DOĞU KARADENİZ & MACAHEL

Uçakla: İzmir/ Trabzon & Kars/ İzmir

16-21 Temmuz 2020, Perşembe - Salı

3.200.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

İzmir / Trabzon – Uzungöl- Rize – Ayder – Zilkale- Bulut Şelalesi- Polovit Şelalesi -Borçka/ Karagöl – Macahel / Camili- Maral Şelalesi – Artvin –Şavşat/ Karagöl – Kars / /İzmir

TUR PROGRAMI:

16 Temmuz 2020, Perşembe: TRABZON- ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI
Sabah 06.00‘da Pegasus Havayolları uçağı ile İzmir’den direkt olarak Trabzon’a uçuyoruz. Saat 07.50‘de Trabzon’dayız. Öğle yemeği molamızı Sümela Manastırı yolu üzerinde doğanın bize sunduğu güzel bir ortamda vermek istiyoruz. En azından o coğrafyayı görmek için bile gitmeye değer. Ladin ve Köknar ormanlarıyla kaplı yemyeşil dağlar arasında güzel bir yolculukla Altındere Vadisi içinde dağa yaslanmış Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Manastırda devam eden restorasyon ve yamaç ıslah çalışmaları nedeniyle, gideceğimiz tarihte ne kadarının ziyarete açık olacağı henüz kesin değil. Görebileceğimiz bölümlerin gezilmesinden sonra Trabzon’a dönüyoruz.

Trabzon şehir turumuzu yapıyor, Atatürk Köşkü ve Küçük Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon çevresindeki yaylalardan birinde.

17 Temmuz 2020, Cuma: UZUNGÖL – RİZE – ÇAMLIHEMŞİN- BULUT ŞELALESİ – ZİLKALE – POLOVİT- AYDER
Sabah kahvaltısından sonra otel yada yayla evinden ayrılıyoruz. Sonraki durağımız olan Uzungöl’e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bir çay fabrikasına uğrayarak içtiğimiz çayın oluşum sürecine tanıklık ediyoruz. Öğle yemeğinde Rize’deyiz.  Rize‘de panoramik bir tur yaparak, Rize Botanik Bahçesinde çay molası veriyoruz. Ardından, Karadeniz sahilinden ayrılarak Kaçkar dağlarına ve Fırtına Vadisi’ne doğru güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Sonra Zilkale ve ardından Polovit Şelalesi derken zaman ilerliyor. Ayder Yaylasında bu akşam kalacağımız otele gidip yerleşiyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama…

18 Temmuz 2020, Cumartesi: HOPA- BORÇKA / KARAGÖL- MACAHEL
Sabah kahvaltısı sonrasında Ayder’den ayrılıyoruz. Çamlıhemşin’den hemen önce Bulut Şelalesi’ne yaklaşık gidiş / dönüş 2- 2.5 saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Zorlamayan çok güzel bir rotada, yemyeşil bir coğrafyada yürüyoruz. Ardından tekrar denize kavuşuyor ve Hopa üzerinden Borçka’ya doğru ilerliyoruz. Anadolu’nun en güzel göllerinden biri olan Borçka / Karagöl’de göl çevresinde keyifli bir yürüyüş yapıyor, yeşilin sayısız tonunun sudaki yansımalarını seyrediyor, güzel fotoğraflar çekiyoruz..

Yeniden yola çıkarak Camili Köyü’ne ulaşıyoruz. Şimdi MACAHEL’de keyif zamanı…

Anadolu’nun yeğane “yağmur ormanı” bölgesi burası. Yıllık yağış 3200 mm. ve sürekli bağıl nemin egemenliği altında olan bir cennet! Unesco’nun korunması zorunlu alanlardan biri olarak ilan ettiği bu bölge, tek kelime ile büyüleyici…

Camili’de kısa bir gezinti yaparak, köyün camisini görüyoruz. Bazı buluntular eski adı Hartvisi olan caminin II Mahmut döneminde, 1819 yılından önce yapıldığına işaret ediyor. Yapılış tarihi kesin olmamakla birlikte 1855 yıllarında çığ altında kalıp yıkıldıktan sonra, yeniden inşa edildiği biliniyor. Çok güzel bir camii, özellikle kalem işleri bizde her defasında yeniden hayranlık uyandırıyor. Akşam yemeği ve konaklamayı Efeler Köyünde olağanüstü bir doğada yapmak istiyoruz.

