BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

Acente Satışı

Tur Tarihleri: 25 - 31 Ağustos ve 01 – 07 Eylül 2024

750.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT + UÇAK BİLETİ

Olağanüstü dağlar ve kentler içinde soluksuz bir tur…

6 Gece – 7 Gün

Zugdidi – Becho (1) – Mazeri Dağı – Mestia (3) – Ushguli – Shara – Chaladi Buzulu – Hartsvali – Zugdidi – Dadiani Sarayı – Prometheus Magarası – Sataplia – Kutaisi (1)- Sataplia ulusal parkı- Gelati Manastırı – Mostameta Manastırı – Batum (1)

Sizleri tam anlamıyla bir Kafkas macerasına davet ediyoruz. Kimi UNESCO Dünya Mirası listesinde, kimi gördüğünüzde aklınızdan çıkmayacak güzellikte köyler, vadiler, yaylalar ve dağlar, mimari ile buluşmak, tüm benliğinizi saracak bir şölen yaşamak ister misiniz?

TUR TARİHLERİ
1) 21 – 27 Temmuz 2024 2) 25 – 31 Ağustos 2024 3) 01 – 07 Eylül 2024

TUR PROGRAMI

1.Gün: RİZE – HOPA – ZUGDİDİ – BECHO
Sabah saat 09.00‘da Rize Havalimanında buluşuyor ve aracımızla hareket ediyoruz. Bir saat kadar sonra Sarp Sınır kapısından geçerek Batum’a gidiyoruz. Batum şehir merkezinde kısa bir tur yaparak; Avrupa Meydanı ve Altın Post (Medea) Heykelini panoramik olarak görüyoruz. Sonra yolumuza devam ediyoruz. İlk molamızı Batum çıkışında bulunan Dendroloji (Ağaç Bilimi) Parkında veriyoruz. Bir saat mola sonrası Senaki şeri üzerinden yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Samegrelo eyaletinin (Lazların anavatanı) başkenti olan Zugdidi’ye varıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yiyoruz. Ardından yükselmeye başlayarak Enguri barajına çıkıyoruz ve kahve molası ile manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Enguri nehrinde bulunan baraj, 271 metre gövde yüksekliği ile Avrupa’nın 2inci ve dünyanın 6ıncı en yüksek barajı. Zugdidi ovasının bahçeleri arasından geçiyor ve muhteşem manzaralar eşliğinde Kafkas dağlarına doğru uzanarak Becho Kasabasına gidiyoruz. Bu yolculuk yaklaşık 4 saat sürüyor ve uygun yerlerde vereceğimiz fotoğraf molaları ile daha da keyifli bir hale geliyor… Konaklama: Becho’da butik otelimizde.

2.Gün: BECHO – USHBA ŞELALESİ ve MAZERİ DAĞI
Sabah kahvaltısının ardından, belirli bir noktaya kadar araç ile çıkıp (2km) yürüyüşe başlıyoruz. Takip edeceğimiz patika, Dolora Nehrinin sağ yakasındaki bir kızak ve orman karakolu rotası. Patikayı takip ederken hemen sağımızda kalan Mazeri Dağı ve dünyaca ünlü Ushba Dağının güney yamacı ve zirve manzarası eşliğinde yürüyoruz. Kafkas Dağları’ndaki 4710 metrelik Ushba dağı birçok dağcının hayallerini süsler. Kafkasların Matterhorn’u, Kafkasların İkiz Cadısı, Kötü hava Cadısı gibi yakıştırmaları olan, seyrine doyulmaz bir dağdır kendisi. İki saat kadar sonra Gürcü askerlerinin sınır karakolu ve tırmanış esnasında olabilecek aksilikler için ilk yardım için kurulan kamp tipi karakola varıyoruz. Burada biraz dinleniyoruz. Sonra yaklaşık 40 dakikalık bir tırmanışla şelalenin kaynağına ve bütün Becho vadisi ile Mazeri Platosunu seyredebileceğimiz noktaya varıyoruz. Adını koyamayacağımız duygular içerisinde kumanyamızı yedikten sonra dönüşe geçmeden, dere kenarında bulunan cafede günün yorgunluğunu atmak için soluklanıyoruz (dileyen gölde serinleyebilir, kahve, çay, alkollü veya alkolsüz meşrubat içebilir) ve aracımıza binerek şehre geri dönüyoruz. Bu akşam konaklama Mestia’da.

