DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

Uçakla: İzmir/ Kars & Trabzon/İzmir

18 - 23 Ekim 2020, Pazar - Cuma

3.200.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

10 Kişilik Bir Tur

İzmir – Kars /Ani Antik Kenti – Şavşat Karagöl – Artvin- Borçka Karagöl – Macahel / Efeler – Camili- Maral Şelalesi- Çamlıhemşin / Fırtına Vadisi – Zirkale – Polovit Şelalesi – Pokut Yaylası – Bulut Şelalesi- Ayder Yaylası – Rize – Uzungöl- Trabzon / Sümela Manastırı – İzmir

TUR PROGRAMI:

18 Ekim 2020, Pazar: İZMİR / KARS- ANİ ANTİK KENTİ- ŞAVŞAT
Sabah saat 11.00‘de İzmir’den Kars‘a direkt uçuyoruz. 13.00‘de Kars’tayız. Kars şehir merkezine giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası hızlıca Kars turumuzu yapıyoruz. Sonra Ani Antik Kenti’ne hareket ediyoruz.

2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan, Orta Asya’dan gelen İpekyolu üzerinde ve Arpaçay’ın kıyısında kurulmuş olan bu ticaret ve konaklama merkezi, yüzyıllar boyunca parlak bir kent olmuş. Bir dönemin en önemli yerleşimleri arasında yer alan kente bir çok isim verilmiş; Kırk Kapılı Şehir, 1001 Kiliseli Şehir, Mabedler Kenti gibi. İ.Ö. 3000’li yıllardan yıkılışına dek 24 farklı uygarlığı kucaklamış. Anadolu’daki ilk Türk Camii (Menuçher Camii / 1072) ve Ermeni Mimarisinin başyapıtlarından biri olan Havari Kilisesi (1031) Ani Antik Kentindedir…

Gezimizi tamamlayınca Karadeniz’e yöneliyor ve Şavşat’a doğru yola çıkıyoruz. Kars platosunun sarıya dönmüş güzel görüntüleri içinden geçerek, akşamüzeri Yalnızçam Dağlarını (sarıçamın en güzel yetiştiği coğrafya) aşıp Şavşat’a ulaşıyoruz. Bir yanda Sahara Milli Parkı’nın uzantıları olan ormanlar, öte yandan ilginç bulut kümeleri inanılmaz bir görüntü şölenine dönüşüyor. Bu gece akşam yemeği ve konaklama Şavşat’ta.

19 Ekim 2020, Pazartesi : ŞAVŞAT / KARAGÖL- ARTVİN – BORÇKA/ KARAGÖL- MACAHEL
Sabah kahvaltısından sonra Şavşat Kalesi’ne bir selam verip, Şavşat / Karagöl’e gidiyoruz. Işık ve gölge oyunları ile dağların göle yansıması, doyumsuz bir seyir ve fotoğraf görüntüleri veriyor bize.

Daha nice güzelliklerin bizi beklediğini bilerek, bu güzel coğrafyadan ayrılıyor ve Artvin’e gidiyoruz. Buraya kadar gelip de Artvin’i görmeden olmaz diyor, kent merkezinde aracımızla bir tur atıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Biraz geç de olsa öğle yemeğimizi Borçka’da yemek istiyoruz. Borçka / Karagöl’de bir mola veriyoruz. Anadolu’daki en güzel göllerin başında yer alan gölün etrafında (yaklaşık 3km ) yürüyerek bir tur atıyoruz. Borçka’dan sonra, bizi bambaşka bir coğrafyaya Macahel’e doğru doyumsuz bir yolculuk bekliyor. Artık Karçal Dağları sarıp sarmalıyor bizi. Ağustos ayı bazen kurak geçer ama genellikle nemli ve buğulu bir hava, tepelerde eski kar kütleleri, ufacık şelaleler sürpriz yapar bize. Akşam yemeği ve konaklama Efeler Köyünde.

20 Ekim, Salı : MARAL ŞELALESİ – ARTVİN – ŞAVŞAT
Sabah Macahel ‘de uyanmak büyük mutluluk. Efeler’de güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Macahel’i keşfetmeye çıkıyoruz. Yeşilin her tonunu ve bulutların güzelliğini fotoğraflıyoruz. Anadolu’nun yeğane “yağmur ormanı” bölgesindeyiz. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan bir cennet! Unesco’nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici…

Macahel toplamda 18 köyden oluşur. Türkiye tarafında kalmayı tercih eden 6 köy vardır. Önce Camili’de kısa bir gezinti yaparak, köyün camisini görüyoruz. Bazı buluntular eski adı Hartvisi olan caminin II Mahmut döneminde, 1819 yılından önce yapıldığına işaret ediyor. Yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte 1855 yıllarında çığ altında kalıp yıkıldıktan sonra, yeniden inşa edildiği biliniyor. Çok güzel bir camii, özellikle kalem işleri bizde her defasında yeniden hayranlık uyandırıyor.

