BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

Ebrulitur'un satış acentesi konumunda olduğu bir turdur.

31 Temmuz - 06 Ağustos 2022, Pazar - Cumartesi

750.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

Olağanüstü dağlar ve kentler içinde soluksuz bir tur…

TUR PROGRAMI

1.Gün: TRABZON / HOPA – OKATSE KANYONU – KUTAİSİ
Sabah saat 09:00 da Trabzon havalimanından hareketle 2.5 saatlik yolculuk sonrası Sarp Sınır kapısından geçerek Batum şehir merkezinde kısa bir Avrupa Meydanı ve Altın Post (Medea) Heykeli gezisi yaparak İmereti bölgesinin başkenti Kutaisi ye doğru devam ediyoruz. Khoni kasabasından yukarı doğru kıvrılarak Okatse kanyonuna doğru gidiyoruz. Kanyon içine yapılmış yürüyüş parkurunda gidiş geliş 3 km yürüyoruz ve aracımıza dönerek Kutaiside bulunan otelimize dönüyoruz. Otele yerleştikten sonra şehir içinde gezmeye başlıyoruz. İlk hedef Bagrati katedrali, sonrasında Colhis çeşmesi, şehir parkı ve Beyaz köprüde yürüyecek sonunda akşam yemeğimiz için restorana geçeceğiz.
Konaklama: Kutaisi

2.Gün SATAPLIA MILLI PARKI – MEŞE ORMANI – SENAKI – SVANETI
Sabah kahvaltımızın ardından Dinozor ayak izlerinin ve mağara içinde bir insanın kalbine benzerliği ile dikkat çeken taşın bulunduğu Sataplia mağarası ve parkını ziyaret için yola çıkıyoruz. Milli park girişinde aracımızdan inip biletlerimizi aldıktan sonra giriş yapıyoruz. Kalıntıların bulunduğu ormanın içinde  Sataplia (Bal mağarası) mağarasına doğru dinozor heykelleri arasından ilerliyoruz. 1920’li yılların sonlarında köylüler tarafından bulunan mağaradan çıkan arılar ve ballardan dolayı bu ismi alan mağaranın bir ucundan girdikten sonra çıkışa kadar ilerlerken sarkıt ve dikitleri içerideki rengarenk aydınlatmalar ile içinde ilerliyoruz. Çıkış noktasında bulunan bir insan kalbi benzeri  olan taş hepimizi büyülüyor.  Fotoğraflarımızı çektikten sonra meşe ormanında yürüyüşe devam ederek önce Kutaisi şehrini tepeden ama biraz uzaktan göreceğimiz cam terasa, oradan da aracımızın bulunduğu çıkış noktasına doğru ilerliyoruz.  Aracımıza binerek Senaki şehri üzerinden yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Samegrelo eyaletinin (Lazların anavatanı) başkenti olan Zugdidi’de, Dadiani Sarayını ziyaret ediyoruz. Dadiani ziyareti sonrası yükselmeye başlayarak Enguri barajına çıkıyoruz ve uygun bir yerde kumanyamızı yiyoruz. Enguri nehrinde bulunan baraj Avrupa’nın en yüksek 2. dünyanın ise 6. Barajıdır. 271m gövde yüksekliği bulunmaktadır. Barajın elektrik kablo döşemeleri toprak altından yapılmıştır.. Zugdidi ovasının bahçeleri arasından Kafkas dağlarına doğru uzanan yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla, muhteşem manzaralar eşliğinde ve uygun fotoğraf molaları ile Mestia’ya ulaşarak pansiyonumuza yerleşiyoruz.

Konaklama: Mestia

3.Gün: BECHO -USHBA ŞELALESİ VE MAZERİ DAĞI
Sabah kahvaltısının ardından Becho köyüne doğru 18 km.lik bir yolculuk sonrası araçtan inerek patika üzerinden şelale yolculuğumuz başlayacak. Takip edeceğimiz patika, Dolora Nehrinin sağ yakasındaki bir kızak ve orman karakolu rotası. Patikayı takip ederken hemen sağımızda kalan Mazeri Dağı ve dünyaca ünlü Ushba Dağı’nın güney yamacı ve zirvesi eşliğinde yürüyoruz. Kafkas Dağları’ndaki 4700 metrelik Ushba dağı birçok dağcının hayallerini süsler. Kafkasların Matterhorn’u, Kafkasların İkiz Cadısı, Kötü hava Cadısı gibi yakıştırmaları olan, seyrine doyulmaz bir dağ kendisi. 2 saatte Gürcü askerlerinin sınır karakolu ve tırmanış esnasında olabilecekler aksilikler için ilk yardım görevi üstlenen, kamp tipi karakollarına varıyoruz. Biraz dinlenmenin ardından yaklaşık 40 dakikalık tırmanışla şelale kaynağına ve bütün Becho vadisini ve Mazeri Platosunu panoramik olarak seyredebileceğimiz noktaya varıyoruz. Adını koyamayacağımız duygular içerisinde kumanyamızı yedikten sonra dönüşe geçiyoruz. Dere kenarında bulunan cafede günün yorgunluğunu atmak için kahve içiyor (dileyen çay, alkollü veya alkolsüz meşrubat içebilir) ve aracımıza binerek şehre geri dönüyoruz.
Konaklama: Mestia