3.Gün: USHGULİ –SHARA YAYLASI
Sabah biraz erken vakitte kahvaltı ettikten sonra yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en eski ve en yüksek sürekli yaşam alanı olan Ushguli köyüne hareket ediyoruz. Stabilize bir yolda, bu bölgeye özel arazi araçlarıyla (Mitsubishi Delica) 40 km kadar ilerliyoruz. 2,5 saat sürecek bir yolculuk sonrası Ushguli’ye varıyoruz ancak araçtan inmiyoruz Shara dağı eteğinde bulunan Shara buzuluna doğru biraz daha devam ediyoruz. Nehri geçtikten sonra araçtan inerek nehir kenarında çimenlerin üzerinden rahat bir yürüyüşle buzul eteğine varıyoruz. Dönem dönem su yükselmesi ve sel sebebi ile buzula giden köprü yıkılmış olabiliyor. En kötü ihtimalle karşısına kadar ilerliyoruz ve geri dönerek Ushguli’de öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyenler yürümek yerine ata da binebilir. Hava açık olursa, 5201 m. yüksekliğindeki Shara tüm görkemiyle bizlere eşlik eder. Sonrasında Svan kuleleri, Svan evi müzesini geziyoruz ve ardından dönüş için yeniden araçlarımıza biniyoruz. Dönüş yolunda, hava durumuna göre, hiçbir programda bulunmayan bir sürpriz hazırlıyoruz! Konaklama yine Mestia’da.

4.Gün: CHALADİ BUZULU – HARTSVALİ – TELEFERİK
Kahvaltı sonrasında, araçla 6 km gittikten sonra Chalaadi Buzulundan gelen serin suların kıyısında orman içi patika yoldan buzula doğru yürüyüşe başlıyoruz. 4 km uzunluğundaki hafif tırmanışlardan oluşan bu yürüyüşümüzün 3. km’sinden itibaren ormandan ve ağaç sınırından çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüşten sonra Kafkas Dağları’nın K2’si olarak nitelenen Ushba Dağı’nın en büyük buzullarından Chalaadi Buzuluna ulaşıyoruz. Buzul kıyısında yarım saat mola verdikten sonra dönüşe geçiyoruz. Aracımız bizleri patika başlangıcında bekliyor olacak.

Öğle yemeği için çok özel bir yerde bulunan restorana gideceğiz. Yemekten ziyade manzaradan etkileneceğiz. Yemek sonrası teleferik ve manzara keyfi için Hartsvaliye çıkacağız. Kafkasların bütün çatılarını görebileceğimiz bir konumda olan teleferik ile yukarıda bulunan kafeye çıkıp etrafımızı saran (3750’den başlayıp 5201m ye varan zirveleriyle) Kafkas dağlarını doyumsuz bir seyre dalacağız. Daha sonra yerel arazi araçlarına binerek Koruldi göllerine çıkacak, bölgedeki birçok zirveyi görebileceğimiz bir noktada yine manzara seyri yapıyoruz. Dönüş yolunda Mestia kasabasını tepeden seyrederek günü sonlandırıyoruz. Konaklama: Mestia’da.

5.Gün: ZUGDİDİ – DADİANİ SARAYI – PROMETHEUS MAĞARASI – SATAPLİA ULUSAL PARKI – KUTAİSİ
Yolumuz uzunca olduğu için bu sabah biraz erken hareket edeceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra vakit kaybetmeden aracımıza binerek yola çıkacağız. Kafkasların yükseklerinden doğarak vadi boyunca Karadeniz’e doğru inen ve Etzeri bölgesinde büyükçe bir barajda toplanan Enguri nehri kıyısında Zugdidi’ye ve buradan devamla İmereti bölgesinin başkenti Kutaisi’ye doğru gidiyoruz. İlk durağımız Zeus’un ateşi çalıp insanlara veren Prometheus’u zincire vurduğuna inanılan, Kafkas Dağlarının eteğindeki Prometheus Mağarası olacak. Sonra dünyada Dinozor ayak izlerinin bulunduğu tek mağara olan ve içinde biyolojik bir insan kalbini andıran bir oluşum bulunan Sataplia mağarası ile parkı göreceğiz. Ardından, meşe ormanında kısa bir yürüyüş ile cam terasa ve çıkışa doğru devam ediyoruz.

Prometheus ve Sataplia mağaraları gezimiz tamamlanınca, aracımıza binerek Kutaisi’de bulunan otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra şehir içinde yürüyüşe çıkıyoruz. Bagrati Katedrali, Colhis Çeşmesi, Şehir Parkı ile Beyaz köprüyü görüyoruz. Bu gece akşam yemeği için restorana geçeceğiz. Konaklama, Kutaisi’de.

6.Gün: GELATİ MANASTIRI – MOTSAMETA MANASTIRI – BATUM BOTANİK PARKI – BATUM
Sabah kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükleyerek yola düşüyoruz. Kutsal Gürcistan üçlemesinden biri olan ve 10.yy da Kral David tarafından yaptırılmış Gelati Manastırını ziyaret edeceğiz. Ardından hüzünlü bir hikayeye sahip Motsameta manastırını görecek ve Batum’a doğru yola çıkacağız.