Öğlene doğru Maral Şelalesine gidiyoruz. Şelalenin yakınlarına kadar araçla gidiyor sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz. İsterseniz patikadan aşağıya doğru bir iniş yaparak seyir terasında kalabilir veya merdivenle küçük göle iniş yapabilirsiniz. Soğuk sularda yüzmeyi seviyorsanız inanılmaz dinlendirici etkisi ile buz gibi Maral şelalesi çok keyiflidir…

Macahel’e doymak mümkün olmasa da tekrar gelebilmek dileğiyle ayrılıyoruz. Akşamüzeri Hopa’dayız. Doğu Karadeniz’in Türkiye sınırındaki en uç kıyı noktası olan Hopa’da yeşil ile mavi birbirine kavuşuyor sanki. Akşam yemeği ve konaklama…

21 Ekim 2020, Çarşamba: ÇAMLIHEMŞİN –ZİRKALE- POLOVİT ŞELALESİ – POKUT YAYLASI
Sabah kahvaltısı sonrasında önce Ardeşen’e gidiyor, yol üzerinde sürpriz bir şelale için kısa bir mola veriyor, Fırtına Deresi‘nin denize kavuştuğu yerden Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Artık çevremizde koyu yeşil dağlar, gürül gürül akan hırçın sular arasında Kaçkar dağlarındayız! Fırtına deresinde Zipline ile kaymayı deneyebilir, Çamlıhemşin kurabiyelerinin tadına bakabilirsiniz. Yola devamla, önce Zirkale’ye gidiyor, Çinçiva Köprüsünde bir anı fotoğrafı çekiyor ve Palovit Şelalesini görüyoruz. Akşam güzel bir yaylada, mütevazi bir pansiyonda kalıyor, Karadeniz lezzetlerinden oluşan lezzetli bir akşam yemeği yiyoruz.

22 Ekim 2020, Perşembe: BULUT ŞELALESİ- AYDER – RİZE
Sabah kalkıp yeniden yollara düşmeseydik, keşke bir gün daha burada kalsaydık diyoruz ama ne yazık ki zamanımız sınırlı. Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e dönüyor, oradan Ayder’e gidiyoruz. Ama önce Tar Deresi kıyısından Bulut Şelalesi’ne yürümek istiyoruz. Gidiş / dönüş 1.5 saatlik bir yürüyüş bu. Bulutlardan süzülür gibi dökülen bu şelaleyi görmek de, yüzmek de bambaşka bir keyif! Sonraki hedefimiz Ayder Yaylası. Son yıllardaki haliyle biraz içimiz burkuluyor. Gelin Tülü Şelalesi halen dökülüyor mu diye düşünüyoruz. Aracımızla yapacağımız yayla turu ve serbest zaman sonrasında Ayder’den ayrılıyoruz. Tekrar Karadeniz sahiline iniyoruz. Rize‘de Botanik Bahçesi – Rize Bezi derken akşam oluyor. Akşam yemeği ve konaklama Rize’de.

23 Ekim 2020, Cuma: UZUNGÖL– SÜMELA MANASTIRI- TRABZON – İZMİR
Sabah kahvaltısından sonra Rize’den ayrılıyoruz. Daha önce görmemiş olanlar için Uzungöl’e gidiyoruz.
Demirkapı geçidinden Uzungöl’e bakmak her şeye rağmen hala güzel. Sonra Maçka’ya uzanıyor, Coşandere Vadisi’nden geçip, Ladin ve Köknar ormanlarıyla kaplı yemyeşil dağlar arasında güzel bir yolculukla, Altındere Vadisi içinde dağa yaslanmış Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Sümala’nın tüm bölümleri açık değil, restorasyon çalışmaları devam ediyor. Ancak bir bölümü görülebiliyor. Yine de çok etkileyici…