4.Gün: USHGULİ –SHARA YAYLASI
Sabah biraz erken vakitte kahvaltımızı ettikten sonra yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en eski ve en yüksek sürekli yaşam alanı olan Ushguli köyüne hareket ediyoruz. Stabilize bir yolda, bu bölgeye özel arazi araçlarıyla (Mitsubishi Delica) 40 km kadar ilerliyoruz. 2,5 saat sürecek bir yolculuk sonrası Ushguli’ye varıyoruz ancak araçtan inmiyoruz Shara dağı eteğinde bulunan Shara buzuluna doğru biraz daha devam ediyoruz. Nehri geçtikten sonra araçtan inerek nehir kenarında çimenlerin üzerinden rahat bir yürüyüşle buzul eteğine varıyoruz. Dönem dönem su yükselmesi ve sel sebebi ile buzula giden köprü yıkılmış olabiliyor en kötü ihtimalle karşısına kadar ilerliyoruz ve geri dönerek Ushguli de öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyenler bu yürüyüşü at ile yapabilir. Hava açık olduğu zamanlarda 5201m yüksekliğindeki Shara tüm görkemiyle bizlere eşlik eder. Sonrasında Svan kuleleri, Svan evi müzesini geziyoruz ve ardından dönüş için yeniden araçlarımıza biniyoruz. Dönüş yolunda hava durumuna göre hiçbir programda bulunmayan bir sürpriz hazırlıyoruz!
Konaklama: Mestia

5.Gün: CHALADİ BUZULU – HARTSVALİ – TELEFERİK
Kahvaltı sonrası 6 km araçla gittikten sonra ya da şehir içerisinde nehir kenarından yürüyüşe başlayarak 6 km kadar yürüyoruz. Sonrasında Chalaadi Buzulundan gelen serin suların kıyısında orman içi patika yoldan buzula doğru yürüyüşe başlıyoruz. 4 km uzunluğundaki hafif tırmanışlardan oluşan bu yürüyüşümüzün 3. km’sinden itibaren ormandan ve ağaç sınırından çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüşten sonra Kafkas Dağları’nın K2’si olarak nitelenen Ushba Dağı’nın en büyük buzullarından Chalaadi Buzuluna ulaşıyoruz. Buzul kıyısında yarım saat mola verdikten sonra dönüşe geçiyoruz. Aracımız bizleri patika başlangıcında bekliyor olacak ilk olarak öğlen yemeğimiz için restorana gideceğiz ve sonrasında teleferik ve manzara keyfi için Hartsvali’ye çıkacağız. Kafkasların bütün çatılarını görebileceğimiz bir konumda olan teleferik ile yukarıda bulunan kafeye çıkıp etrafımızı saran 3750’den başlayıp 5201m ye varan zirveleriyle Kafkas dağlarını doyumsuz bir seyre dalacağız. Daha sonra dileyenler ile orman içinden yürüyerek Mestia ya ineceğiz dileyenler araç ile inip bu masalsı şehirde son günün tadını çıkarabilirler.
Konaklama: Mestia

6.Gün: MESTİA – ZUGDİDİ – BATUM
Bu sabah biraz erken hareket edeceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra vakit kaybetmeden aracımıza binerek Kafkasların yükseklerinden doğarak vadi boyunca Karadeniz’e doğru inen ve Etzeri bölgesinde büyükçe bir barajda toplanan Enguri nehri kıyısında Zugdidi’ye varıyoruz ve buradan devam ederek öncelikle Batum’un simgesi haline gelmiş olan dünyaca ünlü Batum Botanik Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Botanik Park, 113 hektarlık alana yayılmış envai çeşit bitki türüyle muhteşem bir seyir sunuyor. Park içinde yürüyerek dolaştıktan sonra şehir merkezine geri dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemek sonrası Batum’u tepeden görmek için teleferikle Anio Dağı’na çıkıyoruz. Muhteşem Batum manzarasının ardından, akşam otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Batum