Batum’a ulaştığımızda, öncelikle Batum’un simgesi haline gelmiş olan dünyaca ünlü Batum Botanik Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Botanik Park, 113 hektarlık alana yayılmış enva-i çeşit bitki türüyle muhteşem bir seyir sunuyor. Park içinde yürüyerek dolaştıktan sonra şehir merkezine geri dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için restorana gidiyoruz ve sonrasında Avrupa Meydanı, sahil, Ali ve Nino heykeli, Batum Bulvarı gezileri yaparak günü sonlandırıyoruz. Dileyen misafirlerimiz teleferik ile Anio dağına çıkarak gece ışıkları içinde Batum seyredebilirler. Konaklama: Batum’da

7.Gün: MAKHUNSETİ ŞELALESİ – VEDA
Gezimizin son kahvaltısından sonra Makhunseti şelalesine gidiyoruz. Macahel’in Gürcistan kısmında kalan bölgeye doğru gidiyoruz ve yaklaşık 55m yüksekten dökülen Makhunseti şelalesi ile Tamara Köprüsünü geziyoruz. Dönüş yolunda Acaian Wine House’da öğle yemeği veya şarap tadımı yaparak Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağına bağlı olarak Hopa tarafına geçince bizleri bekleyen transfer aracına binerek Rize limanına doğru yola çıkıyoruz.

TUR FİYATI

İki kişilik standart odada kişi başı: 750 ,- $
Tek kişilik konaklama farkı : 240,- $

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER
 Profesyonel Tur Rehberlik hizmeti
 4 gece oda kahvaltı konaklama
 2 gece yarım pansiyon konaklama (2 Akşam yemeği)
 Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yok)
 İlk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer ile tüm ara transferler
 Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
 TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası
 KDV

FİYATA DÂHİL OLMAYANLAR
 Uçak biletleri
 Öğle yemekleri (Bölgede menü algısı olmadığı için misafirler kendi tercihlerine göre restoranlarda serbest yemek yiyebilirler)
 Batum – Kutaisi – Mestia’da 2 Akşam Yemeği,
 Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
 Müze, ören yeri girişleri v.b.
 Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
 Yurtdışı çıkış harcı

KAYIT İÇİN GEREKLİ BİLGİLER
 Katılımcıların kimlikte yazılı şekilde tam adı-soyadı
 Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri
 GSM numaraları, mail ve fatura adresleri

TAVSİYELER
 Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
 Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Gore-tex olması önerilir.)
 En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
 Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex kıyafetler.
 Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
 Günlük yedek t-shirt-shirt, çorap
 Bir bere ve eldiven çantanızda bulunsun. Bazen çok yükseklerde bir anda soğuk olabiliyor.
 Çok gerekmiyor ama bir tozluk işinize gerçekten yarar.
 Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
 İlaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.
 Fotoğraflar için yanınızda en az 8GB kapasiteli USB belleğe ihtiyacınız olabilir.

ÖNEMLİ!
BAŞLANGIÇ: Rize-Artvin Havaalanı (RZV) Saat: 09.00 – BİTİŞ: Rize-Artvin Havaalanı (RZV)
Bu turumuzu konaklama yerlerinin müsaitliğine göre gerekli görüldüğü takdirde tersten de yapabiliriz. Ayrıca belirtilen konaklama yerleri, sezon yoğunluğuna bağlı olarak kalite standardını düşürmeden ve programda eksik bırakmadan alternatif konaklama yerleri ile değiştirilebilir. Ayrıca rehber gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

EBRULİTUR’DAN NOTLAR

 Bu program ağırlıklı olarak dağ yürüyüşü şeklindedir. Orta zorlukta denilebilir. Yürüyüş tecrübesi olanların katılabileceği orta zorlukta bir program denilebilir. Yürüme problemi, kalp ve solunum sıkıntısı olanlar için uygun değildir.
 Bu program kardeş bir şirket ile ortak olarak planlanmıştır. Operasyon onlara ait olup, Ebruli Turizm satış acentası olarak hizmet vermektedir.

Rezervasyon Formu

Rezervasyon Formu

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

KUZEY İTALYA’DA GÖLLER BÖLGESİ

26 - 31 Ekim 2024, 5 Gece - 6 Gün
İzmir > Mİlano > İzmir direkt uçuşlar
Kuzey İtalya'da göl kentleri ve doyumsuz bir görsellik...

KATILIMCI SAYISINA GÖRE 1.250 VEYA 1.500 € UÇAK BİLETİ
1.500.00

GAZİANTEP & URFA & GÖBEKLİTEPE

26 - 29 Ekim 2024, Cumartesi- Salı
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Tarihin ve inançların kaynağına doğru bir yolculuk; Gaziantep- Halfeti-Birecik -Urfa - Göbeklitepe-Karahantepe-Harran- Urfa Müzesi.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 19.500 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
19.500.00

İRAN TURU

26 Ekim – 04 Kasım 2024, 9 Gece – 10 Gün
Uçuşlar ve tüm turlar dahil
Görkemli İsfahan'dan Fars kültürünün kalbi Şiraz'a, Yezd'e ve Tahran'a unutulmaz bir yolculuk...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.750 €
1750.00

PUGLIA (APULIA)

22 - 27 Ekim 2024, Pazartesi – Cumartesi
Acente Satışı
Muhteşem manzaralar, sevimli İtalyan köyleri, uçsuz bucaksız zeytinlikler, nefis yemekler, tarihi kalıntılar ve deniziyle doyumsuz bir tur!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.790 € (Taksit olanakları)
1.790.00
error: Content is protected !!