19 Temmuz 2020, Pazar : MARAL ŞELALESİ – ARTVİN – ŞAVŞAT
Sabah Macahel ‘de uyanmak büyük mutluluk. Efelerde kahvaltı sonrası yürüyor yeşilin hertonunu ve bulutların güzelliğini fotoğraflıyoruz. Öğlene doğru ayrılıyor ve Maral Şelalesine gidiyoruz. Şelalenin yakınlarına kadar araçla gidiyor sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz. İsterseniz patikadan aşağıya doğru bir iniş yaparak seyir terasında kalabilir veya merdivenle küçük göle iniş yapabilirsiniz. Soğuk sularda yüzmeyi seviyorsanız inanılmaz dinlendirici etkisi ile buz gibi Maral şelalesi çok keyiflidir…

Maral gezisi sonrası öğle yemeği molasını yine Macahel’de verdikten sonra yeniden yola düşerek Artvin’e hareket ediyoruz. Artvin‘de panoramik bir tur yapıyoruz. Yolculuğumuza devamla Şavşat’a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Laşet tesislerinde.

20 Temmuz 2020, Pazartesi : ŞAVŞAT / KARAGÖL- ÇILDIR GÖLÜ – BOĞATEPE KÖYÜ- KARS
Sabah kahvaltısı sonrasında Şavşat / Karagöl’de doyumsuz bir seyir ve keyif molası veriyoruz.  Sonrası çok güzel bir yolculukla Yalnızçam ormanları’nın kenarından geçerek ( Sarıçam ormanlarının en güzeli burada görülebilir.) Çıldır Gölüne doğru gidiyoruz.  Kışın donduğunda üzerinde atlı kızaklarla dolaşabilen Çıldır Gölü manzaraları ile Kars’a doğru ilerliyoruz. Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu görüntülerinin birbirine karıştığı bir yolculuk bu. ..

Zamanımız müsait olursa Malacan’ların Köyü BOĞATEPE köyü’ne gitmek istiyoruz. Gravyer peynirinin öyküsü ve kooperatifçilikle kadınların başarı öyküsü bu köyde. Köyde gravyer peyniri ve şarapla akşamüzeri keyfi yapılabilir. Akşam saatlerinde Kars’a ulaştığımızda panaromik Kars şehir turumuzu yapacağız. Kars Kalesi, Kars Müzesi, Kümbet Cami (12 Havariler Kilisesi), Fethiye Camii göreceğimiz yerler arasında.  Konaklama ve akşam yemeği Kars’ta.

21 Temmuz 2020, Salı: KARS / ANİ ANTİK KENTİ- İZMİR
Sabah erken kahvaltı sonrasında Ani Antik kentine gideceğiz . 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Orta Asya’dan gelen İpekyolu üzerinde ve Arpaçay’ın kıyısında kurulmuş olan bu ticaret ve konaklama merkezi, yüzyıllar boyunca parlak bir kent olmuş. Bir dönemin en önemli yerleşimleri arasında yer alan kente bir çok isim verilmiş; Kırk Kapılı Şehir, 1001 Kiliseli Şehir, Mabedler Kenti gibi.. İ.Ö. 3000’li yıllardan yıkılışına dek 24 farklı uygarlığı kucaklamış. Anadolu’daki ilk Türk Camii (Menuçher Camii/ 1072) ve Ermeni Mimarisinin başyapıtlarından biri olan Havari Kilisesi (1031) de Ani Antik Kentindedir…

Turumuzu tamamladıktan sonra Kars’a dönüş ve  serbest zaman sonrasında  Havalimanına gidiyoruz. SunExpress Havayollarının 22:10 uçağı ile Kars’tan İzmir’e uçuyoruz.  Oldukça keyifli bir turu paylaşmış olarak vedalaşıyoruz…

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.

 Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.

 Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.

 Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.

 Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.

 Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.

 Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.

 Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.

 Günübirlik turlar seyahat sigortası kapsamında değildir. Günlük geziler ferdi kaza sigortası kapsamında araçla ilgili kazaları kapsar. Şu ana kadar hiçbir sigorta şirketi Covid-19 ile ilgili rahatsızlıkları sigorta kapsamında değerlendirmemiştir.

 Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.

 Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.

 Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

TUR FİYATI:

KONAKLAMA  VADE FARKSIZ 5 / 6 TAKSİT OLANAĞI
İki kişilik odada kişi başı             3.200,- TL  + uçak bileti
Tek kişilik oda             4.000,- TL + uçak bileti

 Çok küçük gruplarla yaptığımız bu turlarımızda çocuk fiyatı uygulaması maalesef yoktur.

GRUP UÇAK BİLETİ:
 Pegasus ile İzmir /Trabzon gidiş & SunExpress ile Kars/ İzmir dönüş) Fiyat: 700,- TL

İNDİRİM:
 Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
 Kredi Kart ile taksitsiz yapılan ödemelerde kişi başı: 25,- TL indirim uygulanır.
 Banka hesap bilgileri web sitemizde yer almaktadır.

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank – Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Trabzon – Kars arasında 16 kişilik araçlarla ulaşım, 5 gece otel ve yöresel pansiyonlarda konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri, rehberlik, Milli Park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Uçak biletleri, öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR:
 Tur İzmir çıkışlı olarak programlanmıştır ve rehber dahil en fazla 10 kişi ile yapılabilecektir. . Bu turumuzda grup biletlerinde farklı şehirden bilet düzenlemesi yapılamamaktadır.
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Turumuz yayla yolları nedeniyle16 kişilik minibüslerle yapılmaktadır.
 Butik Macahel turlarımız çabuk dolduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz
 Uçak biletleri alınmıştır. Tur kesin çıkışlıdır.
 Butik turlarımızda ön kayıtlar 3 gün tutulur.
 Bir hafta sonra en azından uçak ödemesi yapılmamış ön rezervasyonlar iptal edilir. (Rezervasyonun kesinleşmesi için ilk aşamada uçak biletinin ödenmesi gerekir.)
 Küçük araçlarla seyahatte koltuk numarası verilmemektedir. Konuklarımızın her gün farklı bir yerde oturmayı kabul edecekleri öngörülmektedir.
 Aracımız küçük olduğu için az ve küçük bagajla gelinmesi de ayrıca önem taşımaktadır.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, yaralanma, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Programda hafif yürüyüşler vardır. Yürüme sorunu olanların acentemize telefon ederek bilgi almalarını rica ederiz.
 Mevsim koşullarına ve yürüyüşe uygun rahat giysiler ile ayakkabılar, bir yağmurluk ve gece kullanabileceğiniz bir ceket getirmenizi tavsiye ederiz.
 Acentemiz zorunlu durumlarda program akışını ve aynı standartta olmak kaydı ile pansiyon veya oteli değiştirebilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ödemeler kesintisiz iade edilir.
 Uçak biletleri alındıktan sonra iptal, ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkün olabilir
 Tur tarihine 30 gün veya daha kısa bir süre kaldığında yapılan iptallerde tur sözleşmesi koşulları geçerlidir.
 Lütfen pandemi ile ilgili kurallarımızı okuyunuz. Sözleşmelerimizi imzalamanızı rica ederiz.
 Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

V A N

13 - 16 Ağustos 2020, Perşembe – Pazar
Uçakla: İzmir / Van / İzmir
3 Gece 4 Gün süreyle adım adım gezeceğiz Van çevresinde, tüm doğal güzelliklerin ve kültürel derinliklerin içinde.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI:1600 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
1.600.00

BİNGÖL DAĞLARINDA GÜN DOĞUMU

20-23 Temmuz 2020, Pazartesi – Perşembe
EbruliTur ile bir ilk...
Adını göllerden alan bir coğrafyada, tarih, dağlar, şelaleler, eşsiz çiçekler ve dünyanın en özel gün doğumu manzaralarından biri...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 2200 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit...
2.200.00

GÖLLER DİYARINDA PARFÜMÜN DANSI

17-19 Temmuz 2020, Cuma - Pazar
Otobüsle...
Göller bölgesinin doyumsuz manzaraları içinde Lavanta Tarlaları ve bir dünya mirası adayı olan Sagalassos!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.320 TL (Taksit olanakları)
1.320.00

KAZDAĞLARI – BOZCAADA – TROYA

10-12 Temmuz 2020, Cuma- Pazar
Otobüs + Feribot
Bildiğimiz her türlü güzelliğin bir araya geldiği bir hafta sonu turu: Doğa, Şiir gibi Bozcaada ve Troya....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1850 TL (Taksit olanakları)
1.850.00
error: Content is protected !!