUPANTA KURUNTA’nın Mührü’ne tanık olmak!

Bir daha gelindiğinde bulup bulamayacağımızı bilmediğimiz bu 3000 yıllık resim yazılarını fotoğraf çekerek belgeliyoruz. Dinlenme ve kumanyalarımızla öğle yemeği için mola veriyoruz. Sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor. Köye vardığımızda sıcak çaylarımızı içiyoruz. Bu ilginç gezinin sonunda otobüse binip, bugün gördüklerimiz üzerine sohbet ederek, İzmir’e dönüyoruz.

 

TUR FİYATI: 230 ,- TL (KREDİ KARTINA TAKSİT YAPILABİLİR)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, araçta gevrek tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği ve içecekler (Kumanya)

DİKKAT
* Tüm turlarda HES kodu alınması zorunludur
*Gezi için yürüyüşe uygun ayakkabı ve kıyafet giymeyi; öğle yemeği için kumanyanızı, içeceğinizi ve suyunuzu getirmeyi unutmayın.
*Lütfen Pandemi ile ilgili uyarılarımızı okuyunuz.

NOTLAR
 Turlarımız tek araçla sınırlı olup, bu gezimiz 27 kişilik araçla yapılacaktır.
 Tura son kayıt tarihi 05 Kasım 2020, Perşembe günüdür.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
 Turumuz sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacağı için rezervasyon ödeme ile kabul edilmektedir.
 Tur ödemeleri tur öncesinde yapılır. Banka yolu ile havale edebilir –telefonla arayarak kredi kartınızdan ödemenin alınmasını sağlayabilirsiniz.
 Bu turumuz belli bir yükseklikte yaklaşık 2-2.5 saatlik bir yürüyüş gerektirmektedir. Bu nedenle yürüyüşe uygun kıyafet ve ayakkabılara ihtiyacınız olacağını önemle hatırlatırız.
 Maske, şapka, gözlük, güneş kremi, boynunuz için tülbent örtü ve kumanyanızı getirmeyi unutmayınız.
 KOVİD-19 ve Pandemi tedbirleri nedeniyle koyduğumuz kuralları lütfen okuyunuz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.

İPTAL KOŞULLARI
 25 Haziran Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Yukarıda belirtilen tarihten sonra iptal istenir veya tur sabahı gelinmez ise ücret iadesi söz konusu değildir.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.

 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.

 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.

 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.

 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.

 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.

 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.

 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.

 Günübirlik turlar seyahat sigortası kapsamında değildir. Günlük geziler ferdi kaza sigortası kapsamında araçla ilgili kazaları kapsar. Şu ana kadar hiçbir sigorta şirketi Covid-19 ile ilgili rahatsızlıkları sigorta kapsamında değerlendirmemiştir.

 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.

 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.

 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

EBRULİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

BEŞ PARMAK DAĞLARININ ARKA YÜZÜ / KARYA

01 Kasım 2020, Pazar
Trekking Programı
Beşparmak Dağları’nın arka coğrafyasına doğru farklı bir rotada; Bağarcık Kale, Zirvelerin Zeus'u ,Stylos Manastırına doğru bir yolculuk...
230.00

BERGAMA / PERGAMON

01 Kasım 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Bergama'ya, bir dünya mirasını ziyarete gideceğiz. Birbiri içine geçen çağların şifresi dile gelirken, kuytu bir vadide kabuğuna çekilen Asklepion'da antik çağ hekimlerinin bilgeliğine kulak vereceğiz...
200.00

AİGAİ ANTİK KENTİ

25 Ekim 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Ebruli gezginleri olarak, Aigai kazıları başlamadan çok önce de kenti ziyarete giderdik. Sonra adım adım izledik yeniden doğuşunu. Bu yıl bakalım neler göreceğiz?
150.00

APHRODİSİAS ANTIK KENTİ

18 Ekim 2020, Pazar
Günübirlik Kültür Turları
Bir dünya mirası olan Aphrodisias, ülkemizin en önemli Arkeolojik alanlarından biri, antik çağda bir heykel okulu, filozoflar, bilim adamları yetiştirmiş bir kenttir...
280.00
error: Content is protected !!