Ardından Trabzon şehir turumuzu yapıyor, Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Zamanımız olursa, akşam yemeği yiyoruz. İzmir’e uçuş saat 22.05’de. Gece yarısı, 00.15 gibi İzmir’de olmayı umuyoruz. Oldukça keyifli bir turu paylaşmış olarak vedalaşıyoruz…

>>> PANDEMİ SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR (Tıklayın) 

 

TUR FİYATI:

KONAKLAMA  VADE FARKSIZ 5 / 6 TAKSİT OLANAĞI
İki kişilik odada kişi başı             3.200,- TL  + uçak bileti
Tek kişilik oda             4.000,- TL + uçak bileti

GRUP UÇAK BİLETİ: Katılım kontenjanı tamamlandıktan sonra alınacaktır. Fiyatlar 800,- TL civarındadır.

** KATILIMCI SAYISI rehber dahil 10 kişi sınırlıdır. Bu nedenle çocuk ücreti yoktur.
** Oda arkadaşı tavsiyesi veremiyoruz. Arkadaşınızı kendiniz bulmayı – ya da single konaklamayı planlayarak katılmanızı rica ediyoruz.

İNDİRİM:
*NAKİT ve BANKA YOLU ile yapılan ödemelerde kişi başı: 100,- TL
*Kredi Kartı ile TEK SLİP (Taksitsiz) ödemede: 50,- TL

TAKSİT:
İşbank Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kars-Trabzon arasında 16 kişilik araçlarla ulaşım, 5 gece otel ve yöresel pansiyonlarda konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri, rehberlik, Milli Park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR:
 Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmıştır ve rehber dahil en fazla 10 kişi ile yapılabilecektir. ..
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Turumuz yayla yolları nedeniyle16 kişilik minibüslerle yapılmaktadır.
 Butik Macahel turlarımız çabuk dolduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Butik turlarımızda ön kayıtlar 3 gün tutulur.
 Üç gün içinde ön ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.
 Küçük araçlarla seyahatte koltuk numarası verilmemektedir.
 Aracımız küçük olduğu için az ve küçük bagajla gelinmesi de ayrıca önem taşımaktadır.
 Programda hafif yürüyüşler vardır. Yürüme sorunu olanların acentemize telefon ederek bilgi almalarını rica ederiz.
 Mevsim koşullarına ve yürüyüşe uygun rahat giysiler ile ayakkabılar, bir yağmurluk ve gece kullanabileceğiniz bir ceket getirmenizi tavsiye ederiz.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı (şapka, güneş kremi – gözlüğü vs) yanınıza almayı unutmayın
 Covid -19 ile ilgili kişisel önlemlerinizi alınız.
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan “Müzekart” almanızı öneririz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon veya oteli değiştirebilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir.
 Uçak biletleri alındıktan sonra iptal, söz konusu olamamaktadır. Uçak biletleri isme alındığı için yanmaktadır.
 Tur tarihine 30 gün veya daha kısa bir süre kaldığında yapılan iptallerde tur sözleşmesi koşulları geçerlidir.
 Lütfen pandemi ile ilgili kurallarımızı okuyunuz.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

>>> PANDEMİ SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR (Tıklayın) 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

MARDİN & URFA / GÖBEKLİTEPE

29 Ekim – 01 Kasım 2020, Perşembe - Pazar
Uçakla: İzmir / Diyarbakır/ İzmir
Diyarbakır'dan başlayan kapsamlı bir programla: Urfa, Harran, Göbeklitepe ve Mardin ile Hasankeyf...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.000 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.000.00

URFA – GAZİANTEP & GÖBEKLİTEPE

23- 25 Ekim 2020, Cuma- Pazar
Uçakla: İzmir / Gaziantep & Diyarbakır / İzmir
Gaziantep - Halfeti- Urfa- Göbeklitepe – Harran'da adım, adım...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.750.00

V A N

08 - 11 Ekim 2020, Perşembe – Pazar
Uçakla: İzmir / Van / İzmir
3 Gece 4 Gün süreyle adım adım gezeceğiz Van çevresinde, tüm doğal güzelliklerin ve kültürel derinliklerin içinde.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:1600 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.600.00

FARKLI BİR DOĞU ANADOLU ROTASI

30 Eylül – 04 Ekim 2020, Çarşamba – Pazar
Uçakla: İzmir / Elazığ & Malatya / İzmir
Elazığ, Tunceli, Ovacık, Munzur Vadisi, Erzincan, Sivas, Kemaliye, Arapgir, Malatya...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:2.750 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
2.750.00
error: Content is protected !!