7.Gün: VEDA
Gezimizin son sabah kahvaltısı sonrasında alışveriş ve serbest zaman veriyoruz. Saat 12.00 da buluşuyor ve Sarp Sınır kapısına gidiyoruz. Dönüş uçağı için tercihlerinize göre bir yol izlenecek olup genel yoğunluk için Hopa tarafına geçince bizleri bekleyen transfer aracına binerek Trabzon veya Hopa limanına doğru yola çıkıyoruz.

DOĞACA KALIN…

TUR FİYATI

İki ve üç kişilik odalarda kişi başı: 750, USD
Tek kişi konaklama farkı: 240, USD

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
 Profesyonel tur rehberlik hizmeti
 6 gece oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm geziler (ekstra tur yok)
 İlk gün havaalanından son gün havaalanına transfer ile tüm ara transferler
 Milli park araç girişleri ve otopark ücretleri
 TÜRSAB Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Uçak biletleri
 Öğle ve akşam yemekleri (Bölgede menü adeti olmadığı için misafirler kendi tercihlerine göre restoranlarda serbest yemek yiyebileceklerdir.
 Kişisel harcamalar, otellerdeki ekstralar, hediyelik eşyalar vs.
 Müze girişleri, Teleferik ücretleri.
 Elimizde olmayan nedenlerden çıkabilecek ekstra masraflar (Doğal afet, uçuş iptali vs)
 Yurtdışı çıkış harcı (150.TL)

Tur hakkında önemli notlar:
Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçmek için tüm misafirlerimizin yeni nüfus cüzdanı veya en az 6 ay geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Diğer belgelerin ibrazı geçerli değildir. Nüfus cüzdanı ile seyahat edecek olan 18 yaşını doldurmamış yolcularımızın, tek başlarına seyahat edecekler ise kanuni mümessillerinin her ikisinin de, sadece bir kanuni mümessil ile seyahat edeceklerse diğer mümessilin, seyahate izin verdiğini belirten noterce onaylanmış MUVAFAKATNAME beyan etmeleri gerekmektedir. Nüfus cüzdanlarının yırtıksız, çiziksiz, fotoğraf ve soğuk damgasının belirgin olması gerekmektedir. 18 yaş altı çocukların kimliklerinde de fotoğraf bulundurulması zorunludur. Ayrıca Gürcü polislerince bazı durumlarda (eskime, fotoğraftaki benzersizlik vs) 10 yılı aşmış kimlikler kabul edilmemektedir.

Rehberimiz hava şartlarına veya olağanüstü durumlara göre gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKEN MALZEMELER
 Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
 Trekking tarzı rahat yürüyüş ayakkabısı (Goretex olması önerilir.)
 En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.)
 Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da goretex kıyafetler.
 Günlük yedek tshirt
 Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
 Her ihtimale karşı sizi soğuktan koruyacak bir sweatshirt, kazak veya polar mont.
 İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
 Rehberinizde ilk yardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.
 Fotoğraf gösterisi (Fotoğraflar için yanınızda en az 8GB kapasiteli USB bellek getirmeyi unutmayın lütfen!)

Bu program bir başka seyahat acentesi ile ortak olarak düzenlenmektedir.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

F A S

02-08 Ekim 2022, 6 Gece & 7 Gün
THY ile uçuşlar dahil
Dost bir acenteden aldığımız keyifli bir Fas Turu. Akdeniz'in mavi ülkesinde; Kazablanka, Tanca, Fes, Marakeş.

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1900 €
1.900.00

KAFKAS RÜZGÂRI

07-13 Ağustos 2022, Pazar- Cumartesi
Tiflis-Kazbegi-Bakuriani
6 Gece-7 Gün süreli bir şölen! Görkemli manzaralar, kendine özgü kentler, yürüyüşü bol, doğa içinde bir tur....

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 810 $ + UÇAK BİLETİ
810.00

HEMŞİN YAYLALARI

22-28 Temmuz 2022, Cuma - Perşembe
Yürüyüş Turu
Fırtına Vadisi’nin eşsiz yaylalarında ağırlıklı olarak bir yürüyüş programı...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 6.250TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
6.250.00

ŞAVŞAT – MACAHEL RÜYASI

16-20 Temmuz & 17-21 Eylül 2022
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.650.00
error: Content is protected !!